Oficiri JNA i njihov doprinos krvoprolicu 91-95 - Strana 10
Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 226 do 250 od 276

Tema: Oficiri JNA i njihov doprinos krvoprolicu 91-95

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Starosedelac paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    550

Podrazumevano Re: Oficiri JNA i njihov doprinos krvoprolicu 91-95

suluda je prica koja optuzuje za rat iskljucivo milosevica kao nacionalistu a pri tom se zaboravlja da su tudjman i izetbegovic bili okarakterisani kao nacionalsovinisti jos dok niko nije ni cuo za milosevica...
    zamena teza ide dotle da i siptari krive miosevica za sve --pri tom se vesto zaboravlja period od 45-99...zaboravlja se i 68 i 81 .... sva ta propaganda prema srbiji ide iz iste kuhinje i sluzi istom cilju...
    eeee...ajd kazi sta imas ako si covek...

Legenda virtuelni (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    834

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    dzaba se bunimo....srbi su u svojoj naivnosti nadigrani potpuno...
    bez pitanja naroda koji oslobodi 1918 balkan ugurase nas u kraljevinu SHS -kasnije jugoslaviju...43 se slicno desilo...i blentavi srbi postase jugosloveni...a svi ostali uzgajase i gajise svoje nacionalno rodoljublje....
    i dan danas u srbiji preovladjuje jugoslovenstvo....na samo spominjanje SRPSTVA onoliki se propinju u buntu...
    Najveći srpski problem su Lideri i nacionalna pasivnost, izgubili smo međusobnu solidarnost, udružujemo se samo onda kada je kraj izvesan....

Legenda
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    327

Citat Original postavio May1 Pogledaj poruku
    Ha....ha....ha.... pa da umres od smeha, u ovom svedocenju nema nijednog podatka da je JNA dala nekom od Srba oruzje...pa cak ni sam Babic za to ne zna, pa niti je to verifikovano na sudu nego je samo iznosenje tuzilastva....

Mozete vi sanjati bajke kakve zelite.

JNA je oduzela u martu mesecu 1991. i sportsko oruzje od Srba.

A ni iz jedne jedine kasarne u Hrvatskoj oruzje nije dato Srbima...Osim sta je zadrzao Mladic iz sporedne jedinice u Kninu.

Jedino su Bosanski Srbi bili obazriviji pa su zadrzali deo naoruzanja JNA....no u nikom slucaju kao sta su to Hrvati uradili.

Oruzje iz Slovenije - najmoderniji tenkovi su ostali u Sloveniji i kasnije je SFRJ pokusala da izvuce to oruzje preko Trsta - ali naravno - zapad koji je i kreirao uz pomoc ustasa rusenje Jugoslavije to nije dozvolio.

Kopneni konvoji koji su se povlacili iz Slovenije - sa naoruzanjem - gubili su se u Hrvatskoj - jedino su prolazili oni sa namestajem oficira.
    Citat Original postavio .-.. .--- ..- -... --- Pogledaj poruku
    Lupaš za medalju.

Nije bilo nikakvog naknadnog pokušaja izvlačenja naoružanja iz Slovenije.

Koji kreten bi izvlačio oružje preko Italije, kad bi to mogao učiniti preko luke Koper?

Niti je bilo ikakvih nestalih konvoja.

JNA se iz Slovenije povukla u BiH, a dio u Krajinu i tamo ostavila oružje teroristima.
    Iz slovenije je povučeno dosta teškoga naoružanja kao i tenkova kao i90% raketnoga arsenala koje je dužila I oklopnomehanizovana brigada 5- e vojne oblasti u bivšoj JNA sa centrom u Vrhnici .
    Kako znam?
    Ja sam bio tamo tada !!!
    Izašlo je više vojnih konvoja -prugom zadnji koji je izašao je odneo raketni arsenal preko hrvatske - pola ostavilo na Manjači kod BanjaLuke a druga polovina otišla za Srbiju tačnije u Kraljevo.
    Istina je da je mnogo oružja ostalo u Sloveniji , preko 150 komada T55 natovarenih na prugu u Mariboru , 80 komada M84 što je tada bio vrh tehnike , gomila haubica i rrb-a kao i mnoštvo neborbenih vozila.
    Preko Kopra sa 4 broda 21, 22 , 23 i 24 oktobra 1991 je izvučeno ostatak JNA nekih 2000 ljudi - ja sam bio na predzadnjem brodu. Brodocvi su išli uz italijansku obalu do crne gore gde se ljudstvo iskrcalo i vozovima poslato u Kraljevo .

Inače tvrdim da je tih zadnjih 2000 ljudi uzelo stvar u svoje ruke od cele slovenije i hrvatske ne bi ostao kamen na kamenu , Ljubljana bi u roku od pola sata bila u ruševinama bilo je potrebno samo da se okrenu cevi na nju i kada bi 80 komada M84 počelo da roštilja bežali bi svi koliko ih noge nose , a Zagreb u roku od jednoga dana uz podršku raketnih sistema izvučenih iz našega glavnoga magacina koji je bio na 8 kilometara od nas - zamislite da je svaki vojnik bio - do zuba naoružan bojevom municijom granatama , raketnim bacačima rat je mogla završiti šačica (2000) ljudi za par dana.
    Nema veće kazne za običnog građanina Srbije ma koje bio on nacionalnosti , nego da provede ceo život ovde u Srbiji!

