X-Files na HD?!

Spieler

Početnik
Poruka
43
Imam HD od 60GB od kojih mi je po 30GB podeljeno na C i D particije. E sad, na C particiji mi je bilo sumnjivo malo free spejsa(samo 2,5GB) pa sam selektovao celu particiju(sa hidden fajlovima) i na properties mi je pisalo da svi fajlovi,instalacije,… zauzimaju oko 22GB. Hm,pa gde su jos 7-8GB, od kojih mi registruje samo 2,5GB?! Zna neko o cemu se radi?
Thanx!
 
ima tu raznih varijanti.Postoji mogucnost da, ako si se igrao sa partition magicom, narocito v8, da si proglasio, ili je magic, de HDD-a kao unalocated partition.Koji je proizvodjac, koji OS?Maxtor ima neke alate, maxblast ili sl koji mogu da pomognu.Mozda je ploca starijeg datuma pa bios ne prepoznaje velicinu HDD?Probaj sa hirenovim alatima ili sa butabilnim cd sa xp sp1 ili xp sp2.
Ma sta ja da ti pricam, ja sam pre 4 meseca izgubio 13 gb na meni nepoznat nacin i nista nije pomoglo osim formatiranja `zero fill` i vracanja u fabricko stanje.U tom slucaju, iskoristi neki gost ili acronis true image da spases os sa podacima i da se ne je...vas sa ponovnom instalacijom.javi sta si uradio, skupljam bisere poput mog.
 
Кулиража:
Da li moze neko da mi objasni razliku izmedju Ghosta i Acronisa.
Do sada sam koristio Ghost, tako da znam njegove mogucnosti, ali sam od cuo da je Acronis mnogo bolji.
A vremena da se bakcem sa njim bas i nisam imao.
Kazu da acronis ima mogucnist da modifikujes bazu, tj. da dodajes i oduzimas odredjene programe bez da pravis novi fajl, zatim to sve radis iz windowsa i trece, mozda i najvaznije, da mozes da napravis univerzalnu instalaciju OS-a i samo pljunes na prazan disk, polepis drajvere i gotovo. Ja probao nisam ali sysadmin u mojoj firmi je petljao sa tim stvarima i bas mi ga je nahvalio.
 
zlajat:
Кулиража:
Da li moze neko da mi objasni razliku izmedju Ghosta i Acronisa.
Do sada sam koristio Ghost, tako da znam njegove mogucnosti, ali sam od cuo da je Acronis mnogo bolji.
A vremena da se bakcem sa njim bas i nisam imao.
Kazu da acronis ima mogucnist da modifikujes bazu, tj. da dodajes i oduzimas odredjene programe bez da pravis novi fajl, zatim to sve radis iz windowsa i trece, mozda i najvaznije, da mozes da napravis univerzalnu instalaciju OS-a i samo pljunes na prazan disk, polepis drajvere i gotovo. Ja probao nisam ali sysadmin u mojoj firmi je petljao sa tim stvarima i bas mi ga je nahvalio.
On tebi to nahvalio, pa sad ti meni ovde nabijas :lol:
Salim se, hvala ti puno moram i to cudo isprobati, ionako je ghost zreo za penzije
 
tacno!preporodio sam se od momenta kada me je izvesni pojednac upoznao sa nj.v.Acronisom.Osim osnovne instalacije, mozes da pravis `update`, znaci samo dodatne fajlove, tj promene od poslednje instalacije, a te blanko-univerzalne instalacije nisam probao.
 

Back
Top