internet socijalizacija

blue2x

Domaćin
Poruka
3.173
Ne citam diskusije bas dugo,ali sam primetio da na forumu ima ljudi koji se poznaju.
Ne znam da li su se poznavali ranije ili su se upoznali tu,a mislim da ima i jednih i drugih.
Cini mi se da se neki ljudi simpatisu na osnovu onoga sto napisu ili vole da se svadjaju sa bas
odredjenim forumasem(sto mi je, moram priznati, posebno interesantno).
Mene zanima kakva su su vasa iskustva ili misljenja o ovome.Da pojasnim,mislite li da bi poceli
da se druzite ili zabavljate sa nekim da ste ga sreli na poslu,fakultetu ili u skoli,a ne na forumu?
Da li bi vas neko uopste zainteresovao za bilo kakav vid druzenja ili veze na osnovu vizuelnog utiska,a
zainteresovao vas je svojim postovima?
Tu mislim na izgled,ponasanje ,stil oblacenja...
I obrnuto ,da li mislite da li bi, ili vam se jesu dopali postovi nekoga koga ste znali iz vidjenja ili poznavali?
Sta mislite, da li i koliko ima ljudi koje poznajete ili vidjate na pomenutim mestima svakodnevno,a "kriju"
se iza nick-ova na ovom forumu?
Bilo bi interesantno da sociolozi i psiholozi napisu svoje misljenje(iz strucnog ugla) o ovome.
Naravno,zelim da "cujem" misljenje svih .
 
Ovo sam napisala pre skoro godinu dana.
Jednom prilikom, davno, vrlo slično sam komentarisala i na temu "Prijatelji..."
Nisam promenila mišljenje.
Omen:
iluzionista:
tamo sam gde....:
mislim...ne :roll: ali ko zna,mozda neko i uspe :wink:
Nazalost, za sada su mi poznata samo losa iskustva. Propale nade nekih novih savremenih net-romantika. Ljubavi, da li ti je mesto na mrezi svih mreza? Neki kazu ne, drugi kazu mozda... Jedino fali jedno veliko "da"...
Neki kažu NE... neki MOŽDA... još niko DA (ali to u ovom trenutku nije bitno... recimo da sam ja taj neko ko kaže DA). Naravno da sve ovo mogu biti valjani odgovori na pitanje "Zar se ljubav traži preko neta?" ... ALI to je isto kao da odgovaramo na pitanje "Zar se ljubav traži u parku?... ili u diskoteci... ili u školi... ili u pozorištu... ili..." Sve su to mesta na kojima se ljudi susreću, a da li će se PREPOZNATI ne zavisi toliko od mesta ili prilike koliko od njih samih. Naravno da svako mesto susreta ima svojih mana i prednosti, ali teško da bilo koje može da bude neprimereno za tzv sudbinske susrete. Ovo nazvaste virtualnim susretanjem (mada je meni virtual = stvaran, bitan... cenim da ste mislili na PRIVIDAN). OK! Evo, kako ja gledam na sve to. Bliski susret ima (uslovno) prednost u očiglednosti onog drugog. I... ma koliko se trudili da negiramo da nam je nečiji fizički izgled bitan u doživljaju te osobe... to nije potpuno tačno. Nekome više, nekome manje... ali svakako da taj vizualni doživljaj bar pomalo »oboji« sliku (ili skicu) o nekome. Upoznavanjem ostalih, rekla bih suštinskih, stvari o nekome... intelekta, emotivnosti, karaktera... ta slika o njemu se menja i/ili upotpunjava... gradi se odnos... razvijaju emocije... prijateljstvo... nekad ljubav. Oni kojima je izgled jaaako bitan, često i ne daju (posle prvog susreta) sebi priliku da upoznaju neku u suštini izvanrednu osobu. Tu je net-susret (opet uslovno) u prednosti. Ovde se srećemo i upoznajemo rasterećeni predstave o tome kako ko izgleda. U prilici smo da neposrednije i iskrenije (ne svi!) priđemo jedni drugima, doživimo bez predrasuda... da zavolimo ličnost a ne lik! Mislim da je mnogo manja mogućnost da nas jedna DIVNA OSOBA razočara svojim izgledom, nego da nam PRELEPA AMBALAŽA priredi neprijatno iznenađenje kad otkrijemo da je unutra potpuno falš "roba".
Lično iskustvo - upoznala sam par fenomenalnih osoba baš ovde na Forumu. U međuvremenu smo se i uistinu sreli. Postali su dragoceni u mom životu.
 
