Curacao

Hola iz Dominikane!
Nakon skoro godinu dana sto smo ovdje, odlucili smo dignuti sidro; Dominikanska je predivna za turizam, medjutim zivjeti ovdje nije lako... Svaki dan nam nosi nove probleme; pljackali nas, varali nas,... Istina je da su se neki nasi ljudi i dobro snasli, al je i istina da se meni sad vec malo i smucilo...
Ne bih u detalje o tome koja je kap prelila casu; dovoljno je da kazem da su scene koje sam nedavno prezivjela nalik na one iz krimi filma...
Prikupljam informacije o tom otoku; sve do sada prikupljeno dobro mirisi. Skolstvo je besplatno, gradovi nalik na Amstardam,... Standard dosta visok
Znate li stogod o tom otoku? Svaka je informacija dobro dosla. TX!
 
Znacı odlucıılı ste a lıdıja??? Vıdım krıs kad sam odlazıo kaze mı pa dobro bıcemo mı sıgurno jos tu kad se budes vratıo jos sam tada naslutıo da bı da ıdete!!! Ufff ne znam ı ja se lomım sta ı kako mozda skoknem do kube brazıla ılı venecuele vıdecu!!! prıcamo kad se vıdımo!!! Ej napısı mı taj maıl za kartu na jovano.... znas vec maıl!!! Jer je lenstına marko doneo kofer moj kod vas ne bıh da mı se vuce kojekuda kod njıh tamo??? Ajde pozdrav ı vıdımo se kad dodjem pa cemo se ısprıcatı!!! Javı na taj drugı maıl za kartu oooobavezno!!! Ako nısta od neke druge agencıje moracu da cekam na stand by!!! Pozdrav
 
Ohana:
Hola iz Dominikane!
Nakon skoro godinu dana sto smo ovdje, odlucili smo dignuti sidro; Dominikanska je predivna za turizam, medjutim zivjeti ovdje nije lako... Svaki dan nam nosi nove probleme; pljackali nas, varali nas,... Istina je da su se neki nasi ljudi i dobro snasli, al je i istina da se meni sad vec malo i smucilo...
Ne bih u detalje o tome koja je kap prelila casu; dovoljno je da kazem da su scene koje sam nedavno prezivjela nalik na one iz krimi filma...
Prikupljam informacije o tom otoku; sve do sada prikupljeno dobro mirisi. Skolstvo je besplatno, gradovi nalik na Amstardam,... Standard dosta visok
Znate li stogod o tom otoku? Svaka je informacija dobro dosla. TX!

Nisam iznenadjen sa svime onime sto vam se u poslednje vreme desilo, o tome smo bas u skorije vremem i pricali ali eto na zalost bas to vama da se desi. Ja sam imao isto jedno jako lose iskustvo u Dominikani gde sam doziveo oruzanu pljacku i gde mi je jedan klinac uperio pistolj u glavu i nije bilo nimalo prijatno iz prostog razloga sto je on bio toilko uplasen i drhtao je vise nego sto sam ja i bio svestan sta se uopste desava pa je u toj situaciji moglo svasta da se desi. Na kraju je sve proslo bez vecih posledica po mene.

Lidija, ne znam bas mnogo o Curasao-u, nesto mi je pricao Laza, on je planirao da ide tamo ali na zalost nije uspeo da dobije vizu, vi nemate tih problema sa hrvatskim pasosem, mada nisam siguran da li se mogu srediti papiri za legalan boravak, to moras da proveris jer je to holandska teritorija. Curasao, pored Arube i jos par manjih ostrva, pripada Holandskim Antilima (ta ostrva su jos uvek holandska kolonija) i to znaci da je u principu standard prilicno visok ali su i cene astronomske, znam za Arubu da je sve to u Dominikani pa puta tri u cenama ako ne i vise. Ok, i plate su verovatno vise i verujem da se tamo moze fino ziveti ali kazem, jedino bi mogao predstavljati problem sredjivanje papira na duze staze. Tu ti sa informacijama na zalost ne mogu pomoci ali u svakom slucaju idi na onaj sajt koji stalno spominjem, malo sam i dosadan ali nije zgoreg opet ga pomenuti, www.virtualtourist.com , tamo pretpostavljam mozes na forumu naci odgovore na neka tvoja pitanja, verujem da tamo neko zivi ili je imao neka slicna iskustva pa ti moze dati neke detalje u vezi toga.

