PC, kakav je ciji? 'Ocemo li na crtu?

sirNemanjapro

Zainteresovan član
Poruka
187
Poz. "My name is Tedd!" (Mile vs. Tranzicija)
Evo, hteo bih da se malo hvalimo ko kakve makine ima. Pa da Vas cujem. Kategorizacija se vrsi po sledecim:

1. Procesor;
2. Ploca;
3. RAM;
4. Graficka;
5. HDD;
6. Kuciste.
7. Zadovoljstvo na toj masini?.

Smatram da su ostale stavke nepotrebne, i da ovo cini masinu u golobalu. Izuzimajuci najvazniju stvar Monitor, pa onda misa i tastaturu. Zvuk cemo da zanemarimo. Kao i ostale preriferije.

Evo ja cu prvi.
1. Procesor: AMD Athlon Barton 2500+ (klokovan na 3200+ sa dodatnim povecanjem na 1.75v)
2. Ploca: Abit NF7-S (sa modifikovanim hladnjakom na north bridgeu)
3. RAM: Kingston 2x512MB Kingston 400Mhz u dualchanel rezimu)
4. Graficka: Abit Siluro FX5700-E (takodje klokovana za +10%)
5. HDD: Maxtor Serial-ATA 120GB 8MB kesa (rikavela, prosla garancija pa ne mogu da zamenim, za sada sljaka, ali nije to to)
6. Kuciste: Chiftec Matrix TX serija. 360w
7. Utisak: trebalo mi je vremena da se naviknem na nju. SATA je poceo da propada u zao cas, tako da puna snaga dolazi za koji mesec. Sve u svemu sobzirom da masina radi na 75% snage. Moja ocena je cista 8. :wink:
 
sirNemanjapro:
1. Procesor;
2. Ploca;
3. RAM;
4. Graficka;
5. HDD;
6. Kuciste.
7. Zadovoljstvo na toj masini?.
jel' ovo vec bilo negde? :)

al' nema veze... evo:
1. AMD Athlon-64 2800+ BOX
2. Microstar K8T NEO-FSR (VIA K8T800)
3. 1024 MB DDR400 Kingston (2x512)
4. Asus GeForce FX-5700 128MB
5. Maxtor SATA 120GB (7200rpm, 8MB)
6. Eurocase ML5412 ATX 350W
7. izuzetno :)

ostatak "masine" nalazi se ovde:
http://www.zoniweb.com/mypc/
 
ZoNi:
sirNemanjapro:
1. Procesor;
2. Ploca;
3. RAM;
4. Graficka;
5. HDD;
6. Kuciste.
7. Zadovoljstvo na toj masini?.
jel' ovo vec bilo negde? :)

al' nema veze... evo:
1. AMD Athlon-64 2800+ BOX
2. Microstar K8T NEO-FSR (VIA K8T800)
3. 1024 MB DDR400 Kingston (2x512)
4. Asus GeForce FX-5700 128MB
5. Maxtor SATA 120GB (7200rpm, 8MB)
6. Eurocase ML5412 ATX 350W
7. izuzetno :)

ostatak "masine" nalazi se ovde:
http://www.zoniweb.com/mypc/

Ne znam, mislim da nije. Jer je nisam ni trazio. :lol: Ako jeste, pa... Obristie onda ovu, nema frke.
 
Ајде да видим како ће паљевине да реагују


1. Procesor: Целерона 1.7
2. Ploca: откуд знам
3. RAM: невероватних 192МВ
4. Graficka: сада ћете умрети nVidia TNT2 са 16МБ
5. HDD: 40GB
6. Kuciste: Не знам, ништа посебно
7. Zadovoljstvo na toj masini? - Ако узмемо колико вреди ја сам и више него презадовољан. Систем ми је стравично стабилан, морам да га рестартујем једном у месец-два (а не као код неких буџа које се саме рестартују 2-3 пута дневно)! За моје потребе ми је довољан, једино графичку морам да му мењам, али то говорим већ 2 године... Не знам, вероватно ћу прво звучнике... Ма као што код рече важно је шта радите на њему, знам људе који дају по 1000€ за комп, а користе га ИСКЉУЧИВО за игре, чак ни нет не знају да користе како треба, него сваки други дан морам нешто да им сређујем...
 
Bilo je ovakvih tema ali ok stigla je nova oprema:

No.1
AMD Barton 2500+
EPoX 8RDA3+
2 X 256 PQI
Geinward GF4 128
2 X Maxtor 80 SATA (raid)
Legend Luna 2000

No.2
Intel P4 3.4
Asus P5AD2-E
2 X 512 Kingmax DDR2
MSI X800 XT
2 x Maxtor 160 SATA (raid)
Thermaltake Xaser III Lanfire
+ Samsung 213T, GigaWorks...

:roll: :lol:
 
Ima neki momak, valjda je to. AtilaHunt se podpisuje i covek je greskom otvorio topic upmesto da da reply na ovaj!!! :lol: :lol: :lol:
I jos je planirao malo da ga kudi... Bruka ko sve nije kriticar.

Elem. Ovaj topic sam podigao iz razloga da bih video kakve masine danas obitavaju po kucama korisnika... I mogu Vam reci da uopste nisam razocaran.

