Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

Zahvaljujem Nela.-A da li kada kosa izraste vise ne opada? Meni posle 4-5 meseci izraste kosa na pecatu gde je bila opala, ali sta to vredi kada se stvaraju novi pecati na drugim mestima, pa posle izvesnog vremena i na tom istom mestu gde je izrasla kosa. Imam puno pecata koje je vec tesko prikrivati sa ono malo kose sto imam. Da li je tvom bratu kosa opet opala na tom ili na drugim mestima? Bila bih presrecna kada bi mi neko rekao kako da se trajno izlecim!!! Hvala Nela jos jednom i unapred se zahvaljujem i drugima koji mi posalju neke savete i odgovore.
 
Moj sin je imao alopeciju na glavi i bio je očajan. Medicina i dermatolozi ti mogu prepisivati losione da mažeš ta mesta, ali to nije dobro da radiš, jer oni ne znaju uzroke. Ako si u pubertetskim i adolescentnim godinama, nagla promena nivoa hormona može do toga da dovede, kao i neka stalna sekiracija i duga napetost. To će ti reći i odgovoran lekar. Najvažnije je ne paničiti zbog toga - kosa sama izraste na tim mestima, prirodno je organizam obnovi.
Preporučujem homeopatiju kao izbor lečenja, mom sinu je pomogao homeopatski lek. Oni su garantovano, vekovima poznato, bezopasni i neće nepraviti neku drugu, obično veću štetu kao što to može biti slučaj sa lekovima klasične medicine.
Pozdrav i podrška, ništa nije strašno kao što može da izgleda.
 
Draga Komshinice, bila bih Vam veoma zahvalna ako mozete mi reci:
-naziv homeopatskog leka
-u kojoj apoteci se moze nabaviti i
-kako se obavlja tretman
I molim Vas jos jedno pitanje: Kad kosa izraste da li ponovo hoce da opada? Kako je to bilo kod Vaseg sina, kome zelim puno srece u zuvotu?
Inace,imam 25 godina, prati me ovo 7-8 godina i bilo je stresnih situacija.
Iskreno Vam zahvaljujem na podrsci i pozdravljam Vas!
 
Draga Komshinice, bila bih Vam veoma zahvalna ako mozete mi reci:
-naziv homeopatskog leka
-u kojoj apoteci se moze nabaviti i
-kako se obavlja tretman
I molim Vas jos jedno pitanje: Kad kosa izraste da li ponovo hoce da opada? Kako je to bilo kod Vaseg sina, kome zelim puno srece u zuvotu?
Inace,imam 25 godina, prati me ovo 7-8 godina i bilo je stresnih situacija.
Iskreno Vam zahvaljujem na podrsci i pozdravljam Vas!
 
Draga Komshinice, bila bih Vam veoma zahvalna ako mozete mi reci:
-naziv homeopatskog leka
-u kojoj apoteci se moze nabaviti i
-kako se obavlja tretman
I molim Vas jos jedno pitanje: Kad kosa izraste da li ponovo hoce da opada? Kako je to bilo kod Vaseg sina, kome zelim puno srece u zivotu?
Inace, imam 25 godina, prati me ovo 7-8 godina i bilo je stresnih situacija.
Iskreno Vam zahvaljujem na podrsci i pozdravljam Vas!
 
Draga Li,
homeopatija ne "radi" kao klasična medicina, pa ne postoji jedan istovetan lek za određeni simptom. Homeopata mora da odredi uzrok i tada problem leči na konstitucionalnom nivou. Jedan simptom kod dva čoveka najčešće su potpuno različitih uzroka. Zato ti ne mogu reći naziv leka, jer to možda i verovatno nije i lek za tebe.
Mogu ti dati podatke o homeopatskom studiju u koji se možeš obratiti, gde rade profesionalni homeopate, školovani u Londonu i kod kojih ja idem i vodim svoju decu. Ali, da ne bih time ugrozila možda kodeks ovog foruma, molim te da mi se javiš ličnom porukom, koju će mi proslediti administrator foruma, sa svojom mail adresom i ja ću ti rado pomoći oko svega koliko god mogu.
Mom sinu, hvala Bogu, više nije opadala kosa.
Pozdravljam te.
 
Draga Li,
tvoj slucaj mi je poznat. Mojoj sestri je pre 15-ak godina na isti nacin opadala kosa. Prvo su joj ustanovili uzrok, postojao je upalni proces i to ni manje ni vise nego zuba. Ona je tada imala oko 10 godina i bilo je nezamislivo da dete u tim godinama ima problem sa osmicama koje nemaju gde da izrastu. Posle operacije zuba obratila se Dr Lalosevicu, u ciju smo se strucnost i kasnije uverili (moja mama ima psorijazu) i on joj preporucio samo beli luk i komovu rakiju. Ne znam tacno odnos i koliko puta dnevno, a pre svega ne znam da li si zainteresovana? Uglavnom, kosa je izrasla, to se vise nije ponovilo, a mozda kao posledicu i dan danas ima retku kosu. Kazem mozda, zato sto je moje misljenje da je to vise genetski problem.
Sa srecom i javi mi samo da li zelis da je pitam za tacan recept!
 
