"srebrna svadba"

Saally

Početnik
Poruka
22
Moze pomoc?!
Sta bi po vasem misljenju bio odgovarajuci poklon za 25 godina braka?
Lako je izabrati poklon za jednog od supruznika ali meni treba neki zajednicki poklon,svi predlozi su dobrodosli :-)
 
ja mogu da ti kazem sta sam ja mojima pre par godina kupila, ali - za 45 godina braka: DVD plejer i: "prohujalo sa vihorom" i par filmova po romanima tom clancy-ja :).
mislim, to je ono sto su moji starci jako dopali.

sad, ti tvoje bolje znas, ipak su mladji ljudi - moja sestra (od tetke) je njene vodila za 50-godisnjicu u skadarliju, na veceru i pevanje starogradskih... :). uspelo je :).

ja tebi i tvojima od srca zelim mnogo srece :heart:
 
mozda vikend, samo za njih, u nekom hotelu gde ste kao porodica nekad isli... ili da im platis kurs stranog jezika/slikanja/kompjutera za oboje, ako imaju takva interesovanja.
a za porodicni rucak, poneses lepu svesku, na 1. stranu nalepis sliku sa njihove svadbe, svi gosti upisu sta im zele, i na kraju slika sa te proslave, sa zeljom da jos toliko prozive zajedno.
 
Za nasu srebrnu svadbu, ja sam odveo zenu u Atinu, pa u jedno malo mesto na Peloponezu. Tamo sam je odveo u jednu malu seosku usamljenu crkvicu (pre toga joj nisam nista rekao), kupio dva prstena, "zaporosio" je ponovo i ponovo se "vencao"... Nije to bilo neko zvanicno crkveno vencanje, mada je popa nesto pricao na grckom i tako nas opet "vencao", vec samo jedan pokusaj da pokazem koliko mi znaci tih proteklih 25 godina... Pola seoceta nam posle bilo na "svadbi"! :) Pili i veselili se do kasno u noc sa savim nepoznatim ljudima ali bilo je prelepo... Nikad nam nije bulo lepse!

Onda smo od popa dobili sobu u jednoj maloj seoskoj kucici u istom selu i bili njegovi gosti i ostali tamo 3 dana.
Mozda mozes tako nesto da im negde organizuje?
Nije sve u poklonima :)
 
codemaker:
Za nasu srebrnu svadbu, ja sam odveo zenu u Atinu, pa u jedno malo mesto na Peloponezu. Tamo sam je odveo u jednu malu seosku usamljenu crkvicu (pre toga joj nisam nista rekao), kupio dva prstena, "zaporosio" je ponovo i ponovo se "vencao"...

iskreno zadivljena, codemaker :).

moja jacha polovina je za jednu godisnjicu - obrijao brkove.... :). izmedju ostalog :). mislim, nije da su mi posebno smetali, ali nisam bas nesto veliko "dopadala"; no, mogu vam reci da tek bez brkova nisam dopala, sreca da su brzo izrasli :).
ono, ne znam da li sam ikad cula za tako sta, da zeni za ljubav brkato macho musko probno obrije brkove, sa tendencijom da i ostane bez njih, ako li se dami svidi... divna ste vi bica :).
 
codemaker:
Za nasu srebrnu svadbu, ja sam odveo zenu u Atinu, pa u jedno malo mesto na Peloponezu. Tamo sam je odveo u jednu malu seosku usamljenu crkvicu (pre toga joj nisam nista rekao), kupio dva prstena, "zaporosio" je ponovo i ponovo se "vencao"...
Kada sam ovo procitala, samo sto nisam pala sa stolice! Ti si zaista neverovatan, no ima i tebi veoma slicnih, samo sto si ti jedini koji ima smelosti da se javno pohvali onim sto mu je najvrednije u zivotu - svojom lepsom polovinom i svojom decom :wink: i da na jedan lep nacin pokaze svoju ljubav i recima i delima, nesebicno sve to deleci sa nama.
Svaka cast, cenim takve ljude, a originalnost ocigledno kao ni ljubav ti ne manjka! Sve pohvale za takvog oca i supruga!
 
Pa naravno "Smile" :)
Naravno da postoji mnogo ljudi koji su i mnogo, mnogo bolji od mene! NAravno, jer da nije tako, svet bi bio strasan! :( Neki eto ne vole da o tome pricaju, ali ja sam "blizanac" po nekom horoskopu (ne pratim, to mi rekose zena i cerka, i opisase me kakav sam ustvari, kao ja ne znam : ) pa ne mogu da ocutim :)

Ja nikada nisam o sebi razmisljao kao nekom posebnom! Sve sto radim samo zato sto to zelim i zato sto tako osecam.
Zar imam razloga da sakrivam ili se stidim da je moja supruga jedina zena koju volim? I dan danas kao i prvog sata braka?
Ili da se stidim sto sam zaljubljen u svoju cerku :) Ili da se stidim sto sam u nedelju uzivao svrljajuci sa odraslim sinom po gradu, igajuci bilijar i na kraju smo zavrsili zajednu u bioskopu?
Ako ce me neko zbog svega toga smatrati za "manje musko", neka bude...
Nikada nisam nista uradio u braku da MORAM. UVek sam bio kakav sam oduvek, ali sam imao srecu da mi supruga bude bas ova moja sada :) U mojoj kuci nema dana da se ne smejemo i salimo, nema dana da ne kazem nekome od mojih da ga volim, pa ako je i to znak slabosti, "so it be"...
I tako 25 godina... nemam nameru da se menjam.
Opustite i volite se ljudi - nije tesko :) Samo nemojte se truditi, neka samo izvire iz vas. To je sva mudrolija :)
Zivot je prekratak da bi ga tracili uzalud. Neko jednom lepo rece - "previse sam se bavio prosloscu, pa nisam primetio kako sadasnjost neumitno prolazi..."
 
*misutka*:
Codemaker, jel' znao popa da vam je 25. godišnjica, il' je mislio da ste mladenci, pa se toliko potrudio...mislim soba, slavlje i to...mala šala, al' nisam mogla da odolim. Pozz
Znao, znao.. Ipak nisam tek tako otisao tamo ututanj :) Imam mnogo prijatelja u Grckoj, i na vreme sam sve organizovao :) I pop je shvatio sta zelimo i sta nam to znaci, tako da to i verovatno nije bilo bas po crkvenim propisima... Kasnije, dok smo bili njegovi gosti, mnogo smo razgovarali i rece mi da to jos nije imao prilike da vidi :)
 
indigo:
codemaker:
Za nasu srebrnu svadbu, ja sam odveo zenu u Atinu, pa u jedno malo mesto na Peloponezu. Tamo sam je odveo u jednu malu seosku usamljenu crkvicu (pre toga joj nisam nista rekao), kupio dva prstena, "zaporosio" je ponovo i ponovo se "vencao"...

iskreno zadivljena, codemaker :).

moja jacha polovina je za jednu godisnjicu - obrijao brkove.... :). izmedju ostalog :). mislim, nije da su mi posebno smetali, ali nisam bas nesto veliko "dopadala"; no, mogu vam reci da tek bez brkova nisam dopala, sreca da su brzo izrasli :).
ono, ne znam da li sam ikad cula za tako sta, da zeni za ljubav brkato macho musko probno obrije brkove, sa tendencijom da i ostane bez njih, ako li se dami svidi... divna ste vi bica :).

sad da cujes...moj dragi je obrijao bradicu (kao onu italijansku) i vise je nikad nije pustio da poraste...slatkis moj :wink:
 

Back
Top