ramovi bicikla,alat....

zi_zu

Početnik
Poruka
9
Imam par pitanja u vezi sa ramom bicikla,naime,imam nekibiciklo,ali sa jako losom opremom,pa ra za nov se nema,pa je moja ideja da menjam deo po deo za kvalitetnije....Moje prvo pitanje u vezi sa ramom,da li je otvor rama za srednji pogon univerzalan po pitanju precnika,da li cu moci na moj stari biciklo noviji pogoni,odnosno osovine srednjeg pogona,ako moze malo obajsnjenja? Znam da se razlikuju u duzini tela,odnosno duzini osovine,ali me precnici interesuju.hvala
sledece,imam zadnju kasetu sedmofaz,nemam alat da je skinem,tj nemam onaj zvezdasti kljuc koji ga odvrce,pa kako da znam koji da uzem,onaj kljuc sa lancem sam napravio vec,verujem da ima razlicitih precnika za skidanje tih kaseta? ne bih postavljao jos pitanja jer niko nece hteti da procita ovako dug post,pa cu u sledecem
hvala svima
 
postavi slike bajsa rama i delova zavisi sta imas naravno da na poni ne moze deo od mountain:lol:uglavnom delove mozes sam skinuti osim pogona i kasete eventualno lanca tako da ces to u servisu nece ti puno naplatiti zavisi gde ti je najblizi
 
Poslednja izmena:
Ne mozes staviti bilo koji pogon na bilo koji ram to je sigurno. Isto tako i bilo koji menjac ne ide na sedmofaz.
Uopsteno mogu ti reci da je sklapanje bicikla deo po deo isto kao kredit u banci (mislim na ove evropske a nase :D), tj. na kraju ce ti ispasti mnogo skuplje.
 

Back
Top