Vrbica i Uskrs

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Roditelji, kako se provodite sa svojom decom tokom ovih praznika? Jeste li poceli sa pripremama?
Ovaj vikend je i maraton (trka zadovoljstva). Kako sve to postici? Da li se mozda jos nesto desava, a ja nisam upoznata? Pozdrav
 
jos nisam mama :wink: ali cu na vrbicu sa dragom decom biti najverovatnije u crkvi sv. marka. to je deciji praznik, ja ga pamtim iz vremena kad sam bila dete i drago mi je da i danas postoji izbor da mogu da odu oni koje to zanima.
 
pa idemo u crkvu,i polako se pripremamo za uskrs...
zajedno cemo farbati,citaj razbijati,jaja...itd,zavisi od vremena,ako bude lepo uzivancija po ceo dan!
 
Da, da, sećam se :lol: :lol: :lol:
Prvo smo svi kružili oko crkve SV Marka sa grančicama vrbe u rukama i zvončićima oko vrata a posle bi se slikali ispred nje. Pa je uvek bilo previše hladno za sladoled ali su kolači u Bombaju ili šetnja do Kalemegdana bili neminovni tog dana... Pa ispred crkve, ko na vašaru, skupe se one debele ciganke sa balonima i prstenčićima i kojekakvim čudima pa se čuje vrištanje plakanje i otimanje sa svih strana.
Da na taj dan nisam ''osvoila'' balon mislim da bi mi sve drugo bilo besmisleno :lol:
 

Back
Top