Kupovina rasne macke

Maca je stara 2 meseca. Ruckala je malo piletinu iz moje ruke, Whiskas junior nije htela. Isla odmah na posip, pametna maca, Jos jedno pitanje. Da li imogu macu malo napolje neki dan, uz zestoki nadzor. Mnogo je radoznala, pa mozda nije lse da se malo izigra na sirini... Da li macici imaju koliko toliko strah kada se udalje od gazde, da se vrate. Strah me je da se ne smugne negde i pobegne. Moze veoma brzo da potrci,iako je mala :)))))
Dali je Whiskas junior dovoljan? Sta sve ova maca moze da jede. Hteo sam malo mleka da joj dam, moja kravica 2.8, ali me je bilo strah.... Da li sme da jese pastetu, mesni narezak, kobasicu, virslu i sl?
 
Poslednja izmena:
Promeni hranu Whiskas je djubre. To ti je kao da dete svaki dan hranis samo smokijem, cipsevima i bombonama. Daj jos podataka o macetu, ili, jos bolje, pogledaj ostale teme pa na odgovarajucim pitaj sta te zanima.
 
Maca je stara 2 meseca. Ruckala je malo piletinu iz moje ruke, Whiskas junior nije htela. Isla odmah na posip, pametna maca, Jos jedno pitanje. Da li imogu macu malo napolje neki dan, uz zestoki nadzor. Mnogo je radoznala, pa mozda nije lse da se malo izigra na sirini... Da li macici imaju koliko toliko strah kada se udalje od gazde, da se vrate. Strah me je da se ne smugne negde i pobegne. Moze veoma brzo da potrci,iako je mala :)))))
Dali je Whiskas junior dovoljan? Sta sve ova maca moze da jede. Hteo sam malo mleka da joj dam, moja kravica 2.8, ali me je bilo strah.... Da li sme da jese pastetu, mesni narezak, kobasicu, virslu i sl?

Nisi čitao pažljivo, lepo piše kako ide adaptacija, zatim kako ide adaptacija napolju, na šta da obratiš pažnju.
Hrana ...salama, slanine, kobasice.....izbegavaj to je preslano i pravljeno za ljude. Mleko može da izazove proliv pa budi oprezan, jogurt ako voli to je dobro i zdravo...

Sad najvažnije....vakciniši mačku odmah...........epidemija opasnog virusa je u toku....da mu ne spominjem ime.
Bolje da vetrinar dodje....nego da nosiš po ordinacijama ko zna kakve higijene.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ispade problem. Problem je sto je zena alergicna, tako da je lekar rekao da maca ne bi smela u kuci. E sada, ja i cerkica smo se vezali za macu, i ne bi smo da je dajemo drugome :((( Imam veliko dvoriste, prostoriju van kuce, sa radijatorom, koju bih mogao da odvojim za macu. SAda je maca preko dana u dvoristu, na drvetu, vreba vrapce, igra se sa bubicama, cvecem... Nocu je u potkrovlju, zatvorena. Imam malog psa s kojim se sprijateljila i igraju se. Tretirao sam je protiv parazita i vakcinisao je. Super rucka, pocela je da jede i Whiskas Junior. Sada ima 3 meseca, i bas je porasla od kako sam je kupio! Sta mislite? Da li da zadrzim macu. MAzimo je u toku dana i igramo se, koliko mozemo... MOzda da joj nabavim momka, ako ostane ovako? :) Ne bih da je sterilisem i to, a Sijamske mace bih sutra lako poklonio bez problema, dok bih mesace imao muke da zbrinem!! Pozdrav i hvala.
 
Pa ako žena ima neke sitne smetnjice tipa kine kad dodiruje mačkicu, zadržite je. A ako se guši, kašlje, diše na škrge, i slične teškoće... Poklonite mačkicu nekoj porodici koja će je voliti, ali bez smetnji sa zdravljem. I savetujem da se ne hrani whiskasom i obojenim hranama.
 
