IDE MACA NA >>>>>

Ovakvu vojsku kakva je bila do sada,i još uvek je,ne treba niko.Imam 37 godina a u rezervama sam bio još od 1991.(vojska +4 meseca u istočnoj slavoniji)kao i1999.
Pogledaj šta pričaju generali:svaki treći vojnik probao neku vrstu droge,skoro 15 posto ima neki problem sa zdravljem sa kojim bi ga ranije proglasili nesposobnim.Onda se čudimo da ljudi neće da idu da služe.Ti, kojima se ne ide a opet odu da odsluže,nisu nikakvi vojnici jer nemaju motivacije.
A vi ,mudonje, što prizivate ratove,osvrnite se oko sebe pa će te videti da nikom normalnom to nije prva i najvažnija stvar u životu.Ako jeste onda predlažem da se prijavite u profesionalnu službu pa da (recimo)zamenite mene kad bude neki novi rat.Ja sam svoje odslužio jođ dok ste vi bili u zabavištu.
 
ja sam verovatnio bio u obdanistu kada si ti sluzio vojni rok, i mislim da si u pravu. Profesioinalna vojska je majka, ne samo za nas nego za svaku zemlju...a cak mislim da sam sluzio vojni rok kada i ti da bih ga sluzio bez problema,....a sada...previse je jadno i glupavo....
 
Vojska je sama sebe iskompromitovala raznim aferama,tzv."pobedama"u ratovima a najviše odnosom prema ljudima tokom 90-tih(tu mislim na mešanja u politiku).Ove generacije mladih to sve znaju i neke stvari su im mnogo bitnije nego meni kada sam bio tih godina.Problemi sa drogama ,kriminalom i sličnim sranjima,samo pogoršavaju tu sliku.
Izgleda da se dinosaurusi u vojsci i van nje slabo prilagodjavaju promenama u društvu kao celini.
Zna se šta je bilo sa dinosaurusima zbog toga...
 

Back
Top