Momo Kapor

Momo je super dasa, i oni koji tako ne misle, mogu samo da stanu u red iza :arrow:
Poznajem ga lično.
Niko nije ostavio, godinama iza, u srpskoj književnosti tako lepo :arrow: "Sentimentalno vaspitanje"
 
Момо је обавезна лектира у неком животном периоду и сасвим је ОК као ''увод у књижевност''...Не може се са 15 година читати одмах Пруст или Џојс...мора се почети од нечег опуштенијег, а Момо је идеалан за то. :)
Мада, мислим да се много понавља у новијим књигама и да је изгубио некадашњу духовитост...почео је већ да сам копира своје старе фазоне и прича већ испричане приче... :? Истрошио се, требало би да стане.
 
Hellen:
Момо је обавезна лектира у неком животном периоду и сасвим је ОК као ''увод у књижевност''...Не може се са 15 година читати одмах Пруст или Џојс...мора се почети од нечег опуштенијег, а Момо је идеалан за то. :)
Мада, мислим да се много понавља у новијим књигама и да је изгубио некадашњу духовитост...почео је већ да сам копира своје старе фазоне и прича већ испричане
риче... :? Истрошио се, требало би да стане.
NIKAKO NE MOZE DA KOPIRA SVOJE FAZONE.TO JE JEDNOSTAVNO ON.NE ZELI DA ''LAZE'' I DA SE FOLIRA,NEGO DRZI DO SEBE I SVOG PREPOZNATLJIVOG STILA.
 
HELLGIRL:
Hellen:
Момо је обавезна лектира у неком животном периоду и сасвим је ОК као ''увод у књижевност''...Не може се са 15 година читати одмах Пруст или Џојс...мора се почети од нечег опуштенијег, а Момо је идеалан за то. :)
Мада, мислим да се много понавља у новијим књигама и да је изгубио некадашњу духовитост...почео је већ да сам копира своје старе фазоне и прича већ испричане
риче... :? Истрошио се, требало би да стане.
NIKAKO NE MOZE DA KOPIRA SVOJE FAZONE.TO JE JEDNOSTAVNO ON.NE ZELI DA ''LAZE'' I DA SE FOLIRA,NEGO DRZI DO SEBE I SVOG PREPOZNATLJIVOG STILA.

Не вичи.
Може свако да копира своје фазоне, а то ради и Капор.Није у питању стил, још мање доследност...једноставно, вади из нафталина своје старе фазоне и копира их у новим књигама, ваљда мисли да смо их позаборављали. Нико није спомињао лажи и фолирања, само пад инспирације и ''истрошеност''!
 
ma dobro i da se ne ponavlja ,, stil pisanja moze da dosadi ,, mislim na te mekše pisce ,,,,,
evo sada i mene nervira ,, ko mi je ovo uradio ,,uh baš sam povodljiva ,,,,
ma pustite čoveka ,,,misliiiim ,,mora od nečega da se živi ,,,
 
I ja bih rekao da je Kapor dobar za period kad čovjek ulazi u svijet književnosti, a to su tinejdžerske godine, ili malo starije. U tome periodu sam pročitao valjda sve što je do tada napisao, ali već odavno nemam želju da ga čitam. Ne zato što ga nesmatram više dobrim piscem, nego jednostavno zato što sam valjda prošao kroz taj period kad mi je to bilo zanimljivo. :roll:
 
I ja bih rekao da je Kapor dobar za period kad čovjek ulazi u svijet književnosti, a to su tinejdžerske godine, ili malo starije. U tome periodu sam pročitao valjda sve što je do tada napisao, ali već odavno nemam želju da ga čitam. Ne zato što ga nesmatram više dobrim piscem, nego jednostavno zato što sam valjda prošao kroz taj period kad mi je to bilo zanimljivo. :roll:

Stvarno u tinejdzerskom periodu je nezamenjljiv, ali covek ipak odrasta :-))))
a sto se tice ovih poslednjih stvari, mislim da je malo otisao u out, citala sam eldorado, i nista novo nisam nasla u njemu, bukvalno je prodao sve svoje ranije fazone... mislim da bi dostojanstvenije bilo da se povuce...
 
Tzv. Dubrovačko ratište, izmamilo je pred kamere pomenutog umetnika, da veselom gledalištu koje je uranjalo u ratne strahote bratstvom i jedinstvom zakletog naroda, pojasni namjenu gusala i kalašnjikova. Držeći ih, reče da su to dva podjednako ubojita oružja... E, što je krenulo s Lepom Brenom i njenim gicanjem, ovaj je za sva vremena ustoličio u užas... I neka nam ga, kad smo ovak'i kak'i smo..........................
 
®:
Tzv. Dubrovačko ratište, izmamilo je pred kamere pomenutog umetnika, da veselom gledalištu koje je uranjalo u ratne strahote bratstvom i jedinstvom zakletog naroda, pojasni namjenu gusala i kalašnjikova. Držeći ih, reče da su to dva podjednako ubojita oružja... E, što je krenulo s Lepom Brenom i njenim gicanjem, ovaj je za sva vremena ustoličio u užas... I neka nam ga, kad smo ovak'i kak'i smo..........................


šta je to momo tako strašno rekao,ja ne znam?:roll:
 

Back
Top