FOREX i TRGOVINA AKCIJAMA I ROBOM (zlato, srebro, kafa, kukuruz, psenica.....)

apokalipsa2010

Početnik
Poruka
9
Slicna tema postoji, ali ima mnogo beskorisnih prepirki, zato sam otvorio novu u kojoj bismo pisali bez medjusobnog vredjanja, vec da dajemo prave argumente.
Poslednjih par meseci tragam za nekom vrstom istine o FOREXU i TRGOVINI AKCIJAMA I ROBOM (zlato, srebro, kafa, kukuruz, psenica.....) preko interneta, ali citajuci razne tekstove i forume na tu temu nikako samog sebe da ubedim da je to "posao", vec smatram da je to kocka na svetskom nivou kao ON-LINE - KLADIONICE gde prolaze dobro samo oni koji imaju prave informacije (a to su onih 5% trgovaca)
Trgujem na Plus500 platformi, preko DEMO racuna....Postalo mi je interesantno, zaradjujem i gubim, ali za sad malo vise zaradjujem....

Na platformi Plus500 opredelio sam se vise za trgovinu akcijama poznatih kompanija i robom.

Dok trgujem deluje mi kao da igram kladionicu on-line!!!!!

Ovaj nacin trgovine robom i akcijama mi je sumnjiv i mislim da njime mocnici lako manipulisu i to je onih 5% koji zaradjuju, kao u kladionici, jer se dosta prica o namestanju utakmica pa u toj igri opet zaradjuje onih 5% koji znaju sta ce da se desi, a ostali uplate pa kako bude ili kao nesto znaju kao razumeju se u kosarku, fudbal i odbojku, pa jos neko i pogodi pa postane primer svom okruzenju, i da vas pitam, kako mogu da prodam nesto cega nisam vlasnik i da prodajem nesto sto nije u mojoj fioci (akcije) ili u mom dvoristu ili magacinu (roba)?
Na svetskoj berzi mozete da zaradjujete kad pipsevi rastu, TADA KUPUJETE ili kad pipsevi opadaju, TADA PRODAJETE (a prodajete nesto sto nemate u svojim rukama, vec samo vidite brojeve), samo treba pravo dugme da pritisnete, kao na poker aparatima VECA-MANJA (A u odredjenom trenutku prestanete da kupujete ili prodajete ili postavite STOP PROFIT ili STOP LOSS i ako ste imali srece na kraju ste zaradili).

KAKO MOGU DA PRODAJEM NESTO STO PRETHODNO NISAM KUPIO?

Ako kupim 1000t psenice, zasto mi kamionima to ne dovezu ispred kuce?
Ako kupim 50 akcija neke kompanije, zasto mi preko e-maila ne posalju obavestenje da sam vlasnik dela kompanije?
Ako kupim 5 unci zlata, zasto mi ih ne isporuce na kucnu adresu? Ili da ih stave u banku u MOJ sef. Pa da stoje tu 200 godina ako ja hocu.
Ako kupim naftu, hoce li npr. 30 cisterni da mi doveze to sto sam kupio?
itd....


Zamolio bih sve koji nesto znaju o ovoj temi da prokomentarisu, da ostave korisne linkove kako bi se mi, koji ne razumemo dovoljno kako funkcionise svetska berza, bolje informisali!?

