Zasto mi se tresu ruke i kako to da izlecim?

Pričaj mi o tome... meni je to nasljedno... familijarno smo svi zahebani... mada se taj bijes ili "huja" što rekla moja baba pokojna može itekako kontrolisati...

Znaš kako druže, (sad pričam ozbiljno)... svi mi u sebi nosimo neke komlekse... preživljene stresove, potisnute misli i šta ja znam šta... ne treba da te bude sramota zbog drhtanja ruke, ili neke treme u nekim momentima to je sve normalno i ima načina da se suzbije... ;)

Ma znam, ali je malo glupo pred devojkama, odmah misle da si neka teska pi*kica koja se uplasila lepe tete :D treba njima objasniti sta je to.:S
 
1. grickaš nokte (jedeš se) = kriv si

2. treseš se kada si u centru pažnje - plašiš se da nećeš odgovoriti na zahteve društva

prvo rešavaj pod 1, a onda i pod 2 (mada verujem da ima i 3)

Ako me pitaš kako da rešavaš - predlažem (kognitivnu terapiju) grupni sastanak sa psihijatrom u kome će prisustvovati i tvoji roditelji (ako ih imaš) ako ne, onda oni koji su te vaspitavali.
 
1. grickaš nokte (jedeš se) = kriv si

2. treseš se kada si u centru pažnje - plašiš se da nećeš odgovoriti na zahteve društva

prvo rešavaj pod 1, a onda i pod 2 (mada verujem da ima i 3)

Ako me pitaš kako da rešavaš - predlažem (kognitivnu terapiju) grupni sastanak sa psihijatrom u kome će prisustvovati i tvoji roditelji (ako ih imaš) ako ne, onda oni koji su te vaspitavali.

U ***, al' me covek procitao :eek:
ne znam za ovo pod 2. nemam frku kad sam u drustvu tj onu socijalnu fobiju.
 
Samodestrukturise se odbacivanjem noktiju...jaka mu samokazna. Ako vec oseca krivicu onda treba malo mazohisticnije da se ophodi ka sebi...neka pocne sa tim problematicnim rukama nekako...da ih izvrce u neprirodan polozaj, udara malo cekicem po prstima i slicno (ali nokti su stvarno smeshan iako nesvestan izbor).
A mozda imas MS?
Ili je taj tekvondo prejak za tvoje shtapice mishice?
 
Druže, vidi se da dobro poznaješ problematiku! :)

Aluzija - mršava 3-ka.

A,inače sam nastojao da se obrazujem u životu.
Što i danas činim.
Uđi mi u profil i pročitaj moj životni kredo...

Ne moraš izmisliti avion da bi se njime vozio....
E,sad.
Da sam iz te priče,argumenti bi bili "jači" !
A,da sam gled'o - gled'o sam....godinama.
Seveda.
 
Poslednja izmena:
Samodestrukturise se odbacivanjem noktiju...jaka mu samokazna. Ako vec oseca krivicu onda treba malo mazohisticnije da se ophodi ka sebi...neka pocne sa tim problematicnim rukama nekako...da ih izvrce u neprirodan polozaj, udara malo cekicem po prstima i slicno (ali nokti su stvarno smeshan iako nesvestan izbor).
A mozda imas MS?
Ili je taj tekvondo prejak za tvoje shtapice mishice?

Tekvondo ne treniram više ;)

A šta je MS, muško sam ako misliš na menstruacije :D
 
Ne, ne...da je to sto si pomenuo onda bih pomislila da imas PMS ali to traje 20 dana u mesecu, ne stalno, i praceno je mnogostrukim dodatnim teskobama, lucky you mushkarche.
MS je multiple sclerosis. Oupasna bolest i bilo bi tuzno da si taj.
Ne trenirash vishe? hm...ne valja to. Trening mozga je obavezan, samo to znam....za ostalo stvarno nisam sigurna. Mozda neka yoga, da sedis na ekserima i slicno?
 