Nisi zainteresovana za Chile, pricali smo o tome ranije?

DusanSd:
Ufff ne znam ı ja se lomım sta ı kako mozda skoknem do kube brazıla ılı venecuele vıdecu!

Dule, sta ima kod tebe? Sta si resio, je si li i ti odustao od Dominikane? Na Kubu zaboravi ako mislis da zivis tamo, e sad, Venezuela, hmm......prilicno je i tamo nestabilna situacija, mozda negde u turizmu nesto ali to je sve sumnjivo. Brazil, ne znam da kako dobiti papire tamo za stalno.
U svakom slucaju se prvo dobro raspitaj o svim ovim solucijama da ne ides nepripremljen i trosis pare bez neke potrebe.
 
...mi nekako misrisi na ovo ovako iz daljine... I klima; samo je sjever nesto sto bih jos i pristala, ali.. Na hr. forumu se javila jedna cura sto je tamo nekih 7 mj. zajedno sa suprugom... Isto pljacka stana, puno sirotinje,... Ne znam, nekako nemam dobar feeling. Pratim ja informacije i o njemu, ali stavila bih ga na drugo mjesto; ako se Curasao iz nekog razloga preskoci. Uskoro ce Kristijan tamo; ravnat cemo se iskljucivo po njegovim dojmovima. Informacije koje skupljamo i nadalje su vrlo oprecne. Za Arubu ipak bolje, ali ne mogu djecu odvesti tamo; nista o skolama, zabavi za tinejdjere,... Curasao je ipak veci; ima cca 150.000 stanovnika, tri bolnice (ovdje je zdravstvo uzas i sad i na takve podatke gledam!),... Vidjet' cemo.
A
 
Ovi moderatori nesto valjda od sunca zablentaveli.Sto me brisete????
Dajem samo informacije koje narod trazi, niti psujem niti vredjam.Ajd malko se kontrolisite.
Dakle Ohana, vidim da bi palila.Nevalja ti to.Jer sve zemlje latinske, srednje i centralne amerike su vise manje iste.
Npr.
COSTA RICA, ima malko vise para ali je sve skuplje pa ti dodje na isto.Kriminala ima , narkomanije jos vise.Moja jedna prijateljica koja radi za Unesko ili tako nesto je odande. Kaze ima preko 1000 zemljotresa koji se osete godisnje, a inace tle stalno se trese.
BRAZIL, gore nego ovde, ubistva na sred ulice su normalna pojava
CURASAO drze Jevreji. Standard je visok ali poso normalan i nije lako naci.Moj saradnik i kolega ide tamo jednom mesecno do dvaput po robu, pa ako te sta zanima da ga pitamo.A kriminala ima.
CUBA zaboravi dok je Castro ziv
CHILE je pre par godina bio izmedju 20 zemalja sa najvisim standardom na svetu.Kako je sad ne znam ali malko su nacionalisti CHILE PARA LOS CHILEÑOS.Moja prijateljica je bila par puta tamo i nije joj se dopalo da zivi , samo da se zaebava.
VENECUELA, dok Chavez radi to sto radi ni pomisljati.Drug mi je Venecuelanac ako hoces dacu ti telefon pa ga zovi da ti kaze sta on misli i da li moze da pomogne ako odes tamo.
COLUMBIA, Medeljin je jak to znam i mafija ne cacka mnogo tamo da policija ne sprovodi red.Narko karteli su daleko od Medeljina.Medjutim Baranquillo moze biti interesantan jer je na obali i ima jak turizam, a jedan je od delova drzave gde nema guerille.
Licno mislim da bi mozda Martinic ili Guayana Francesa bili najpozitivniji ciljevi.
Za bilo koju od navedenih zemalja goreimam nekog ko je tamo ili barem ovde pa da se raspitamo detaljnije.
Ali mislim da ti je najbolje reselje da ostanes ovde ali da se preselis u Santo Domingo.Ovde je ipak zivot mnogo sigurniji nego u malim mestima.Imas li problem za posao??? Ajd javi se pa da razgovaramo.
Mislim da imas moj broj mobilnog ali evo ti opet 1-706-6544 ili e-mail draganbelic@yahoo.com
 
jose garcia:
Dakle Ohana, vidim da bi palila.Nevalja ti to.Jer sve zemlje latinske, srednje i centralne amerike su vise manje iste.

