Koliko su bitni stepeni u horoskopu?

sampita:
Interesuje me koliko su bitni stepeni kada se tumaci neki horoskop? :?:

I ako je sad neka planeta naprimer na 28° 55`dali mu to dodje ipak kao 29°? :?: ili su ipak to 28° ?

Neki astrolozi misle da stepeni i nisu jako bitni, dok postoje i oni koji apsolutno smatraju da su stepeni JJJJJJJAAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKOOOOOOOOOOO bitni.
Po meni, ja na njih i ne obracam neku posebnu paznju, ali opet smatram da se i iz stepena moze stosta zakljuciti!!!!
28/55 je sigurno 29st, mada neces mnogo pogresiti i ako mislis da je 28. Obicno je taj jedan stepen greska u efemeridama!

POZDRAV
 
Staska:
U knjizi naseg profesora Astrologije Nikole Stojanovica: Tajne egzaktne astrologije, pocitaj sve o stepenima...ne koliko su bitni...NEGO DA SE BEZ NJIH JEDNOSTAVNO NE MOZE...a kako do knjige pogledaj na sajtu

astrolgyinserbia.com

To da se bez njih ne moze kaze jedna grupa astrologa, ali postoje i oni koji i ne obracaju narocito paznju na njih.
Sampita NNNNNEEEEEEEEMMMMMMMMAAAAAAAA NNNNNAAAAAA CCCCCCCEEEEEEMMMMMUUUUUUUU!!!
 
Mene interesuje sledece
osoba sa SO na 29 cap 50' 11"
i ASC na 29 sag 41' 22"
sta je ona?
jarac/strelac?
ili vodolija / jarac?
ili ima upliv od oboje?
Da, Sunce u Jarcu, Ascendent u Strelcu.
Trebalo bi to i potvrditi pošto je sama granica u pitanju (mislim pre svega na Asc, možda vreme rođenja nije tačno u minut) - detaljnijom analizom (koliko se uklapa i sl.) ali po ovim podacima, to je to.

Upliv Jarca će inače sigurno postojati, jer će taj znak obuhvatati dobar deo 1. kuće.

:lol: Tema je tako opsirna :lol: ... a mene zanima kako sad da ih tumacim , nista mi nije skroz jasno i gde god da trazim nema nicega , nego eto kao izdvoje tri , cetiri i sta onda , ovi drugi kao nisu bitni :S ... ako neko ima nesto da kaze jako bih bio hepi ...

8) :-o :o
Postavi pitanje malo konkretnije :D

Inače, jeste jako opširna tema. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa zanima me u princpipu kako da tumacim koji stepen ...

I po knjigama i svuda mi nista ne pise , nego izdvoje tri cetiri i kao to je to ... mene zanima da li postoji neko znacenje za svaki ili ako ne postoji konkretno kako se gleda simbolicki ili na neki drugi nacin da se dodje do zkaljucka sta bi koji mogao da predstavlja i daje ...

8) :-o :o
 
Pa zanima me u princpipu kako da tumacim koji stepen ...

I po knjigama i svuda mi nista ne pise , nego izdvoje tri cetiri i kao to je to ... mene zanima da li postoji neko znacenje za svaki ili ako ne postoji konkretno kako se gleda simbolicki ili na neki drugi nacin da se dodje do zkaljucka sta bi koji mogao da predstavlja i daje ...

8) :-o :o

Imas knjige o stepenima od NIkole Stojanovica "Tajne egzaktne astrologije",i od Aleksandara Imsiragica "Tajne stepena zodijaka".Tu je sve detaljno objasnjeno,kao i svaki stepen posebno..
 
Pa zanima me u princpipu kako da tumacim koji stepen ...

I po knjigama i svuda mi nista ne pise , nego izdvoje tri cetiri i kao to je to ... mene zanima da li postoji neko znacenje za svaki ili ako ne postoji konkretno kako se gleda simbolicki ili na neki drugi nacin da se dodje do zkaljucka sta bi koji mogao da predstavlja i daje ...

8) :-o :o
Ima tu više-manje dosta literature, emily2 je već rekla nešto. Ima i u knjizi "Astrološki kodovi" (Lea Imširagić) jedan deo koji se bavi pojedinačnim (specifičnim) stepenovima. Meni lično je to recimo najpreglednije, onako baš kratko i jasno.
Od starijih knjiga (mislim, baš starijih :D pisano čini mi se pre više od 100 godina) - Kerubel i La Volasfer - "Simboli stepena zodijaka" gde je opisan svaki stepen pojedinačno... bilo je da se kupi po knjižarama a sad ne znam da li ima, knjižica je u pitanju.
 
Mhm , hvala vam , sad sam nasao na netu to sto je pisala Lea Imsiragic ...
A pogledacu ovde po NSu sta ima po knizaram od ovoga sto ste mi napisale , jako me zanima ova tema vec dugo , a ama bas nikako da nadjem nesto po ovim knjigama sto imam , a nabavio sam bas dosta u poslednje vreme , hvala :) ... 8) :-o :o
 
Poslednja izmena:
Pa zanima me u princpipu kako da tumacim koji stepen ...

I po knjigama i svuda mi nista ne pise , nego izdvoje tri cetiri i kao to je to ... mene zanima da li postoji neko znacenje za svaki ili ako ne postoji konkretno kako se gleda simbolicki ili na neki drugi nacin da se dodje do zkaljucka sta bi koji mogao da predstavlja i daje ...

8) :-o :o

Preporucujem ti SABJANSKE SIMBOLE, o tome moze mnogo naci na netu posebno na...................... cekaj da vidim,

www.sabian.org

U knjizi -Astrologija za pocenike - ima dosta dobrih linkova , pa eto probaj ;)

Ili uguglaj- sabjanski simboli , pa se posluzi ;)
 

Back
Top