Kad decko voli drugu

angel_87

Početnik
Poruka
3
Zelela bih da vas pitam kako biste reagovali da znate da je vas decko zaljubljen u drugu osobu ? Ja sam to dozivela i zaista ne znam kako da se postavim. Moja prica je sledeca --- nadam se da vas nece smoriti da je procitate :
Naime, prvog dana kad sam krenula u gimnaziju mi se jako svideo jedan decko. On je stvarno bio cool, najzabavniji lik u odeljenju a uz to i najsladji. :) Ipak, u toj prvoj godini on je bio jaaaako nezreo i ponasao se kao klinac u petom razredu osnovne skole pa se shodno s tim zaljubio u matematicarku (!?). Mislim, ona je mlada i stvarno extra izgleda ali sto je mnogo - mnogo je !
Uglavnom, on se mucenik toliko zaljuio u nju da celu prvu godinu nije bas nista ucio ... na kraju ga je keva naterala da joj kaze sta mu je a kad je cula odvukla ga je na razgovor kod psihologa koji je to rastrubio svima ... uglavnom, na kraju ga je matematicarka spustila na zemlju i rekla mu da ima verenika i sina sa njim.
Uglavnom, na pocetku druge godine mi smo se smuvali. On je prvi decko sa kojim sam imala ozbiljnu vezu i sa kojim sam spavala. Medjutim, mislim da me on nikad nije voleo kao sto to zasluzujem. Kad smo prvi put spavali hvalio se po celom svom kraju da sam mu ja dala i sta ja znam ... tad smo i prvi put raskinuli. Ali posle par dana me je molio da se pomirimo i ja sam pristala. Tad je sve pocelo ... raskidali smo milion puta i uvek smo se ponovo mirili. Ja znam da me on ne voli ali ne mogu bez njega. Vec 2.5 godine smo zajedno i ja sam luda za njim. Toliko ga volim da sam postala spremna na sve da bih ga zadrzala. Znam da je grozno, ali spala sam na nivo onih pacenica iz sapunskih serija. Milion puta sam plakala kad je hteo da raskinemo, ucenjivala ga da cu se ubiti, lagala ga da sam trudna i sta ti ja znam sta ne. Uglavnom, on mi se svaki put vraca ... ali ja nisam srecna jer ne mogu da ga nateram da me zavoli. On laze i tvrdi da me voli a stalno me ostavlja i bruka me pred drugim ljudima. Da ne pricam o tome da stalno muvadruge devojke i da je letos (kad smo raskinuli) bio mesec dana sa drugom, a posle kad smo se pomirili me je dos 2 meseca varao sa njom.
I jos da pomenem da ga trip sa matematicarkom jos uvek drzi. Kad smo se smuvali on se kunuo da ga je to proslo, ali ubrzo sam saznala da to nije bas tako ... ipak, nije me to zabrinjavalo jer ga je ona kulirala sve do sredine nase trece godine. Naravno, u medjuvremenu je taj verenik ispario, ona nasla drugog pa je i sa njim puklo i onda je pocela da ga muva. Mislim, nije tu naravno nista bilo ali ona je cisto flertovala sa njim i mene je to izludjivalo. Hiljadu puta smo se posvadjali zbog toga i na kraju mi je priznao da je voli. Najcrnje od svega je sto sam prvo otkrila njen broj u njegovom telefonu a posle sam otkrila i da se dopisuju. Navodno on joj nesto pomaze oko racunara, prebacuje filmove sa DVD na DVX (cista laz, ona je i prof. informatike tako da sigurno zna 100 puta bolje od njega kako se to radi). Saznala sam i da je skoro bio kod nje (on kaze jednom, a ja sumnjam da je to bilo vise puta). A i skoro sam bila u WC-u u skoli i cula sam kako 2 drugarice pricaju kako su ga videle sa njom u nekom kaficu ali im je zao da mi kazu. A meni se smucilo da me ljudi sazaljevaju zbog njega !
Da ne smaram vise posto sam vec svetski smorila --- ja se plasim da ce me on ostaviti. Skolska godine se blizi kraju a on vec ima neke fiks ideje da ide sa njom na more. Mislim, ne sumnjam da ce tu nesto i biti kad maturiramo. Necu ovde nikoga javno da prozivam i da pricam o tudjem zivotu ali ta profesorka je stvarno spremna na sve. Jedna moja drugarica iz razreda se druzi sa nekim njenim drustvom pa sam tako saznala sve i svasta ... uglavnom, ja se bojim da ce me on ostaviti zbog nje koja je 11 godina starija.
Sta mi savetujete da radim ? Ja cu bez njega poludeti skroz ... da li da ga nekako nateram da ostane sa mnom ? Mozda da kazem sve njegovoj mami ili tako nesto. Znam da je to zlo ali ja ne mogu bez njega ... sta mi savetujete ?
 