Slazem se generalno sa ovom konstatacijom , to sam bas Lidiji i napisao u zadnjem postu u podforumu o Dominikani, medjutim........

jose garcia:
COSTA RICA, ima malko vise para ali je sve skuplje pa ti dodje na isto.Kriminala ima , narkomanije jos vise.Moja jedna prijateljica koja radi za Unesko ili tako nesto je odande. Kaze ima preko 1000 zemljotresa koji se osete godisnje, a inace tle stalno se trese.

CHILE je pre par godina bio izmedju 20 zemalja sa najvisim standardom na svetu.Kako je sad ne znam ali malko su nacionalisti CHILE PARA LOS CHILEÑOS.Moja prijateljica je bila par puta tamo i nije joj se dopalo da zivi , samo da se zaebava

Cini mi se da je Costa Rica ipak mnogo stabilnija od Dominikane, kada govorimo o nekom sistemu, ulaganjima pa i sigurnosti. Raspitivao sam se o tome i stekao pozitivniji utisak nego o Dominikani, ne mogu da trvdim za Costa Ricu jer nisam bio, ali Dominikanu poznajem i sto se tice bilo kakvog biznisa vrlo je nesigurno i mnogo zivaca treba da bi se stvari izgurale. Ne znam JOSE cime se ti bavis, vidim iz prethodnih postova da ima sneki biznis ali ja se u Dominikani NIKADA ne bih bavio privatnim poslovima iz jednog prostog razloga, nema zakona koji te iole stiti od alavih dominikanaca, a i sam znas koliko je policija korumpirana.

Ja sam Lidiji preporucio Chile jos davno ali cini mi se da ona hoce samo tropske krajeve, ok....sto se tice nacionalizma koji spominjes, a gde ga to pa nema. Nemoj mi reci da u Dominikani toga nema, pa kakva prava imaju belci u DR, NIKAKVA!
Ja sam vec prikupio neke informacije o Chile-u jer mozda uskoro i odem tamo, ipak je to daleko stabilnija drzava od vecine karipskih, da ih sada ne nabrajam. A i o ove sto su pod jurisdikcijom neke od sila USA, Fransuske, Britanije ili Holandije, tu mislim da je problem srediti papire, verujem da je dobro za zivot , ali kako ostati na duze staze. Vrlo tesko.

Argentina je zaboravljena, ovo su poslednji trenuci za ulaganje u tu zemlju jer se polako cene vracaju na nivo od pre onog ekonomskog kolapsa i mogu se naci nekretnine smesno jeftine, pogotovu farme sa vinovom lozom, gledao sam neke cene na internetu. A dovoljno govori podatak da amerikanci zadnjih godina masovno kupuju nekretnine u Argentini, masa ih se preselila tamo. Zato kazem, svi oni koji imaju novca i misle da ga ulazu, Argentina je prava stvar, a i Chile nije los. U Argentini mozes i da gradis za US$ 200 po m2, u Chile-u mozes napraviti drvanu kucu za manje od US$ 15 000, itd....da ne idem sada u detalje.

Sto se tice kriminala, pa da, svuda ga ima, pogotovu u Columbiji koju spominjes i Brazilu, i to je bitan faktor kada se razmislja o preseljenju u neku drzavu ali ni Dominikani nije vise ono sto je bila. Santo Domingo je grad u kojem sam bio samo jedan dan i ne bih voleo da se tamo zadrzavam duze, odvratno. Nikakav biznis ma nebi tamo zadrzao.
 
