Sperma kao investicija

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
zamislite situaciju:
Vaša prijateljica, divna žena, uspešna, pametna vam kaže da želi vašu bebu. Dakle, ne očekuje se da budete otac, nego samo spermić, genetski kapital kojim će ona postati majka jednom novom, divnom biću.
Kako bi se osećali? Da li biste imali problem sa idejom da vi tj. vaše dete živi negde daleko od vas
i da vi nemate ništa sa njim?

Da li biste bili polaskani takvom ponudom?
Da li biste razmislili, pristali... da li biste se možda naljutili što neko želi vaše dete, ali ne i vas?
 
etotako:
zamislite situaciju:
Vaša prijateljica, divna žena, uspešna, pametna vam kaže da želi vašu bebu. Dakle, ne očekuje se da budete otac, nego samo spermić, genetski kapital kojim će ona postati majka jednom novom, divnom biću.
Kako bi se osećali? Da li biste imali problem sa idejom da vi tj. vaše dete živi negde daleko od vas
i da vi nemate ništa sa njim?

Da li biste bili polaskani takvom ponudom?
Da li biste razmislili, pristali... da li biste se možda naljutili što neko želi vaše dete, ali ne i vas?
Rekao bih joj da ide da se leci...
 
Stvarno diskutabilno. Mislim da im laska sto neko zeli njihovo dete, ali opet malo je uvredljivo sto nece i njih u paketu.
Nesto u fazonu - dobra ti genetika samo malo usput upropascena, daj da ja to ispravim u sledecem narastaju :lol:
Da me neko pogresno ne bi razumeo, ovo nije bio comment vec mokument :P
 
etotako:
zamislite situaciju:
Vaša prijateljica, divna žena, uspešna, pametna vam kaže da želi vašu bebu. Dakle, ne očekuje se da budete otac, nego samo spermić, genetski kapital kojim će ona postati majka jednom novom, divnom biću.
Kako bi se osećali? Da li biste imali problem sa idejom da vi tj. vaše dete živi negde daleko od vas
i da vi nemate ništa sa njim?

Da li biste bili polaskani takvom ponudom?
Da li biste razmislili, pristali... da li biste se možda naljutili što neko želi vaše dete, ali ne i vas?
U najmanju ruku bih se uvredio, jer to je deo mene, a ja ne funkcionisem iz "vise delova", ja sam bre CELINA(NE DAM NI JEDNOG MALECNOG) :wink:
 
Jezivo. Koji kretenizam. Glupace koje su "resile da rode". 'Oce ona da se igra mame, ko yebe dete, ono se i onako ne pita da li zeli da ima oca ili ne. Dovoljna je mama, mama zna, mama daje sebi za pravo da proceni da li detetu treba tata ili ne treba. Pa ako hoce bebu, nek je sama sebi napravi ko u seks i gradu, kartonsko dete pa nek ga gleda. Tuga.
 
?:
jesi gledala dadilju : )
tu seriju sam gledala davno... 90-tih godina na sky one

Ajde ljudi recite nešto na ovu temu... nije valjda da bi svi odbili?
Nije valjda da bi pristali samo za novac?
Kapiram da puno ljudi prodaje svoje spermiće za neku lovu... a sada kada prijateljica traži uslugu svi nestali?
Niste valjda svi tako komercijalni, ima valjda još nekog iskrenog :D
 
Dete zaslužuje oba roditelja.
Svaki čovek zaslužuje da ima poroda.
Ovakve teme postavljaju dokoni i lakomisleni.
Nije sve u životu lepo, ali kada bi se barem trudili da ga ne činimo ružnim drugima.
 
Ne bi mi palo na pamet da umisljajno uradim takvu stvar jer smatram da je to jako sebicno i neodgovorno prema nerodjenom detetu.
Nek usvoji dete ako bas toliko zeli decu, tako ce jednom detetu uciniti detinjstvo srecnijim i punijim blagostanja.I pokazati da ne misli samo na svoje zelje i potrebe.

P.S.Sperma se donira i za potrebe oplodnje kada par zeli decu a ne moze da ih ima a ne samo da bi se oplodile singl zene.
 
zamišljam situaciju... i?
ajd sad, šta meni fali kad ne mogu da nađem pristojnog čoveka koji bi bio otac mom detetu
( našem detetu!!!!) a meni da bude muž/dečko... nego moram tako....drugara da molim ...da bi imala dete...
to je jedna strana ...a šta on? On ima ista prava kao i ja,majka na to dete ....sebi sam ga rodila?...pa fuj!
a dete? ono nema prava da ima oca kao i sva ostala deca?

zaključak: kupiću psa...
 
gigule:
a dete? ono nema prava da ima oca kao i sva ostala deca?

pa shta ako je samohrana majka dakle "desi se" a otac nije zainteresovan.
pa mozda bi covek bio zainteresovan da prizna, znaci jedina stavka tu je nacin primanja sperme. a mozda moze i direktno, ako ste drugari
ima jedan zanimljiv i lep film "antonija", holandski
dobio je oskara pre neku godinu. mozda je vise zhenski film ali preporuchujem ;) bash se dotice i ta tema

// uzhas...da li nekad bezhite od sebe aj malo i ja da patetishem
 
E pa dečki , da vam kažem da to uopšte nije retka stvar....
Evo lično poznajem društvance , što bi vi rekli dobre ribe, neke od njih udavane , neke nisu.
Stalno su spremne da rade i da se zezaju. Imaju dobre poslove , kupile stanove, i sad pošto biološki sat otkucava, imaju odgovornost prema sebi i dodju sa predlogom koji je tema .