govoris nam da je jedini decko na svetu celom koji bi ikada mogao da ti se svidi zenskaros koga privlace starije dame? i pitas sta da radis? nista! uloga otiraca i nije toliko losa, nastavi da molis za njegovu ljubav, budi mu rame za plakanje i on ce ti se uvek vracati kada mu dosadi neka nova afera ili slomljen izadje neke iz neuspesne ekspedicije, jer ti ces uvek biti tu. ti ga i volis zato sto je takav, ali sta je sa njegovom ljubavlju prema tebi?
angel_87:
Kad smo prvi put spavali hvalio se po celom svom kraju da sam mu ja dala i sta ja znam ... tad smo i prvi put RASKINULI. Ali posle par dana me je MOLIO da se pomirimo i ja sam pristala.
da li ti ovo govori nesto??
dok god ne shvatis kako osecanja zvana "ljubomora", "postovanje" i "divljenje" koja treba da pobudis u njemu uticu na osecanje ljubavi, ne moras da uradis apsolutno nista.
 
Evo ga jos jedan slucaj za Dr.Love. :)
E ovako,po tvojoj prici vidi se da je on KONJ koga nema,ti si mu avantura kojoj se uvek vrati kad nema drugog izlaza,mislim da on iskoriscava to sto ga ti volis,i s time on zna da ga ti neces ostaviti,ali posto si ti malo naivna ti ga volis i oprastas mu njegove krupne lazi i prevare,ti nemas snage da mu kazes "Mars!!"Mogu da se opkladim da ce 95% koji se jave na ovu temu reci da ga ostavisjer je stoka,sto i ja mislim,ali mislim da je sve to do tebe,on ocito tebe ne voli tako visoko kao ti njega,mi ne znamo kolko ti njega volis i da li je vredno ostaviti ga.


P.S:Nikako mi ne ide u glavu zasto si spavala s' njim?Sve ovo moze da prodje sto si mu oprastala i neces da raskines zato sto ga volis,ali zasto ti je trebalo da spavas s' njim?
 
Uh... ja ne kapiram kako mozes (bez obzira koliko ga volis) da mu dozvoljavas da non-stop gazi po tebi kao da si otirac?
Mislim po tvojoj prici on nije zasluzio da ga pogledas a kamoli to sto radis zbog njega...
Po meni ostaje ti jedna opcija,da ti njega lepo sutnes za promenu,pa ako mu je barem malo stalo do tebe pokusace da ispravi stvari,a ako nije onda ti ostaje da nastavis zivot bez njega... ma koliko to bilo tesko moras da shvatis da te ne zasluzuje... kad to shvatis bice ti lakse da nastavis dalje...
 
Naravno poslusaj sve ove ljude sto ti kazu da ga sutnes!
Evo jedan konkretan savet. Sto brze(pozeljno pre uskrsnjeg raspusta) nadji drugog decka, najbolje iz skole, cak jos bolje iz odeljenja, ali ako ne, onda definitivno iz skole i naravno se postaraj da vas vidi zajedno. Ni najmanje ne obracaj paznju na njega i SIGURNO ce lupati glavu sta se to desilo zasto te on vise ne zanima. Posle nekog vremena ce ti on sam prici(jer ako ti je prisao posle prvog raskida prici ce ti ponovo) sa pricicom da mu nedostajes da te voli bla,bla,bla. I ti samo ako si guska ces poverovati u to, neko ga ti lepo ISKULIRAJ najstasnije. Ne verujem da ce se on nesto mnogo potresti (jer mu bar po tvojoj prici ne znacis bas mnogo) ali ce makar ispasti magarac i onda mozes (mada ti ne bih preporucio ali ako hoces da se spustis na njegov nivo sto da ne) da pricas po skoli kako ti se vratio na kolenima a ti ga odj*bala :twisted: :twisted:
Sto se situacije u tvojoj glavi tice MORAS da ga zaboravis, i jos jednom MORAS da zaboravis. To sto kazes da si spremna na sve samo da ga zadrzis to odmah izbaci iz glave.
I jos nesto nikada vise ali nikada i ni zbog koga nemoj da pravis takve scene da lazes da si trudna ili da pretis da ces se ubiti. Imam drugara kome je devojka jos gore stvari priredjivala (izmadju ostalog uzela staklo sa ulice i krenula da sece vene), a moja bivsa devojka je pretila da ce ubiti ako je ostavim, a ni ja ni on nismo niti varali niti bilo sta uradili tim devojkama i zar mislis da je ili mene ili njega to ubedilo da ostanemo sa njima? Na taj nacin sigurno da ga neces zadrzati, ne njega nego nikoga...
I za kraj jer znas da nju mogu da izbace iz skole zbog veze sa ucenikom? Jos ako je on maloletan garant ona dobija otkaz :twisted: :twisted: :twisted:
 
