Posao u inostranstvu za bracne parove???

vardic85

Početnik
Poruka
31
Pozdrav ljudi, ja i zena smo mladi bracni par(8 meseci u braku),po 27 godina, ja Diplomirani menadzer u turizmu, ona Ekonomista za racunovodstvo i reviziju. Radimo u jednoj firmi gde i ja i ona ne radimo bas u struci, ali nema veze, samo je dohodak vrlo mali, bez naznake da se poveca:( . Interesuje me da li postoji, i koja je sansa, za iseljenicku vizu(SAD,Australija,Kanada), ili posao negde u Evropi, dok smo jos bez dece? Savet bi mi dobro dosao. Hvala unapred
 
Iskreno,mislim da ti ovde niko nista nece reci,tj.reci ce ti ono standardno da je svuda tesko,da se tesko dolazi do posla na belo,da ti treba neko koga poznajes a ko zeli i moze da ti pomogne,a takvih je jako malo,itd...Moje misljenje je da zavisi i od toga da li znate jezike i koje,onda zavisi od toga da li ste spremni da radite neke poslove koji su svakako mnogo nize statusno od onoga sto radite ovde.Ono sto kazu da muskarci mogu uvek da rade,ako znaju,je gradjevina,moleraj,....a zene da cuvaju decu,starce po domovima,...i da tako steknete neka poznastva pa da gurate dalje ili da upisete master u inostranstvu i tako probate da ostanete ili da idete u USA na varijantu od godinu dana pa kako se snadjete.Neki moj drug je bio preko neke nase agencije koja se bavi time,radio je godinu dana u hotelu i onda su hteli i da ga zadrze ali njemu nije odgovaralo...
Eto toliko,mada znam da nije nesto bogzna koliko :)
 
prvo zavisi od toga koje strane jezike znate i koliko dobro znate engleski.. mada, i da ne znate bas najbolje snaci cete se tamo vremenom. ona moze da nadje posao dadilje ili kucne pomocnice ili tako nesto dok ne nadje neki drzavni posao, kao i ti, naravno. :)
a dobra vam je ta ideja, i lepo je to sto oboje hocete da idete van ove zemlje, ja sam to sebi zacrtala u zivotu, znaci moram da odem iz ove zemlje sto pre, ali pre toga da upisem i zavrsim faks i idem za SAD/dansku/neku_drugu_drzavu i caaao! :D
 
prvo zavisi od toga koje strane jezike znate i koliko dobro znate engleski.. mada, i da ne znate bas najbolje snaci cete se tamo vremenom. ona moze da nadje posao dadilje ili kucne pomocnice ili tako nesto dok ne nadje neki drzavni posao, kao i ti, naravno. :)
a dobra vam je ta ideja, i lepo je to sto oboje hocete da idete van ove zemlje, ja sam to sebi zacrtala u zivotu, znaci moram da odem iz ove zemlje sto pre, ali pre toga da upisem i zavrsim faks i idem za SAD/dansku/neku_drugu_drzavu i caaao! :D

Onako vise manje znamo ga, ali me interesuje, da li postoji neka regularn varijanta,da palim dok jos nemamo dece. Samo napred sa faxom :D
 
prvo zavisi od toga koje strane jezike znate i koliko dobro znate engleski.. mada, i da ne znate bas najbolje snaci cete se tamo vremenom. ona moze da nadje posao dadilje ili kucne pomocnice ili tako nesto dok ne nadje neki drzavni posao, kao i ti, naravno. :)
a dobra vam je ta ideja, i lepo je to sto oboje hocete da idete van ove zemlje, ja sam to sebi zacrtala u zivotu, znaci moram da odem iz ove zemlje sto pre, ali pre toga da upisem i zavrsim faks i idem za SAD/dansku/neku_drugu_drzavu i caaao! :D

Za odlazak u Australiju ili Kanadu treba ti polozen IELTS ili TOEFL, ajde molim te probaj da polozis jedan od ovih ispita sa trazenim brojem poena, bez znanja engleskog.
 
