dvojno drzavljanstvo

Mirko BGD

Zainteresovan član
Poruka
367
dobio sam poziv za regrutaciju, medjutim cale mi je rodjen u bosni, ja ovde, mislim da on ima dvojno drzavljanstvo a ja samo srpsko, da li je ikako moguce da izvadim i ja dvojno drzavljanstvo pa da tamo sluzim vojsku (jer se tamo vojska ukida)

ako se ovde jednom registrujem u vojni odsek, da li postoji mogucnost da se odjavim?
 
Mirko BGD:
dobio sam poziv za regrutaciju, medjutim cale mi je rodjen u bosni, ja ovde, mislim da on ima dvojno drzavljanstvo a ja samo srpsko, da li je ikako moguce da izvadim i ja dvojno drzavljanstvo pa da tamo sluzim vojsku (jer se tamo vojska ukida)

ako se ovde jednom registrujem u vojni odsek, da li postoji mogucnost da se odjavim?

Nadam se da ne postoji ta mogucnost!"...da tamo sluzim vojsku jer se tamo vojska ukida"....kako te bre nije sramota?!
 
Sada ti je kasno da izbegnes regrutaciju. Cak i da postoji sansa da dobijes drzavljanstvo(raspitaj se u ambasadi) ne mozes ga dobiti za nedelju dana, a pretpostavljam da ti je regrutacija za 2-3 nedelje. Idi na regrutaciju, a posle ako dobijes drzavljanstvo trebalo bi da imas sva prava da se odlucis u kojoj drzavi hoces da (ne) sluzis. To je ako izmedju BiH i SCG postoji sporazum o sluzenju vojnog roka za osobe sa dvojnim drzavljanstvom. Inace, i mene "muci" slicna muka.
Pozdrav :)
 
alo bre majce nemas pojma sa zivotom, pa nebi se iznenadio da tipkas sa golije dok cuvas ovce i slicnu stoku, tipican primer cobana :lol:

bilo bi me sramota da sam saban kao ti, a hvala bogu nisam

i otkud ti znas zbog cega ja necu da idem u wojsku, mozda mi je neko bolestan i treba da umre???
 
Mirko BGD:
alo bre majce nemas pojma sa zivotom, pa nebi se iznenadio da tipkas sa golije dok cuvas ovce i slicnu stoku, tipican primer cobana :lol:

bilo bi me sramota da sam saban kao ti, a hvala bogu nisam

i otkud ti znas zbog cega ja necu da idem u wojsku, mozda mi je neko bolestan i treba da umre???

Majce je sveznalica. Procitaj njene prethodne postove i bice ti jasnije. :lol:
Sorry majce!!! :wink:

CIAO! 8)
 
nego sad mi pade na pamet, svi ovi sto nas sto necemo da sluzimo vojsku smatraju budala kretenima i tako to, i sto smatraju da je vosjka potreba da od nekog napravi COVEKA, i da steknu prijatelje za ceo zivot...sta misle sta onda sa zenama?? znaci one su automatski uskraceene za zivotnu skolu u za prijatelje do kraja zivota? jel tako?
 
gena:
Evo slucajmo naletjeh na ovo...Pa to vam je jedina obaveza u zivotu,i sad bi i nju da izbjegnete..E svasta.U bosni je to u neku ruku pitanje casti..sluziti vojsku.Pozz.

kakva crna jeddina obaveza, covek ima jos mnogo drugih stvari na koje bi trebalo da obrati paznju, evo kao prvo i mozda najvaznije mi padaju porodica i posao...
 
na zalost jos uvek postoje staromodna shvatanja da muskarac nije muskarac ako neodsluzi vojsku

moje misljenje: ako se nekome sluzi vojska nema problema, postujem to neka ide u vojsku, ko mu brani
ali ako se nekome nesluzi vojska zbog cega bi maltretirao sam sebe???

