gimnazije..srednje skole

Najbitnije je da se raspitate,i da dobro proucite sve ono sto vas interesuje.Znaci,zainteresuje te neka srednja,idi tamo,pronadji nekog ko ide ili je zavrsio tu skolu,saznaj sto vise stvari mozes.Nedozvoli te da iko utice na Vas.Po meni je srednja skola sasvim ok,ona daje neku sigurnost,samo je bitno da ucis ono sto ti lezi i sto volis.Ja idem u gimnaziju,ali nisam bas nesto extra zadovoljna,jer gimnazija zahteva radi i strpljenje i naravno 'obvezu'da studiras,jer sama gimnazija ne vredi nista.Isto tako od svakog ko dodje u gimnaziju ocekuje se dobro predznaje iz osnovne i prva godina je zapravo 'cistiliste'znaci profesoru sikanrijau maximalno,i tu se tek vidi koje ko.da sada mogu da biram otisla bih u neku srednju,ne zato sto je tamo lakse vec zato sto nemam zelju da jos 4-5 godina se cimam po faxu i zivim sa mojima,ali ako Bog da da upisem posle ovoga Visu kriminalisticku i bice ok.Sve u svemu najbitnije je da dobro razmotrite sve mogucnosti,obezbedite sebi bodove i sve proucite do detalje i bice ok.
 
elvucko:
Mrzelo me je da obelezavam sve greske. Bilo kako bilo, iz srpskog niste bash neshto jaki, izgleda da vam profesor(ka) nije tako rigoroz(a)n(a) :D

Gimnazija kao skola ne daje nista? Ortodoxna glupost... ili lecis komplekse, ili si u opasnom neznanju...

Veoma lako ces se preusmeriti posle srednje? Objasni mi kako ce neko ko zavrsi ekonomsku da studira genetiku (sem ako se time ne bavi redovno kod kuce).

A sta to mozes da radis sa elektrotehnickom, sto sa gimnazijom ne mozes? Mozes da budes vodoinstalater, automehanicar i slicno, a meni i ostalim gimnazijalcima svakako nije zelja da se bavimo takvim i slicnim poslovima...

Verovatno profesori znaju da cemo ici na fax al' ih svejedno boli uvo za to. "ocenjivanje je macji kasalj" --> ma ubedi me u dve reci... objasni mi kako nas ocenjuju.

Reci ti meni, na kom to takmicenju Koncar zauzima prva mesta? Nisam vas bash neshto primetio...
Al' im ga zavuce...onako profesorski :lol: :lol: ]
 
laura87:
I da,sasvim je svejedno sa kog smera upisujes faks,jer ako neko ne zna i mi drustvenjaci ucimo matu i fiziku sve cetiri godine npr.Toliko.
Nije svejedno iz koje skole upisujes fax.
Na drustvenom imaju mtematika i fizika sve 4 godine ali to nije to jer se matematika uci mnogo vise nego na drustvenom i opstem i ima mnogo vise casova.

Kao sto sam i pomenuo na prirodnom imas nacrtnu geometriju koje vise nema ni u opstoj, a kamoli u drustvenoj gimn.
Sto se bologije tice, na prirodnom smeru imas 4 casa nedeljno, a u ostalim 2.
Za ostale predmete bolje da ne nabrajam, jer nemam bas tacne podatke.
Dakle, razlika je vise nego primetna.

Neko rece da profesori vise cene ucenike prirodnih smerova si to je tacno ali iz prirodnih nauka jer se i takmicenja odrzavaju po planu i programu prirodnih smerova.

Isto tako se vise ocekuje od ovih iz drustvenog smera na takmicenjima iz jezika i ostalih drustvenih nauka.

Opstu naravno ne yebe niko ni 2%, ali ne moze da se ukine jer sta ce deca koja pohadjaju skolu u malim mestima gde nema dovoljno ucenika ni za jedan razred, a kamoli za dva.

elvucko:
A onaj ko je nadaren za matematiku, nadaren je (zaista) i za jezike... Skoro sam citao knjigu "Matematicki gen" (naravno da nije o matematici) koja objasnjava kako se uce jezici i matematicku strukturu jezika itd. Inace, lingvistika se svrstava u prirodne nauke!
Ovo nije istina.
Na pocetku godine kada sam radio IQ test za takmicenje kod RCTa bila su tri lista na jednom je bio test za jezicke sposobnosti, na drugom za matematiku i treci je bio snalazenje u prostoru.
Dakle, da je isto ne bi bili odvojeni.
A i kod nadarenih za jezike/matematiku iz aviona se vidi da bas i nisu nadareni nesto za ono drugo.
Naravno izuzetaka ima, a ti genijalci su nadareni za sve ostalo.
 