...bas ti hvala da da mislis na mene i moju familiju, ali... Stvarno ne bih vise ostajala u Dominikani. Ni u Santo Domingo nikako ne bih; svaki odlazak u taj grad meni je stres... Htjela sam manje mjesto, mirno, dobru internacionalnu skolu za kceri,
normalan zivot- nista vise. U Juan Doliu je OK, ali sam sita i dominikanaca i da razmisljam svaki put kad se vracam kuci je li opljackana ili ne... Kad vrtim film unazad, desavale su nam se samo ruzne stvari... Prva jeepeta koju smo kupili bila je ukradena, opljackali su nam neke stvari iz kuce, ocistili nam racun u banci, pucali po autu u kome sam bila,... Dosta.
Fali mi civilizacija i kulturni, normalni ljudi oko mene... Kristijan ce uskoro na Curasao; ako njegov dojam bude los, vracamo se za Hrvatsku. Onda cu traziti nacina da sredimo vizu ili za Kanadu ili za Australiju. Javim ti se jos na mail...
 
Hola Pedja!
Imam li jos kakvu ideju gdje da trazim informacije o Curasao? Rado bih da sa nekim koji tamo zivi stupim u kontakt; na VT nema bas nikoga tko tamo zivi... Na Yahoo groups samm ostavila mail, ali mi se jos nitko nije javio... Ima 41 clan koji imaju veze sa tim otokom, ali taj forum je dosta neaktivan...
Palis u Cile? Sta je sa Kanadom??????
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!
 
jose garcia:
CURASAO drze Jevreji. Standard je visok ali poso normalan i nije lako naci.Moj saradnik i kolega ide tamo jednom mesecno do dvaput po robu, pa ako te sta zanima da ga pitamo.A kriminala ima.

Pitaj ga cim vise toga, please! Koje su cijene, jesu li prljave ulice, stanuju li ljudi,kao ovdje, u barakama? Kakvi su ljudi? TX!
 
Sutra idem ujutro do njega u radnju, pa cu ga ispitati, a ako bude voljan da mi da neciji tamo telefon (ima on tamo njegove koji mu pomazu kad kupuje) ja ti ga saljem.
kliki da odgovorim.
Sve ekonomije su stabilnije od ove.Medjutim i zakoni.Ja radim ovo vec dve godine nisam platio porez jedan pezos, radnja cak nije ni registrovana, i radim i ...boli mene.Iako ko dodje das mu jednu majcu i dovidjenja.E to tamo vec ne moze.Bilo gde.E sad drugo je ko moze da izdrzi dominikance.Stoka su nema sta, prljavi, nevaspitani, kradu ...slazem se ali, ja ih imam troje i jako su dobri jer su prijatelji od moje devojke i nemam problema.Na djubre sam se naviko jos u Beogradu a i na lopove pa tako da se ne tangiram.
Chile je sigurno bar 10 puta bolji od ovoga problem je samo da li hoce da daju posao strancu.Malko su tu zaebani.Ali je cisto, ulice su osvetljene, gradski prevoz radi celu noc, itd.
Ali u Chileu je i ladno, a to mi se npr ne dopada.Ni pivo ne pijem jer je ladno.
E setih se ima ovde jedan nas koji je ziveo u Argentini, Urugvaju i jos nemam pojma gde.Da ga pitate za misljenje.
Sloba 905 7004 , recite da Vam je Gagi dao telefon pa se nadjite sa njim i raspitajte.Kako mi se cini i on oce da pali tamo negde.
Eto tolko, tebi Ohana saljem sutra mail.
 
Ohana:
Hola Pedja!
Imam li jos kakvu ideju gdje da trazim informacije o Curasao? Rado bih da sa nekim koji tamo zivi stupim u kontakt; na VT nema bas nikoga tko tamo zivi... Na Yahoo groups samm ostavila mail, ali mi se jos nitko nije javio... Ima 41 clan koji imaju veze sa tim otokom, ali taj forum je dosta neaktivan...
Palis u Cile? Sta je sa Kanadom??????
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!