Internet... To bi bila jako komplikovana tema. Visim po raznim forumima vishe od pet godina, i mogu reci da sam video svastha. Kao i u zivotu sa jako malo osoba sam se stvarno zblizio. Ostvario jesam dosta kontakata, medjutim brzo se vidi da li ste slichni ili ne. Osim ako se ne ide na blic varijantu koja je u 95% sluchajava pogubna.
Ali uvek onaj/ona sledeci/a bi mogao da bude taj koji cu uci u moj svet, podrazumevajuci da to zeli.
Internet je chudo, ali oprezno sa njim. Moze prevarati.

Kad smo kod toga, sa jednim ortakom komuniciram vec pet godina preko msn-a. Konstantno. Josh uvek nismo iscrpeli sve teme. Znamo se odlichno. Samo shto se nismo josh sreli (dechko je u holandiji).
To ce se desiti pre ili kasnije. Bice zanimljivo. Krajnje.
 
Neki kažu NE... neki MOŽDA... još niko DA (ali to u ovom trenutku nije bitno... recimo da sam ja taj neko ko kaže DA). Naravno da sve ovo mogu biti valjani odgovori na pitanje "Zar se ljubav traži preko neta?" ... ALI to je isto kao da odgovaramo na pitanje "Zar se ljubav traži u parku?... ili u diskoteci... ili u školi... ili u pozorištu... ili..." Sve su to mesta na kojima se ljudi susreću, a da li će se PREPOZNATI ne zavisi toliko od mesta ili prilike koliko od njih samih. Naravno da svako mesto susreta ima svojih mana i prednosti, ali teško da bilo koje može da bude neprimereno za tzv sudbinske susrete. Ovo nazvaste virtualnim susretanjem (mada je meni virtual = stvaran, bitan... cenim da ste mislili na PRIVIDAN). OK! Evo, kako ja gledam na sve to. Bliski susret ima (uslovno) prednost u očiglednosti onog drugog. I... ma koliko se trudili da negiramo da nam je nečiji fizički izgled bitan u doživljaju te osobe... to nije potpuno tačno. Nekome više, nekome manje... ali svakako da taj vizualni doživljaj bar pomalo »oboji« sliku (ili skicu) o nekome. Upoznavanjem ostalih, rekla bih suštinskih, stvari o nekome... intelekta, emotivnosti, karaktera... ta slika o njemu se menja i/ili upotpunjava... gradi se odnos... razvijaju emocije... prijateljstvo... nekad ljubav. Oni kojima je izgled jaaako bitan, često i ne daju (posle prvog susreta) sebi priliku da upoznaju neku u suštini izvanrednu osobu. Tu je net-susret (opet uslovno) u prednosti. Ovde se srećemo i upoznajemo rasterećeni predstave o tome kako ko izgleda. U prilici smo da neposrednije i iskrenije (ne svi!) priđemo jedni drugima, doživimo bez predrasuda... da zavolimo ličnost a ne lik! Mislim da je mnogo manja mogućnost da nas jedna DIVNA OSOBA razočara svojim izgledom, nego da nam PRELEPA AMBALAŽA priredi neprijatno iznenađenje kad otkrijemo da je unutra potpuno falš "roba".
Lično iskustvo - upoznala sam par fenomenalnih osoba baš ovde na Forumu. U međuvremenu smo se i uistinu sreli. Postali su dragoceni u mom životu.[/quote]



Upravo tako!
U ovom postu ne bih izmijenila,nijednu jedinu rijec... :wink:
 

Back
Top