Kako izbrisati tabele od forumu!

mix1

Početnik
Poruka
47
Kako izbrisati tabele od forumu!Ustvari imao sam forum na sajtu koji je radio i onda sam pokusao da ga izbrisem sa servera i kada sam ga ponovo prebacio na server i hteo da ga instaliram on mi kaze da nemogu da ga instaliram jer postoje neke tabele koje treba obrisati!

Neki mi kazu da mi je potreban neki program MySQL-ov controlcenter ili tako nekako...
Molim vaz za precizan link gde skinuti program i kako to izbrisati!
Hvala!
 
Ovako da bi radio sa bazom podataka i uposte sa Mysql trreba ti neki menader koji upravlja relacionimn bazama podataka Kao sto je Msql:

Na www.mysql.com postoji njihov menadzer sa kojim mozes da upravljas bazom podataka ( nikad ga nisam probao) ali su mi ljudi iz verata preporucili. Samo ja mislim da se sa njim rad preko komandne linije.

Nego za tebe je najbolje resenje da skines ovo :

http://www.phpmyadmin.net/home_page/

phpmyadmin 2.6.2

Kadas skines to -> Otvorsi phpmyadim pronadjes config.inc.php i tu podesis parametre za server:

host ,user, password ( videces) slicno kako sa phpbb-om

Kada to podesis samo prebacis phpmyadmin na server: i kucas ovu adresu: www.tvoj_sajt.com/phpmyadmin e onda ces se naci u tome programu preko kojeg ces sa lakocom moci da izbrises sve tabele i celu bazu pa ponovo da je napravis!!

Dobro je sto phpmyadim ima podrsku na srpski tako da neces imati problema!!!

Pozzz
 
Nisam uspeo da upisem parametre u config.inc.php (host ,user, password ) pa mi na serveru javlja sledecu gresku

"Сервер не одговара (или прикључак локалног MySQL сервера није исправно подешен)"
 
config.inc.php
Kod:
$cfg['Servers'][$i]['host']= 'tvoja_host_aders';
$cfg['Servers'][$i]['auth_type']= 'cookie';
$cfg['Servers'][$i]['user'}='korisnicko_ime_mysql";
$cfg['Servers'][$i]['password']= 'sifra_za_mysql';

To je sce sto treba da podesis u config.inc.php

Kasnije kad ukucas putanj do phpmyadmina server ce ti traziti da ukucas ponovo korisnicko ime i lozinku da proveri da si to ti !!!( tj da ti koristis phpMyadmin) a neko drugi!!
Pozzzzzzz
 

Back
Top