Zasto mi se tresu ruke i kako to da izlecim?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Dakle naslov je isuvise jasan, tresu mi se ruke, ali ne znam zasto.

Sada kada podignem ruke one se veoma neprimetno tresu, a recimo kada sam u drustvu, recimo u kaficu i treba da podignem obicnu soljicu kafe ruke mi se bas, bas tresu, i u skoro svakoj situaciji gde sam ja u centru paznje, u stvari gde mislim da sam u centru paznje, ne verujem da ovo ima veze sa tremom,strahom jer sam u drstvu koliko-toliko opusten. Ne secam se ranije da sam imao problema sa drhtanjem ruku, ili mozda nisam obracao paznju na to, u poslednje vreme me sve vise nervira jer imam 19 godina i od mene traze mnogo ozbiljnije stvari od glupog podizanja case, fotoaparata, ruke itd.

Ako neko zna sta da radim da ovo sprecim neka napise. I da fizicki sam aktivan(teretana), ako neko mozda misli da je u pitanju kondicija.
 
pa znao sam neke kojima su drhtale ruke i neku frku su imali..znojenje isto..mozda da malo meditiras i radis vezbe koncentracije..neki sport

Ja nemam problema sa znojenjem, to je vise trema, a ne ovo :)
Imam iskustva sa meditacijom zbog tekvonda, ali mislim da nisam imao neki napredak.

E da, imam jednu losu naviku koju mogu ako bi saznao da je to mozda uzrocnik ovog problema da izbacim, naime grickam nokte, i to bukvalno ceo zivot, jedno vreme sam bio preestao i cini mi se da nisam imao problema sa drhtanjem ruku, da li je to nekom poznato da su nokti uzrocnik ovog problema?
 
Dakle naslov je isuvise jasan, tresu mi se ruke, ali ne znam zasto.

Sada kada podignem ruke one se veoma neprimetno tresu, a recimo kada sam u drustvu, recimo u kaficu i treba da podignem obicnu soljicu kafe ruke mi se bas, bas tresu, i u skoro svakoj situaciji gde sam ja u centru paznje, u stvari gde mislim da sam u centru paznje, ne verujem da ovo ima veze sa tremom,strahom jer sam u drstvu koliko-toliko opusten. Ne secam se ranije da sam imao problema sa drhtanjem ruku, ili mozda nisam obracao paznju na to, u poslednje vreme me sve vise nervira jer imam 19 godina i od mene traze mnogo ozbiljnije stvari od glupog podizanja case, fotoaparata, ruke itd.

Ako neko zna sta da radim da ovo sprecim neka napise. I da fizicki sam aktivan(teretana), ako neko mozda misli da je u pitanju kondicija.
Jedini pravi odgovor ces dobiti od psihologa!:ok:
 
Ja nemam problema sa znojenjem, to je vise trema, a ne ovo :)
Imam iskustva sa meditacijom zbog tekvonda, ali mislim da nisam imao neki napredak.

E da, imam jednu losu naviku koju mogu ako bi saznao da je to mozda uzrocnik ovog problema da izbacim, naime grickam nokte, i to bukvalno ceo zivot, jedno vreme sam bio preestao i cini mi se da nisam imao problema sa drhtanjem ruku, da li je to nekom poznato da su nokti uzrocnik ovog problema?

e onda da nadjes ribu :lol:
 
Ja nemam problema sa znojenjem, to je vise trema, a ne ovo :)
Imam iskustva sa meditacijom zbog tekvonda, ali mislim da nisam imao neki napredak.

E da, imam jednu losu naviku koju mogu ako bi saznao da je to mozda uzrocnik ovog problema da izbacim, naime grickam nokte, i to bukvalno ceo zivot, jedno vreme sam bio preestao i cini mi se da nisam imao problema sa drhtanjem ruku, da li je to nekom poznato da su nokti uzrocnik ovog problema?

Brate, evo ja ću da ti kažem da nokti nemaju ama baš nikakve veze sa tim...
 
pa jesam zivcan :S i veoma burno reagujem kad 'popizdim' sto je zeznuta mana..

Pričaj mi o tome... meni je to nasljedno... familijarno smo svi zahebani... mada se taj bijes ili "huja" što rekla moja baba pokojna može itekako kontrolisati...

Znaš kako druže, (sad pričam ozbiljno)... svi mi u sebi nosimo neke komplekse... preživljene stresove, potisnute misli i šta ja znam šta... ne treba da te bude sramota zbog drhtanja ruke, ili neke treme u nekim momentima to je sve normalno i ima načina da se suzbije... ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top