bastovanstvo - ideje i saveti

gigule:
jeste sindi to je to...ili bacopa


@ raindog u cvecari u rumenackoj tamo kod policije ima bakope sa belim cveticima ... preslatke su ...
cijena...prava sitinica...

uh ne smem ni da pitam koliko :|
nego onaj japanski javor u plantlandu 340 din, jeste malen al je presladak moracu sebe da obradujem sa njim, toliko je lep da jednostavno ne mogu da mu odolim :)
 
mojra:
meni oni deluju kao teski za odrzavanje. mislim da ili ne bi preziveli kod mene, ili ne bi cvetali. a lepi su. lepi su i oni borovi sto se sisaju u oblacice, isto iz zen vrtova. nego je l' ono bonsai bugainvilleae gore?

Bas taj mojra a evo i jednog drugog....


3picture12ku.gif
 
off topic ali film spring , summer, fall, winter...and spring je mnogo lep upravo zbog prirode (budistichki hram u sred jezera, kroz sva godishnja doba )

e nego drugarica mi capila knjigu, postovacu neshto mnogo lepo na ovu temu kad mi vrati :)
landscape architecture je u pitanju i fantastichna primena razlichitih textura za savrshen ugodjaj a potpuni minimalizam (bambus, oblutci i podna rasveta )
 
ako ako hvali se...ja sam konacno ispraznila kucu (dobro, ostalo ih je jos dvadesetak za sadjenje).
imam i dva bozura ali ne znam da li ce da cvetaju ove godine. cula sam da im treba oko dve god da se nastane kako treba. inace, petunije su mi procvetale pre vremena, ladolez se obmotao oko onog konca za zavese, ne znam kako da ga otkacim. bila sam pametna pa sam kupila i vervenu citronel koja smrzava pa sad moram da je drzim u kuci a izgleda da raste do dva metra. jedino sto mi je kamelija procvetala lepo, pa se sad tesim. kao, ko puno radi taj i gresi srazmerno :) .
i to sto kazes, cveta i zeleni se, a za ostalo polako.
 
Ја живим у заједничком дворишту и имам доста биљака које могу напољу да изнесем, посадила сам и тујицу испред прозора, одлично се држи већ 2 године! Не могу баш да се размахнем око садње, али волим да имам пуно биљака.
Што волим магнолију, јој! И ружу. Радо бих посадила магнолију, али немам где. Јел је има неко?
 
imam ja dve magnolije, jednu stelatu (onu belu, cvetovi su kao zvezde) i jednu tamno ljubicastu, suzan. stelata ne zauzima puno mesta, izmedju 1 i 2.5 metara u punoj velicini, a moja je malecka, ima nekih 60 cm. i ja volim puno razlicitih biljcica pa mi uvek basta bude suvise mala kada pocne sadjenje. cak sam pod uticajem gigule posejala dragoljub :) ...
 
svaka čast devojko ... videćeš dragoljub je jako zahvalna biljka... :D :D :D
i ja sam ga posejala i baš sam happy ako nikne bar pola od onoga što sam danas bacila u zemlju moja bašta će biti leeepa i šarena he he he jao posejala sam kokotić (delfinijum...što je to meni lepo cveće i nisam ali hoću ukrasni mak...e tek to što mi se sviđa...metuću i slike...
i taaa ko ..e da i ja sam pročitala da božuru treba bar dve godine da cveta ako se presađuje i te fore... neka, čekam ja njega da se pokaže


ja nemam magnoliju što naravno ne znači da je neću imati ... jedared ... :D
ja umirem za plavom kišom ( wisteria)
 

Prilozi

  • wisteria01.jpg
    wisteria01.jpg
    5,3 KB · Pregleda: 53
  • wisteria04.jpg
    wisteria04.jpg
    3,9 KB · Pregleda: 53
  • wisteria02.jpg
    wisteria02.jpg
    4,7 KB · Pregleda: 51
imam ja i wisteriju, i prosle godine sam ti pricala da zasadis je l' se secas? ona se zove i glicinija inace ima i plava i bela i kao ljubicasta. moja sad pravi one mace koje se posle razviju u duuugacke grozdove cvetne. celo dvoriste mirise na nju. a prosle godine sam zasadila i jasmin, vidim preziveo je - 8°C, pusta listice, bice nesto od njega ovog leta. i meksicku narandzu sam zasadila i philadelphus i jos stosta mirisljavo ali u basti, a glicinija je vec bila u dvoristu kad sam kupila kucu.
 
gigule:
svaka čast devojko ... videćeš dragoljub je jako zahvalna biljka... :D :D :D
i ja sam ga posejala i baš sam happy ako nikne bar pola od onoga što sam danas bacila u zemlju moja bašta će biti leeepa i šarena he he he jao posejala sam kokotić (delfinijum...što je to meni lepo cveće i nisam ali hoću ukrasni mak...e tek to što mi se sviđa...metuću i slike...
i taaa ko ..e da i ja sam pročitala da božuru treba bar dve godine da cveta ako se presađuje i te fore... neka, čekam ja njega da se pokaže


ja nemam magnoliju što naravno ne znači da je neću imati ... jedared ... :D
ja umirem za plavom kišom ( wisteria)


Jao, danas u mom gradu bila cvjetna pijaca....u centru samo cvijece...skontala sam kasno i zurila sam, samo sam rododenrona kupila...
A ta plava kisa....mi ispred kuce imamo zutu kisu....to je tooooooooooolikooooooooo dosadno kad iscvjeta...kad krene da opada.....poludim....puna mi kuca toga bude (unesu djeca i vjetar) a posto su opstinski ne smijem da ih berkam i cupkam.
 
baštovanke, šta ima kod vas...
ja sam kod kuće samo vikendom pa se uvek oduševim šta sve novo raste i cveta...
sada cveta đurđevak i baš lepo miriše
i jorgovani,imam onaj običan ljubičasti i beli...
e inače sam videla malecne pupoljke na božurima... bar ću znati kakav im je cvet
da li to znači da naredne dve godine neće cvetati,jel? smatram da je ovo sada samo posledica kasnog presađivanja pa sam ih zeznula i sad cvetaju ...

i imam pitanje da li je još rano za iznošenje sobong cveća napolje? ja sam iznela palmu i aloju ali filadendron se bojim ...da li da sačekam još malo?

da li ima neko iz okol. ns da mu treba ono što se zove svekrvin jezik ili oponucija? divna je i predivno cveta a cvet divno miriše... jako mi se raširila pa bih malo da je disciplinujem pa ko velim ako neko želi da ne bacam bzvz. ...žao mi...
http://www.garden.co.yu/lekovitobilje/skakt.html
 
Ја сам изнела све своје биљке ... можеш слободно, једино буди опрезна ако се очекује неко нагло захлађење а оне се нису привикле.
Иначе, обожавам како мирише јоргован! Нажалост, немам услова, па када нађем негде откинуту грану (јер, не волим да се кидају биљке), узмем је и замирише ми цела кућа! И то онај, љубичасти.
 

Back
Top