Muskarac RAK?

ali šta? ja sam rak ženski, ali ima super oklop, krijem se iza svog podznaka blizanca i sigurno ću zauvijek ostati dijete u duši :lol: Što se tiče muških rakova, ja ih baš i ne volim previše (ovdje ne vrijedi slično se sličnom raduje), nekako su mi odbojni, nemam pojma zašto ali poznajem ih nekoliko i čini mi se da su svi oni nježen dušice i romantici do bloli, ali u društvu se uvijek prave neke macho face. Čini mi se da su ono onaj tip muškarca koji će curi reći da je voli do neba i dalje, i stvarno to misliti, napisati joj pjesmu i sve te divn eromantične stvari, ali će pred svojim prijateljima pričati da je to sve samo zato da bi je odveo u krevet i izokretati priču da cura leta aza njim, iako ustvari on plazi za njom. meni je to odvratno, ne možeš na dvi strane, ako je voliš reci svima da je voliš, a ako ti je samo predmet(a kod rakova je to rijetko tako) onda joj ne zamazuj oči...ma ide mi na živce to njihovo foliranje pred društvom da su nešto što nisu. to je samo taj naš oklop ali...
 
Ja sam imala jedno fatalno iskustvo sa Rakom. Nikada nisam zalepila ni na jedan znak kao na tog Raka....Za mene su oni jako interesantni, mada se plase svojih emocija, sebe i novih ljudi. Nekako su neuhvatljivi. Imaju razvijenu mastu, opusteni samo sa svojom bliskom rajom, nova raja ih na neki nacin plasi, pa ih stavljaju na samo njima poznate testove. Uvek im je u sadasnjosti prisutna proslost i neka "ex" devojka koja ih je na neki nacin povredila.... Mogli bi se malo opustiti, mislim da bi im to olaksalo dosta toga u zivotu. Isto tako sam primetila da nemaju dovoljno samopouzdanja. Sta mene iritira kod njih je to sto toliko imaju straha od toga da ih neko ne povredi da svojim ponasanjem povredjuju druge ljude, a da nisu ni svesni. Nekako, upuste te u svoj zivot, pa te onda izbace iz njega, pa te stave na ignore, pa te opet upuste (a nisu takticari!!!)... Mom ascendentu u Scorpionu treba ipak neko samouvereniji........
 
Sellena:
Ja sam imala jedno fatalno iskustvo sa Rakom. Nikada nisam zalepila ni na jedan znak kao na tog Raka....Za mene su oni jako interesantni, mada se plase svojih emocija, sebe i novih ljudi. Nekako su neuhvatljivi. Imaju razvijenu mastu, opusteni samo sa svojom bliskom rajom, nova raja ih na neki nacin plasi, pa ih stavljaju na samo njima poznate testove. Uvek im je u sadasnjosti prisutna proslost i neka "ex" devojka koja ih je na neki nacin povredila.... Mogli bi se malo opustiti, mislim da bi im to olaksalo dosta toga u zivotu. Isto tako sam primetila da nemaju dovoljno samopouzdanja. Sta mene iritira kod njih je to sto toliko imaju straha od toga da ih neko ne povredi da svojim ponasanjem povredjuju druge ljude, a da nisu ni svesni. Nekako, upuste te u svoj zivot, pa te onda izbace iz njega, pa te stave na ignore, pa te opet upuste (a nisu takticari!!!)... Mom ascendentu u Scorpionu treba ipak neko samouvereniji........
Ovo je sve toliko istina, kao da si mene opisivala. vidim baš poznaješ rakove
 
Ja sam rakica, a posto znam jako dobro jednog raka....a i karakteristike su nam skoro iste.....eko moj top opisa raka:
- jako osjecajan i osjetljiv..vrlo dobrog i mekog srca
- suosjecajan i pun razumjevanja , uvjek spreman pomoč kad ti treba
- tezki romanticar i treba ogromnooo paznje i felling da je on tvoj centar sveta
- ako osjeti da nema dosta paznje brzo se zna povuci u svoj oklop
- posto se ga lako povrjedi ima taktiku da se brzo povuce, to mu je obrana zato se cini nedostupnim
i tezko ga je shvatiti, nekako tajanstven i tezko se otvara
- veliki sanjac i dosta puta idealizira druge , i onda se jako razocara jer je realnost drugacija
- jako posesivan, i jako se naveze na volenu osobu, zato ima ta osoba osecaj da rak davi i neda mira
- nemojte ga zapostavit, dajte mu do znanja da vam je najbitniji u zivotu, da ga razumijete i da vam se moze uvjek otvoriti i povjeriti
 