Lidija, idi i probaj malo na Google NEWS grupama, http://groups.google.com/ , imas tamo grupu , mislim da se zove rec.travel.south-america, ili tako nekako, a imas i posebno za Karibe, ukucaj na ovoj stranici u pretrazivac samo CURASAO ili sta te vec zanima i on ce ti izbaciti sve nalaze i grupe a kada udjes konkretno u tu grupu onda takodje u search ubaci CURASAO i dobices sve nalaze za tu temu, videces jednostavno je. Postavi i ti pitanje ako ne nadjes nista konkretno sto te zanima ali mislim da ces vec nesto iskopati.
Ne znam gde bi jos mogla da trazis nesto konkretno za Curasao. Google grupe su ipak najbolje za ovakvu vrstu pretrazivalja, Yahoo je dosta losiji po tom pitanju.
Ne idem jos za Chile, jos nisa, resio ovo za Kanadu, i dalje cekam , ovi se ne javljaju i vec sam na ivici strpljenja, ali ako nista ne bude od Kanade onda je Chile rezervna varijanta mada sam pre neki dan upoznao nekog naseg tipa u Brazilu i mozda to ne bi bila losa ideja, videcemo, jedini je problem sto je u Brazilu teze srediti papire za duzi boravak.

Lidija, samo napred, raspitaj se dobro pre nego sto odlucis gde ces. Nemoj iskljucivo da gledas samo tropske krajeve, to je sve lepo ali treba misliti i na druge bitnije stvari. Svi bi mi voleli da zivimo negde na Karibima i da nemamo nikavih problema ali to ne ide bas tako lako.

jose garcia:
Sve ekonomije su stabilnije od ove.Medjutim i zakoni.Ja radim ovo vec dve godine nisam platio porez jedan pezos, radnja cak nije ni registrovana, i radim i ...boli mene.Iako ko dodje das mu jednu majcu i dovidjenja.E to tamo vec ne moze.Bilo gde.E sad drugo je ko moze da izdrzi dominikance.Stoka su nema sta, prljavi, nevaspitani, kradu ...slazem se ali, ja ih imam troje i jako su dobri jer su prijatelji od moje devojke i nemam problema.Na djubre sam se naviko jos u Beogradu a i na lopove pa tako da se ne tangiram.
Chile je sigurno bar 10 puta bolji od ovoga problem je samo da li hoce da daju posao strancu.Malko su tu zaebani.Ali je cisto, ulice su osvetljene, gradski prevoz radi celu noc, itd.
Ali u Chileu je i ladno, a to mi se npr ne dopada.Ni pivo ne pijem jer je ladno.

Znam ja o cemu ti pricas, ali mi se onda vracamo na istu temu kao i ovde u Srbiji, ne placas porez, nam pravila i zakona, ko koga zej*** itd....pa ja upravo od toga i bezim, meni ne treba drzava u kojoj cu ja ziveti isto kao i u Srbiji. Da ja strepim svaki dan u Santo Domingu ili gde vec da mi dolazi policija svake nedelje po harac, da me kradu, obijaju stan svaki mesec i da mi se policija smeje kada to prijavim, to mi ne treba u zivotu, razumes, video sam mnogo takvih stvari u Dominikani, ali stvarno mnogo.
Ok to sto kazes za klimu, neko hoce samo toplije krajeve i ja to razumem ali onda moras da napravis i kompromise, ovo o cemu sada pricam, znaci, hoces Karibe, e pa onda se privikni na bezakonje i ludilo, ali tu moras dobro da plivas i da imas zivce kao konj. Ko voli neka izvoli ali ja, ne hvala. Meni nije toliko stalo do novca, ne jurim ga po svaku cenu.
Zato sam ja Lidiji dao neke druge ideje jer ona razmislja na drugi nacin, sto je i ispravno, ima dve maloletne cerke i treba o njima da razmislja, gde idu u skolu, kakvo je okruzenje, kriminal i sve sto ide uz to. Pa onda i zdravsteni sistem, itd.....
Ja Lidiju potpuno razumem, skupilo joj se mnogo toga za kratko vreme i stalno zivi u nekoj neizvesnosti sta ce joj se sutra dogoditi a to nije nimalo lako.

