Dvostruki standardi

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Половина овога поста односи се на двоструке аршине у односу на нас Србе и православце уопште, друга половина на један далекоисточни пример који је у основи исти.
На обележавању 60 година пробоја из Јасеновца, највећег стратишта на Балкану, није било никога из Хрватске, никога из органа БиХ ко није Србин, није наравно било Педија Ешдауна. На крају крајева то ми много и не смета. Нису нас променили, а оваквим понашањем нас никада и неће променити! То се видело приликом полагања заклетве регрута војске РС. Гледао сам на БК. „Свечано се обавезујем да ћу бранити интегритет, суверенитет...“ и онда спикер каже (како мора) Босне и Херцеговине, а војска у један глас дрекне РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ. Срце ми је заиграло! Мо вратимо се комеморацији.
Тамо јесте био председник Борис Тадић, и очекујем да ће га и због овога критиковати из „фракције“. Како сме да буде Србин, ако му то претходно не одобри „међународна заједница“?! Такође је један од владика подсетио да недавно преминули Папа никада није клекнуо у Јасеновцу, а био је 3 пута у Хрватској и 2 пута у Босни. А представља нам се као највећи пријатељ Срба, као животна жеља му је била да види Београд, али га злочеста СПЦ није позвала. Па, пут у БГ је водио преко Јасеновца.
Питам се да ли ће неко у Хрватској правити проблеме Месићу или Санадеру зато што нису ишли. А колико су дреку овде неки дизали што нико из наших власти није отишао у Аушвиц. Шта мислите да неко проба да минимузује жртве у Аушвицу, да каже како их је било само милион или сто хиљада?!? А стално минимизују жртве Јасеновца.
Сличности има са оним што се дешава у Кини и делимично Кореји. Јапанци издају уџбенике у којима се предстаљвљају као „ослободиоци Азије“ и отворено вређају суседне народе које су некада окупирали. Народу је у овим земљама доста и свој бес искаљује на јапанској имовини. И можете мислити, јапански министар спољних послова има толико образа да допутује у НР Кину и тражи извињење!?! Кинези су рекли да немају због чега да се извињавају. Браво Кинези!
Да ли је неки Јапанац на високом положају икада клекнуо пред жртвама јапанских злодела?!? А тих кинеских жртава је било много више него јеврејских, чак и руских. А нико такође није клекнуо и тражио опроштај од Мајке Русије! Истина, од Кинеза би опроштај морали да траже и Енглези, због опијумских ратова, али то им не пада напамет. Изгледа да само Јевреји имају право на извињења...
Да се разумемо. Ја њих не мрзим. Чак у сукобу са Палестинцима обично навијам за Израел. Од Јевреја се доста може научити, нпр. оно „Догодине у Јерусалиму“. Али елементарна чињеница је да МРЖЊА према другоме као појам потиче од Јевреја. Потребно је само отворити Стари завет да би се у то уверили. Колико мржње према Египћанима, Вавилону... само зато што су њихови богови били супериорнији, а Јевреји нису хтели да се одрекну Јехове. Јехова, па Јехова, као да им је неко тражио да се одрекну... Јер нормалан човек може да поред свог прихвати и бога из друге културе и тако призна и њене вредности. То је био антички плурализам.
Из такве ничим доказане (јер што бих веровао Мојсију, а не рецимо Мухамеду) вере у некакву „општу истину“ изродила се сва искључивост, која је еволуирала до најгорег тоталитаризма у ХХ веку – до нацизма и комунизма.
И зато кажем вам браћо, противник сам опште истине!
ТАКО ЈЕ ГОВОРИО ДУХ СЕКИРЕ
 
Хтео сам да кажем како само јеврејске жртве жале. А требало би да читаш и дуже текстове, јер ја се никада не сводим на извикивање парола.
Тако сам у овом тексту и доказао неке ствари јер ја Јевреје не мрзим, само сам против "општих истина" које се у пракси УВЕК доказују као дволичне.
 
Mi Srbi bi trebalo da se ugledamo u nekim stvarima na Jevreje. Na primer da od ruševina generalštaba napravimo muzej sećanja na sve naše žrtve fašizma i komunizma poimenice, i da jednom godišnje ovim mučenicima odajemo poštu!
 
Strela:
Mi Srbi bi trebalo da se ugledamo u nekim stvarima na Jevreje. Na primer da od ruševina generalštaba napravimo muzej sećanja na sve naše žrtve fašizma i komunizma poimenice, i da jednom godišnje ovim mučenicima odajemo poštu!

Слажем се, Стрело, и не само то, требало би сваке године на дан
почетка бомбардовања ОСИМ ПОЛАГАЊА ВЕНАЦА У ЗНАК СЕЋАЊА НА ПОГИНУЛЕ, НАПРАВИТИ СПИСАК
СА ИМЕНИМА И ПРЕЗИМЕНИМА И ГОДИНАМА ЖИВОТА ПОГИНУЛИХ ВОЈНИКА И ЦИВИЛА У АГРЕСИЈИ
НА НАШУ ЗЕМЉУ И СВАКЕ ГОДИНЕ ИХ ЧИТАТИ, ЈЕДНО ПО ЈЕДНО - и увек подсећати свет и
НАТО авијацију и снаге ШТА СУ РАДИЛИ НА
БАЛКАНУ.
 
eremita:
Strela:
Mi Srbi bi trebalo da se ugledamo u nekim stvarima na Jevreje. Na primer da od ruševina generalštaba napravimo muzej sećanja na sve naše žrtve fašizma i komunizma poimenice, i da jednom godišnje ovim mučenicima odajemo poštu!

Слажем се, Стрело, и не само то, требало би сваке године на дан
почетка бомбардовања ОСИМ ПОЛАГАЊА ВЕНАЦА У ЗНАК СЕЋАЊА НА ПОГИНУЛЕ, НАПРАВИТИ СПИСАК
СА ИМЕНИМА И ПРЕЗИМЕНИМА И ГОДИНАМА ЖИВОТА ПОГИНУЛИХ ВОЈНИКА И ЦИВИЛА У АГРЕСИЈИ
НА НАШУ ЗЕМЉУ И СВАКЕ ГОДИНЕ ИХ ЧИТАТИ, ЈЕДНО ПО ЈЕДНО - и увек подсећати свет и
НАТО авијацију и снаге ШТА СУ РАДИЛИ НА
БАЛКАНУ.

Потписујем!
 

Back
Top