Bebisiterka u Americi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kaubojka

Zainteresovan član
Poruka
189
Ovako: nasla sam ponudu preko jedne agencije za cuvanje dece u Americi na godinu dana. Prvenstveno me ta ponuda zanima da bih usavrsila svoj engleski, nakon toga bih se vratila i nastavila studiranje. Recite mi da li smatrate ovo rizicnim ili dobrom sansom?
 
Ja sam bila au pair (cuvala decu) u jednoj evropskoj zemlji ali sam otisla preko agencije u toj zemlji. Biti au pair je vrlo simpaticno jer mozes bolje da naucis neki jezik, upoznas novu kulturu i nacin zivota,steknes nove prijatelje... Iskustva su uglavnom pozitivna, ali svuda ima svakakvih ljudi tako da se moze desiti da naletis i na neke baksuze(host family). Ali u tom slucaju ti uvek mozes da promenis porodicu :D Agencija je uvek samo posrednik i ne moze mnogo toga da ti garantuje ali mislim da svuda postoji onaj standardni au pair ugovor koji ti je garancija kako za boravak u toj zemlji tako i za postovanje tvojih prava. Zaista ne znam koja je ta agencija ni kako to funkcionise u Americi ali ja sam imala vrlo pozitivno iskustvo kao au pair u Evropi. :D
 
cao,ja sam bila na au pair programu u usa i ostala sam ovdje,znaci ok je :)svi sa prostora ex-yu idu preko agencije u zagrebu a svi veci gradovi imaju agenciju,za beograd znam da ima sigurno,vidi sajt www.bhv.hr i www.culturalcare.com.program je ok,kao sto je djevojka rekla mozes naletiti na svasta li imas LCC i u roku od par dana ti zamijene porodicu,ako si mlada ,nemas nekih obaveza narednu godinu(ili vise :))pakuj krpice :)ako imas nekih konkretnih pitanja slobodno se javi,sretno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top