Šta ste danas junk pojeli?

A šta je junk food :roll: uopšte, valjda nešto što je komplet nezdravo i nehranljivo. Prazne kalorije, takozvane. Očekuje se da u hrani ima masnoće valjda zaboga... kako svrstati kokice u junk food a palentu, ili kukuruzne pahuljice na primer, ne? U druga dva trpamo mleko ili jogurt... i to je mas'. Ništa nije junk ako se umereno jede, pretpostavljam. Pljeskavica koju kupuju na ulici nema više od 300 kalorija, ništa specijalno. I kada bi meso bilo kvalitetno, sistem pripremanja zadovoljavajuće čist i pecivo manje bajato, ne vidim ništa naročito loše ni u njoj, s vremena na vreme. Sama pljeska ne bi morala da bude loša hrana, problem je u načinu pripreme i odabiru sastojaka. Iako ih ne jedem niti patim da ih jedem... moja slabost su sladoledi :( a to je stvarno junk.

Pod junk podrazumevam fabrički PREprerađenu hranu, ne moraju se svi složiti:
Čipsevi
Štapići
Smoki
Gotovi naPICI :per: (sve vrste kole i gaziranih pića kao i takozvani 100% 500 kalorija po čaši sokovi, kao i sokovi "bez dodatog šećera" koji su evidentno preslatki)
Sve čokolade osim crne
Sladoledi
Mesne prerađevine (salame, viršle, paštete)
Keksi!!!!! (kažu najgore od najgoreg, ne sumnjam)
Pa, praktično svi kockasti objekti koji vas bombarduju pred kasom, dok vadite robu iz korpe, osim, eventualno, kondoma

Zatim
Pomfrit
Girice
Sve prženo u gomili ulja/fritezi ili pečeno u gomili ulja
Ima još al ne nabraja mi se baš toliko...

Neam paranoju od belog šećera, možda nije najbolje rešenje ali kako da zasladim kolač :neutral: niti mislim da današnji braon šećer ili "crno brašno" zaista jesu to što bi trebali biti. Došlo proleće i umesto sladoleda praktikujem sledeće (podjednako ukusno ako ne i bolje, a vrhunski zdravo):

Odem u baštu, naberem jagoda :tease: ili višnje, još malo i zrele su... pospem kašikom šećera njih 15-20, metim u onaj mini blender što ga sad svi imamo u kući jer su bili jeftini i sameljem kratko, dodam jogurt (šolju) i još malo u blender i njam. Domaći voćni jogurt.

Može i ovako:
Pomorandža
Zelena jabuka
Jagode
Avokado
Šećera po volji (u zavisnosti od kiselosti voća)
Izmešati sa cimetom i preliti jogurtom, ne mnogo.

Grljmljmblj kako je dobro :per:

Sitno rendana šargarepa i jabuke sa cimetom i malo šećera (ne mora ako su jabuke slatke) je isto sjajna zaebancija.
nigde nisam procito za keks a oduvek tvrdim da su noblice i domacica najvece zlo
 
Sladoled junk food???:eek:
Ja sam totalno nutricionistički neobrazovana i begam s ove teme. Lepše je živeti u neznanju.
Pa šta znam, ako se pravi kući i ako se smanji šećer u njemu, ne mora biti... ali sumnjam da je frikom nešto izbirljiv kad su sastojci u pitanju, svi idu na ukus. Onaj novi sa karamelom je bolesno dobar ali mogu misliti koliko šećera u njega trpaju :/
 
Pa junk je samo ta so na njima, ulja mora da ima (ne znam kako na vazduhu, znam da se prave u mikrotalasnoj bez ulja, a to je tek diskutabilno)... ulje je deo naše ishrane i, osim činjenice da je visokokalorična hrana, nije specijalno nesdravo. Nezdravo je zagorelo na ulju kao i preprženo ulje, a to se na kokicama uspešno izbegava jer se spremaju za relativno kratko vreme. Bar ja to tako kapiram.
zezam se za ovo na vrelom vazduhu,znam da se kao moze spremiti i na zdav nacin,al ne znam koji,valjda je to u mikrotalasnoj?
 
kako možete da jedete ladne kokice :confused:
eli to za tebe pitanje, ako već gotove iskokane kupiš u prodavnici

ja s vremena na vreme kupim u gradu, kad se šetkam...uglavnom kod bazara, tamo su mi najlepše
a kod mene kući ima jedna kokičara, celu srednju školu smo je opsedali....bila je jedina tad, sad ih ima više, ali i dalje su tamo najlepše kokice
i daju ti da sam soliš ili pouljiš ako ima potrebe:lol:
 
Misliš gotove kokice na kilo?:think: Ili kukuruz na kilo?
Ja kupujem baš gotove, kesa od 75g košta 35 dinara, a kesa pozamašna jer su kolice lagane. Taman moja mera.:super:
Znam, i ja sam te uzimala ranije, sad kupujem kukuruz. Do 90 dinara kilo, baš je isplativo. Doduše, ulje nije...
Daleko isplativije ako hoćeš nekome, na primer, da poslužiš grickalice uz kafu (umesto čipseva i ostalih zaebancija).
 
