Zašto trenerke?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ne mogu da odolim...
Kao ekvivalent temi: "Devojke, zašto nosite pantalone?"
postavila bih vama jednu: "Momci, zašto, pobogu, nosite trenerke?"
Naravno, ne mislim na trening, masa vas prolazi ulicom, ide u šetnju u ofucanim trenerkama koje im je tetka donela iz Austrije, pre sedam godina, pa ih mnogo vole... :shock:
I, onda - PATIKE :!:
Šta je to sa muškarcima i ružnim patikama?
U obliku patofne, jarko crvene ili plave, to su vam omiljene! Sve ostalo je plavo, od odeće, ali su patike crvene! Pa još kupite žutu ili crnu jaknu :shock:
I, kao šlag na torti, momci u trenerci, patikama i - kožnoj jakni :shock: :shock: :shock:
Stvarno, koliko vas, ovde, uopšte pazi na oblačenje :?: (A, rekla bih da je devojkama to prilično bitno :D )
 

Najveći broj klinaca, danas ide u školu, u trenerkama i patikama. Ali, to je manji problem, možeš to da uzmeš kao činjenicu da smo def. osiromašili kao nacija.
Kad vidim studente Bogoslovije na litijama u patikama i duksevima ispod mantija, dođe mi na povraćam. Stvarno bi morao da postoji neki kodeks oblačenja...
Nekad su Crnogorci nosili trenerke i papuče po gradu. U jednom novom BiH filmu, žena neće da ide sa mužem u grad, ako je obučen "Kao Crnogorac" :shock:

Šta reći o crvenim patikama? :lol:
Uopšte, o onim seljačkim Puma patikama, koje nosi pola grada.

A što se tiče žena - molio bih da obrate pažnju na oblačenje, posebno farmerki sa spuštenim kukovima, ako imaju pozadinu kao pola Rusije. Nisam osuđen da gledam svašta na ulici :wink:
I žene u trenerci su česta pojava na ulici. Bez obzira na uzrast. To je tek katastrofa...
 
HeBePoBaTaH_:
A što se tiče žena - molio bih da obrate pažnju na oblačenje, posebno farmerki sa spuštenim kukovima, ako imaju pozadinu kao pola Rusije. Nisam osuđen da gledam svašta na ulici :wink:
He, he... Imam "koleginicu" koja obuče tako spušten struk, pa ispod tangice, i to neke posivele od pranja i iscepane po rubu... Navukla ih do pupka, sela, a preko farmerke sa ekstremno spuštenim strukom :shock:
A ja se čudim, kad sam ušla, zašto su svi posedali u zadnje klupe :lol:
 
Pa ja gledam na oblacenje kao na neku evoluciju. Evo bicu sam primer. Dok sam bio sitni ulicni kriminalac, nosio sam trenerku. Lako sam se kretao u njoj, i dok sam tukao imao sam veliku slobodu kretanja. A posto sam bio sitan krimos, kada naidje interventna, mogao sam lako da pobegnem i zavucem se negde da me ne nadju. Takodje, lako se upase noz, neka mala palica ili pistolj.

Kako sam odrastao i poceo da se bavim ozbiljnim stvarima, sada moram da izgledam ozbiljno. znaci, kosulja, pantalone, uglacane cipele na kojima nikada ne sme biti niti jedna mrlja od krvi... a danas gadovi tako umeju da krvare... vise nema potrebe da nosim noz ili palice. redko tucem palicama, zapravo, samo ponekad, onim za golf... a i to zaista, zaista samo ponekad... ako sam ranije nosio svakave pistolje i pistoljcine... danas moj izbor pada na provereno oruzje, custom made... a i nema potrebe da se bezi... Tako da... evolucija, prijatelji,... i u odeci i u stavovima...
 
Tommy_V:
Dok sam bio sitni ulicni kriminalac, nosio sam trenerku. Lako sam se kretao u njoj, i dok sam tukao imao sam veliku slobodu kretanja.

A joooooooooooooooooj!

