Oficiri JNA i njihov doprinos krvoprolicu 91-95

suluda je prica koja optuzuje za rat iskljucivo milosevica kao nacionalistu a pri tom se zaboravlja da su tudjman i izetbegovic bili okarakterisani kao nacionalsovinisti jos dok niko nije ni cuo za milosevica...
zamena teza ide dotle da i siptari krive miosevica za sve --pri tom se vesto zaboravlja period od 45-99...zaboravlja se i 68 i 81 .... sva ta propaganda prema srbiji ide iz iste kuhinje i sluzi istom cilju...
 
dzaba se bunimo....srbi su u svojoj naivnosti nadigrani potpuno...
bez pitanja naroda koji oslobodi 1918 balkan ugurase nas u kraljevinu SHS -kasnije jugoslaviju...43 se slicno desilo...i blentavi srbi postase jugosloveni...a svi ostali uzgajase i gajise svoje nacionalno rodoljublje....
i dan danas u srbiji preovladjuje jugoslovenstvo....na samo spominjanje SRPSTVA onoliki se propinju u buntu...

Najveći srpski problem su Lideri i nacionalna pasivnost, izgubili smo međusobnu solidarnost, udružujemo se samo onda kada je kraj izvesan....
 
Ha....ha....ha.... pa da umres od smeha, u ovom svedocenju nema nijednog podatka da je JNA dala nekom od Srba oruzje...pa cak ni sam Babic za to ne zna, pa niti je to verifikovano na sudu nego je samo iznosenje tuzilastva....


Mozete vi sanjati bajke kakve zelite.

JNA je oduzela u martu mesecu 1991. i sportsko oruzje od Srba.

A ni iz jedne jedine kasarne u Hrvatskoj oruzje nije dato Srbima...Osim sta je zadrzao Mladic iz sporedne jedinice u Kninu.

Jedino su Bosanski Srbi bili obazriviji pa su zadrzali deo naoruzanja JNA....no u nikom slucaju kao sta su to Hrvati uradili.

Oruzje iz Slovenije - najmoderniji tenkovi su ostali u Sloveniji i kasnije je SFRJ pokusala da izvuce to oruzje preko Trsta - ali naravno - zapad koji je i kreirao uz pomoc ustasa rusenje Jugoslavije to nije dozvolio.

Kopneni konvoji koji su se povlacili iz Slovenije - sa naoruzanjem - gubili su se u Hrvatskoj - jedino su prolazili oni sa namestajem oficira.

Lupaš za medalju. :hahaha:

Nije bilo nikakvog naknadnog pokušaja izvlačenja naoružanja iz Slovenije.

Koji kreten bi izvlačio oružje preko Italije, kad bi to mogao učiniti preko luke Koper? :lol:

Niti je bilo ikakvih nestalih konvoja.

JNA se iz Slovenije povukla u BiH, a dio u Krajinu i tamo ostavila oružje teroristima.
Iz slovenije je povučeno dosta teškoga naoružanja kao i tenkova kao i90% raketnoga arsenala koje je dužila I oklopnomehanizovana brigada 5- e vojne oblasti u bivšoj JNA sa centrom u Vrhnici .
Kako znam?
Ja sam bio tamo tada !!!
Izašlo je više vojnih konvoja -prugom zadnji koji je izašao je odneo raketni arsenal preko hrvatske - pola ostavilo na Manjači kod BanjaLuke a druga polovina otišla za Srbiju tačnije u Kraljevo.
Istina je da je mnogo oružja ostalo u Sloveniji , preko 150 komada T55 natovarenih na prugu u Mariboru , 80 komada M84 što je tada bio vrh tehnike , gomila haubica i rrb-a kao i mnoštvo neborbenih vozila.
Preko Kopra sa 4 broda 21, 22 , 23 i 24 oktobra 1991 je izvučeno ostatak JNA nekih 2000 ljudi - ja sam bio na predzadnjem brodu. Brodocvi su išli uz italijansku obalu do crne gore gde se ljudstvo iskrcalo i vozovima poslato u Kraljevo .