ZAMOLIO BIH SVE KOJI PISU NESTO NA OVU TEMU DA NE PISU SAMO DA JE OVO PRAVO TRZISTE ILI DA JE TO PREVARA VEC DA DAJU PRAVE ARGUMENTE ZASTO MISLE DA NIJE ILI DA JESTE PREVARA, NEKA NAVEDU NEKI PRIMER IZ EKONOMIJE OD RANIJE, NEKA POSTAVE NEKI LINK O TOME
NEMOJTE DA POSTAVLJATE VASE GRAFIKONE I KOLIKO STE ZARADILI ILI IZGUBILI, HAJDE DA PRICAMO O:
-Realnosti ovog trzista, koliko jeste, a koliko nije stvarno?
-Koliko je kocka, a koliko nije?
-Sta sve pojedinac treba da zna da bi mogao da posluje na tom trzistu?
-Kako hakeri mogu da uticu na ovo poslovanje, jer je rec o internetu, jer je rec o prostoru koje nije u potpunosti u nasim rukama?
-Kako TV vesti uticu na promenu cena? A koliko uopste mozes da verujes televiziji????? Kako mozes da verujes jednom novinaru koji je zaduzen da procita tekst koji mu je dat takav, a dobio ga je od ko zna koga? To utice na tvoje poslovanje!


Pozdrav.... ;)
 
Ja sam radio kako se to ovde u civilizovanom svetu kaze "daytrading" znaci svaki dan sam kupovao i prodavao.

Sto se tice kockanja, traba da znas da ti tamo koji sedis kod kumpjutera iza tako neke platforme u pokusavas da kupujes i prodajes ispred tebe ima stotine kompjutera i faca koje imaju informacije iz prve ruke. Znaci prvo oni pa ti. Ja kada sam poceo da radim te deonice u pocetku sam dobijao, ali iskreno svaka budala moze da dobija kada market ide gore. Medjutim treba da se desi samo jedan dan dole i svaj profit koji si stekao se bukvalno moze obrisati za 10 minuta.

Sto se tice tvojih pitanja o isporuci ti bi trebalo kao fazon da imas tu robu koja se kobojagi drzi negde u pouzdanim rukama. Medjutim pocinje sve vise da se prica posebno u trzistu zlata da se u glavnom trguju papiri i da su cene manipulisane. Ja sam na primer trazio isporuku 3oz zlata (za to se placa premijum jedno 5% vise od papira) tako da sam dobio materijalnu stvar u rukama tj 3oz zlata (nesto malo vise od 60 grama). Sve vise ljudi trazi isporuke posto Evropa i Amerika stampaju pare u nemogucim razmerama tako da se ljudi plase hiperinflacije. U glavnom..... sve sto si sam napisao je tacno.

Ah da.... ne zaboravi da kada radis taj demo potpuno je drugacije nego kada pocnes da trgujes stvarno i gubis prave pare. Tu pocinju da se pojavljuju iracionalne emocije i na takvima profesionalci koji imaju brze kompjutere od tebe i koji su na "terenu" te ocerupaju.

Izvini malo na katastrofalnom Srpskom objasnjenju ali ovo mi vise nije maternji jezik . Ja bih ti savetovao da procesljas malo neke Engleske forume pa da vidis o cemu se sve tu radi.
 
Lično nisam trgovao na taj način.Konkretno sam kupovao naftu,fizički i prodavao je na berzi.Uz pomoć prijatelja koji mi je bio savetnik.Zaradio sam neke pare,platio skladištenje i kojekakve dažbine i saldo veoma mali.Za takvu trgovinu treba biti stvarno stručan, pažljiv i rizikovati.Potreban je novac.Mnogo novca da bi se zaradilo.
A trgovanje preko Forexa?To je za velike prevarante.Od malih se uzimaju pare,a to su milioni.Veliki berzanski trgovci ne rade preko Forexa.
Neka me neko argumentima i dokumentima demantuje.Nisam nešto čuo da su prko forexa Kinezi kupili zlato.
 
Pozdrav

Trgovao sam forexom sa domacim brokerima. Spredovi su bili veliki pa sam resio da trazim brokere sa malim spredom na EUR//USD spread je minimalni 0.7 pipsa a prosecni 1.45 pipsa. Nasao sam jedan i testiracu demo racun da vidim kako se ponasa.Spread na zlato je minimalni 0.2 pipsa a prosecni 1.26 pipsa dok nafta 0.05 spread.

link
http://www.fpmarkets.com.au/forex/spreads/
 

Back
Top