Omega 3 kapsule

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hteo bih da pocnem da pijem Omega 3 kapsule iz vise razloga (da ne objasnjavam sada), pa me zanima koje su kod nas na trzistu kvalitetne a pristupacne?

Hvala unapred! :)
Ubedljivo najjeftinije a da pri tome po kvalitetu nipočemu ne zaostaju za skupljim proizvodima su kapsule ribljeg ulja koje možeš kupiti u DM drogerijama (njihova robna marka). Kada sam ih ja kupovao pre godinu dana koštale su 450 din. (pakovanje sadrži 60 kapsula).Zemlja porekla: Nemačka.
 
Da, i ja se slazem, ali je neizvodljivo iz puno razloga, zato sam se i opredelio za kapsule. :)

Nista onda, PM ako bas ne moze da se pisu proizvodjaci na temi.

Isto me zanima oko magnezijuma, da li su shumece tablete dobre tj dovoljne? Hvala.
 
Da, i ja se slazem, ali je neizvodljivo iz puno razloga, zato sam se i opredelio za kapsule. :)

Nista onda, PM ako bas ne moze da se pisu proizvodjaci na temi.

Isto me zanima oko magnezijuma, da li su shumece tablete dobre tj dovoljne? Hvala.
Šumeće nisu dobre jer je stepen iskorišćenja vitamina i minerala iz tih "sokića" koje pijete izuzetno niska. Inače, suplementacija je dobra iz više razloga. Prvi je to što nikako, ali nikako, ne možemo uneti dovoljne količine vitamina i minerala putem uobičajene ishrane!!! Drugo, sve što bismo trebali da jedemo u toku jednog dana ako želimo unos potrebne količine vitamina i minerala je jednostavno PRESKUPO. Treće, obradom namirnica (te skuše, lignje, dagnje i jagnje :D se termički obrađuju) uništavamo većinu ( ako ne i skoro sve) vitamine, nezasićene masne kiseline (koje lakše grade perokside tj. koje se oksiduju posle čega sledi kidanje peroksidnih mostova i nastanka slobodnih radikala koji se dalje transformišu...). Jednostavnije je popiti tabletu (ne šumeću iz više razloga) posle jela samo ako je suplementacija opravdana.
 
Šumeće nisu dobre jer je stepen iskorišćenja vitamina i minerala iz tih "sokića" koje pijete izuzetno niska. Inače, suplementacija je dobra iz više razloga. Prvi je to što nikako, ali nikako, ne možemo uneti dovoljne količine vitamina i minerala putem uobičajene ishrane!!! Drugo, sve što bismo trebali da jedemo u toku jednog dana ako želimo unos potrebne količine vitamina i minerala je jednostavno PRESKUPO. Treće, obradom namirnica (te skuše, lignje, dagnje i jagnje :D se termički obrađuju) uništavamo većinu ( ako ne i skoro sve) vitamine, nezasićene masne kiseline (koje lakše grade perokside tj. koje se oksiduju posle čega sledi kidanje peroksidnih mostova i nastanka slobodnih radikala koji se dalje transformišu...). Jednostavnije je popiti tabletu (ne šumeću iz više razloga) posle jela samo ako je suplementacija opravdana.

Koji onda vid magnezijuma predlazes? :)
 
Omega 3 ima u lanenom semenu,kasika ( najbolje samlevenog a i to moze da se kupi,ne mora da se melje) dnevno u jogurtu Ili riblje ulje (tecno)-120 dinara 100ml.
Ne verujem da ne mozemo normalnom,raznovrsnom ishranom da unesemo dovoljne kolicine minerala i vitamina .To su nam "prodali" da bi nam posle prodavali kojekakve tablete i kapsule i zaradjivali na nasoj naivnosti
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top