Ne želim podstanare!

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
golubići na terasi :twisted:
zeznuli su me, napravili gnjezdo, snela ptičurina dva jaja :twisted:
stalno sam odlagala taj posao uzimanja jaja
ranije su mi to radili, uneredili mi čitavu terasu, sva je bila u njihovim govnima :!:

oteraš goluba, uzmeš jaja, staviš u kutiju, odneseš ih dole ispred zgrade... savest ti je čista, nisi ih ubio,... terasa je samo tvoja

Meni se zapravo gadilo da diram ta jaja, ok, navučeš kesu na ruku, pa tako, ali jednostavno mi je bilo mrsko da dodirujem... i sada, pokušala sam da obavim taj posao, kao hoću da oteram golubicu, ali ona neće da se mrdne... pošto se gadim da je pipnem :roll: uzela sam papuču i kao pretila joj da ću da je udarim :lol: i onda se malo mrdnula i videla sam nešto jezivo ispod nje :shock: :x
nešto sa žutim dlačicama... neki mali pacov verovatno :twisted:

kakvi divljaci!

Kako da ih sada oteram?
Šta da radim golubovima... da li da iskoristim odsutnost goluba i strpam ih u kutiju, pa dole ispred zgrade ostavim... i kako da oteram golubicu?

Neću da mi seru po terasi :(
 
Volim i ja :D

ranije, imala sam dva legla golubova za redom, terasa mi je izgledala kao golubiji javni wc

pa... od tada su mi ogulili govna, okrečili terasu i sada neću da dozvolim da mi ponovo naprave orgije :?

od tada ne volim golubove... sve životinje osim njih :twisted:

ma neka gorim u paklu, ali oni idu OUT
:lol:
 
gigule:
etotako:
gigule:
:?
jadne životinje
hoćeš ti da ih usvojiš? :lol:
rado jer ovde ne bi smetali

uzgred, nemoj uzimati mačku...ni ribice...ni kornjaču...ni psa...ništa živo!

svake godine u maju uzimam nekog kućnog ljubimca, a onda ih držim u kavezu 6 meseci... na dan mrtvih u novembru ih žrtvujem, poprskam se krvlju nevinih i onda izgovorim neke reči jeziku afričkih mlekara, okrenem se oko svoje ose devet puta, nacrtam pentagram prstom u vazduhu iznad moje glave i odigram tango sa telom zaklane životinje... to je neki vudu spektakl koji sam naučila od moje učiteljice Velike Vatrene Mačke
 
Golubovi ne vole ogledalo.
Ne vole ni "metalni" zvuk.
Kupi kod Kineza one mrdalice ili kako se već zovu (cevčice na kanapu koje zveckaju na svako strujanje vazduha)) ali pazi da imaju odsjaj kao ogledalo i golubovi će, na tvoju (a i njihovu) sreću sami otići...
 
Vdim ovde i saljivih predloga kako se otarasiti golubova. Meni se pretprosle godine desila krajnje neverovatna stvar.

Zivim na NBGD, na osmom spratu. SOba u kojoj je moja majka (otac mi je umro, pa je sama u toj sobi) ima stalno otvoren prozor. Jednog proleca, golubica je, uprkos tome sto je majka star i ne izlazi iz sobe skoro nikada, uletela u sobu, sletela na orman i tako dolazila danima.
Nismo ni primetili da malo po malo donosi grancice. Na kraju je napravila neko gnezdo na ormanu, i sto je najblesavije, snela najpre jedno pa drugo jaje!
U sobi majka pusi, slusa TV veoma glasno jer maltene nista ne cuje, uvek se krece, ali se golubica nije uplasila. Sedela je na jajima jedno vreme i nakon toga su se izlegla dva golupceta!!!
Nisam imao srca da ih izbacim, pa sam sacekao da mladunci ojacaju. SVo vreme su se golubica i njen muzjak smenjivali i cuvali mlade...
Kad su golupcici ojacali, smestio sam celo gnezo na sims i spustio roletne, da ne mogu unutra. Posle nekog vremena su nestali....

Ono sto je neobicno, nakon sto su nestali, ponovo smo otvorili prozore a NOVA golubica je pokusala da se instalise na ormanu! :) E to vec nisam mogao da dozvolim da se osnuje golubije porodilste, pa od onda ima mrezu na prozoru :)
Imam negde i fotografije golubice kako sedi na jajima i cuva mladunce.

Ono sto je u porodici podelilo misljenja je i dogadjaj koji se desio neposredno pre smrti mog oca. Moj sin je bio tuzan sto je deda bolestan, pa se nije mogao pomiriti sa time da ce deda jednog dana otici. Deda mu je obecao da ce kad umre, naci nacina da mu se javi. Nakon dogovaranja sa unukom, resili su da se deda javi kao GOLUB!!!!
Iako nisa sujeveran, to je bio jedini razlog sto gnezdo odmah nisam izmestio na neko drugo mesto...
 
hvala vam na savetima... svima koji su rekli nešto konkretno i pametno

odlučila sam da sutra gnezdo, golubicu i golubiće stavim u neku kutiju i bacim u Dunav :twisted: (šalim se, ovo je samo da iznerviram gigule :lol: )

pokušaću da ih instaliram na neko drvo, ima neke dece u dvorištu... uvaliću taj prljav posao njima :twisted: :lol:

i svakako ću se naoružati kojekakvim visećim zezalicama protiv golubova
 

Back
Top