Pa nije bas tacno da je svuda u Chile-u hladno. Imas jako lepa razvijena turisticka mesta na Pacifiku blizu Santijaga, Vina Del Mar, Valparaiso, itd.....mrzi me sada da gledam na mapi ali koliko se secam to je sve negde oko 30 stepeni geografske sirine sto je prilicno lepa klima.
Kazes Chile Chileancima, nece da daju posao strancima, pa ako to igde postoji onda je to u Dominikani, znam na stotine slucajeva gde i ako dobijes posao svi dominikanci ti podmecu nogu i gledaju kako da te izbace iz igre, zato ova prica za Chile uospte ne stoji ako je poredis sa Dominikanom, nikako. Verovatno je da toga ima u Chile-u ali siguran sam da nije vise izrazeno nego u DR ili bilo gde u svetu. To nije dovoljan razlog da bi me odvratio od Chile-a, mislim da on ima gomilu stvari koje su daleko bolje za zivot nego DR, da ih sada ne nabrajam.
 
chitajuci ovo u Srbiji ovo mi sve deluje nekako nestvarno .... mislim na putovanja ... eeeeee nisam izashao iz zemlje od '98 ....
pomalo vam zavidim ... ali Vam zelim svima da se snadjete najbolje moguce i da uzivate i za mene :lol:
 
Najbolji sajt o Curasao sto sam do sada nasla je
www.narin.com ; zvuci obecavajuce!!!!Kako stvari sada stoje, Kristijan je iduci ponedjeljak tamo.
Tx na pomoci i podrsci svima; toplo se nadam da cu Vam uskoro pisati od tamo!!! Drz'te na fige!!!
 
Lidija, znaci Kristijan ide u ponedeljak, super. Nego kada je vec blizu Arube, neka skokne i tamo na par dana, treba i to proveriti. Meni se nekako cini da je Aruba mozda bolja za vas, ne znam ali treba i tu soluciju razraditi.
Ti si verovatno dobila ideju o Curasao-u od Laze, on je to jos pre planirao. Ja sam pricao sa njim o toje temi, medjutim, on je dobio neke informacije od nekog svog prijatelja koji dosta putuje i koji je bio tamo, ali taj tip je pun para i posecuje ta mesta vise turisticki, on mu je pricao kao je tamo sjajano, ali to po meni nisu bas prave informacije, ne verujem da ej on mogao da za 10-tak dana u svom resortu vidi sta je to zapravo.

U svakom slucaju, cackaj po internetu, sto vise informacija to bolje.
Srecno!
 
Aruba je tako mala... Imala bih klaustofobiju... :D!
Jucer mi je frend iz Rijeke, pomorac, slao podrobniji mail na temu Curasao i Auruba. Bio je tamo vise puta do sada (zadnji put prije 20-tak dana) i ono sto on pise zvuci sasvim OK. Kaze da su se smucali i nocu po otoku i to bez ikakvih problema. On je obisao uistinu cijele Karibe i kaze da su ta dva otoka drugi svijet... Nek' je tako!
Poznajem i tog decka sto je Lazi pricao o svom boravku na Curasao; rekao je da je to za njega premali otok...
Dobili smo i spisak dokumentacije koja je potrebna za one koji imaju srpsku putovnicu, a vec rijesene dominikanske papire; cijelo cudo toga- od potvrde poslodavca o stalnom radnom odnosu, tri zadnje platne liste, uplacenog tur. aranzmana,... Zvuci dosta komplicirano, ali je izvedivo. Bitno je stici tamo, a kasnije ne bi trebalo biti problema. Makar prema onome sto smo culi; navodno je dovoljno prijaviti se u imigracijski i reci da se zeli produljiti boravak. Izdaju vizu na 6 mjeseci sto bi trebalo biti dovoljno da se pronadje neki job. Kasnije to ide po samoj inerciji; viza prvo na 1, a kasnije na 2 godine.
Tu su u Dominikani neki ljudi iz Srbije koji bi rado palili za nama ako je tamo Ok.
Drugi tjedan cemo svi vise znati... ;)
 
