Levoruki, ima li vas???

Pisem lijevom rukom, drzim olovku kao desnoruki i nista ne razmrljam po papiru... :wink:
Inace, u mom odjeljenju u gimnaziji, bilo nas je cetvoro ljevorukih, i svako od nas drzao je olovku i pisao, na svoj nacin... Tamara je npr. pisala s desna u lijevo... :shock:
Medju nama ljevorukima bio je i najbolji i najlosiji djak u odjeljenju, a taj najlosiji, opet, bio je najinteligentniji, bez konkurencije... Ovo u prilog teze da su ljevoruki ljudi ekstrema...
Inace, u RL nikad ne govorim - ljevoruki i desnoruki... Ljevaci i desnjaci, naravno... :)

P.S. Peta, sad bih te pitala da li lijevom ili desnom rukom, radis nesto, khm... Ali, ostavicemo to za neku temu na LJiS-u... :mrgreen:
 
E, pa, ja sam baš imala problema sa "mrljanjem slova" (kada sam učila da pišem :D ).
Sada svaki put kada nešto malo duže pišem, bilo kojom vrstom olovke, na ruci mi ostane povelik trag od mastila ili grafita :(
Blago Arapima :wink:
 
"Wireless Optical Mouse - Bezicni Opticki Mis Mis koji moze i po hrapavom i na ravnom.U levu ili desnu ruku.Razlog - na baterije je i nema kabli koji ogranicava pomeranje.Obozavam ga!" Ma hajde sigurno se salis... Prvi put cujem da to postoji...
By the way i mog mishka mozes da drzis u lijevoj i desnoj...I da, ne trebaju mu baterije :wink:
 
Gazdarica:
Pa, dragi moji ljevoruki, nesto mi je eto palo na pamet da provjerim koliko nas, zapravo, takvih ima na forumu...
Nisam valjda sama...? :(
I, druga stvar, mozda da pricamo o tome da li nam i koliko, nasa ljevorukost otezava svakodnevno funkcionisanje, buduci da je ovaj svijet napravljen za desnoruke...
Koliko vam je dostupno aparata, koji su prilagodjeni nama...?
Pozdrav i nadam se da nas ima dosta :)


draga levoruka mi smo veoma srecna populacija.... ;)
 
a ovo je ona stara tema o levim ljudima :))))))

ja kad pisham koristim obe ruke (uzajamno delovanje ) , kad kucam na tastaruri koristim obe ruke ( uzajamno pomaganje ) , jedino kad brisem dupe onda papir uzimam levom rukom , a desnom radim biznis ( uzajamno postovanje ) ....... NASTAVAK U SLEDECEM BROJU
 
Ja izjavljujem da sam 100% levoruka( to mi baš lepo leži, a i uvek sam u društvu bila popularna zbog toga), :-D i da sam se odavno svikla na tu ''falinku''(pažnja, ova reč je pod navodnicima).
Pre nekoliko godina sam se zainatila i naučila da pišem desnom rukom, pa sam sada kao singerica. Eeee, kad se obe ruke ukrste, to treba videti!!! :roll: :-D
P.S.Dobro jutro, Nicky, drago mi je da si sabajle ''kreativan!!!'' :lol: 8)
 
Gazdarica:
Pa, dragi moji ljevoruki, nesto mi je eto palo na pamet da provjerim koliko nas, zapravo, takvih ima na forumu...
Nisam valjda sama...? :(
I, druga stvar, mozda da pricamo o tome da li nam i koliko, nasa ljevorukost otezava svakodnevno funkcionisanje, buduci da je ovaj svijet napravljen za desnoruke...
Koliko vam je dostupno aparata, koji su prilagodjeni nama...?
Pozdrav i nadam se da nas ima dosta :)
Evo ja se javljam. Pa meni onako. Nije neki problem. Sve radim levom. Cak ni da mastrubiram ne mogu desnom.
 
Gazdarica:
Pa, dragi moji ljevoruki, nesto mi je eto palo na pamet da provjerim koliko nas, zapravo, takvih ima na forumu...
Nisam valjda sama...? :(
I, druga stvar, mozda da pricamo o tome da li nam i koliko, nasa ljevorukost otezava svakodnevno funkcionisanje, buduci da je ovaj svijet napravljen za desnoruke...
Koliko vam je dostupno aparata, koji su prilagodjeni nama...?
Pozdrav i nadam se da nas ima dosta :)

Samo pišem i jedem supu levom rukom, trenirao streljaštvo puška iz levog ramena, sve ostalo radim desnom, desnom nogom igram fudbal......u kojoj sam ja kategoriji onda? 8)
 
Evo i ja, levak totalni, prvi fotoaparat mi je jedno deset puta ispadao, upravo zbog toga sto je sva teza navaljena na desnu stranu gde su i baterije a gde se i drzi, drugi je jos ziv, nije jos nijednom pao pu, pu, daleko bilo :lol:
Ostadoh levak do kraja :-)
 
Mala radoznalost: Da li si i ti levoruk? :confused:
Pomoć: Da li neko može da mi kaže kako i gde da nabavim džezvu ka kafu za nas, levoruke?
Ne mogu više da sipam preko ruke, sva se ispolivam, a i sujeverna sam...mislim na to- ''preko ruke''. :roll: :roll: :-D :arrow:
 
I ja sam levoruka, ali ne 100%. U svesci pisem levom, na tabli uglavnom desnom mada mogu i jednom i drugom. Levom rukom bacam loptu kao bogalj, dok recimo kada sam kao mala na fizickom radila "zvedzu" uvek sam kretala levom. Pribor za jelo kao i vecinu drugih stvari koristim isto kao desnjaci.
 

Back
Top