Inače tvrdim da je tih zadnjih 2000 ljudi uzelo stvar u svoje ruke od cele slovenije i hrvatske ne bi ostao kamen na kamenu , Ljubljana bi u roku od pola sata bila u ruševinama bilo je potrebno samo da se okrenu cevi na nju i kada bi 80 komada M84 počelo da roštilja bežali bi svi koliko ih noge nose , a Zagreb u roku od jednoga dana uz podršku raketnih sistema izvučenih iz našega glavnoga magacina koji je bio na 8 kilometara od nas - zamislite da je svaki vojnik bio - do zuba naoružan bojevom municijom granatama , raketnim bacačima rat je mogla završiti šačica (2000) ljudi za par dana.
 
Koreni KP su nastali u Srbiji jos mnogo pre pocetka 2. sv.rata,gde se i ugneznila,samo da vas podsetim. Teška i žalosna istina.

korenčići.....u većim gradovima......a Srbija je bila seljačka zemlja....to što se dalo suviše prostora Dobrici Ćosiću i njemu sličnim da ispadne da su Srbi bili listom komuniosti,stvar je "uredjivačke politike"
 
Iz slovenije je povučeno dosta teškoga naoružanja kao i tenkova kao i90% raketnoga arsenala koje je dužila I oklopnomehanizovana brigada 5- e vojne oblasti u bivšoj JNA sa centrom u Vrhnici .
Kako znam?
Ja sam bio tamo tada !!!
Izašlo je više vojnih konvoja -prugom zadnji koji je izašao je odneo raketni arsenal preko hrvatske - pola ostavilo na Manjači kod BanjaLuke a druga polovina otišla za Srbiju tačnije u Kraljevo.
Istina je da je mnogo oružja ostalo u Sloveniji , preko 150 komada T55 natovarenih na prugu u Mariboru , 80 komada M84 što je tada bio vrh tehnike , gomila haubica i rrb-a kao i mnoštvo neborbenih vozila.
Preko Kopra sa 4 broda 21, 22 , 23 i 24 oktobra 1991 je izvučeno ostatak JNA nekih 2000 ljudi - ja sam bio na predzadnjem brodu. Brodocvi su išli uz italijansku obalu do crne gore gde se ljudstvo iskrcalo i vozovima poslato u Kraljevo .

Inače tvrdim da je tih zadnjih 2000 ljudi uzelo stvar u svoje ruke od cele slovenije i hrvatske ne bi ostao kamen na kamenu , Ljubljana bi u roku od pola sata bila u ruševinama bilo je potrebno samo da se okrenu cevi na nju i kada bi 80 komada M84 počelo da roštilja bežali bi svi koliko ih noge nose , a Zagreb u roku od jednoga dana uz podršku raketnih sistema izvučenih iz našega glavnoga magacina koji je bio na 8 kilometara od nas - zamislite da je svaki vojnik bio - do zuba naoružan bojevom municijom granatama , raketnim bacačima rat je mogla završiti šačica (2000) ljudi za par dana.

..pa sto niste ????:hahaha::hahaha:
 
korenčići.....u većim gradovima......a Srbija je bila seljačka zemlja....to što se dalo suviše prostora Dobrici Ćosiću i njemu sličnim da ispadne da su Srbi bili listom komuniosti,stvar je "uredjivačke politike"

Počelo je od ˝dole˝, prvo po selima su naseljeni ˝odgovarajuci subjekti˝ koji su bili podloga vodečim licnostima da plasiraju ateističku ideologiju na razbijanju Srbije i Srbskog Naroda i države. Veoma konkretna i slozena kao i veoma uspešna strategija protiv Srbsko/Pravoslavnog Naroda.
 