i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.
da, i ja sam razmishljala o filoloskoj, mislim sigurno cu i tamo polagati prijemni,ali nisam sigurna da li cu engleski ili nemacki...mislim nista ne mogu da izgubim, to mi je onda zasigurano ako ne polozim dobro obican prijemni :?
 
kalliope:
Moon Child:
ja se nadam da cu uspeti da upisem filolosku...

engleski, a? koji ces kao drugi strani?

ja bih upisala engl. da nije francuskog, ne znam ga dovoljno za normalan razgovor....

p.s. bice ti jaka konkurencija - jedna iz mog razreda se naostrila za filolosku (usput, ona ide i na republicko, grrrr :cry: :cry: :cry: :evil: )
bolje polazi drugi jezik, znaci bilo koji sem engleskog...veca verovatnoca da prodjes
 
fungirly:
kalliope:
Moon Child:
ja se nadam da cu uspeti da upisem filolosku...

engleski, a? koji ces kao drugi strani?

ja bih upisala engl. da nije francuskog, ne znam ga dovoljno za normalan razgovor....

p.s. bice ti jaka konkurencija - jedna iz mog razreda se naostrila za filolosku (usput, ona ide i na republicko, grrrr :cry: :cry: :cry: :evil: )
bolje polazi drugi jezik, znaci bilo koji sem engleskog...veca verovatnoca da prodjes
pa ne mozes da polazes drugi jezik, na prijemnom radis samo testove iz engleskog i srpskog..
ne znam odakle ti to...
 
Shta svi sere*te?! Ne znam odakle vam to pravo da mupetate gluposti kako je bilo koja shkola bolja od neke druge... Sve shkole su dobre... Gimnazija bilo prirodna, drushtvena ili opshta su dobar izbor za one koji josh uvek ne znaju shta bi upisali. I nije tachno da su bolje neke zanatske shkole... :roll: Sve je podjednako dobro. Ja sam u opshtoj, i neko je rekao (Kuliraza) da njih ne yebe ni 2%. Objasni to ponovo molim te, poshto nisam razumela sta hocesh time da kazesh... Opshta uopshte nije losha poshto sam podjednako okrenuta i prirodnim i drushtvenim naukama. Takodje je neko (Kuliraza ili Elvucko) rekao da ne mozesh biti talentovan za vishe stvari, shto ponovo nije tachno. Ja sam talentovana za jezike alki i te prirodne nauke. Ljudi su uopshteno talentovani za sve, ali da li ce se taj talenat ispoljiti zavisi od mnogobrojnih stvari... E, mnogo me nervirate sa vashim prepucavanjima. Samo sere*te neshto... :roll:
 
Evo da ti odgovorim posto vidim da ti neke stvari nisu bas jasne:

elvucko:
Mrzelo me je da obelezavam sve greske. Bilo kako bilo, iz srpskog niste bash neshto jaki, izgleda da vam profesor(ka) nije tako rigoroz(a)n(a) :D Postoji OGROMNA razlika izmedju foruma i pisanja nekih vaznih dokumenata tako da ti ovo uopste nije neki bitan pokazatelj

Gimnazija kao skola ne daje nista? Ortodoxna glupost... ili lecis komplekse, ili si u opasnom neznanju...Mozda sam se pogresno izrazio ili si ti pogresno shvatio ali evo opet: Gimnazija ti daje sve, ali od nje nemas nista.

Veoma lako ces se preusmeriti posle srednje? Objasni mi kako ce neko ko zavrsi ekonomsku da studira genetiku (sem ako se time ne bavi redovno kod kuce). Reci ti meni kolike su sanse da neko promeni svoje usmerenje iz ekonomskog u geneticko?? to se desi jednom u deset hiljada slucajeva i obicno je ta zelja dovoljno jaka da taj ucenik uspe da polozi razliku predmeta i preusmeri se.

A sta to mozes da radis sa elektrotehnickom, sto sa gimnazijom ne mozes? Mozes da budes vodoinstalater, automehanicar i slicno, a meni i ostalim gimnazijalcima svakako nije zelja da se bavimo takvim i slicnim poslovima... Pa ni meni nije zelja da budem zanatlija, ali ako ne budem imao para da platim studije definitivno da cu to morati da radim. Moja zelja je da budem doktor nauka u oblasti elektrotehnike, a dokle cu moci da doguram to cemo videti

Verovatno profesori znaju da cemo ici na fax al' ih svejedno boli uvo za to. "ocenjivanje je macji kasalj" --> ma ubedi me u dve reci... objasni mi kako nas ocenjuju.