Ne, ne...da je to sto si pomenuo onda bih pomislila da imas PMS ali to traje 20 dana u mesecu, ne stalno, i praceno je mnogostrukim dodatnim teskobama, lucky you mushkarche.
MS je multiple sclerosis. Oupasna bolest i bilo bi tuzno da si taj.
Ne trenirash vishe? hm...ne valja to. Trening mozga je obavezan, samo to znam....za ostalo stvarno nisam sigurna. Mozda neka yoga, da sedis na ekserima i slicno?

Pravoslavac sam, joga koliko god tvrdili suprotno jeste upuštanje u drugu veru i direktno kršenje biblije, Pravoslavce smiruje molitva, a ne joga.
 
Dakle naslov je isuvise jasan, tresu mi se ruke, ali ne znam zasto.

Sada kada podignem ruke one se veoma neprimetno tresu, a recimo kada sam u drustvu, recimo u kaficu i treba da podignem obicnu soljicu kafe ruke mi se bas, bas tresu, i u skoro svakoj situaciji gde sam ja u centru paznje, u stvari gde mislim da sam u centru paznje, ne verujem da ovo ima veze sa tremom,strahom jer sam u drstvu koliko-toliko opusten. Ne secam se ranije da sam imao problema sa drhtanjem ruku, ili mozda nisam obracao paznju na to, u poslednje vreme me sve vise nervira jer imam 19 godina i od mene traze mnogo ozbiljnije stvari od glupog podizanja case, fotoaparata, ruke itd.

Ako neko zna sta da radim da ovo sprecim neka napise. I da fizicki sam aktivan(teretana), ako neko mozda misli da je u pitanju kondicija.



jel vežbaš sa tegovima?
ako vežbaš onda je od toga.
 
E čuj MS...
MS je multipla skleroza, a za to ne bi simptom bio tremor, već, na početku, problemi sa vidom, vrlo karakteristični.
Ali, zanimljivo je...
Ideš li u teretanu?
I jesi li koristio neke anabolike, ili nešto za jačanje mišićne mase?
Ako nije to, verovatno je psihološki problem, a nije to tako strašno.

Ma jok bre, vid mi je odličan, krvna slika takođe, nije multi skleroza sigurno.
Imam sprave kući i treninram, ranije sam išao u teretanu, a sad kući kad stignem.
Nisam koristio suplemente, ili ned'o Bog steroide niti nameravam.
 
Pravoslavac sam, joga koliko god tvrdili suprotno jeste upuštanje u drugu veru i direktno kršenje biblije, Pravoslavce smiruje molitva, a ne joga.

Pravoslavce smiruje boks...kao taj Kasijus Klej koji bi da si mozda. A i on je otisao u aut jer ima Parkinsonovu...mozda ti imas Parkinsa??
Molis li se? Mozes eto probati s Biblijom, ali moras postiti sredom i petkom i obavezno na nedeljnu misu ujutru ici.
 
Pa onda ti je to psihološki...

Mislim, vi momci idete u teretane, i uvek znate o tim anabolicima, a neki lekovi koji se koriste kao anabolici, ne mislim na steroide, kao neželjeno dejstvo imaju tremor, i to sitnih mišića.
Pa ima logike.
Dijabetes otpada, jer hipoglikemije nisu praćene samo tremorom.
MS nije ni bila u opciji. Tako da bez brige.

Biće da je psihologija.
Ljudi su lečili mucanje i tako neke teže probleme sa psiholozima, pa zašto ti ne bi drhtanje...
Možda si samo stidljiv i to se tako ispoljava...
Neko se samo zacrveni... a kod tebe je to drhtanje, od treme, šta li.
 
Pa onda ti je to psihološki...

