Glavobolja
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Glavobolja

Nov član
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Glavobolja

Imam 29 godina,i svakodnevne glavobolje.Naime imam kombinaciju tenzione(zarenje, pecenje vrha glave) i migrenozne (pulsirajuci bol jedne strane) glavobolje,cesto mi se desava da mi treperi ispred ociju (doktor kaze da su to skotomi), da nije nista stasno, ali to mi se cesto desava tako da je pocelo da me plasi.Zelela bih da cujem necije misljenje, odnosno ko zna nesto o tome kako da se resim tog bola.Naime posao mi nije toliko naporan,nema stresa ni na poslu ni kod kuce,a moj neurolog je uporan da je to od stresa.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

Podrazumevano

Ako tvrdite da nemate nikakve stresne situacije sada, mozda ih je bilo u proslosti. Ako ste sigurni da nije, a ni nekih fizioloskih poremecaja nema (ako Vas je pregledao neurolog i tvrdi da ste organski zdravi), uzimajte analgetike i zivite sa tim. Ipak, ja mislim da bi Vam neka psihoterapija godila.

Nemate razloga za preteranu brigu, ako su ispitivanja po sistemima pokazala da ste zdravi.
    Pozdrav

p.s. o glavobolji i migreni imate silne teme, i na forumu i na netu - koristite pretrazivac za vise informacija.

Nov član
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala, neurolog je rekao da sam zdrava, jesam imala veliki stres pre dve godine ali ne verujem da je od toga. Na kakvu psihoterapiju mislis, mozes li nesto priblizno, naime neurolog mi preporucuje ako mi se ovako nastavi da pijem antidepresive, ali nisam sigurna da cu ih piti jer jos nisam ni radjala decu a ginekolog kaze da ih ne pijem, tako da stvarno neznam sta da radim nalazim se u slepoj ulici.....

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

Podrazumevano

Citat Original postavio marija_tas
    Hvala, neurolog je rekao da sam zdrava, jesam imala veliki stres pre dve godine ali ne verujem da je od toga. Na kakvu psihoterapiju mislis, mozes li nesto priblizno, naime neurolog mi preporucuje ako mi se ovako nastavi da pijem antidepresive, ali nisam sigurna da cu ih piti jer jos nisam ni radjala decu a ginekolog kaze da ih ne pijem, tako da stvarno neznam sta da radim nalazim se u slepoj ulici.....
    'Veliki stres pre dve godine' apsolutno moze da bude uzrok glavoboljama. Sto se tice antidepresiva to treba da proceni psihijatar, a to sto Vam ginekolog kaze da ne pijete antidepresive zbog toga sto niste radjali je APSOLUTNA glupost. Pijenje antidepresiva nema nikakve veze sa eventualnim buducim radjanjem, Vi sada niste trudni i ako ne radite na pravljenju bebe nemate ni jedan razlog na svetu zasto ne biste mogli koristoiti antidepresive ukoliko su oni prigodna terapija za Vas problem. Obratite se psihijatru.
    Pozdrav

Nov član
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Imam averziju prema antidepresivima, ali u svakom slucaju hvala, nadam se da cu uspeti da prevazidjem to.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    24

Podrazumevano Re: Glavobolja

Imam jako cudnu glavobolju. Naidju mi tako periodi od po nedelju dana recimo, ne cela glava vec samo jeda osmina recimo i to kratkotrajno u vidu nekog zarenja, probadanja. + probode me nekad i u vratu. Doktorka me nije ni htela poslati kod neurologa, kaze verovatno me neka promaja spicila, il klima..Al mene bas kopka, mogu li ovi simptomi ukazivati na nesto ozbiljnije, a jos mi cudno da niko kog poznajem nije imao ovakvu vrstu bola, vec ga boli cela glava..

Buduća legenda Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Citat Original postavio cowgirl Pogledaj poruku
    Imam jako cudnu glavobolju. Naidju mi tako periodi od po nedelju dana recimo, ne cela glava vec samo jeda osmina recimo i to kratkotrajno u vidu nekog zarenja, probadanja. + probode me nekad i u vratu. Doktorka me nije ni htela poslati kod neurologa, kaze verovatno me neka promaja spicila, il klima..Al mene bas kopka, mogu li ovi simptomi ukazivati na nesto ozbiljnije, a jos mi cudno da niko kog poznajem nije imao ovakvu vrstu bola, vec ga boli cela glava..
    Onda ne poznajesh dosta ljudi, i hipohondar si.
    Opusti se, ne razmishljaj toliko o tome.

''When you hear hoofbeats, think horses, not zebras!''
    If you work.. :)

Zainteresovan član lilmissmuffin (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

nekako mi je promakla ova tema pa sam i ja postavila greskom novi topic....
    i meni se javljaju te cudne senzacije u glavi, kratko neprijatno probadanje u potiljacnom delu...imam migrene iskljucivo hormonske, vezane za ciklus....ovo mi je jako cudno, mislim da je to ipak odgovor organizma na stres....

Slične teme

1. Glavobolja !
    Autor suzeodstakla47 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.11.2008., 15:22
  2. glavobolja za dr
    Autor majcekzmajcek u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.01.2006., 17:08
  3. Glavobolja
    Autor andjela Nis u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7