Ispade problem. Problem je sto je zena alergicna, tako da je lekar rekao da maca ne bi smela u kuci. E sada, ja i cerkica smo se vezali za macu, i ne bi smo da je dajemo drugome :((( Imam veliko dvoriste, prostoriju van kuce, sa radijatorom, koju bih mogao da odvojim za macu. SAda je maca preko dana u dvoristu, na drvetu, vreba vrapce, igra se sa bubicama, cvecem... Nocu je u potkrovlju, zatvorena. Imam malog psa s kojim se sprijateljila i igraju se. Tretirao sam je protiv parazita i vakcinisao je. Super rucka, pocela je da jede i Whiskas Junior. Sada ima 3 meseca, i bas je porasla od kako sam je kupio! Sta mislite? Da li da zadrzim macu. MAzimo je u toku dana i igramo se, koliko mozemo... MOzda da joj nabavim momka, ako ostane ovako? :) Ne bih da je sterilisem i to, a Sijamske mace bih sutra lako poklonio bez problema, dok bih mesace imao muke da zbrinem!! Pozdrav i hvala.

Sad sam totalno zbunjena... Prvo, rekao si da imas klinca? Sad imas cerkicu... Drugo, kako je tek sad zena alergicna i kako nije odmah videla da joj smeta macka? Ja sam alergicna na polno zrele macore i tu je kraj, sad sam mazila mog Mirka i svrbi me nos a muz, kum (obojica veterinari) i rodjak sa kojim delim starateljstvo nad mackom misle da sam sebicna sto bih da ga kastriramo a niko od njih trojice nece ni da ga pipne a kamoli izmazi kao ja sto radim. Dalje, rekosmo ti u vise navrata da batalis to sareno djubre od hrane, kao neko ko moze da priusti toliko nula po kuci i oko kuce bi trebalo i macku da hranis bolje (nije to rasipanje, suprotno od toga je tvrdicluk). I na kraju, da se ne ponaljam, samo cu da se citiram u vezi parenja:

A sto se tice parenja, macke su jako izbirljive, kad je komsija (mackovog vlasnika) ubio "decka" sijamke mog (sadasnjeg) muza (onda decka), vise nikad nijednog sijamca nije ni pogledala, sve se parila sa jednim crnim glavonjom iz naselja iako smo je vodili kod razlicitih muzjaka.
 
Ma cuti, nije nista, lazna uzbuna. Imam jedno pitanje. Posto je indoor/outdoor maca, i sunja se po dvoristu, ispod zive ograde itd. primetio sam pre neki dan da ima kao malo gricnutu ivicu levog uva. Vidi se vrlo malo, rub crn i onda sivkasto gde je gricnuto :( DA li to moze da joj zaraste. Nista je to nikada nije bolelo, kada sam primetio, niti je bilo crvenaksto... Mislim, znam da ne moze biti lepa kao striktno indoor maca, ali me malo nervira sto ima to :( Sve se nadam da ce da joj zaraste, ili da pokriju dlacice... :) Poslacu vam sliku da vidite macu. Mnogo je luda, bice extra lovac. Pocela je vec da ganja vrapce. Nervira me sto ubija i jede musice, ali sta da joj radim. Hranim je extra kvalitetno, nije zato sto je gladna. Hranim je uglavnom piletinom, pastetom, virslama, salamom, Whiskas Junior granulama... Nece da jede jaja i sir. Ne znam da li da joj to serviram i cekam dok ne bude primorana da pojede. Ovako, ja joj dam, vidim da nije pojela za 2-3 sata, pap joj dam ono sto jede.... Solidno izgleda, ali uopste ni izgleda u skladu sa kolicinom hrane koju pojede, a jede kao luda. Da li zbog toga sto je aktivna po celi dan i mnogo se trosi, pojma nemam! Ovo za parenje pitam iz razloga sto ce biti frka udomiti obicne macice, dok bih sijamske ispoklanjao ocas posla, sto poznanicima, sto preko net-a... Otkako imam macu, komsijski sivo-beli macor ponekad udje u dvoriste, ali mi se uopste ne dopada kao potencijalni udvarac hehe :) Sterilisao je ne bih, to mi je nekako nasilje prema prirodi... Trazila je do pre nedelju dana da izlazi nocu, mjaukala ko blesava, ali sam joj izbio tu ideju iz galve. Preko dana moze sta hoce i kako joj bog da, ali nocu pod kljuc.
 