Reci ti meni, na kom to takmicenju Koncar zauzima prva mesta? Nisam vas bash neshto primetio...Ucestvovao sam tri godine zaredom na takmicenjima iz osnova elektrotehnike i elektronike i u prvih 5 mesta su se uvek nalazili Rade Koncar (BG), Nikola Tesla (BG) i Nikola Tesla (PA). To su jedine tri skole koja sam svake godine vidjao na prvim mestima
 
elvucko:
Kupam_se_go:
kalliope:
Dovla:
SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
Srecno!!!
Ala si ti ne upucena.... i ono gore sto si napisala je takva laz, da sam se iznervirao kada sam procitao.... U gimnaziji profesori znaju da ti moras nesto da upises posle, i da ti treba prosek, i onda je ocenjivanje maciji kasalj[/b]... Ja u Koncaru imam 2 iz matematike, a ortak u Prvoj Beogradskoj imao keca... Dosao ja kod njega i pokazao mu onoliko koliko znam, i jos nije sve najbolje utvrdio... Otisao na kontrolni i zaboo 5... najopustenije.... a ja jedva imam 2... Ali zato kada je takmicenje u pitanju, Koncar uzima 3 od prva 5 mesta u vise oblasti.... I da se zna... U strucnoj skoli su ti skoro svi predmeti strucni, i to moras da znas od pocetka do kraja, i to bez izuzetka... na jednoj oblasti imas keca... padas... nema tu polemike... a u gimn. odes kod profesora iz biologije i hemije, i kazes im kako hoces da upises Matematicki i kako nemas vremena da se bakces mnogo sa tim, i oni ti odma daju ocenu za kraj, i to neku 4-orku, 5-icu.... :roll:


Ti kazes da se u gimnaziji ima vise razlicitih oblasti i predmeta, a koliko se uci iz istog ne pominjes.... ortak celu godinu ne sedne za knjigu, samo nesto malo na kraju, i vrlodobar - odlican je.... a to ko vise zna o ostalim stvarima... to da se ne prica... Imamo filozofiju, i ja i on.... ne bi verovala koliko je mi vise ucimo od njih, i koliko je nasa profesorka rigoroznija..... Da ne pricam o mati i fizici koji nam dodju kao strucni predmeti... Ja dve godine padam iz fizike, a ok vuce 5 sve cetiri, krene on nesto, i ucuti posle dve sekunde, jer ga toliko puta ispravim, da se postidi.... Nema govora o tome, pola moje osnovne je otislo u Prvu Beogradsku, i pola njih ne uci, zeza se i prolazi, a pola njih je zatoopljeno.... Niko normalan... :roll:
I ne mozes ti da se raspitujes o skoli tako sto ces nekoga iz nje da pitas kako mu je, jer ce je on hvaliti... To lepo odes tamo, posmatras malo ljude, malo profesore, malo odnos i svatis sta je i kako je....


Mrzelo me je da obelezavam sve greske. Bilo kako bilo, iz srpskog niste bash neshto jaki, izgleda da vam profesor(ka) nije tako rigoroz(a)n(a) :D

Gimnazija kao skola ne daje nista? Ortodoxna glupost... ili lecis komplekse, ili si u opasnom neznanju...

Veoma lako ces se preusmeriti posle srednje? Objasni mi kako ce neko ko zavrsi ekonomsku da studira genetiku (sem ako se time ne bavi redovno kod kuce).

A sta to mozes da radis sa elektrotehnickom, sto sa gimnazijom ne mozes? Mozes da budes vodoinstalater, automehanicar i slicno, a meni i ostalim gimnazijalcima svakako nije zelja da se bavimo takvim i slicnim poslovima...

Verovatno profesori znaju da cemo ici na fax al' ih svejedno boli uvo za to. "ocenjivanje je macji kasalj" --> ma ubedi me u dve reci... objasni mi kako nas ocenjuju.

Reci ti meni, na kom to takmicenju Koncar zauzima prva mesta? Nisam vas bash neshto primetio...


pogresno si citirao, uvo za NE UPUCENA je rekao kupam se go.
p.s. iz srpskog sam jaka :twisted: :twisted:
 
elvucko:
Jao, netju vishe o paralelama prirodni-drushtveni... obetjavam:)
pa ja sam malocas sve lepo ispisala i sad se obrisaaaa
bem ti ovo
pa ovako samo da kazem tj. dodam da uospte nije tacno nesto da prirodnjake vise vole, naprotiv,vrlo cesto,, ne uvek, ali cesto priodni smer upisuju deca koja nisu sad neki extra matematicari i fizicari vec jednostavno nemaju poene sa drustveni,kod mene pola odenjenja su taki, ja ne, ja sam htela ovako, ali govorim za vecinu...
 

Back
Top