Kako volite vasu decu?

  • Začetnik teme Aphroditi
  • Datum pokretanja
Voleti dete ne znači ponašati se prema njemu kao da je kućni ljubimac i udovoljavati njegovim i sopstvenim željama nego od prvog dana, znači CEO ŽIVOT, raditi isključivo u njegovom interesu, a to znači načiniti od njega čoveka i spremiti ga za ovaj surovi svet.
Voleti ga, ljubiti, grliti, pružati mu sigurnost i osećaj topline u domu i sa roditeljima, ali sa druge strane, naučiti ga da ne može i neće biti zaštićen kad god mu nešto nije po volji, da zna da postoje pravila, obaveze, odgovornosti i prava koja moraju da se poštuju.
Meni omiljena izreka: "Nemojte ih hraniti ribom, naučite ih da pecaju".
:heart:
 
kad su manji--stalnim maženjem, milovanjem, dodirivanjem
kad porastu, (kad nisu više za maženje--pubertet i stariji) deca moraju da osete ljubav
ljubav nije da im roditelji sve dopuštaju niti da im sve kupuju
 
Da ne bude zabune sa naslovom teme. Znam da su svim roditeljima deca najvaznija, i da ih vole najvise na svetu. Zanima me kako tu svoju ljubav vi pokazujete vasoj deci. Da li smatrate da "previse" mazenja, ljubljenja i neznosti, moze da steti ili da je dobro? Koliko ste nezni sa vasom decom, koliko se mazite, ljubite?

Jednostavno je: voljena deca => dobri ljudi.
 
Da ne bude zabune sa naslovom teme. Znam da su svim roditeljima deca najvaznija, i da ih vole najvise na svetu. Zanima me kako tu svoju ljubav vi pokazujete vasoj deci. Da li smatrate da "previse" mazenja, ljubljenja i neznosti, moze da steti ili da je dobro? Koliko ste nezni sa vasom decom, koliko se mazite, ljubite?

Deca svojim stavom nedvosmisleno pokazuju kad su ugnjavljena, a kada im prija maženje i nežnost.
 

Back
Top