Gde god ljudi iz srbije ja cu na drugu stranu!!!! Oni na jug ja na sever!!!! I obrnuto!!!! Sta se radi, jer ima novosti??? Ja jos ne znam kad cu nazad... Mozda posle ovog moram za spaniju poslom!!! Uzas!!!! videcu jos pozdarav za sve
 
borisbg:
Ohana, zaboravila si za ovu temu?
:lol: :lol: :lol:

Ni slucajno!! :) Problem je u tome sto mjesec dana prvo nisam imala internet doma, a sad sam pak kratka sa vremenom...
Krenuli smo u job sa jednom curosaovkom (ne znam kako bi se to na naski reklo!); mini market. To je i jedini nacin da se srede dokumenti (radna i boravisna dozvola). Istina je da ovdje zivi 55 razlicitih nacija, ali nije bas jednostavno rijesiti papire; radna dozvola je problem. Posla ima, ali svako slobodno radno mjesto uvijek prioritetno popunjavaju ovdasnji ljudi. Za uposlajvanje stranaca puno je peripetija, iako- nije neizvedivo.
Potruditi cu se da pribavim listu deficitarnih zanimanja; postoji nekoliko agencija za zaposlajvanje kojima se onda (mailom) salju CV i refefence. Ako nadju posao, oni sreduju i dokumente. Place su dobre; ovdje nema siromasnih ljudi.
Radim k'o crnac!
Pozdrav!
 
Ohana:
borisbg:
Ohana, zaboravila si za ovu temu?
:lol: :lol: :lol:

Ni slucajno!! :) Problem je u tome sto mjesec dana prvo nisam imala internet doma, a sad sam pak kratka sa vremenom...
Krenuli smo u job sa jednom curosaovkom (ne znam kako bi se to na naski reklo!); mini market. To je i jedini nacin da se srede dokumenti (radna i boravisna dozvola). Istina je da ovdje zivi 55 razlicitih nacija, ali nije bas jednostavno rijesiti papire; radna dozvola je problem. Posla ima, ali svako slobodno radno mjesto uvijek prioritetno popunjavaju ovdasnji ljudi. Za uposlajvanje stranaca puno je peripetija, iako- nije neizvedivo.
Potruditi cu se da pribavim listu deficitarnih zanimanja; postoji nekoliko agencija za zaposlajvanje kojima se onda (mailom) salju CV i refefence. Ako nadju posao, oni sreduju i dokumente. Place su dobre; ovdje nema siromasnih ljudi.
Radim k'o crnac!
Pozdrav!

Neka,neka, radite, nece vam nista faliti ....ma bitno je da moze da se zivi, bice para....
Pa Lidija, nema te mesecima, kako ste otisli iz DR ne javljate se....

Evo i mene konacno u Kanadi, sinoc dosao .....jos sam slogiran od vremenske razlike i putovanja, nisam spavao 24 sata......

Cujemo se kada dodjem malo sebi od umora...
 
klika:
Neka,neka, radite, nece vam nista faliti ....ma bitno je da moze da se zivi, bice para....
Pa Lidija, nema te mesecima, kako ste otisli iz DR ne javljate se....

Evo i mene konacno u Kanadi, sinoc dosao .....jos sam slogiran od vremenske razlike i putovanja, nisam spavao 24 sata......

Cujemo se kada dodjem malo sebi od umora...

Jeeee! Kanada konacno!!! Kakvi su prvi dojmovi?
Nadam se da ce sve biti kako treba; toliko je ljudi kojima si pomogao svojim savjetima i iskustvom da ti se to u konacnici i mora vratiti!
Drzim ti fige, javljaj se redovito!!!
Mi smo dobro; naporno je jer smo na pocetku novog joba, ali... Radimo za sebe. I, svaki je pocetak tezak.
Mislimo na tebe i saljemo ti dobre vibre!!
 
Ejjjjj sta se radi susjedi? Dusan ovde, evo Marko se zavalio kod mene na sofu i fleda tv. Kristijan zvao juce kaze petljas nesto na netu. pisi kako ide, sta je sa poslom i ostalo? Jer ste uspeli ista za papire da uradite, jer radite ista i jer vam igleda izgledno da cete ostati? Ljubimo vas sve i pozdrav
 

Back
Top