WAV vs MP3

drago41

Primećen član
Poruka
589
Dali moze u cd plejeru koji ne cita mp3 nego wav ubaci citac (glava) pa da cita i mp3? :?:

Radi se o posebnom cd plejeru sa pojacalom i zvucnicima , ako moze kako da to uradim sam (imam donekle iskustva sa pojacalima iz 70-tih) a moze i informacija ko to radi, normalno za lovu :!: :roll:
 
Pa ako mu se zameni glava ne bi bilo nikakvih problema. Najbitnija stvar kod tih uredjaja je kvalitet laserskog zraka (nisam se bas najbole izrazio ali znas sta mislim), tako da ako ubacis citac, i sve ostalo povezes da to radi on ce citati bez problema.
 
Samo u softwareu i jeste stvar! Tvoj CD-Player cita CDA (Compact Disc Audio) format ne wave. U sustini je isti **** kao i wave format, razlika je sto se wave upisuje na std. CD fajl sistem u obliku fajla i takav je citljiv iz svakog fajl menadzera (Win Explorer, Total/Win Commander). CDA ima svoj sistem/protokol/pravilo zapisa na CD!!!
Sad, stvar je dobre volje proizvodjaca da upise i MP3 decoder u CD-Player. Mozes da pokusash da proveris na sajtu proizvodjaca dali postoji neka sveza verzija tzv. firmwarea (naziv za software koji upravlja CD-Playerom) koja podrzava MP3... ali cisto sumnjam. To je stvar koja moze dobro da se naplati na nekom novom modelu, tako da proizvodjacima nikad nece biti u interesu da ti ponude tako lak "upgrade"!
 

Back
Top