Poslednja izmena:
Ma cuti, nije nista, lazna uzbuna. Imam jedno pitanje. Posto je indoor/outdoor maca, i sunja se po dvoristu, ispod zive ograde itd. primetio sam pre neki dan da ima kao malo gricnutu ivicu levog uva. Vidi se vrlo malo, rub crn i onda sivkasto gde je gricnuto :( DA li to moze da joj zaraste. Nista je to nikada nije bolelo, kada sam primetio, niti je bilo crvenaksto... Mislim, znam da ne moze biti lepa kao striktno indoor maca, ali me malo nervira sto ima to :( Sve se nadam da ce da joj zaraste, ili da pokriju dlacice... :) Poslacu vam sliku da vidite macu. Mnogo je luda, bice extra lovac. Pocela je vec da ganja vrapce. Nervira me sto ubija i jede musice, ali sta da joj radim. Hranim je extra kvalitetno, nije zato sto je gladna. Hranim je uglavnom piletinom, pastetom, virslama, salamom, Whiskas Junior granulama... Nece da jede jaja i sir. Ne znam da li da joj to serviram i cekam dok ne bude primorana da pojede. Ovako, ja joj dam, vidim da nije pojela za 2-3 sata, pap joj dam ono sto jede.... Solidno izgleda, ali uopste ni izgleda u skladu sa kolicinom hrane koju pojede, a jede kao luda. Da li zbog toga sto je aktivna po celi dan i mnogo se trosi, pojma nemam! Ovo za parenje pitam iz razloga sto ce biti frka udomiti obicne macice, dok bih sijamske ispoklanjao ocas posla, sto poznanicima, sto preko net-a... Otkako imam macu, komsijski sivo-beli macor ponekad udje u dvoriste, ali mi se uopste ne dopada kao potencijalni udvarac hehe :) Sterilisao je ne bih, to mi je nekako nasilje prema prirodi... Trazila je do pre nedelju dana da izlazi nocu, mjaukala ko blesava, ali sam joj izbio tu ideju iz galve. Preko dana moze sta hoce i kako joj bog da, ali nocu pod kljuc.

Izvini ali ovo boldovano nikako ne ide zajedno. Hajde, vrati se, procitaj sta su OSTALI napisali na OVOJ temi, SVI smo ti napisali da je nabrojano LOSE. A sto deluje mrsavo, sijamke novijeg tipa su takve, sa orijentalnom crtom. Dalje, MOLIM TE, procitaj ovu temu http://forum.krstarica.com/showthread.php/503248-RAZMISLITE-o-sterilizaciji A sto se tice ranice, mazi joj Flogocid mast 2-3 puta dnevno.
 
Стерилиши мачку и немој да је храниш ђубретом - виршлама, Вискасом, саламом; сва срећа што је напољу, па можда нахвата нешто нормално и здраво, неког миша и птицу и покоју травку да се излечи од тога што је трујеш, ако и њих не храниш подригушама. То што јој дајеш је отров. Запамти.
 