Mislim, vi momci idete u teretane, i uvek znate o tim anabolicima, a neki lekovi koji se koriste kao anabolici, ne mislim na steroide, kao neželjeno dejstvo imaju tremor, i to sitnih mišića.
Pa ima logike.
Dijabetes otpada, jer hipoglikemije nisu praćene samo tremorom.
MS nije ni bila u opciji. Tako da bez brige.

Biće da je psihologija.
Ljudi su lečili mucanje i tako neke teže probleme sa psiholozima, pa zašto ti ne bi drhtanje...
Možda si samo stidljiv i to se tako ispoljava...
Neko se samo zacrveni... a kod tebe je to drhtanje, od treme, šta li.

Nisam uzimaoanabolike, jedino sam jedan mesec koristio beviplex jer mi je apetit opao.
 
Samodestrukturise se odbacivanjem noktiju...jaka mu samokazna. Ako vec oseca krivicu onda treba malo mazohisticnije da se ophodi ka sebi...neka pocne sa tim problematicnim rukama nekako...da ih izvrce u neprirodan polozaj, udara malo cekicem po prstima i slicno (ali nokti su stvarno smeshan iako nesvestan izbor).
A mozda imas MS?
Ili je taj tekvondo prejak za tvoje shtapice mishice?

on ne odbacuje nokte. on ih grize. Kada bi mu ih neko operacijom odstranio njegov tik ne bi prestao.

dakle, da vidimo zašto ljudi grizu nokte - šta nokti predstavljaju?

šta će da grize neko koga ubediš da je na pirmer.. grebator ?

ruke su inače jako "zgodne" za tikove, jer između šake i mozga postoji više nervnih veza nego između bilo kojih drugih delova tela.
Otud gestovi i položaji u koje stavljamo naše ruke najviše govore o našem emocionalnom stanju.

Neko stalno trpa ruke u usta. Zašto?
Da li zbog toga da drži zapravo usta zauzetim? (sprečenim da pričaju? jer ih je neko nekada uverio kako pričaku samo gluposti, laži?)

Postoji mišljene da je guranje prstiju u usta nesvestan pokušaj osobe da vrati osećaj sigurnosti koji obuzima dete dok sisa na majčinim grudima, a javlja se kada je osoba pod nekakvim pritiskom. U tom smislu - prst u ustima = ohrabrenje. (mozak je prilično glupa mašina ponekad)

Neko gricka nokte (ili zanoktice, ili unutrašnjost usne duplje, sa strana ili napred) kako bi napravio "haos" i onda pokušao sve da ponovo zubima "dovede u red", te cela ova akcija zapravo ima smirujuću funkciju. To što onaj ko je primenjuje pri tom najčešće ostaje bez noktiju (ili ih pojede do živca, što je poprilično diskasting)..nije toliko bitno.

Bitno je da grickač ima svoju malu igru, iz koje izvlači psihološku dobit (smirivanje, samokažnjavanje, nemogućnost grebanja, dovođenje haosa u red isl)

evo jedne pričice:

devojka je bila lepa, pametna, ali njeni nokti skoro da nisu postojali.
grizla ih je do živca.
Čak i kada bi namestila veštačke - i njih bi izgrizla.
Zašto?
Zato što je još kao mala prisustvovala sceni, gde je njena majka ogovarala neku komšinicu za raskalašno i qrvinsko ponašanje, podvlačeći pri tom kako joj je dovoljno da ženi vidi nokte na rukama, pa da zna koliko je sati (što se poštenja tiče) (Mama je dabome cenila ruke uništene od pranja sudova i veša)

Kasnije, kada je i sama postala majka i supruga i kada je život bacio u dosadnu kolotečinu, postojali su mnogo izazovi (a propos poštenja, vrdanja i generalno dovođenja u pitanje sopstvenog morala)
Izazovi su bili veoma teški i ona je uvek odlučivala da ostane poštena (što je, kada su nokti bili u pitanju, značilo samo jedno)

Interesantna priča zar ne..
okej upravo sam je izmislio, ali verujem da se nekada negde dogodila..
 

Back
Top