KOJI JE NAJBOLJI FLASH MENU MAKER/BUILDER

DabaMAN:
Pa definitivno sam Flash, tu sigurno nema razmišljanja.
Slazem se.
Svi alati koji ti prave "instant" menije, introe ili slicno, moraju to da odrade na nacin na koji to isto mozes postici u flashu, radeci sve sam. Jest da ima da se i nauci ponesto, ali vredi svaki sat proveden u ucenju, veruj mi.
Ja licno, ne volim da kao slepac (izvini, ne mislim na nikoga ovde, vec kao metafora), da zadajem parametre i budem ogranicen samo na njih, pa sta ispadne. A onda mi zafali jos jedan red, zafali neki efekat, ali sta imam to je to...
Volim da odradim makar to potpuno isto, ali sam, tako dobijam mogucnost da kasnije uradim bas ono sto zelim.
ZAto se i klonim tih "gotovih resenja".
Pre nekog vremena sam recimo kupio TrendyFlash Web SIte builder. Izgleda efektno, lepo odradi to sto ume (i nista vise od toga), ali su svi template nekako na istu foru i uglavnom ne zadovoljavaju ono sto bih ja hteo. Napravi se Web Site brzo i lepo izgleda ali je daleko od toga da ima ono sto ja hocu. Tako da, pre ili kasnije za neki bas ozbiljan flash site, morcaes sam da zasednes i da ga uradis po tvojim zalislima i potrebama.
 
france:
OCETE DA KAZETE FLASH STUDIO OD MACROMEDIA?

Hoce da kaze MACROMEDIA FLASH MX 2004... Sto i jeste tacno, ali dok ti naucis da radis u njemu treba ti vremena... mnogo! I dobra knjiga, recimo BIBLE! Za mjesec dana svakodnevnog rada mozes da naucis osnove... ali ipak ako ne budes radio sa njim odredjeno vrijeme... to znanje propadne ili se "utaba" tako da moras to da drzis svjeze... yebi ga!
 
Bas tako, dok naucis FLASH MX ima ima bulja da ti otekne, a opet ako ne znas da radis sa tim programom nikad neces izvuci maximum iz flasha.

Ali sto se tice flash buttona za to barem neces morati da ucis flash mx :D
Prvo bih ti preporucio Dreamweaver MX jer sa tim programom imas nekoliko template-a za flash dugmad a ja ti mogu poslati jos neke koje sam nasao na netu.Mozes odatle izabrati lepu kombinaciju.

Drugo sto ti preporucujem je program po imenu Flashation koji je bas specijalizovan za to.adresa http://www.flashation.com/

Trece resenje bi bilo da napravis meni na nekom od sajtova.Evo jednog a ima ih jos www.flashbuttons.com/
E sad oni ostavljaju jedan mali link na dnu menija ali i on se moze ukloniti nekim programima ali to je bas dugacak proces ali mi je ipak uspeo. 8)

I to je to.Ipak moras da znas da ako hoces jedinstvenu i originalna flash dugmad onda moras da naucis flash ili swish.Ja sam za moj sajt uradio navigacioni meni sa jednim malo poznatim programom i to je bas profi ispalo.Jedino ne mogu da ubacim zvuk(ogroman nedostatak) ali ko mi je kriv kad ne znam flash mx :cry:
 
Flash je zaista težak program, ali međutim nema leba bez motike (iako neki tvrde suprotno).
Lako je nabacati gotove dugmiće i prerađivati tuđe menije, ali to će uvek biti ništa drugo nego običan template. Kako neko može da bude web dizajner ako samo prerađuje gotove primere i na kraju taj sajt nazove svojim.
Ako hoćeš menije, počni da učiš neku tehnologiju koja ti to omogućava. Ako nejde flash, probaj sa CSS-om, koji je možda ipak jednostavniji.
 
DabaMAN:
Flash je zaista težak program, ali međutim nema leba bez motike (iako neki tvrde suprotno)

:D 8) :D Heheheeee tacno! Nego da mozda nemas neki e-book dobar o flashu, ili Dreamweaveru :?: Po mogucnosti da je na naski... Engl. mi nije stran, ali ipak... a knjige kostaju po 30E... mnogo majku mu.... Bas je danas na fax izlozba engleskih knjiga i Flash, recimo, kosta 34,31 funtu a DW je najjeftini 28 funti... :twisted: Sta rade ti englezi... mada je istina da uz njih ide i CD :!:
 
loop:
hehehe, a kod mene u biblioteci koliko hoces tih knjiga na izvolte posluzite se.