7.gif


 
Lexa:
HeBePoBaTaH_:
A što se tiče žena - molio bih da obrate pažnju na oblačenje, posebno farmerki sa spuštenim kukovima, ako imaju pozadinu kao pola Rusije. Nisam osuđen da gledam svašta na ulici :wink:
He, he... Imam "koleginicu" koja obuče tako spušten struk, pa ispod tangice, i to neke posivele od pranja i iscepane po rubu... Navukla ih do pupka, sela, a preko farmerke sa ekstremno spuštenim strukom :shock:
A ja se čudim, kad sam ušla, zašto su svi posedali u zadnje klupe :lol:

Ima fora iz neke serije a propos tog fenomena
Povuces joj otpozadi tangice kao pracku i naglo pustis :twisted:
 
Их, патике и тренерка, па то је још и помоз' Боже :? ...али у летњим месецима, по граду...онај кесасти као ''спортски'' шорц-бермуде до изнад колена...а доле ( о, Боже! :? ) - пластичне папуче!!! :roll: Ужас! :(
 
ma najbolje
GORE brkovi
a DOLE braonjare (one papuce s pijace za 3o dinara)

a na sredini stomak preklopio i ono malo šorcića što je preostalo iz veselih osamdesetih, belog, s pojasom i mestom za kaiš....:lol:
 
Betty:
ma najbolje
GORE brkovi
a DOLE braonjare (one papuce s pijace za 3o dinara)
a na sredini stomak preklopio i ono malo šorcića što je preostalo iz veselih osamdesetih, belog, s pojasom i mestom za kaiš....:lol:

Hehe.. te braon papuche su postale deo folklora... Mislio sam da ne mogu da se setim kako se zovu, ali to je zato $to nikada nisam ni znao njihov pravi naziv, ali ovo 'braonjare' je najblizhe nekoj mojoj predstavi tih papucha koje nisam video godinama..

One treba da su od meke gume, a ne braon plastikaneri!
 
ne vidim razlog za toliku brigu oko tuđeg oblačenja .
pa šta ako se neko ne oblači u skladu sa važećim trendom ili našim ukusom .

u prevodu : budi svoj sledi svoje instikte ...
i daj drugima pravo da čine isto . :wink:
 
vd:
ne vidim razlog za toliku brigu oko tuđeg oblačenja .
pa šta ako se neko ne oblači u skladu sa važećim trendom ili našim ukusom .

u prevodu : budi svoj sledi svoje instikte ...
i daj drugima pravo da čine isto . :wink:
Osim toga, ova tema je baš protiv apsolutne povodljivosti za trendovima, mislim - trenerka na poslu :roll:
Možda, ako si građevinac :D
Ili fudbaler :D
Ili dizelaš :shock: :D
 
pa naravno da je sve samo lični stav i da svako ima svoj ugao posmatranja .
meni jednostavno odgovara odnos prema oblačenju koji je dominantan u većim Evropskim gradovima .
naravno da tamo ljudi imaju više novca ali su možda baš zbog toga , manje opterećeni garderobom i trendovima .
 
E ja ovde moram da stanem u odbranu trenerki!

Trenerke su divne!.. trenerke su super!
Nosim trenerke, dakle postojim!
Da svi nose trenerke svet bi bio lepshe mesto!

Ne dajmo se braco balcanicusi, branimo nashe 'svetinje'!!
Zivele trenerke!! Trenerke za sve!!
 
Lexa:
vd:
ne vidim razlog za toliku brigu oko tuđeg oblačenja .
pa šta ako se neko ne oblači u skladu sa važećim trendom ili našim ukusom .

u prevodu : budi svoj sledi svoje instikte ...
i daj drugima pravo da čine isto . :wink:
Osim toga, ova tema je baš protiv apsolutne povodljivosti za trendovima, mislim - trenerka na poslu :roll:
Možda, ako si građevinac :D
Ili fudbaler :D
Ili dizelaš :shock: :D


ima i suprotnih primera / jedna koleginica je, prema svom ličnom priznanju, doživela intimnu modnu revoluciju kada se pojavila na poslu onako pravo s tenisa :D
Nimalo nije naškodilo njenom /fleksibilnom i izuzetnom/ autoritetu! Naprotiv - neinventivne lenje bube počele su još više da zaziru od nje :lol:

U tom slučaju, kršenje pravila je bilo ok. Naravno da ona ne dolazi svaki dan u trenerci, veoma je doterana...

Ja sam se prošle nedelje pojavila na poslu u trenerci - mada ne izgleda kao trenerka nije gaćasto i sl - samo na sastanku /internom/. Ostalo je neprimećeno sve sem sportskih minđuša :D
 
Covek svasta nauci na ovom forumu, do sad mi je bio nepoznat termin 'sportske' mindjuse. Doduse, nije mi ni sada nesto jasnije kako bi bas ta vrsta mindjusa morala da izgleda pa bih molila Betty da objasni i razresi nas svih dilema.
 

Back
Top