Pikica:
Ja sam rakica, a posto znam jako dobro jednog raka....a i karakteristike su nam skoro iste.....eko moj top opisa raka:
- jako osjecajan i osjetljiv..vrlo dobrog i mekog srca
- suosjecajan i pun razumjevanja , uvjek spreman pomoč kad ti treba
- tezki romanticar i treba ogromnooo paznje i felling da je on tvoj centar sveta
- ako osjeti da nema dosta paznje brzo se zna povuci u svoj oklop
- posto se ga lako povrjedi ima taktiku da se brzo povuce, to mu je obrana zato se cini nedostupnim
i tezko ga je shvatiti, nekako tajanstven i tezko se otvara
- veliki sanjac i dosta puta idealizira druge , i onda se jako razocara jer je realnost drugacija
- jako posesivan, i jako se naveze na volenu osobu, zato ima ta osoba osecaj da rak davi i neda mira
- nemojte ga zapostavit, dajte mu do znanja da vam je najbitniji u zivotu, da ga razumijete i da vam se moze uvjek otvoriti i povjeriti
jaooo...leeepoo! :D
 
Pikica:
Ja sam rakica, a posto znam jako dobro jednog raka....a i karakteristike su nam skoro iste.....eko moj top opisa raka:
- jako osjecajan i osjetljiv..vrlo dobrog i mekog srca
- suosjecajan i pun razumjevanja , uvjek spreman pomoč kad ti treba
- tezki romanticar i treba ogromnooo paznje i felling da je on tvoj centar sveta
- ako osjeti da nema dosta paznje brzo se zna povuci u svoj oklop
- posto se ga lako povrjedi ima taktiku da se brzo povuce, to mu je obrana zato se cini nedostupnim
i tezko ga je shvatiti, nekako tajanstven i tezko se otvara
- veliki sanjac i dosta puta idealizira druge , i onda se jako razocara jer je realnost drugacija
- jako posesivan, i jako se naveze na volenu osobu, zato ima ta osoba osecaj da rak davi i neda mira
- nemojte ga zapostavit, dajte mu do znanja da vam je najbitniji u zivotu, da ga razumijete i da vam se moze uvjek otvoriti i povjeriti

Svud se vidim osim da sam posesivan..
 
Dakle imam ja jednu primjedbu, pa sad koliko ima veze sa svim rakovima prosudite sami...nešto slično onome da stalno vučemo neke stare ljubavi pa povrijedimo ljude...Istina ne radimo to svjesno, meni se čini da je problem u tome što mi znamo što hoćemo, ali se ne usudimo reći otovreno nego se sve nešto izmotavami i brljamo da ne povrijedimo drugu stranu i onda na kraju samo još veće sranje napravimo...katastrofe....
 
Malla-malla u potpunosti se slažem s tobom.......ja uvjek izmotavam da ne povrjedim i kao sto si rekla pravimo jos vece sranje alla mehiske sapunice :confused: :-P Da znamo sto hocemo al i previse sanjamo...sta se tice ljubavi.....sve idealiziramo i onda kad stvari dobiju drugaciji preokret dozivimo smak svjeta...u biti nisu krivi drugi nego mi sami sta ne otvorimo oci i nismo realni.
 
Ja imam negativna iskustva od jedno 4,5 koliko ih poznajem , mislim svaki je na ovaj ili onaj nacin bio bezveze, samo sto su razliciti naravno jer necije ponasanje zavisi od cele karte, a svi imamo u njoj svih 12 znakova i 10 planeta i razlicite aspekte itd...ali uglavnom su nekako cudni, ucaureni, muski rakovi uglavnom imaju mnogo vise klasicnih obelezja raka kao znaka nego zenski, kod zena je vazniji mesecev znak, kod muskaraca suncev, pa je to verovatno zbog toga.
ucaureni, i uglavnom zbog toga ostavljaju pogresan utisak, koji je cesto protumacen kao nekultura i nepostovanje prema zenama ali nebitno na kraju rezultat je isti, spoljasnje ponasanje je ono sto je bitno i trebalo bi da bude ogledalo onoga sto smo unutra...
bila sam u drustvu nekoliko muskih rakova i imala sam osecaj kao da sam u drustvu sa kornjacama koje ne izlaze nikako iz oklopa, odnosno sedimo ja i oklop a unutra se neko krije ne znam ko, to nije bas zanimljivo:)
btw ja sam zenski rak, mislim suncev znak mi je rak
 
sandras:
e ovako, trenutno mi je na emotivnom planu jedan rak i sto je naj gore nikad ne znam na cemu sam sa njim. Ja mislim da je istina da rakovi tesko ispoljavaju osecanja jer ne znam sta oseca prema meni, mislim verovatno mu se svidjam jer da mu se ne svidjam ne bi bio samnom i ne bi mi toliku paznju posvecivao ali ipak jos uvek nije to to:)ovo je moje iskustvo :)