Pa daj mi koju onda :D ako ti ne trebaju... ima ljudi koji oce to da uce 8)

loop:
pomocu sothink flash decompile otvoris taj .swf fajl pa ga prebacis u .fla fajl a pa onda otvoris u flashu pa se zezas sa simbolima itd,itd...

E ja sam to i radio drugar, i ne moze... rado bih ja to tako pozavrsavao... samo sto sam ja koristio FLASH DECOMPILER... ne mere ne mere... :twisted:
 
pa ne mogu da ti dam nisu to moje knjige :( ja mogu samo da ih iznajmim i posle moram da ih vratim.

Ja sam uspeo da uklonim reklamu iz menija.Veruj mi da jesam.Sothnikov program i flash mx.Imala je neka fora i u actionscriptu je nesto trebalo da se izbrise.Uglavno znam da moze ali se ne isplati bakcati se oko toga.Stvarno ne mogu opet da se zezam sa tim.
 
loop:
pa ne mogu da ti dam nisu to moje knjige :( ja mogu samo da ih iznajmim i posle moram da ih vratim.

Ja sam uspeo da uklonim reklamu iz menija.Veruj mi da jesam.Sothnikov program i flash mx.Imala je neka fora i u actionscriptu je nesto trebalo da se izbrise.Uglavno znam da moze ali se ne isplati bakcati se oko toga.Stvarno ne mogu opet da se zezam sa tim.

:D :D :D :D Hahahaaaa vjerujem ti covjece! Ali mene nesto nije htjelo... A i mooka je radit oko toga... znam!
Nego... sta si ti... neka vrsta bibliotekara :?: :P
 
Macro_ek:
DabaMAN:
Flash je zaista težak program, ali međutim nema leba bez motike (iako neki tvrde suprotno)

:D 8) :D Heheheeee tacno! Nego da mozda nemas neki e-book dobar o flashu, ili Dreamweaveru :?: Po mogucnosti da je na naski... Engl. mi nije stran, ali ipak... a knjige kostaju po 30E... mnogo majku mu.... Bas je danas na fax izlozba engleskih knjiga i Flash, recimo, kosta 34,31 funtu a DW je najjeftini 28 funti... :twisted: Sta rade ti englezi... mada je istina da uz njih ide i CD :!:
O flashu nemam nikakv e-book, a učim ga iz knjige (650 pročitanih strana, a i dalje sam na osnovama :( ) koju sam skupo platio kod mikro knjige. O dreamweaveru imaš jednu pdf knjigu (~3MB), pogledaj FAQ za link...
 
loop:
MA NE NISAM BIBLIOTEKAR NEGO ZIVIM U CACKU A NEKA IZDAVACKA KUCA KOJA IZDAJE KNJIGO O KOMPIJUTERIMA, NE MOGU SAD DA SE SETIM KAKO SE ZOVE, JE BAS IZ CACKA I ONI SNADBEVAJU TU GRADSKU BIBLIOTEKU SA NJIHOVIM KNJIGAMA.BRDO KNJIGA COVECE.EVO BAS SUTRA TREBA DA IDEM DA ZAMENIM KNJIGU JER SAM UZO ASP.NET UMESTO ASP.SAMO DA VIDIM... A NE OVDE JE IZDAVAC CET BEOGRAD,ZNACI IMAJU ONI VISE KNJIGA OD VISE IZDAVACA. :D
POGLEDAJ U GRADSKOJ BIBLIOTECI TREBALO BI DA I U PODGORICI IMAJU TIH KNJIGA.

hahahahaa :D izvini ali tek sad vidjeh ovaj post :!: Samo sam se salio brate! Ne primaj sve tako ozbiljno... Nego... htio sam da te upitam mozes li mi poslati taj sotnikov flash decompiler (ako imas i crack) na mail.... :?:
 

Back
Top