kako možete da jedete ladne kokice :confused:
eli to za tebe pitanje, ako već gotove iskokane kupiš u prodavnici

ja s vremena na vreme kupim u gradu, kad se šetkam...uglavnom kod bazara, tamo su mi najlepše
a kod mene kući ima jedna kokičara, celu srednju školu smo je opsedali....bila je jedina tad, sad ih ima više, ali i dalje su tamo najlepše kokice
i daju ti da sam soliš ili pouljiš ako ima potrebe:lol:
Pa i kad kupiš tople, o'lade se posle par zalogaja.
Joj ja sam ti svaštojed, kad sam gladna, jedem i 'ladnu supu, mas'an lonac, slatko, slano, zdravo, ne zdravo, trpam bez ikakvog reda i bez savesti.
Zato sam ovako vesela i srećna žena. I naravno, ne stajem na vagu.:lol:
 
pa ocu nije problem al smanji malo obroke:rumenko:

A sto? Pazi ja imam teoriju, ako ti telo nesto trazi postoji negde neki razlog...licno imam prirodno nizak secar, pritisak, nikad presla 90 sa 60, puls jedva 55-60 i to u po' dana, meni telo trazi secer i ja mu dajem, sad mogu da mu dam tviks svaki dan al' necu, tu pravim razliku jer mlecni kolaci sa jabukom su stvarno manje zlo. U varijanti ako ne unesem secer imam sansu da se stropostam negde usput.
Jesam za zdravu (zdraviju) hranu ali nisam za fanatizam, negde se pocastim, negde zakinem i tuto kompleto dodjem na normalu a lepo mi i dobro se osecam kad znam da nisam gladna i zeljna.

Ja kokice pravim na maslinovom ulju, tako da su sigurno zdrave :malav:

Dzaba...maslinovo ulje iznad 70 stepeni gubi sve kvalitete i postaje obicno ulje, nalij suncokretovo, na isto ti dodje...
 
Ne znam za njega. Ko sazna neka javi :lol:
Trebalo bi da je malo bolji, kao što sam čula silne pohvale za eurokrem, više puta. Navodno se pravi vrlo pažljivo i ne stavljaju bilo šta, zato i košta.
Za eurokrem im ništa ne verujem.
Ali za plazma keks sam se mogla zakleti da je zdrav. Navukla sam decu na njega pošto sam i ja navučena na njega.
Kad putujem van zemlje, obavezno nosim jedan kofer plazma keksa.:lol:
 
A stvarno navlači..... slatko pogotovo. Sećam se kad sam se bačila na dijetu prošlo leto i skinula šes komada, nisam jela slatko jer, prosto, nisam ništa ni kupovala. Prođe trip, nema one potrebe da se nešto trpa u usta non stop, čak sam se pitala "šta mi je bilo pre" :lol:
Pojedem parče čokolade ili sladoled i ne mogu da prestanem da razmišljam o tome posle. Ili nam je to u prirodi (jer, hej, navlačim se i na ove jogurte), ili stvarno trpaju nešto u beli šećer, u zemlju gde raste, u vodu.
 
A sto? Pazi ja imam teoriju, ako ti telo nesto trazi postoji negde neki razlog...licno imam prirodno nizak secar, pritisak, nikad presla 90 sa 60, puls jedva 55-60 i to u po' dana, meni telo trazi secer i ja mu dajem, sad mogu da mu dam tviks svaki dan al' necu, tu pravim razliku jer mlecni kolaci sa jabukom su stvarno manje zlo. U varijanti ako ne unesem secer imam sansu da se stropostam negde usput.
Jesam za zdravu (zdraviju) hranu ali nisam za fanatizam, negde se pocastim, negde zakinem i tuto kompleto dodjem na normalu a lepo mi i dobro se osecam kad znam da nisam gladna i zeljna.



Dzaba...maslinovo ulje iznad 70 stepeni gubi sve kvalitete i postaje obicno ulje, nalij suncokretovo, na isto ti dodje...

eno ti na beogradu tema sta beogradjani doruckuju pa vidi kolko vodim racuna o ishrani samo cepam slaninu:lol:sav taj secer se zameni medom i dzemom..vocem..pite..sutlijas..ima toga samo treba malo prst na celo
 
eno ti na beogradu tema sta beogradjani doruckuju pa vidi kolko vodim racuna o ishrani samo cepam slaninu:lol:sav taj secer se zameni medom i dzemom..vocem..pite..sutlijas..ima toga samo treba malo prst na celo
Osim meda, sve ovo je šećer. Što bi jela sutlijaš (pirinač, pun šećera) pre nego voćni kolač, svašta...
Uzgred, ja obožavam sutlijaš a i voćni kolač :rumenko:
 

Back
Top