Kuliraj ga, cim mu budes pokazala da ti se svidja, postoji opasnost da pobegne...rakovi beze, impulsivni su i jedan pogresan korak moze da ih otera, ali opet ne mozemo da generalizijemo, sve zavisi od toga da li su nasli pravu osobu koja im je dovoljno zanimljiva ili su s nekim samo iz zabave, onda umeju da budu hladni i sebicni, mislim da se loze na to kad ih neko izbegava:) ii bar kulira posteno:)
 
sirijka:
Kuliraj ga, cim mu budes pokazala da ti se svidja, postoji opasnost da pobegne...rakovi beze, impulsivni su i jedan pogresan korak moze da ih otera, ali opet ne mozemo da generalizijemo, sve zavisi od toga da li su nasli pravu osobu koja im je dovoljno zanimljiva ili su s nekim samo iz zabave, onda umeju da budu hladni i sebicni, mislim da se loze na to kad ih neko izbegava:) ii bar kulira posteno:)
Odlican savjet! Sad kad si to napisala vidim da i ja bježim i da mi ljudi koji mi jasno daju do znanja da im je stalo do mene nisu zanimljivi,kad sam s nekim takvim baš sam nekako hladna, ali ipak mi je ovo sve malo čudno jer do sada gdje god sam čitala mi smo nježne dušice koje traže oslonac i sigurnost, vjerni, požrtvovni...nigdje ni i o impulsivnosti
 
uhhh...ne volim muske rakove...mnogo su bre teski za komunikaciju :roll:
ako mi s nekim drugim treba 5 minuta price s njima 55.....ne pokazuje emocije lako sto ume da smori...nemam lepa iskustva s njima...nije mi jasno..ovi rakovi koje sma ja imala prilike d aupoznam...za njih kazu da su verni i privrzeni domu....ovaj moj jedna jeste mi bio privrzen...ali en i veran..ali se opet uvek meni vrati...en znam....mozda gresim ali sto su dalje to su bolji..kao prijatelji nisu losi :D
 
sirijka:
Kuliraj ga, cim mu budes pokazala da ti se svidja, postoji opasnost da pobegne...rakovi beze, impulsivni su i jedan pogresan korak moze da ih otera, ali opet ne mozemo da generalizijemo, sve zavisi od toga da li su nasli pravu osobu koja im je dovoljno zanimljiva ili su s nekim samo iz zabave, onda umeju da budu hladni i sebicni, mislim da se loze na to kad ih neko izbegava:) ii bar kulira posteno:)
E sad mi nista nije jasno.Prvo dajete savet da im treba pokazati emocije i uveriti ih da su nas centar sveta a sad da ih treba kulirati! Sta je tacno od ta dva...
U vezi sam sa duplim rakom i kad smo zajedno sve je kao iz bajke ali kad nismo nekako je hladan.
 
a jao...ma ja mislim da je nama glava karakteristika da ni sami ne znamo šta oćemo. Kad nam je do nekog stvarno stalo onda želimo da nam pokaže emocije i da nas mazi pazi razmazi tetoši...S druge strane kad smo s nekim onako, zato što nas taj neko voli i znamo da će nas mazit i pazit, a nama to jako treba, e onda smo mi hladni. U biti sve ti ovisi o tome koliko je nama stalo i koji su naši razlozi zašro smo s nekim, da li iz ljubavi ili jednostavno iz potrebe za pažnjom. Ako je prvo onda ćemo sve oprostiti, preko svega preći i sve napravit za tu osobu koliko god nas ona gazila(a obično takve najviše volimo) jer vjerujemo da je prava ljubav požrtvovnost. I baš se može primjetiti kad nekoga volimo, zakačimo mu se za nogavicu, stalno bi bili sa tom osobom i ustvari je gušimo. A u drugom slučaju dobijamo ono što želimo i nevraćamo ništa ili jako malo za uzvrat i u tom smo slučaju impulsivnio i bježimo i migoljimo se i izmotavamo i hladni smo kao led. i iz mog iskustva koliko god tražimo ljubav i pažnju i pokazivanje emocija ipak su oni koje najviše volimo upravo suprotni tome, maltene nas ne primjećuju...zaključak je čini se da nas to loži. Po meni bi trebalo u početku, nekih dva tri mjeseca biti hladan, kulirati nas i onda ćemo mi trčati i sliniti, kad nas dobro iskuvate i kad bude 100% sigurnio da smo osvojeni, kad nas dovedete do toga da bi vam sve oprostili, e onda prema nama budite nježni i pažljivi i mazite nas i pazite, pokazujte emocije i to je sistem da nas se osvoji i zadrži. I još bi samo dodala( a jesam se raspisala :lol: ) da ako nakon šro nas ulovite ne postanete nježini onda je sve bilo uzalud, jer mi smo spremni sve podnjeti za ljubav voljene osobe i trpiti svašta, ali i nama će kad tad prekipiti.
 