Original postavio sarvas:
Generali su trebali napraviti drzavni udar i uhapsiti Milosevica , Tudjmana i Izetbegovica .
Ne vjerujem da bi se narod puno bunio . Poslije je trebalo da se omoguci narodima da
se razidju mirnim putem ili da naprave neki oblik konfederacije .
Niko nije imao petlju da preuzme odgovornost na sebe .



.. то су биле комуљаре, а не људи...
 
suluda je prica koja optuzuje za rat iskljucivo milosevica kao nacionalistu a pri tom se zaboravlja da su tudjman i izetbegovic bili okarakterisani kao nacionalsovinisti jos dok niko nije ni cuo za milosevica...
zamena teza ide dotle da i siptari krive miosevica za sve --pri tom se vesto zaboravlja period od 45-99...zaboravlja se i 68 i 81 .... sva ta propaganda prema srbiji ide iz iste kuhinje i sluzi istom cilju...

!!!! објасни необавештенима!!!!!

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku paja1408.
 
Iz slovenije je povučeno dosta teškoga naoružanja kao i tenkova kao i90% raketnoga arsenala koje je dužila I oklopnomehanizovana brigada 5- e vojne oblasti u bivšoj JNA sa centrom u Vrhnici .
Kako znam?
Ja sam bio tamo tada !!!
Izašlo je više vojnih konvoja -prugom zadnji koji je izašao je odneo raketni arsenal preko hrvatske - pola ostavilo na Manjači kod BanjaLuke a druga polovina otišla za Srbiju tačnije u Kraljevo.
Istina je da je mnogo oružja ostalo u Sloveniji , preko 150 komada T55 natovarenih na prugu u Mariboru , 80 komada M84 što je tada bio vrh tehnike , gomila haubica i rrb-a kao i mnoštvo neborbenih vozila.
Preko Kopra sa 4 broda 21, 22 , 23 i 24 oktobra 1991 je izvučeno ostatak JNA nekih 2000 ljudi - ja sam bio na predzadnjem brodu. Brodocvi su išli uz italijansku obalu do crne gore gde se ljudstvo iskrcalo i vozovima poslato u Kraljevo .

Inače tvrdim da je tih zadnjih 2000 ljudi uzelo stvar u svoje ruke od cele slovenije i hrvatske ne bi ostao kamen na kamenu , Ljubljana bi u roku od pola sata bila u ruševinama bilo je potrebno samo da se okrenu cevi na nju i kada bi 80 komada M84 počelo da roštilja bežali bi svi koliko ih noge nose , a Zagreb u roku od jednoga dana uz podršku raketnih sistema izvučenih iz našega glavnoga magacina koji je bio na 8 kilometara od nas - zamislite da je svaki vojnik bio - do zuba naoružan bojevom municijom granatama , raketnim bacačima rat je mogla završiti šačica (2000) ljudi za par dana.

.. то је истина и то сви знамо, али.... комуљистички генерали су на уму, очигледно, имали нешто друго...
 
Original postavio virtuelni:
Najveći srpski problem su Lideri i nacionalna pasivnost, izgubili smo međusobnu solidarnost, udružujemo se samo onda kada je kraj izvesan....


tako je+egoizam..

.. не знам.... ја бих рекао неспособан политички и војни врх, људи недорасли задатку који је пред њих постављен...
 
Međutim, časnici koji su mislili svojom glavom i nisu bili pohlepni za privilegije, stali su u obranu naroda koji su bili ugroženi Miloševićevim hegemonizmom.

Imale su se kupit' konzerve sa "čistim hrvatskim zrakom" na trgu jelačića banana
Sloba inače bio zlotvor, nije dav'o muslimanima i rvatima iz Beograda da napuste posao i imovinu i
pobegnu po "državama". Sloba umro a ovi misle da i dalje ne smeju da pobegnu... čak i porezu plaćaju...
Pih kako smo mi Srbi pokvareni... a vi dobri i naivni...
 

Back
Top