Smanjeni libido

evita

Početnik
Poruka
3
Moj decko je prestao da pokazuje seksualno interesovanje za mene. Odnosi su nam sve redji i redji a ja sve ocajnija i ocajnija. Pre neko vece smo uspeli da prozborimo na ovu temu i tada je on rekao da se slaze da retko imamo odnose ali da je to njemu sasvim dovoljno i da on nema zelju za cescim odnosima. Njemu je jedino vazno da se mi volimo i da budemo zajedno a sad sto nema seksa, sta ces, nemaju svi parovi redovan seksualan zivot. Zajedno smo 4 godine i normalno je da dodje do zasicenja. Eto to je njegov stav koji se meni nimalo ne svidja. Ja bih da uradim nesto po tom pitanju ali ne znam sta. Kako da "probudim" svog uspavanog momka? Mnogo ga volim i super mi je s njim, ne bih zelela da raskinemo ali ovako vise stvarno ne ide. :cry: Molim vas ako imate neki savet ili znate nekog ko je resio slican problem podelite to sa mnom. Ja sam svakim danom sve tuznija ali nista ne preduzimam jer se plasim da ne napravim pogresan korak.
 
Sta uopste znaci to "zasicenje"?! Ja sam u vezi sest i po godina i ni jednog trenutka nisam osetila zasicenje a znam da kada to budem osetila da ce znaciti da vise ne zelim da budem s njim. Ne verujem da je ljubav sama po sebi dovoljna za opstanak jedne veze, a s druge strane, kad nekog volis, trudis se i da ga zadovoljis! Mozda vam treba neka promena kako u seksu tako i u vezi uopsteno... Da li ste pricali o tome? Ocigledno postoji neki problem a ako ga ne prevazidjete, bolje ga ostavi. Nema poente biti nezadovoljan i u vezi... To je bar moje misljenje... Ja, vec godinama pokusavam da ubedim ljude da dosada i zasicenost ne dolaze nuzno s vremenom vec sa odustajanjem od nekoga do koga vam je nekada bilo stalo... To onda vise nije ni ljubav... Ali kao sto rekoh to je samo moje misljenje i moje iskustvo :D Ako se zaista volite, onda cete se zajedno potruditi i da to prevazidjete :!:
 
evita:
Moj decko je prestao da pokazuje seksualno interesovanje za mene. Odnosi su nam sve redji i redji a ja sve ocajnija i ocajnija. Pre neko vece smo uspeli da prozborimo na ovu temu i tada je on rekao da se slaze da retko imamo odnose ali da je to njemu sasvim dovoljno i da on nema zelju za cescim odnosima. Njemu je jedino vazno da se mi volimo i da budemo zajedno a sad sto nema seksa, sta ces, nemaju svi parovi redovan seksualan zivot. Zajedno smo 4 godine i normalno je da dodje do zasicenja. Eto to je njegov stav koji se meni nimalo ne svidja. Ja bih da uradim nesto po tom pitanju ali ne znam sta. Kako da "probudim" svog uspavanog momka? Mnogo ga volim i super mi je s njim, ne bih zelela da raskinemo ali ovako vise stvarno ne ide. :cry: Molim vas ako imate neki savet ili znate nekog ko je resio slican problem podelite to sa mnom. Ja sam svakim danom sve tuznija ali nista ne preduzimam jer se plasim da ne napravim pogresan korak.


najverovatnije ti tuca najbolju drugaricu
 
Pa njemu je možda i dovoljno,a sad da li je tebi to je njega baš briga.
Ma nemoj da ga ostaviš, već ga šutni i ne samo radi toga već zato što je pravi sebičnjak i udovoljava samo svojim potrebama.
:twisted: :twisted: :twisted:
 
Немој, бре, да слушаш ове што збришу чим први пут зашкрипи у вези! Најлакше је шутнути га и наћи новог...док не зашкрипи и са њим. :roll:
Једино буди свесна да ваш проблем није секс, него нешто друго, а само се рефлектује на поље секса. Разговарајте, али буди опрезна, полако, пусти га да се отвара, да има поверења у тебе...дотаћи ћете се правог проблема, а онда покушајте заједно, временом, да га решите.
Само стрпљења!
За ''шут карту'' увек имаш могућности.
 
Slazem se sa Hellen, lako je sutnuti momka, malo poradi na vezi...mozda covjek radi puno u posljednje vrijeme, mozda ga muci nesto sto nema veze s' tobom, ima mnogo mogucnosti. Nemoj da ga gnjavis sexom i pricom o sexu, smiri se (obuzdaj se :wink: ) i polako, mudro i odlucno dokuci problem. Naravno razgovorom sa njim. Puno srece
 
