Ovako se polaze zakletva svojoj zemlji!!!

Što džaba,koliko god je rat bio njesra (to znaju i ovi momci,pa nije to bilo prije sto godina) pokazali su stav i siguran sam da su spremni sutra da ga brane po cijenu života,a to je po meni najbitnije.Mene ni za hiljadu godina neće ubijediti da moje dijete pošaljem u vojsku ako to ne bude VRS.Dosta je bilo brate,živimo ko komšije i ok.
 
Desavanja prilikom polaganja zakletve, pokazuju objektivnu sliku bosanskohercegovackog drustva danas, gdje na drustvenoj sceni i dalje prevladavaju oni, koji su mnogo vise spremni na prizemno politicko poentiranje, pausalne i povrsne procjene, te zlonamjerna reagovanja i komentare, koji dugorocno sprecavaju svaku mogucnost dijaloga i kompromisa...
Mladi regruti su istinske i tragicne zrtve... Njihovo djetinjstvo je optereceno slikama rata i razaranja, stradanjem, izbjeglistvom, surovom propagandom i siromastvom... Njihovu mladost opterecuje tihi i perfidni nezavrseni rat politicara i medija u BiH, koji i danas traje, egzistencijalna neizvjesnost i odsustvo perspektive...
Da bi smo dosli do promjena, potreban je minimum iskrenosti i konstruktivna diskusija o buducnosti zemlje, te politicka i ljudska volja, koja bi omogucila da BiH profunkcionise...
Da bi se to desilo Osmanovic, Tihic i Terzic, naravno Paravac, Bukejlovic, Cavic i drugi treba da prestanu graditi svoju politiku iskljucivo na mrznji, podjelama i manipulaciji strahovima i nepovjerenjem...
 
Gazdarica:
Da bi smo dosli do promjena, potreban je minimum iskrenosti i konstruktivna diskusija o buducnosti zemlje, te politicka i ljudska volja, koja bi omogucila da BiH profunkcionise...

A kome je to od Srba iz Rebublike Srpske u interesu da BiH profunkcioniše? Zna se koji je najveći nacionalni interes Srba iz RS - prisajedinjenje sa matičnom državom - Srbijim.

Ako su pravo na samoopredeljenje i otcepljenje dobili Slovenci, Makedonci, Hrvati, Muslimani, pa čak i Šiptari na Kosmetu - zašto bi samo Srbima to pravo bilo uskraćeno? Zašto bi samo Srbi trebalo da žive u tuđoj državi - delimično obespravljni?

Ovo što se sad dešava u RS je ČISTO NASILJE nad srpskim narodom, a ni jedno nasilje ne može dugo da potraje. Pre ili kasnije RS će postati slobodna i samostalna država i kao takva sama će odlučivati o svojoj budućnosti.

Nema tu nikakvih manipulacija i nečasnih radnji, to je njeno PRAVO.
 
Đenka:
A kome je to od Srba iz Rebublike Srpske u interesu da BiH profunkcioniše? Zna se koji je najveći nacionalni interes Srba iz RS - prisajedinjenje sa matičnom državom - Srbijim.

Ako su pravo na samoopredeljenje i otcepljenje dobili Slovenci, Makedonci, Hrvati, Muslimani, pa čak i Šiptari na Kosmetu - zašto bi samo Srbima to pravo bilo uskraćeno? Zašto bi samo Srbi trebalo da žive u tuđoj državi - delimično obespravljni?

Ovo što se sad dešava u RS je ČISTO NASILJE nad srpskim narodom, a ni jedno nasilje ne može dugo da potraje. Pre ili kasnije RS će postati slobodna i samostalna država i kao takva sama će odlučivati o svojoj budućnosti.

Nema tu nikakvih manipulacija i nečasnih radnji, to je njeno PRAVO.[/
quote]

Тачно !
 
Sta je sa tobom covece...

Kakav crni referendum i kod nas?..sha pricas...

Pa ajde da sprovedemo referendum i da li hocemo da Srbija ostane u ovim granicama, da li hocemo da se povecaju plate, da li hocemo da Srbiji bude bolje itd..itd..

Pa ko normalan bi odbio da se RS pripoji Srbiji...taj referendum ne samo da bi bio suvisan i glup, nego bi nam navukao sramotu dok je veka i sveta, ne bi nas oprala ni Sava ni Dunav...ajde da je u pitanju recimo Makedonija ili cela Bosna sa sve muslimanima....ali da se mi izjasnjavamo dal ce da dozvolimo nasem narodu da se pripoji Srbiji je smejurija i glupost nevidjena..ccc...Ujedinjenje sa RS bi svima samo dobrog donelo po svim mogucim pitanjima.....pa oni tamo izginuse i u miru da ih opet ne strpaju u istu drzavu sa onima koji su hteli da ih zatru sa lica zemlje, pa jos i mi da odlucujemo dal cemo satro da ih primimo...

SVASTA...GLUPOST NEVIDJENA
 
A kakvu ti vajdu ochekujesh? Jasno da ce nas neki ludi americhki nauchnik pritiskom na dugme izbrisati sa lica planete, ali taj patriotski duh u tim mladicima je za svaku pohvalu. Koliko sam video, cela kasarna je govorila u jedan glas. To jedinstvo je ono shto jako prija. Danas kada nas svi bombarduju prichama o 'srpskoj krivici', kada smo mi krivi za izumiranje dinosaurusam i zlostavljanja ameba, takvo nam jedinstvo treba. Od tih mladica mozemo svi ovde da nauchimo neshto, a ne da chekamo rat da bismo bili slozni..
 
Stvarno, ovom Nexusu nikako da pođe za rukom da kaže nešto pametno na Politici, :lol: nikako da poveže više od dve rečenice u smislenu celinu. Svi su mu postovi nekakve upadice bez početka i kraja. :roll: A čovek se trudi, i trudi i trudi... i sav je nekako trudan, a opet - jalov! :lol: Ay, carumba, neka mu neko pomogne, grehota je da se tako zlopati!
 
evo ga i Djenka...nikad bez zaledjine...kada je video da me napada neko drugi prikacio se...kao pravi radikal...samo napred Djenka...
uostalom, uvek me raduje kada srpski radikali pokazu svoje pravo lice kada se slazu sa "intelektualcima" kao sto su BL, Mihajlo...i slicni...

jos da i vas ostale vidim kako neke mnogo pametne i dubokoumne postove ostavljate...ili bar da kazete sta mi zamerate...pa cete imati i neki kredibilitet meni nesto da pricate...
 
Тулипану мој, теби човек упркос очигледим грешкама, што формалне што суштинске природе, не сме ништа да каже, одмах почнеш стару добру песму нарикачу.
А ако су теби то ситнице онда свака част.
 

Back
Top