Pozdrav ljudi, ja i zena smo mladi bracni par(8 meseci u braku),po 27 godina, ja Diplomirani menadzer u turizmu, ona Ekonomista za racunovodstvo i reviziju. Radimo u jednoj firmi gde i ja i ona ne radimo bas u struci, ali nema veze, samo je dohodak vrlo mali, bez naznake da se poveca:( . Interesuje me da li postoji, i koja je sansa, za iseljenicku vizu(SAD,Australija,Kanada), ili posao negde u Evropi, dok smo jos bez dece? Savet bi mi dobro dosao. Hvala unapred

Pa dobro bre " Diplomirani menadzeru u turizmu" sa suprugom "Ekonomista za racunovodstvo i reviziju" da li si ti uopste procitao koji su uslovi za imigraciju u Australiju ili Kanadu? Da li si proverio kolko poena trebas imati, a koliko ti i tvoja supruga imate? Kako neko da ti pomogne kad ti elementarne stvari nisi potrazio da procitas.

E, moj care, pa svaka od ovih drzava ima zvanican sajt za imigraciju gde ti 90-95% toga receno. imas linkove ka agentima koji ti mogu pomoci oko necega sto ti nije jasno. A ti ili si stvarno bas "genije" ili cisto testiras ko ce da se primi na pricu, pa da se malo balavi i objasnjava kako je bas on/ona znaju sve tajne postupka imigracije
 
Poslednja izmena:
Pa dobro bre " Diplomirani menadzeru u turizmu" sa suprugom "Ekonomista za racunovodstvo i reviziju" da li si ti uopste procitao koji su uslovi za imigraciju u Australiju ili Kanadu? Da li si proverio kolko poena trebas imati, a koliko ti i tvoja supruga imate? Kako neko da ti pomogne kad ti elementarne stvari nisi potrazio da procitas.

E, moj care, pa svaka od ovih drzava ima zvanican sajt za imigraciju gde ti 90-95% toga receno. imas linkove ka agentima koji ti mogu pomoci oko necega sto ti nije jasno. A ti ili si stvarno bas "genije" ili cisto testiras ko ce da se primi na pricu, pa da se malo balavi i objasnjava kako je bas on/ona znaju sve tajne postupka imigracije

Pozdrav Konjislave

ti si se izgleda bas primio na ovo. Prvo brate pitao sam nesto o cemu razmisljam, s toga sami postavio pitanje, kakve su sanse za tako nesto, i ima li neko iskustva u tome, posto ja nisam nista pretrazio. Tako da ukoliko ne mozes da mi pomognes i usmeris, nemoj da pametaris, jer ocigledno zudis za takvim dokazivanjem
 
Pozdrav Konjislave

ti si se izgleda bas primio na ovo. Prvo brate pitao sam nesto o cemu razmisljam, s toga sami postavio pitanje, kakve su sanse za tako nesto, i ima li neko iskustva u tome, posto ja nisam nista pretrazio. Tako da ukoliko ne mozes da mi pomognes i usmeris, nemoj da pametaris, jer ocigledno zudis za takvim dokazivanjem

Nisam se ja "primio" i nije ovo sto sam napisao rezultat "pimanja", napisao sam radi nekih mogucih diskutanata koji ce se "primiti" na tvoju promasenu pricu. Kao sto sam vec napisao ne znam koji su ti motivi za ovakvo pisanje, ali ma koji bili ne zasluzuju komentare. Ako se ne zajebavas sa ljudima onda opet ne zasluzujes da ti neko pomaze, jer te mrzi da se informises o osnovnim stvarima o toj problematici koja su lako dostupna.
Ako mislis da ti neko pomogne tako sto ce te uzeti za ruku i sve ti zavrsiti, a tebe mrzi da mrdnes prstom.
Nije pitanje da li ja mogu da ti pomognem, ja ne zelim da ti pomognem jer ti ne zasluzujes da ti se pomogne.
Ajde da sacekamo da vidimo koji ce da se prihvati tvoje price i pocne da ti pomaze.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top