Meni je bitno da cujem Vasa iskustva sa vasim racunarima jer, ako Vas neko pita kako se slaze NF7-S i Barton, onda uzmete moje iskustvo sa njim, idt. Moj racunar sam uzeo kao primer.
Inace ima jedna mala caka. Kod NF7-S iskljucite paralelni port u biosu ako Vam ne treba i iznenadicete se. Kao i ja. Prijatno, veoma prijatno. Toliko od mene.

I jos jedna rec, znam da sam Vam mozda naporan, ali...

Nije bitno ko kakav racunar ima, jer problem nije u racunarima, vec u korisnicima.

Aksioma: Mislite o tome! (ne reklamiram cigarete) :P
 
sirNemanjapro:
Ima neki momak, valjda je to. AtilaHunt se podpisuje i covek je greskom otvorio topic upmesto da da reply na ovaj!!! :lol: :lol: :lol:
I jos je planirao malo da ga kudi... Bruka ko sve nije kriticar.

Elem. Ovaj topic sam podigao iz razloga da bih video kakve masine danas obitavaju po kucama korisnika... I mogu Vam reci da uopste nisam razocaran.

Meni je bitno da cujem Vasa iskustva sa vasim racunarima jer, ako Vas neko pita kako se slaze NF7-S i Barton, onda uzmete moje iskustvo sa njim, idt. Moj racunar sam uzeo kao primer.
Inace ima jedna mala caka. Kod NF7-S iskljucite paralelni port u biosu ako Vam ne treba i iznenadicete se. Kao i ja. Prijatno, veoma prijatno. Toliko od mene.

I jos jedna rec, znam da sam Vam mozda naporan, ali...

Nije bitno ko kakav racunar ima, jer problem nije u racunarima, vec u korisnicima.

Aksioma: Mislite o tome! (ne reklamiram cigarete) :P
Bojim se da bi se razocarao da si postavio pitanje pod brojem 8-cemu vam sluzi racunar, tj. kakav vam posao zavrsava.
 
Athlon XP T-bred B 2000+ @ 2600+ 1.65v 166FSB
ASUS A7N8X pcb 2.0 nForce400Ultra
2x256MB DDR333 2.5-3-3-7
ASUS v9620TD 128MB @ 294/497
Chieftec 360W Dual FAN
SB Live 5.1 digital
40GB Maxtor 7200rpm
Samsung SM753s
Utisak: Pa ne znam sedeo sam za mnogo boljim masinama, ali ovaj oldtimer je dobro podesen i sljaka ko pcela :wink:
 
sirNemanjapro:
Poz. "My name is Tedd!" (Mile vs. Tranzicija)
Evo, hteo bih da se malo hvalimo ko kakve makine ima. Pa da Vas cujem. Kategorizacija se vrsi po sledecim:

1. Procesor;
2. Ploca;
3. RAM;
4. Graficka;
5. HDD;
6. Kuciste.
7. Zadovoljstvo na toj masini?.

Smatram da su ostale stavke nepotrebne, i da ovo cini masinu u golobalu. Izuzimajuci najvazniju stvar Monitor, pa onda misa i tastaturu. Zvuk cemo da zanemarimo. Kao i ostale preriferije.

Evo ja cu prvi.
1. Procesor: AMD Athlon Barton 2500+ (klokovan na 3200+ sa dodatnim povecanjem na 1.75v)
2. Ploca: Abit NF7-S (sa modifikovanim hladnjakom na north bridgeu)
3. RAM: Kingston 2x512MB Kingston 400Mhz u dualchanel rezimu)
4. Graficka: Abit Siluro FX5700-E (takodje klokovana za +10%)
5. HDD: Maxtor Serial-ATA 120GB 8MB kesa (rikavela, prosla garancija pa ne mogu da zamenim, za sada sljaka, ali nije to to)
6. Kuciste: Chiftec Matrix TX serija. 360w
7. Utisak: trebalo mi je vremena da se naviknem na nju. SATA je poceo da propada u zao cas, tako da puna snaga dolazi za koji mesec. Sve u svemu sobzirom da masina radi na 75% snage. Moja ocena je cista 8. :wink:
Ovaj koliko kesa ?
 
dino.:
sirNemanjapro:
1. Procesor;
2. Ploca;
3. RAM;
4. Graficka;
5. HDD;
6. Kuciste.
7. Zadovoljstvo na toj masini?.
Moja sestra i zet imaju
1.Intel 486dx4
2. Nemam pojma
3. 32Mb sdram
4. Mislim da je neka DIAMOND sa 1mb memorije
5. 1,1 gb
6. Zar je bitno?
7. Sestric igra neke igrice, slusaju muziku, pokusao sam da pustim MP3 al ne ide i tako to.

Ja imam
1. amd opteron 142 box
2. asus sk8v kt800 opteron (940)
3. 2x512 hp ddr ecc reg
4. asus ati9800xt vivo tvd 256mb
5. 200gm maxtor sata
6. chieftec matrix ma-01bd black (360w)
7. Nema mnogo zadovoljstva, obrada videa, malo crtanja i to je uglavnom to.
e, a druga masina, koja je kod klinca
1. amd athlon 2200+
2. pcchip 735
3. 256 mb ddr
4. geforce 4 nvidia 64mb
5. maxtor 40gb 100ata
6.DTK (ne znam model) 300W
7. Tu se pice igrice pa sve prasti.
 

Back
Top