Mom muzu je opadala kosa. Pre toga je imao herpes na tom delu glave. Mazao je protin opadanja sve i svasta, kosa je posle nekog vremena izrasla i postoje dve moguce stvari koje su ucinile da kosa izraste. Prvo rastvor 5 ili 2% monoksidiol (nisam tacno sigurna i naziv) ili to je u stvari losion dr. Pilfud, a druga stvar za koju su mu rekli je da ce kad prestane da razmislja o tome kosa sama izrasti. I tako je i bilo, prvo je mazao losion a posle 2 meseca kosa je pocela da raste.
A molila bih da mi ostavite adresu te homeopatske ordinacije, ako ima negde u Beogradu, ja imam drugih problema i sve sam do sad pokusavala pa nema rezultata. Cula sam da je homeopatija nekima pomogla pa da pokusam i sa tim. Hvala.
 
Svako iskustvo i savet su dobrodosli za moj problem. Zainteresovana sam draga Ivana S. i molim Vas za tacan recept spravljanja leka za lecenje alopecije, kao i nacin i dužina primene. Hvala!

A isto tako, zamolila bih i postovanu Komshinicu da mi, ako je moguce, napise samo adresu homeopatskog studija i ime homeopate kome da se obratim.Za dalju pomoc, ako bude trebalo, obraticu Vam se naknadno.Hvala!

Pozdrav od vase Li!
 
Draga Li,
konsultovala sam se sa svojom sestrom i ona ti ipak preporucuje da najpre posetis Dr Lalosevica, kaze da je sve to individualno. Telefon njegove ordinacije je 453-393 a adresa je Kneginje Zorke (bivsa Ivana Milutinovica) 85. Zakazivanje je obavezno i obavlja se telefonom od 9-12h.
Sto se Dr Lalosevica tice, najiskrenije ti ga preporucujem, jer iz licnog iskustva znam da je zaista najbolji kozni lekar u gradu. Mozda je njegov pregled malo skuplji (nisam sigurna koliko trenutno kosta), ali ti je isto tako dovoljan samo jedan pregled i neces zazaliti, veruj mi.
Zato, sto pre po recept i sa srecom!
 
Ne radi se o meni, ali nije bitno,primenjuje se lek "deksazon", pa obzirom da se radi o kortikosteroidu, njegova primena vrši se pod strogom kontrolom lekara (redovna kontrola, uvodjenje leka u terapiju, ritam pijenja,postepen prestanak upotrebe leka i slično). Javite se dr Adamoviću-Institut za dermatovenerologiju , Beograd u ul. Džordža Vašingtona. Opadanje kose je prestalo, pečati se upunjavaju,kako će biti dalje videće se,za sad nema novih pečata, važno je biti smiren, ne opterećivati se sa tim i ne stresirati se...Pozdrav! :)
 
Pretrazujuci forum naisao sam na iste probleme koje sam i ja nekada imao sa alopeciom i opadanjem kose. Zelim da podelim sa Vama moje iskustvo . Godinu dana sam bio bez kose :cry: dok nisam upotrebio jedan preparat koji je delovao posle sedam dana i kosa je pocela da mi se vraca :-) . To mi se desilo `95 godine i do danas mi kosa nije vise opadala. Rado cu Vam preporuciti ako nekog interesuje.Rec je o prirodnom preparatu bez ikakvih kontraindikacija. Vec sam ga preporucivao nekim prijateljima i bio je uspesan u 100% slucajeva.
 
jimmy78:
Pretrazujuci forum naisao sam na iste probleme koje sam i ja nekada imao sa alopeciom i opadanjem kose. Zelim da podelim sa Vama moje iskustvo . Godinu dana sam bio bez kose :cry: dok nisam upotrebio jedan preparat koji je delovao posle sedam dana i kosa je pocela da mi se vraca :-) . To mi se desilo `95 godine i do danas mi kosa nije vise opadala. Rado cu Vam preporuciti ako nekog interesuje.Rec je o prirodnom preparatu bez ikakvih kontraindikacija. Vec sam ga preporucivao nekim prijateljima i bio je uspesan u 100% slucajeva.
Jimmy78 bas mi je drago sto si resio svoje probleme ali preporuke takve vrste nisu dozvoljene na forumu.
Molim te bez reklamiranja.
 
vec neko vrijeme mi uzasno opada kosa..mislila sam, 'oce to s jeseni..medjutim, to samo dobija na intenzitetu..kosa mi opada bukvalno u pramenovima!! iz korijena..
imala sam izuzetno jaku i zdravu kosu..ne znam sto se desava!

napominjem da imam 21 godinu,zdravo se hranim..mislila sam da je mozda nedostatak nekog vitamina ili tako nesto...mozda i da napomenem da vec 5 mjeseci nijesam shishala kosu jer sam kao nesto u tripu da imam dugu kosu.