Ивчо, имамо исте плочице хахах... Баш је лепа маца . Што си тако тврдоглав, не ваља ти посао.
Моја другарица је тако хранила мацу као ти - мало печеница, мало виршле, паштете за људску исхрану, сардинице опет за људску исхрану, готово све што су јели давали су и мачки. Усто је јела и јефтине сосове, пуне шећера, понекад и грануле, то је као када би ти дете појело 30 чоколадних бананица дневно. Мачке имају јако осетљив гастро систе, то им је болна тачка. Е, та маца моје другарице, која је била весела, дебела, дивна једна маца, једног дана је само колабрирала. Одмах су ангажовали вета, установљено је да има шећер и дали су преко 200 € само за лечење (доласке, одласке, услугу).
Маца је сада добро, али на строгој дијети.
Немој ни печено месо да јој дајеш, оне воле, али не ваља, дај јој мало, никад као цео оброк, ух...само барену пилетину, јунетину, не и свињетину, риба наравно да. И кажем, одлично је што излази, уз то како је храниш, тешко би ти потрајала дуже од пар година, а сигурно да би волео да маца дочека на пример и 20 год код тебе. Пази је и мази. Млеко не, изазива пролив, не дај јој слано - смрт за мачје бубреге, јогурт ок. ако хоће и стално да има свежу воду.. није ништа компликовано. Грануле само премјум, никад тај Вискас. ОК, нов си, научићеш ;) Не сипаш дизел у бензински мотор - отприлике је тај систем и тако функционише :=)
 
Poslednja izmena:
Premium kategorija hrane su ti Hills, Royal Canin i ostale slicnih cena, bas taj princip kao sa benzincem i dizelom. Inace, sasvim je normalna, fina maca, uobicajene konstitucije za fazu porasta, i nije onaj novi orijentalni tip, bice sva kompaktna ali nikad debela kad poraste. :) A klinac ti je :zaljubljena:
 
Trainer hrana takođe, 400gr kittena je oko 250/300din.
Royal je malo skuplji, kao i hils, ja predlažem Trainer, ako nemaš para za najbolje.
Trainer kitten!

Nemoj da maci daješ hranu za ljude, fali li ti da se od tih dodataka i začina razboli???

Očisti macu od parazita, koristi Virbacovu Vitaminthe pastu, pazi kako doziraš.
Onda bi trebalo fino i da se ugoji vremenom, i sve super.

Ona mica mala možda ima i dijareju zbog tih nezdravih hrana... :(
 
Ok, hvala puno na savetima. Nema maca dijareju. Tretirao samje protiv parazita tabletama Drotal ket. Nije jela zacinjenu hranu. Nisam je ranio podzdrigusama, a i piletina nije mnogo slana bila. Virsle je jela samo Carnex.
Veceras sam joj kupio Friskas tecnu hranu, i Whiskas u konzervi. Zivim u Aleksincu, tako da ovo sto ste predlozili nema. Ali ima u Nisu, pa cu nabaviti i to ovih dana.
 
PA imam klinca dve i po godine, i sve je ok. Ma kontam ovo za macku. Videcu da li neki tapetar moze da napravi neke navlake, i to je to. Bio moj sistem vrednosti iskrivljen ili ne, moj iPhone 4s ne moze u dzep sa kljucevima, macka nece moci direkt na skup namestaj, u kola ne idu drva, cement i sl. i tacka. Neko vidi samo puno nula. Onaj koji je te nule zaradjivao vidi malo drugacije...Zato sam lepo i pitao. Bolje je o svemu lepo razmisliti. Najgore je da zivotinja pati zbog necije nespremnosti da joj pruzi ono sto ona zahteva.
U kako si me sada iznervirao... ja imam stari namestaj u dnevnoj a u spavacoj novi, da sama sam zaradila... ne hvalim se i mislim da ljude na forumu ne zanima da li imam ili nemam Iphone (koji god da broj ima) jer to ovde nije tema.... ja sizim i trudim se da mi macka ne grebe namestaj... treba je vaspitavati polako.... ali macka je macka..... Mislim da za tebe nije macka....... nisam dalje citala i nadam se da nisi uzeo macku....
 
@luckystar. Ignorisacu tvoj post.

Drustvo, imate li neku ideju kako da macu naucim da ne skace po stolovima, naravno, bez grdnje??!!! SAd je ludnica kada je u kuci, jer je upala u trip da je ona neki strasan lovac, pa skace na nas, hvata za noge i gricka iz zasede hehe. Mnogo je luda. Hranimo je zdravo, ali kada se pece piletina, ili pravi rostilj, onda jednostavno moram da joj dam, tu nema dileme... Mnogo su sijamke lude, nisu kao obicne macke.
 
Poslednja izmena:

Back
Top