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Starosedelac paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    550

Citat Original postavio virtuelni Pogledaj poruku
    Najveći srpski problem su Lideri i nacionalna pasivnost, izgubili smo međusobnu solidarnost, udružujemo se samo onda kada je kraj izvesan....
    tako je+egoizam..
    eeee...ajd kazi sta imas ako si covek...

Legenda sakatilo1 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio Legenda_1 Pogledaj poruku
    Koreni KP su nastali u Srbiji jos mnogo pre pocetka 2. sv.rata,gde se i ugneznila,samo da vas podsetim. Teška i žalosna istina.
    korenčići.....u većim gradovima......a Srbija je bila seljačka zemlja....to što se dalo suviše prostora Dobrici Ćosiću i njemu sličnim da ispadne da su Srbi bili listom komuniosti,stvar je "uredjivačke politike"

Legenda
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Opatijo bajna, ti biseru Jadranskog mora..
    Reputaciona moć
    496

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Iz slovenije je povučeno dosta teškoga naoružanja kao i tenkova kao i90% raketnoga arsenala koje je dužila I oklopnomehanizovana brigada 5- e vojne oblasti u bivšoj JNA sa centrom u Vrhnici .
    Kako znam?
    Ja sam bio tamo tada !!!
    Izašlo je više vojnih konvoja -prugom zadnji koji je izašao je odneo raketni arsenal preko hrvatske - pola ostavilo na Manjači kod BanjaLuke a druga polovina otišla za Srbiju tačnije u Kraljevo.
    Istina je da je mnogo oružja ostalo u Sloveniji , preko 150 komada T55 natovarenih na prugu u Mariboru , 80 komada M84 što je tada bio vrh tehnike , gomila haubica i rrb-a kao i mnoštvo neborbenih vozila.
    Preko Kopra sa 4 broda 21, 22 , 23 i 24 oktobra 1991 je izvučeno ostatak JNA nekih 2000 ljudi - ja sam bio na predzadnjem brodu. Brodocvi su išli uz italijansku obalu do crne gore gde se ljudstvo iskrcalo i vozovima poslato u Kraljevo .

Inače tvrdim da je tih zadnjih 2000 ljudi uzelo stvar u svoje ruke od cele slovenije i hrvatske ne bi ostao kamen na kamenu , Ljubljana bi u roku od pola sata bila u ruševinama bilo je potrebno samo da se okrenu cevi na nju i kada bi 80 komada M84 počelo da roštilja bežali bi svi koliko ih noge nose , a Zagreb u roku od jednoga dana uz podršku raketnih sistema izvučenih iz našega glavnoga magacina koji je bio na 8 kilometara od nas - zamislite da je svaki vojnik bio - do zuba naoružan bojevom municijom granatama , raketnim bacačima rat je mogla završiti šačica (2000) ljudi za par dana.
    ..pa sto niste ????
    More divno,more sveto, ti si meni drago, ti si čežnja srca
    moga, ti si moje blago. Bisere divni rodnog mi kraja, lipota tvoja me opaja.

Zaslužan član
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sakatilo1 Pogledaj poruku
    korenčići.....u većim gradovima......a Srbija je bila seljačka zemlja....to što se dalo suviše prostora Dobrici Ćosiću i njemu sličnim da ispadne da su Srbi bili listom komuniosti,stvar je "uredjivačke politike"
    Počelo je od ˝dole˝, prvo po selima su naseljeni ˝odgovarajuci subjekti˝ koji su bili podloga vodečim licnostima da plasiraju ateističku ideologiju na razbijanju Srbije i Srbskog Naroda i države. Veoma konkretna i slozena kao i veoma uspešna strategija protiv Srbsko/Pravoslavnog Naroda.

Domaćin siticentar (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Ti zaboravi koje se Republike bivše YU seceseonisale i zašto? Ne trpaj u isti koš Srbske oficire sa veleizdajnicima i zločincima.
    Svi oficiri JNA koji su učestvovali u napadu na nacionaliste neSrbe a ne i nacionaliste Srbe su državni Jugoslovenski veleizdajnici i zločinci.

Domaćin siticentar (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Nisi ti nikada bio u JNA.
    Ma on ti je bolan zaosto, on je iznio podatke iz 1959 godine iz vremena masovnog penzionisanja starješina JNA, ratnih polupismenih oficira i podoficira.