stavljala sam raznorazna "domaca" pakovanja..maslinovo ulje,med..ampule alfa parf (talijanske, ulje od sjemenki lana) i nema poboljsanja..pomagajte!!

molim vas da me posavjetujete jer ovo poprima katastrofalne razmjere i ne znam sta da radim!!

hvala svima
 
tiportoinafrica:
vec neko vrijeme mi uzasno opada kosa..mislila sam, 'oce to s jeseni..medjutim, to samo dobija na intenzitetu..kosa mi opada bukvalno u pramenovima!! iz korijena..
imala sam izuzetno jaku i zdravu kosu..ne znam sto se desava!

napominjem da imam 21 godinu,zdravo se hranim..mislila sam da je mozda nedostatak nekog vitamina ili tako nesto...mozda i da napomenem da vec 5 mjeseci nijesam shishala kosu jer sam kao nesto u tripu da imam dugu kosu.

stavljala sam raznorazna "domaca" pakovanja..maslinovo ulje,med..ampule alfa parf (talijanske, ulje od sjemenki lana) i nema poboljsanja..pomagajte!!

molim vas da me posavjetujete jer ovo poprima katastrofalne razmjere i ne znam sta da radim!!

hvala svima
Normalan gubitak kose je 100 dlaka dnevno.Jeli kod tebe to prevazilazi ovaj broj?
Ako cemo da iskljucimo neke organske uzroke mogla bi da posetis lekara, da se uradi laboratorija, mozda si anemicna.
 
pa,iskreno,ne znam..100 ili vishe!? bash ne znam..ja se uspaničim odmah!

strah me je da nije neki hormonalni poremećaj.

npr.(van ove priče)..prije godinu dana sam provjeravala polne hormone,bila sam ubijedjena da tu postoji neki disbalans..mislila sam da cu imati sigurno višak muških hormona budući da sam pojačano maljava..kad ono..to sve u redu a povećan prolaktin..ja kažem,pojma nemam..zar nije to hormon vezan za dojenje i tako to..a gdje ja!? kaže mi doktorka,imala je ona isti takav problem- od stresa! Bože! Organizam je tako složen mehanizam!

ja jesam podložna stresu više nego uobičajeno ali nije mi ovo naročito stresogen period!nijesam odavno radila analize krvi,moguće da sam anemična! (a je l' može od toga da opada kosa?)
Prestrašili su me da mi je to sigurno urodjeno..maltene,za pola godine neću imati dlaku na glavi.Ono,istina da mi je tata rano izgubio kosu..ali ljudi!! znate kakvu sam ja imala kosu! ej! svaka frizerka kaže da davno nije gledala zdravije kose.ma,ni sad ne bi čovjek rekao da mi toliko opada..imam još!

moja komšinica je koristila VISHY ampule i pomogle su joj.One su prilično skupe ali kažu da su djelotvorne! da li mi to preporučujete?

hvala Vam na odgovorima poštovana dr.
 
Prvo i osnovno, bez panike molicu lepo! :)
Lepo otidji kod lekara opste prakse, uradi laboratoriju, da se iskljuci recimo anemija kao najcesci uzrok...ako sve bude ok, opusti se.
Svaka dlaka ima svoj zivota, rodi se, rasta, stari vremenom i na kraju umre...e to je ono kad dlaka otpadne.
Na njenom mestu pocinje da raste nova dlaka.
Najbanalnije je da je prosto dosao period kada veci broj dlaka je dosao na kraj svog zivotnog puta ali to ne znaci da ces ocelaviti.
Sto se tice Vishy kozmetike, slazem se da je to najbolja kozmetika koja postoji ali ne moras odmah leteti u apoteku i kupovati ampule.
Kao sto rekoh, jedan opsti pregled stanja organizma, u skladu sa tim mozda neki vitamisnki preparat...i sve ce biti ok. ;-)
 
Najbolje bi bilo da se prosetas do nekog dr-a po mogucstvu dermatologa, pa da te on dalje uputi kod endokrinologa na analize, ili ako u nasoj zemlji postoji traheolog da te uputi kod njega. A bas i nije pametno da sad stavljas te ampule dok se ne otkrije uzrok. Mislim da bi onaj pregled kose mikrokamerom(koji toliko reklamiraju) mogao da doprinese otkrivanju uzroka opadanja kose ako ne i da ga otkrije. Ali nemoj molim te nista na svoju ruku, niti babskim lekovima.
 
dr.koki:
Najbolje bi bilo da se prosetas do nekog dr-a po mogucstvu dermatologa, pa da te on dalje uputi kod endokrinologa na analize, ili ako u nasoj zemlji postoji traheolog da te uputi kod njega. A bas i nije pametno da sad stavljas te ampule dok se ne otkrije uzrok. Mislim da bi onaj pregled kose mikrokamerom(koji toliko reklamiraju) mogao da doprinese otkrivanju uzroka opadanja kose ako ne i da ga otkrije. Ali nemoj molim te nista na svoju ruku, niti babskim lekovima.
Traheolog?
 

Back
Top