pitanje casti dal da sluzim vojsku :o :?:
a o kakvoj se casti radi? ja treba da budem patriota i da volim svoju zemllju koja mene nevoli :?:
 
Da,ali ne bi bilo lose znat' tu porodicu i odbranit[nedaj boze da do toga dodje].Mislim,neznam zasto sam se "svezala"za ovu temu,ali u svakom slucaju ja sam za vojni rok.to mi je nekako dokaz muskosti :wink: .
 
e sad dolazimo do profesionalne vojske i sluzenjja vojnog roka tek toliko da naucis da pucas.
znaci profi vojska, a ostali u vojsku mesec dva cisto da nauce da rukuju oruzijem.
i da li ti stvarno mislis da je 90% ljudi koji su sluzili vojsku i stanju da stvarno brane svoju porodicu?
 
Boj ne bije svijetlo oruzje,vac boj bije srce u junaka.Znaci,ne mislim da moze.Ali ipak...neka nje.A u RS. i jeste vojni rok od par mjeseci.Neznam,mozda sam malo vise subjektivna po tom pitanju,jer zivim na podrucju koje je bilo zahvaceno ratom,tako da mi ovo izbjegavanje vojnog roka u miru,djeluje bezvaze.
 
Ja se nikada nisam nasao u ratu, tako da necu ni da pokusavam da izmislim sta bih radio i sta bih mislio u toj situaciji a i posle nje...nego...
Kao sto kazes, neka nje, ali za one koji to stvarno zele. Em imaju motivaciju, em su super placeni (zandarmerija u Srbiji ima odlicne plate), em su mnogo bolje uvezbani od klasicne vojske. I jedan takav vojnik vredi, bez preterivanja ko 10 obicnih vojnika koji za vreme vojnog roka hvataju krivine gde stignu....
 
Ma ionako su skoro sve drustvene norme poremecene,pa mi se cini da je jedino vojska ostala kao neki,ajmo rec',oslonac.Shvatas?Cinimi se da jos jedino tu postoje neki kodeksi i moralni normativi.Mozda grijesim,ali bar u mojoj glavi bi to tako trebalo biti.
 
gena gresis. vojska nije nikakav oslonac, zaista, burazer se skoro vratio iz vojske, bilo mu je extra, spawao je do 9 svako vece na fudbal....

80% ljudi koji idu u vojsku nisu sposobni da brane ni sami sebe a kamo li otadzbinu

sto se tice rs tamo je americka vojska, (prakticno rs je pod amerikom (kolonija)) tako da njima ni ne treba vojska

ali mene interesuje: sta wam to znaci: "Ako nije odsluzio vojsku on nije musko???"
 
Iako ostro osudjujem predrasude,izgleda da sam ponekad i sama podlozna istim.Eto,nekako je to u narodu ostalo,da,ko ne sluzi vojsku,nije u redu..Ma sta to znacilo.Znaci,malo predrasuda,ali vecinom ipak moje licno misljenje da bi trebalo sluziti vojsku.Naravno,ne tako raspustenu kao sto opisujes,nego onu od birvaktile[hercegovacki izraz za odvajkada :wink: ]gdje se nesto moze nauciti.A pod tudjom nogom je citava bivsa YU,ako cemo iskreno.Naravno,ne osudjujem te nizasta,samo iznosim svoje misljenje.
 
vojska nije za svakoga...ako neko nece da ide u vojsku, drustvo bi trebalo tu odluku da postuje...

meni ne bi bio problem da idem u vojsku, ali ne bih voleo da pored sebe, na strazi u 3h, imam nekoga nervoznog lika koji ne zeli da bude tu, a uz to ima i napunjenu pusku...
 
nexus 6 slazem se, evo mogu da se kladim da u ovom trenutku znaci oko 1 sat posle ponoci (da ne pricam kasnije) neko napadne srbiju da bi je osvojili za 2 sata...sto zbog pijanih sto zbog drogiranih, sto zbog nervoznih na strazi koji bi pucali u prvo sto se miche...
 

Back
Top