Pucketanje u usima

Charolij@

Obećava
Poruka
51
Stvarno me zanima ima li tome leka, mada sam se vec navikla, jer to traje godinama. Znate ono kada prelazite sa jedne na drugu nadmorsku visinu, pa vam pucketa u usima, upravo takvo pucketanje mene prati vec godinama, uvek. Isla sam kod otorinolaringologa, ali sve je bilo u redu po njemu. Odlicno cujem, ne boli me nista. To pucketanje mogu da kontrolisem, znaci kada obratim paznju, mogu da ga zaustavim. Moze da ga cuje osoba koja nasloni glavu na moju. Mozda ima veze sa skakanjem u vodu, ali nikada nisam skakala sa neke mnogo velike visine i nikada nisam jako duboko ronila.
 
Charolij@:
Stvarno me zanima ima li tome leka, mada sam se vec navikla, jer to traje godinama. Znate ono kada prelazite sa jedne na drugu nadmorsku visinu, pa vam pucketa u usima, upravo takvo pucketanje mene prati vec godinama, uvek. Isla sam kod otorinolaringologa, ali sve je bilo u redu po njemu. Odlicno cujem, ne boli me nista. To pucketanje mogu da kontrolisem, znaci kada obratim paznju, mogu da ga zaustavim. Moze da ga cuje osoba koja nasloni glavu na moju. Mozda ima veze sa skakanjem u vodu, ali nikada nisam skakala sa neke mnogo velike visine i nikada nisam jako duboko ronila.

Eh?!? :shock:
A je l' mozes TV da ugasis ako obratis paznju? Mislim - to, autosugestivno? Ili da ucinis da se neko saplete i padne - al' isto ako se koncentrises?? :lol: :lol: :lol:

I sta kazes - moze da to cuje neko kad nasloni glavu na tvoju glavu?? :shock:

Hmmm. A mozda si ti ipak za mene slucaj, a?? :lol: :lol: :wink:
 
P.s. Nemoj da se ljutis, ponelo me! Nego, mislim da ti tu leka nema jer se ocito ne radi ni o kakvom organskom oboljenju koje bi se moglo leciti. Verovatno je nesto u vezi sa Eustahijevim tubama koje su mozda kod tebe specificne pa reaguju na svakodnevne promene spoljnjeg pritioska (ne znam da li je to moguce, ali hipoteticki). Da li to prestane ako zacepis nos (kao ono u avionu na visini, ili kad ronis pa hoces da izjednacis pritiske?). Stvarno cudna stvar....
 
Charolij@:
Stvarno me zanima ima li tome leka, mada sam se vec navikla, jer to traje godinama. Znate ono kada prelazite sa jedne na drugu nadmorsku visinu, pa vam pucketa u usima, upravo takvo pucketanje mene prati vec godinama, uvek. Isla sam kod otorinolaringologa, ali sve je bilo u redu po njemu. Odlicno cujem, ne boli me nista. To pucketanje mogu da kontrolisem, znaci kada obratim paznju, mogu da ga zaustavim. Moze da ga cuje osoba koja nasloni glavu na moju. Mozda ima veze sa skakanjem u vodu, ali nikada nisam skakala sa neke mnogo velike visine i nikada nisam jako duboko ronila.

Interesantno ali se i meni decava slicno. U stvari ja ne znam da li to neko moze da cuje, niti sam pokusala da svesno zaustavim, ali je zaista dosadno. Desava se s vremena na vreme, nekad i svakodnevno i bas pucketa, ravnomerno i meni lici na onaj zvuk kada neko sece nokte grickalicom. Ja ne obracam paznju, kao i na sve sto me ne boli, a to savetujem i tebi jer, kako vidim WdW vec nudi pomoc :wink:
Pozdrav :P
 
Ok, ionako sam navikla, ne morate da verujete. Predpostavljala sam da tu nista ne pomaze! Kada zapusim nos i izjednacim pritisak, pukne jednom jace i posle se nastavlja kao i pre toga. Ma nema veze.

Tody, dobro je da bar neko razume!
Pozdrav, puc, puc... :wink:
 
Charolij@:
Ok, ionako sam navikla, ne morate da verujete. Predpostavljala sam da tu nista ne pomaze! Kada zapusim nos i izjednacim pritisak, pukne jednom jace i posle se nastavlja kao i pre toga. Ma nema veze.

Tody, dobro je da bar neko razume!
Pozdrav, puc, puc... :wink:

Ja te razumem potpuno.Imam isti slucaj. A to da drugi cuje takodje je tacno. Ja to nazivam krckanjem.Kazem ja mom dragom da prisloni glavu na moje uvce i pocnem da krckam, pa ga pitam da li cuje nesto- i on kaze da cuje.Pa ga pitam da li i on to moze, a on kaze da ne moze :shock: A ja mislila da svi to mogu :D
 
Charolij@:
Stvarno me zanima ima li tome leka, mada sam se vec navikla, jer to traje godinama. Znate ono kada prelazite sa jedne na drugu nadmorsku visinu, pa vam pucketa u usima, upravo takvo pucketanje mene prati vec godinama, uvek. Isla sam kod otorinolaringologa, ali sve je bilo u redu po njemu. Odlicno cujem, ne boli me nista. To pucketanje mogu da kontrolisem, znaci kada obratim paznju, mogu da ga zaustavim. Moze da ga cuje osoba koja nasloni glavu na moju. Mozda ima veze sa skakanjem u vodu, ali nikada nisam skakala sa neke mnogo velike visine i nikada nisam jako duboko ronila.

imam i ja isti problem...dobro... slican
 
ajj djevojke sad mi je lakse jer se i meni to svakodnevno desava...
to me iznervira..
takoder sam i ja isla otorinolaringologu i meni je rekao samo kad mi to podje trebam samo napuhati zrak, zacepiti nos i onda da mi ono pukne u usima...
to mi se zna desiti i kada jedem pa "proradi"..
ili kada zijevam... ili se vozim u autu imam osjecaj da se zacepe??
 
Ja te razumem potpuno.Imam isti slucaj. A to da drugi cuje takodje je tacno. Ja to nazivam krckanjem.Kazem ja mom dragom da prisloni glavu na moje uvce i pocnem da krckam, pa ga pitam da li cuje nesto- i on kaze da cuje.Pa ga pitam da li i on to moze, a on kaze da ne moze :shock: A ja mislila da svi to mogu :D

ejj moje cure sad mi je lakse... i meni se to desava godinama...
nekad se toliko uzbudim zbog toga, prepadnem se jer se pitam dali se sta sluhu moze desiti od toga..

i ja sam bila kod otorinolaringologa i sve je uredu, bas slucaj kao i vas, kaze da zacepim nos i pustim zrak kroz usi,znate na sta mislim, kad mi se to desi..
takodjer kad se vozim u autu osjetim da su usi malkice zacepljene i kad zijevam kao da se odcepe.. jel tako i kod vas...
dali bi mogle uraditi sta po tom pitanju?
 

Back
Top