Naravno da je predlog drugačiji u smislu:
-Hoćeš li da mi napraviš dete, i da dodješ da živiš sa nama u stanu, da dete ima oca....
Ono što ovde ne postoji je (bar u nameri) veza. Tj osoba nema nameru da promeni način svog ponašanja.
Ovo kažem zato što su neki predlozi potekli od žena sa malim detetom....Mama čuva dete, kad se mama igra fantom ribe sa drugaricama....

Poznajem dva ovakva razdvojena ženska društva , oba sa nekih 5-6 članova i sve su u ovom fazonu....
Razlika je što je jedno društvo dobrostojeće , pa se dobar provod javlja kao dopuna materinstvu, a drugo je radno-mučenički , znači rintaj od jutra do sutra...

Toliko malo želje da se upozna kompatibilna osoba, zato From i ima posla sa PRAVLJENJEM KOMPATIBILNIH OSOBA OD NEKOMPATIBILNIH SLUČAJNIH PROLAZNIKA....

Jer nemoguće je da ste svi tolerantni , različiti , a da ne postoje dvoje medjusobno kompatibilnih.
 
Meni se čini ovakav izbor kao neki kompromis. Žena je digla ruke od traženja pravog partnera... možda se plaši da investira sebe... svoje emocije i sve ostalo u pravi odnos sa muškarcem i onda nalazi neki reprezentativni primerak mužjaka kojeg koristi za oplodnju svoje jajne ćelije. Nema nikakvih rizika... sve je u njenim rukama, čitavu stvar kontroliše i vodi kako ona želi.

Naravno da time ona potpuno ukida muškom roditelju njegova prava i obaveze, ona misli da može sve sama... timski rad je samo jedna prazna parola koju koristi na poslu, ali ne doživljava taj koncept kao deo sebe. Ona je nesposobna za takvu saradnju i upravo zbog toga je i sama. Kompromisi su za nju nešto nezamislivo... ona mora isterati svoje.

Takođe, postoji onaj manji detalj da se život rađa iz ljubavi... ne znam kakve vrednosti će takva osoba preneti na dete... verovatno će od njega napraviti submisivnu i krajnje nesigurnu ličnost.

Donacija sperme mi se čini OK rešenje samo u slučajevima već postojećih partnera kada je muškarac sterilan ili nosi neku genetsku grešku i opasnost po zdravlje deteta.
 
ahah malo zvucis kao random
po tonu
ja se ne slazem onda sa genetskom greskom mislim da su one potrebne i evo zashto. ako ti imas "defektno" dete, sad pitaju se svi cemu ono sluzi, to treba istrebiti. medjutim ako si ti roditelj koji ostavlja to dete u kuline dom to mora da ostavi posledice na tebe i ti se menjas (na gore??) a ako zadrzis dete moras ceo da se posvetish tome (pretpostavljam) i da razvijas veliko strpljenje (pretpostavljam2). i eto dobijemo ili finu strpljivu osobu ili osobu sa traumom ostavljanje deteta
opet sada mozes da biras d ali ces ovako ili onako dete ali sve je u plusu i minusu borba da ispravish prirodu i posledice znaci svaki dodatni komfor nam nesto olaksava ali i uzima nesto, nista nije dzabe
eto zvuchim ko patak? eehhehhehe
mada da imam defektan plod ne kazem da bih rodila opusteno. mozda bih ga se reshila ili tog defektnog spermatozoida i nabavila neki bolji
lose zvuci ali nisam pisala po k.ljubimcima, nisam citala poneshto i tako pa evo lupam ko forumash :)
al poshto ne radjam mogu da se.rem opushteno
ja mislim ako ikad nadjem nekog mushkog suparnika dakle "partnera" ili cu mnogo da povladjujem posto imam crtu da sam pasivna i da pustham da se desava kako se deshava ili cu da dignem ruke kao ko ce da se cima

ja mislim i da sm dosadna kazite mi da nsiam :evil:
 
etotako:
zamislite situaciju:
Vaša prijateljica, divna žena, uspešna, pametna vam kaže da želi vašu bebu. Dakle, ne očekuje se da budete otac, nego samo spermić, genetski kapital kojim će ona postati majka jednom novom, divnom biću.
Kako bi se osećali? Da li biste imali problem sa idejom da vi tj. vaše dete živi negde daleko od vas
i da vi nemate ništa sa njim?

Da li biste bili polaskani takvom ponudom?
Da li biste razmislili, pristali... da li biste se možda naljutili što neko želi vaše dete, ali ne i vas?

Ne razumem, zašto misliš da prijateljstvo među polovima, uključuje razmenu genetskog materijala, odnosno polaganje prava ženama koje su mi prijateljice i na moju banku sperme? Gluposti...
Dolazilo bi u obzir, samo u nekoliko ekstremnih hipotetičkih slučajeva:
Da je moja prijateljica u nemogućoj misiji na Marsu, iz koje nema izlaza, i da joj je ostalo još 9 meseci života. Da se ista, nalazi u zatvoru na izdržavanju kazne doživotnog zatvora, i da želi dete, kao i u sličnim životnim okolnostima.
Naravno, sve situacije podrazumevaju, da meni, kao biološkom ocu, pripadne dete 8)
 

Back
Top