draga Evita i meni se to desilo, ali ja sam vec deset godina u braku.Izgleda da je nesto u drustvu opasno ugrozilo nase muskarce. To sto tvoj decko kaze da mu ne treba toliko cesto, i to je mogucnost...da se on promenio...smanjeni libido je uvek maska za druge ozbiljnije probleme.
Da li ste skoro bili negde, gde vam je natuknuto da bi bas bilo dobro da se vencate (a on se toga plasi?, ili tome slicno?
Da li si se upoznala sa nekim ko je o seksu pricao posprdno, a tu osobu tvoj decko veoma ceni?
Meni je muz jedva uspeo da procedi neke glupe, neuverljive razloge zbog kojih on "to vise nece"...Osecala sam se kao da sam pala s kruske, sta to bi sa nama, a tako smo se dobro slagali...e, to je bila moja prva greska: ja sam uzivala sa njim, ali njemu to nikada nije bilo pravo, autenticno, zdravo zadovoljstvo. Za njega je seks pre mene uvek bio znak da je nekome potreban, a ne istinska potreba i zadovoljstvo. KAda sam to skapirala, jedva sam se posastavljala od sumnji, depresije i bedaka svake vrste...Jednom je on pukao i rekao da to njega vise uopste ne zanima, nema potrebu, nema zelju, ne pruza mu nikakvu radost.
Ja znam da tu ima i "skrivenih" razloga (kao depresivnost, nezadovoljstvo) ali sam htela da te utesim: ne radi on nista sa strane, niti tebi u inat;nemoj da slusas ove male pakosnike koji te peckaju...Naravno da ne radi to ni sa tvojom najboljom drugaricom (pa ni sa drugom), jednostavno, takva je faza.
Svideo mi se jedan odgovor tebi: nemoj odmah da prekines, vidi prvo kakva je generalna atmosfera...najlakse je prekinuti.
Bila je ovde na Forumu i neka osoba, Zardoz, sa istim problemo, pa vidi sta su sve njoj pisali.
Ima mnogo zadovoljstava, ja sada zivim bez toga bez cega si i ti.
Problem (kod mene) je sto se meni moj muz jako svidja i sto nisam raspolozena da trazim drugog, a posebno ne samo za seks.
Ne znam ni kako to uspeva: "dobar dan, ja hocu samo seks"...malo mi je glupo i bedno. Bila bih i sama sebi bedna, a i taj ko bi to prihvatio bi mi bio jadan.
 
Aman, promeni nesto, pocni ponovo da ga zavodis, budi drugacija u krevetu, mozda mu je dosadilo jedno te isto u vasem odnosu. Sorry, ali meni nije normalno da muskarac toliko ne zeli sex a da sve ostalo stima kako ti kazes. Muskarac je ipak muskarac. I nakon 10 godina ce hteti sex ako je zena prava. Ili je kod vas u tome skripalo i na samom pocetku. Koliko vidim razgovor si vec imala i dobila nezadovoljavajuci odgovor. Predji sa reci na delo.
 
Sasvim sigurno on nije tipičan predstavnik muške rase...pod ovim tipičan mislim normalan.Ne mogu da poverujem da on zaista ne želi sex sa tobom,a da te u isto vreme ne vara.Na svom ličnom primeru znam da do zasićenja ne može doći,jedino može u trenutku biti neraspoložen za sex(zbog svadje,posla,poraza omiljenog tima),ali da je to konstantno NEMOGUĆE!
 
evita:
Moj decko je prestao da pokazuje seksualno interesovanje za mene. Odnosi su nam sve redji i redji a ja sve ocajnija i ocajnija. Pre neko vece smo uspeli da prozborimo na ovu temu i tada je on rekao da se slaze da retko imamo odnose ali da je to njemu sasvim dovoljno i da on nema zelju za cescim odnosima. Njemu je jedino vazno da se mi volimo i da budemo zajedno a sad sto nema seksa, sta ces, nemaju svi parovi redovan seksualan zivot. Zajedno smo 4 godine i normalno je da dodje do zasicenja. Eto to je njegov stav koji se meni nimalo ne svidja. Ja bih da uradim nesto po tom pitanju ali ne znam sta. Kako da "probudim" svog uspavanog momka? Mnogo ga volim i super mi je s njim, ne bih zelela da raskinemo ali ovako vise stvarno ne ide. :cry: Molim vas ako imate neki savet ili znate nekog ko je resio slican problem podelite to sa mnom. Ja sam svakim danom sve tuznija ali nista ne preduzimam jer se plasim da ne napravim pogresan korak.
Želja za sexom je individualna. Ni ja ne volim preterivanja i obaranja sexualnih rekorda i moj dečko stalno drami. Ali meni je to zaista retko potrebno, ali kad mi se javi želja, postajem nasrtljiva i da me tada odbije tačno bi ga zadavila. :roll: Ali sam primetila da me njegovo nećkanje još više uzbudi. Pa probaj tu varijantu. Kad mu se, da izvineš priyebe, ti malo isfoliraj. U knjizi "Muškarci su sa Marsa, žene sa Venere", navodi se jedna slična situacija, gde je "lek" bio njena samostalna "priprema" na sam čin, gde je on izludeo...Problem mu je bila predigra i strah dal' će je pripremiti kako treba... :wink:
 
POINT OF VIEW:
Sasvim sigurno on nije tipičan predstavnik muške rase...pod ovim tipičan mislim normalan.Ne mogu da poverujem da on zaista ne želi sex sa tobom,a da te u isto vreme ne vara.Na svom ličnom primeru znam da do zasićenja ne može doći,jedino može u trenutku biti neraspoložen za sex(zbog svadje,posla,poraza omiljenog tima),ali da je to konstantno NEMOGUĆE!