Mislim da cu da ih poslusam i da cu raskinuiti sa njim prvi put kada mi da neki povod za to. U pravu ste svi, dosta mi je toga da me on ponizava i pravi od mene budalu. A kad raskinemo vec cu se postarati da nadjem neki nacin da mu naplatim sve sto mi je uradio ... danas sam bas puna raznih ideja :twisted:
 
UrosWasHere:
I za kraj jer znas da nju mogu da izbace iz skole zbog veze sa ucenikom? Jos ako je on maloletan garant ona dobija otkaz :twisted: :twisted: :twisted:

Pa, on vise nije maloletan tako da joj i ne preti neka opasnost :( Radila je ona i mnogo gore stvari od toga, i to svi znaju, ali posto je skola poznata kao "mesto razvrata" nikome ni ne pada na pamet da joj da otkaz ...
 
angel_87:
Mislim da cu da ih poslusam i da cu raskinuiti sa njim prvi put kada mi da neki povod za to.
angel_87:
nemoj da cekas vec uradi to odmah! pa zar za dve godine nisi shvatila da te lik samo zaje8ava i vuce za nos? ne treba ti on. raskini sto pre, budi malo sama, zezaj se sa drugaricama a onda nadji nekog divnog decka! i kad te ovaj tvoj skotu bude molio da mu se vratis NEMOOOOOOOOOOOOOOJ! you are better off without him!
 
Pa kad nekog volish,bez obzira kolika stoka je on,nemas snage da nadjesh drugog niti da raskines.Tuzno,glupo,ali tako je :roll:

Znam kako se osecas,u slicnoj sam situaciji (samo bez zgodne matematicarke :lol: ,a i nisam spavala s doticnim).Kad te neko ne voli,jednostavno te ne voli i nece,bez obzira sta da ucinis.Bolje je odustati na vreme,nego nadati se svaki put iznova kad te pozove da se pomirite.Pokusaj da mu raskines,da ga izbegavas najvise sto mozes,stvori neku blokadu u mozgu kad pocnes da mislis na njega i valjda ces ga zaboraviti.
Srecno :wink:
 
Lako je to reci, ali teshko uraditi. Mi mozemo da ti govorimo da raskinesh, da mu vratish... ali samo ti znash kako se osecash. Nisu svi ljudi isti. Morash prvo sama sa sobom da se raspravish,pa tek onda da preduzimash neke mere. On je jedna svinja i niko ne zasluzuje da ga tako tretiraju kao shto je on tebe. Shta god ti njemu uradila, lagala, pretila da cesh se ubiti on je uradio mnogo gore stvari i to je neoprostivo. Ko shto su vec rekli, on te gazi a to ne treba da trpish... :wink:
 
Prvo ti si napravila gresku sto si odmah spavala s njim jer si mu tako stavila do znanja da ti je mnoooooooooooogoo stalo do njega tako da je on isao linijom manjeg otpora. Takodje ako si vec odlucila da ga sutnes (sto je jedina razumna solucija u ovom momentu) nemoj da cekas da ti da povod vec ga udri kad najmanje to ocekuje. Moj drugar je cekao TRI NEDELJE da bi nasao povod za raskid sa devojkom koja ga je smuvala dok je bio pijan i koja mu se uopste nije svidjala....
 
Po tvojoj prici on tebe stvarno ne zasluzuje a ti njega stvarno(sto se vidi) iskreno volis.ta profesorka je onda stvarno luda zena ako ona "prihvata" njegovo udvaranje,a da ne pominjem to da on masta da ce zajedno na more.Kako neko od drugih profesora ne vidi kako se ona ponasa,tj.kako "izdvaja neke ucenike".
Bilo bi jako glupo da ispricas njegovoj majci.Najbolje da raskines sa njim jer je on malo cudan.nacices mnoooooooogo boljeg decka koji ce te jako voleti i sa kojim ces biti srecna a iznad glave ti nece biti vasa profesorka.
Samo budi odlucna u tome da ne sme vise da pravi budalu od tebe i sve ce biti ok.
 
svi ti kazxu da raskinesh i da ga prebolish...ok,slazxem se sa njima!!!!!treba da raskinesh OMA sa njim i da ga prebolish shto pre, ali ti niko od nas nije rekao kako?!meni je trebalo godinu dana da prebolim lika,uspecesh i ti...samo,kao shto neko reche,rashchisti svoje misli...stavi na pair,kreni da pishesh dnevnik,npr...ali nemoj se vishe miriti sa njim!!!!!!!!!!!!Zar ti je potrban takav dechko?!????nadji nekog finoc,dobrog,koji ce te maziti,paziti i zvati Djole:)
 

Back
Top