pokretni tekst

Obrati paznju da testiras na vise vrste i verzija browsera! Mozes se neprijatno iznenaditi kako sve lepo izgleda na IE na primer dok na Netscape nece! Mislim da bas sa "marque" Netscape ima problem.
A zasto ne uradis to u Flashu? Imas mnogo vise mogucnosti i lepse izgleda...
 
codemaker:
Obrati paznju da testiras na vise vrste i verzija browsera! Mozes se neprijatno iznenaditi kako sve lepo izgleda na IE na primer dok na Netscape nece! Mislim da bas sa "marque" Netscape ima problem.
A zasto ne uradis to u Flashu? Imas mnogo vise mogucnosti i lepse izgleda...

Ja i Flash > dva svijeta!
 
france:
Ja i Flash > dva svijeta!

Ti i Flash 2 svijeta? A od kada je to, molim te, potrebno da neko zna flash da bi u njemu radio 8) ? Imas dovoljno programcica koji prave sve i svasta sa Flash-om a da User nema, ama bas nema, nikakvog iskustva (pa cak i da ih prvi put vidi). Samo malo trebas da poznajes racunare i malo inteligencije i to je to! Neki su Free ali su slabi a drugi su Keshirani, ali se i to moze "zaobici" (bar tako kazu :D ).
Recimo...
Anim-Fx ili...
(moj licni favorit... Swishmax :shock: ) Jednostavno naj naj za flash animaciju! 2 dana ti je potrebno da ga ukapiras... a jos sa neta mozes da skidas .swi fajlove (koji su radni fajlovi za SWiSH) - samo malo googlaj

Pozdrav ljudi!!


Pozdrav
 
Eto, vidiš da je mnogo bolje to izraditi u flashu, i to uz ovake programčiće u svega par klikova mišem.
Inače čisto da napomenem da "marquee" ne radi samo u Netscape-u ver. 6.0 pa naniže.
 
Macro_ek:
france:
Ja i Flash > dva svijeta!

Ti i Flash 2 svijeta? A od kada je to, molim te, potrebno da neko zna flash da bi u njemu radio 8) ? Imas dovoljno programcica koji prave sve i svasta sa Flash-om a da User nema, ama bas nema, nikakvog iskustva (pa cak i da ih prvi put vidi). Samo malo trebas da poznajes racunare i malo inteligencije i to je to! Neki su Free ali su slabi a drugi su Keshirani, ali se i to moze "zaobici" (bar tako kazu :D ).
Recimo...
Anim-Fx ili...
(moj licni favorit... Swishmax :shock: ) Jednostavno naj naj za flash animaciju! 2 dana ti je potrebno da ga ukapiras... a jos sa neta mozes da skidas .swi fajlove (koji su radni fajlovi za SWiSH) - samo malo googlaj

Pozdrav ljudi!!


Pozdrav

U pravu si ! Hvala svima!
 
Pogledaj source tog frame-a, u pitanju je javascript. Moja preporuka je da izbegavaš takve skriptove, jer su između ostalog davno prevaziđeni i zastareli, a i ne prikazuju se uvek isto u svim browserima (u ovom slučaju u Operi i FF).
Tako da, ukoliko ovo ne radiš u flashu (a možeš to uraditi za minutu koorišćenjem najobičnije maske i motion tween-a), nemoj raditi nikako.
 
Macro_ek:
france:
Ja i Flash > dva svijeta!

Ti i Flash 2 svijeta? A od kada je to, molim te, potrebno da neko zna flash da bi u njemu radio 8) ? Imas dovoljno programcica koji prave sve i svasta sa Flash-om a da User nema, ama bas nema, nikakvog iskustva (pa cak i da ih prvi put vidi). Samo malo trebas da poznajes racunare i malo inteligencije i to je to! Neki su Free ali su slabi a drugi su Keshirani, ali se i to moze "zaobici" (bar tako kazu :D ).
Recimo...
Anim-Fx ili...
(moj licni favorit... Swishmax :shock: ) Jednostavno naj naj za flash animaciju! 2 dana ti je potrebno da ga ukapiras... a jos sa neta mozes da skidas .swi fajlove (koji su radni fajlovi za SWiSH) - samo malo googlaj

Pozdrav ljudi!!


Pozdrav
Anim FX je sto se mene tice najjednostavniji i sasvim bi zadovoljio osnovne potrebe. Ima gomilu templates.

No, ne stoji ti konstatacija: "A od kada je to, molim te, potrebno da neko zna flash da bi u njemu radio", pa moras znati o Flashu ponesto da bi u njemu samostalno pravio nesto!? Ne mislis valjda da mozes samo startovati Flash MX pa se sve samo odradi. Verovatno si mislio da ne treba poznavanje Flasha za neke jednostavnije radove i uglavnom predefinisane templates, upotrebom specificnih programa (Anim-FX na primer). Za ozbiljne aplikacije, morace ipak da malo prouci sam Flash design.
 
codemaker:
Macro_ek:
france:
Ja i Flash > dva svijeta!

Ti i Flash 2 svijeta? A od kada je to, molim te, potrebno da neko zna flash da bi u njemu radio 8) ? Imas dovoljno programcica koji prave sve i svasta sa Flash-om a da User nema, ama bas nema, nikakvog iskustva (pa cak i da ih prvi put vidi). Samo malo trebas da poznajes racunare i malo inteligencije i to je to! Neki su Free ali su slabi a drugi su Keshirani, ali se i to moze "zaobici" (bar tako kazu :D ).
Recimo...
Anim-Fx ili...
(moj licni favorit... Swishmax :shock: ) Jednostavno naj naj za flash animaciju! 2 dana ti je potrebno da ga ukapiras... a jos sa neta mozes da skidas .swi fajlove (koji su radni fajlovi za SWiSH) - samo malo googlaj

Pozdrav ljudi!!


Pozdrav
Anim FX je sto se mene tice najjednostavniji i sasvim bi zadovoljio osnovne potrebe. Ima gomilu templates.

No, ne stoji ti konstatacija: "A od kada je to, molim te, potrebno da neko zna flash da bi u njemu radio", pa moras znati o Flashu ponesto da bi u njemu samostalno pravio nesto!? Ne mislis valjda da mozes samo startovati Flash MX pa se sve samo odradi. Verovatno si mislio da ne treba poznavanje Flasha za neke jednostavnije radove i uglavnom predefinisane templates, upotrebom specificnih programa (Anim-FX na primer). Za ozbiljne aplikacije, morace ipak da malo prouci sam Flash design.
Imam ANIM FX , ali ovako nesto ne uspevam da uradim u njemu...ne mogu da ubacim mnogo reci.
 
E pazite sad ovo: U menij postoje vise stavki npr.
1.UVOD
2.INTERNET
3.HTML

kad se pritisne na jednu od toga npr. UVOD otvara se str. u kojoj pise nesto o uvodu itd.

Svi tekstovi o UVODU,INTERNET I HTML se nalaze u istoj HTML stranici...medjutim broswer tacno zna gde da se zaustavi i kod koje stavke...

Malo je teze objasniti...na ovoj stranici je to uradjeno>>> http://www.ka-net.net/uputstvo/uputa.html

Pritisnite na neko polje sa lijeve strane i otvorice vam se neka tema , ali sve je to u jednoj HTML stranici...koliko sam uspio da ukopcam preko ALT+F3 radi se o <A NAME=""><A> ali ne funkcionise.
 

Back
Top