Ma, svi ste mi vi veliki yebači! :D Čuj, posle poraza omiljenog tima! :shock: Kad takva glupost može da izazove nedostatak sexualne želje, mogu misliti šta bi ti napravio neki kompleksniji problem :roll: U poslednje vreme, sexolozi izlaze sa neverovatnim podacima, ali to je već neka druga tema...mrzi me da pišem. :roll:
 
Hvala vam puno na odgovorima. Vratili ste mi nadu da mozda i nije sve tako crno. Kada se tako nesto desi proradi sujeta i tesko je racionalno razmisljati. Nista, ostaje mi da se naoruzam strpljenjem i da mudro i lagano pokusam da otkrijem sta je pravi uzrok problema.
 
sibirska:
POINT OF VIEW:
Sasvim sigurno on nije tipičan predstavnik muške rase...pod ovim tipičan mislim normalan.Ne mogu da poverujem da on zaista ne želi sex sa tobom,a da te u isto vreme ne vara.Na svom ličnom primeru znam da do zasićenja ne može doći,jedino može u trenutku biti neraspoložen za sex(zbog svadje,posla,poraza omiljenog tima),ali da je to konstantno NEMOGUĆE!

Ma, svi ste mi vi veliki yebači! :D Čuj, posle poraza omiljenog tima! :shock: Kad takva glupost može da izazove nedostatak sexualne želje, mogu misliti šta bi ti napravio neki kompleksniji problem :roll: U poslednje vreme, sexolozi izlaze sa neverovatnim podacima, ali to je već neka druga tema...mrzi me da pišem. :roll:
Sibirska,navodim samo primere...nije ni nama uvek samo sunce i ptičice koje cvrkuću...ali u pravu si,kada sam nasamo sa svojom devojčicom,nikada nisam izgubio želju,već naprotiv... :P
 
Sad sam se setio jednog zanimljivog primera...drugarica,koja studira u Novom sadu,mi je nedavno ispričala kako se njena dobra drugarica skoro smuvala sa tipom kojeg je upoznala preko neta.Oni su 4 nedelje u vezi,i svaki put kada ona pomene sex,on je hladno dočeka.Npr.gledaju film zajedno u krevetu,ona mu se približi i počne konkretnije da se mazi,a on će odmah:"Nemoj da se šališ sa tim stvarima",na šta se ona odmah povuče.Njegov izgovor je da je bio u vezi sa devojkom 4 godine,i da mu nije do sexa...E,sad,da li su te 4 godine slučajnost ili ne...Lično mislim da je on derpe,ali...who knows?Važno je da sebe ubediš da možeš da privučeš novog dečka...ako raskineš sa ovim,to će ti lakše pasti...
 
POINT OF VIEW:
Sasvim sigurno on nije tipičan predstavnik muške rase...pod ovim tipičan mislim normalan.Ne mogu da poverujem da on zaista ne želi sex sa tobom,a da te u isto vreme ne vara.Na svom ličnom primeru znam da do zasićenja ne može doći,jedino može u trenutku biti neraspoložen za sex(zbog svadje,posla,poraza omiljenog tima),ali da je to konstantno NEMOGUĆE!

Slazem se sa tobom. Ponekad iz primera koje si naveo ukljucujuci i umor da, ali konstantno...tu nesto nije ok. Prica neko ko je imao i vezu od 4 i vezu od skoro 6 godina.
 
Ovde je retko ko ostao priseban i jadnoj devojci odgovorio nesto konkretno...svi samo napadaju optuzuju i kritikuju a 90 posto nema ni sa kim da ima taj sex a laprda kao da je sve u najboljem redu...Ispade da skoro svi imate neke normalne tipove ili zenske da sve funkcionise u krevetu savrseno pa ste jadnu zenu doveli u jos veci bedak da se pita sta nije u redu sa njom...vec sam negde napisala da to vise ne zavisi ni od zavodjenja ni tu nekog mrnjaukanja umiljavanja i sl. vec je covek mozda eto u nekoj kako rece ovde jedna osoba "fazi" kad ga mozda muce neke stvari kad zeli da nesto konkretno uradi sa svojim zivotom a mozda ne moze i sl. Osoba do koje je meni stalo i koju volim moze da bude savrseno mirna i spokojna sto se tice neke moje navalentnosti u tom smislu...sex jeste vazan ali ako nekog zelite da zadrzite volite ga bez pritiska i ne mislite uvek ako nece da se "kresne" vezi je kraj i sl. Mozda nisam bas "normalna" kad kazem da se vise plasim toga na koju on misli dok lezi pored mene nego da li je negde zadovoljio svoje sexualne potrebe...to kao komentar da on krese sa strane...Neka krese ako vala hoce al na mene ima da misli gde god da je...to je vestina koju zena mora da nauci..."svuda podji meni dodji" :wink:
 

Back
Top