Knjiga o Milutinu

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Voleo bih da cujem misljenja onih koji su procitali knjigu, kao i malo vise informacija o istoj. Ja sam je sinoc procitao i moram priznati da mi je ista otvorila malo drugaciji pogled na tadasnja desavanja. Isto tako sa saznao da je knjiga bila zabranjena u vreme „crvenih“ i zanima me da li je to tacno.
Naravno, svaka informacija vezana za knjigu i njenog pisca bila bi dragocena. :? :wink:
 
Dosta davno sam čitao tu knjigu tako da se jako malo sećam i sadržaja i pisca. Dakle pre jedno petnaest ili malo više godina knjiga nije bila zabranjena, mogao si je normalno kupiti u knjižari ( ako je nađeš ). Koliko se sećam nekih priča koje ne mogu ni proveriti ni dokazati, knjigu je navodno napisao neki novinar po autentičnom kazivanju jednog učesnika tih događaja sa kojim je valjda u nekoj rodbinskoj vezi. Toliko se sećam o toj knjizi. Možda neko ima svežije i pouzdanije podatke, opet ponavljam ja se toga sećam što ne mora biti istina jer ne mogu se setiti izvora, pa tako ni proveriti priču.
Pozdrav !!!
 
Sve jedno... hvala na odgovoru, posle celih godinu dana. Ko zna gde je bila tema i kako si je iskopao.
Na mene je knjiga ostavila prilicno jak utisak a procitao sam je po preporuci jednog prijatelja.
 
limunada:
Cini mi se da je napisao Danko Popovic ?:roll:
Cak mi je u sjecanju ostao i izgled korice knjige...ali sadrzaj...:confused:

p.s. Nadam se da nisi mnogo razocaran sto nisam musko...:wink:


Jeste Danko, bravo.
Ma nisam razocaran... samo... nemam pojma zasto sam mislio da si musko, ali kad vec nisi... nisam se razocarao... pre bih rekao iznenadio. ;)
 
I ja sam je procitao veoma davno. Mislim da nije Milutin bio zabranjen vec druga knjiga istog autora, Kad su cvetale tikve. A knjiga je stvarno ekstra, cak i za one koji ne gotive istoriju jer je kroz prizmu regrutovanog srpskog seljaka sagledana globalna situacija za vreme prvog svetskog rata (ako se ne varam). Sjajne opaske prostodusnog i veoma bistrog Milutina.
 
ravik:
I ja sam je procitao veoma davno. Mislim da nije Milutin bio zabranjen vec druga knjiga istog autora, Kad su cvetale tikve. A knjiga je stvarno ekstra, cak i za one koji ne gotive istoriju jer je kroz prizmu regrutovanog srpskog seljaka sagledana globalna situacija za vreme prvog svetskog rata (ako se ne varam). Sjajne opaske prostodusnog i veoma bistrog Milutina.

"Kad su cvetale tikve " nije pisao Danko ! Čini mi se Mihajlović, ili tako nekako.
Ne znam da li je " Milutin" bio zabranjen, ne bi me čudilo da jeste.Na koricama mog primerka piše da je 19-to. izdanje, Nagrada " Isidora Sekulić"1985.godine.
Knjiga je zaista exstra i treba je čitati, čitati....

"Ja znam da se za zaboravnog čoveka kaže da je izlapio,-veli Vasilije-ne znam šta se kaže za zaboravan narod". ;)
pozz
 
Поздрав људи! сасвим случајно сам набасао на овај форум док сам тражио неке информације о овој књизи. Имао сам ту привилегију да је прочитам АЛИ (е сад оно битно) волео бих да имам свој примерак, па ако имате било какве информације о могућности или немогућности набавке молим вас одговорите ми. Унапред хвала! :kpozdrav:
 
Поздрав људи! сасвим случајно сам набасао на овај форум док сам тражио неке информације о овој књизи. Имао сам ту привилегију да је прочитам АЛИ (е сад оно битно) волео бих да имам свој примерак, па ако имате било какве информације о могућности или немогућности набавке молим вас одговорите ми. Унапред хвала! :kpozdrav:

Ako postoji knjiga koju ima svaki ulični prodavac, onda je to ta. Što bi se reklo: biju ko neće (iliti 100 dinara, maksimalno).
 
Књига је одлична!!! Нажалост, не верујем да ју је читао неко од политичара, јер је у њој описан управо утицај политике и одлука људи у фотељама на живот ''простог''' народа и муке и проблеме које им могу створити...

ПС гомила јефтиних књига се може наћи на ломунду
 
Zanimljivo, jer po meni si pročitao nekoliko boljih.

Naravno, ne radi se ovdje o knjizi koju svako može da voli, već o logički besmislenoj rečenici kojom je to rečeno.

Рекао сам да је једна од најбољих, а не да је најбоља.
Овде је једино твој коментар бесмислен.
Поздрав
 
Рекао сам да је једна од најбољих, а не да је најбоља.
Овде је једино твој коментар бесмислен.
Поздрав

Ti zaista ne shvataš kakvu si glupost napisao gore?

Već sam rekao da knjiga s tim nema nikakve veze.

Dakle, ako govoriš o knjigama koje si ti pročitao, logički je besmisleno, redundantno i pleonastično rečenicu početi sa "po meni". Šta misliš, ko to još sudi o knjigama koje si ti pročitao, kad se na početku izjave ograđuješ subjektivnošću?

Uostalom, pitaj svoju nastavnicu srpskog, ona je bar plaćena da pokuša da te nešto nauči.
 
Poslednja izmena:
Ti zaista ne shvataš kakvu si glupost napisao gore?

Već sam rekao da knjiga s tim nema nikakve veze.

Dakle, ako govoriš o knjigama koje si ti pročitao, logički je besmisleno, redundantno i pleonastično rečenicu početi sa "po meni". Šta misliš, ko to još sudi o knjigama koje si ti pročitao, kad se na početku izjave ograđuješ subjektivnošću?

Uostalom, pitaj svoju nastavnicu srpskog, ona je bar plaćena da pokuša da te nešto nauči.

Ne pada mi na pamet da se raspravljam sa tobom (zbog ovoga što piše u mom potpisu)
 

Back
Top