Legenda Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Citat Original postavio vodic Pogledaj poruku
    Ali zato kada ste vi ustase dosli,lepo ste gladne srpske starce ,zene i decu nahranili ,vratili ih u svoje kuce.Ajde ujo bezi sa ovog foruma,pobili ste i zivotinje a ne ljude,jos imas obraza da seres ovde po srpskom forumu.
    .. нашао си од ујкана да тржиш образа?? ма бежи ...
    .. tako lijepa, a tako genocidna...

Legenda Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Citat Original postavio Александр Григорьевич Pogledaj poruku
    ... OD USTAŠIJE SINKO, OD USTAŠIJE UGROŽENI !!

.. ј6г. од ујкана тражиш истинну?!

Legenda Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Original postavio sarvas:
    Generali su trebali napraviti drzavni udar i uhapsiti Milosevica , Tudjmana i Izetbegovica .
    Ne vjerujem da bi se narod puno bunio . Poslije je trebalo da se omoguci narodima da
    se razidju mirnim putem ili da naprave neki oblik konfederacije .
    Niko nije imao petlju da preuzme odgovornost na sebe .

Citat Original postavio Александр Григорьевич Pogledaj poruku
    .. то су биле комуљаре, а не људи...

Legenda Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

suluda je prica koja optuzuje za rat iskljucivo milosevica kao nacionalistu a pri tom se zaboravlja da su tudjman i izetbegovic bili okarakterisani kao nacionalsovinisti jos dok niko nije ni cuo za milosevica...
    zamena teza ide dotle da i siptari krive miosevica za sve --pri tom se vesto zaboravlja period od 45-99...zaboravlja se i 68 i 81 .... sva ta propaganda prema srbiji ide iz iste kuhinje i sluzi istom cilju...
    !!!! објасни необавештенима!!!!!

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku paja1408.

Legenda Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Kako znam?
    Ja sam bio tamo tada !!!

.. то је истина и то сви знамо, али.... комуљистички генерали су на уму, очигледно, имали нешто друго...

Legenda Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Original postavio virtuelni:

tako je+egoizam..
    .. не знам.... ја бих рекао неспособан политички и војни врх, људи недорасли задатку који је пред њих постављен...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Umjesto da krv proliju antiustavnim i antidrzavnim teroristima,
    isti pod okriljem VELEIZDAJE, legalizuju terorizam!!!

Zaslužan član
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio siticentar Pogledaj poruku
    Svi oficiri JNA koji su učestvovali u napadu na nacionaliste neSrbe a ne i nacionaliste Srbe su državni Jugoslovenski veleizdajnici i zločinci.
    Zaebavaš?
    Kaži mi gde i koga su oficiri bivše JNA napali i kad?

Zaslužan član
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    573

Zaebavaš?
    Kaži mi gde i koga su oficiri bivše JNA napali i kad?
    Do 1991. godine nikoga...

Zaslužan član
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio piciginx Pogledaj poruku
    Do 1991. godine nikoga...
    Kakiš kao i obično... I onaj lupeta neistine koje se samo od Hrvata mogu čuti!

Zaslužan član
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    573

Kakiš kao i obično... I onaj lupeta neistine koje se samo od Hrvata mogu čuti!
    Samo ti piši lažotine kada te to veseli...

Oficiri JNA su najodgovorniji za sva sranja što su se dogodila u Jugoslaviji..

Legenda Forumaš Veličanstveni (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    tamo gde se prave deca dok žena ne rodi MUŠKO
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    433

Citat Original postavio .-.. .--- ..- -... --- Pogledaj poruku
    Međutim, časnici koji su mislili svojom glavom i nisu bili pohlepni za privilegije, stali su u obranu naroda koji su bili ugroženi Miloševićevim hegemonizmom.
    Imale su se kupit' konzerve sa "čistim hrvatskim zrakom" na trgu jelačića banana
    Sloba inače bio zlotvor, nije dav'o muslimanima i rvatima iz Beograda da napuste posao i imovinu i
    pobegnu po "državama". Sloba umro a ovi misle da i dalje ne smeju da pobegnu... čak i porezu plaćaju...
    Pih kako smo mi Srbi pokvareni... a vi dobri i naivni...
    naš život je kao list na drvetu - proleće, leto, jesen i na kraju zima...
    ... a ja eto zimzeleno drvo

Zaslužan član
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio piciginx Pogledaj poruku
    Samo ti piši lažotine kada te to veseli...

Oficiri JNA su najodgovorniji za sva sranja što su se dogodila u Jugoslaviji..
    Ti tvrdiš da su Oficiri JNA odgovorni za secesiju Slovenije i Hrvatske?
    Daj neki dokaz

Zaslužan član
    Učlanjen
    15.10.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

ijuuu zar ljudi kolju u ratnim stanjima
    ko bi reko

Zaslužan član
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jedini odgovorni Oficiri bivše JNA koji su odgovorni su oni koji su podurprli i učestvovali u secesiji ove dve bivše republike, to su Hrvatski i Slovenački oficiri.

Zaslužan član
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zagrebački "Jutarnji list"
    Hrvatska ima 73 generala
    Tuđman nije voleo oficire JNA

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiv...P00032919.shtm