malla-malla:
Odlican savjet! Sad kad si to napisala vidim da i ja bježim i da mi ljudi koji mi jasno daju do znanja da im je stalo do mene nisu zanimljivi,kad sam s nekim takvim baš sam nekako hladna, ali ipak mi je ovo sve malo čudno jer do sada gdje god sam čitala mi smo nježne dušice koje traže oslonac i sigurnost, vjerni, požrtvovni...nigdje ni i o impulsivnosti

Ko mi rakovi, ma jok, nas su samo ocrnili posteno jer smo mentalno i emotivno ustvari najjaci , pa ko zna vise o emocijama i naravno zna kako da ih upotrebi, kontrolise i da iz zauzda nego onaj ko ih najvise ima a to je jedan Rak:)
 
sirijka:
Ko mi rakovi, ma jok, nas su samo ocrnili posteno jer smo mentalno i emotivno ustvari najjaci , pa ko zna vise o emocijama i naravno zna kako da ih upotrebi, kontrolise i da iz zauzda nego onaj ko ih najvise ima a to je jedan Rak:)

Imaju ih najvise , ali im strasno mute razum , tu se ja mesam kao blizanac , neke stvari uopste ne vide realno , i jesu posesivni muski , bar oni koje ja znam , znam dvojicu , znaci ista prica...mada ne mora kod svih da znaci naravno... 8) :-o :o
 
Najgore od svega kod muskog raka - promene ponasanja... Sat vremena su super, i onda su odjednom extra nervozni i imas osecaj da ce te ubiti ako bilo sta kazes... Inace znaju biti jako slatki, i jaki su na recima... Neko je napisao da se prave da su neke face pred drustvom i to je jakooo tacno... To isto jako iritira... Al' ja bolje da cutim... Izgleda ipak volim rakove (pobegnem od jednog i sad cu opetda zaglavim sa drugim rakom) :)
 
Moj decko je rak!I moram priznati da sam se u pocetku jako nervirala,jer sam imala osecaj da uopste ne misli na mene!Retko smo se vidjali,nije mi slao poruke..nista dok se ja ne javim.Rakovi su inace veoma posveceni poslu,to znam po mom decku.Medjutim kako vreme prolazi,otkrivam koliko su rakovi nezni,osecajni,slatki,simpaticni,ali i dalje pomalo nemarni...Ipak znaju brzo da se podvuku pod kozu svom partneru...Meni se to desilo!I srecna sam sa rakom tj.sa mojim deckom...Sve njihove lose osobine pokrivaju njihove dobre...Tako da bez obzira koliko znaju pomalo da smore,treba ima samo pruziti sansu da govore i treba s njima da budete opusteni 100 posto da bi i oni bili takvi...I jos jedan kompliment za muske rakove:ODLICNO SE LJUBITE!!! :-D
 
Imam jednog bivseg raka - i od tada ih zaobilazim u sirokom luku...koliko god je bio senzualan (zaista - sex je bio fantastican) toliko je bio ljubomoran (naravno - bez razloga)
Jako komplikovani znakovi (a meni desifrovanje ljudskih mozgova prava manija).....NIKAD ali nikad se ne bih upustila u vezu sa Rakom. Moja veza sa njima je bolesna.....valjda je skroz losa kombinacija (ja sam Bik)

E, sad, zivot je tako htio da sam dobila sina Raka...pa, nek mi je Bog na pomoci.
 
Ja imam momka u znaku Raka.
Ne mogu da kazhem da volim svaku njegovu osobinu, ali je VREMENOM zaista postao osetjajan i bash odan nashoj vezi. Chini mi se da bih mogla da napravim presek, mladi Rakovi i matori Rakovi - velika razlika.
Posesivnost, zapravo, bolesna posesivnost, o kojoj si pisala mammy, je neshto chega sam se uvek plashila da tje moj rakitj pokazati, ali na svu sretju nije. Matorim rakovima je, opet, nekako zabavno da postavljaju zidove oko svog plena. Ne dozhivljavaju zhenu emotivno i to se jako chesto oseti.
Svidja mi se kod obe "vrste" shto imaju osetjaj za porodicu, ali.. mislim da njima definitivno treba devojka/zhena, koja bi im bila chitavog zhivota mama 2.
I da.. vrlo lako osvajaju tashte! ;)
 

Back
Top