Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

I uzgred, da napomenem! Shatirala sam kosu nekoliko godina ali nisam poslednjih godinu i po dana, tako da jos malo i imacu samo svoju boju! Desavalo se da mi opada ali ne kao sad! Imam gustu kosu pa to nije primetno ali mene ubija! Plus, oduvek sam imala jaku kosu a sad mi se pored opadanja i dosta kida tako da imam puno kratkih cuperaka koji izludjuju... a da, i shisham se redovno!
 
Auuuuuuu, ja se zaista izvinjavam! U svakom slucaju, hvala na "ljubaznosti" i iskreno se nadam, dr, da nikada necu biti Vas pravi pacijent jer ako ste ovakvi u neformalnim odnosima kakvi ste li kada je nesto ozbiljno!?!? Niko Vas nije prinudio da ovo radite i ako Vam odgovor na neko pitanje nije poznat ili jednostavno ne zelite da ga napisete, probajte... jednostavno da ga ne napisete! Hvala jos jednom!
 
jimmy78:
Pretrazujuci forum naisao sam na iste probleme koje sam i ja nekada imao sa alopeciom i opadanjem kose. Zelim da podelim sa Vama moje iskustvo . Godinu dana sam bio bez kose :cry: dok nisam upotrebio jedan preparat koji je delovao posle sedam dana i kosa je pocela da mi se vraca :-) . To mi se desilo `95 godine i do danas mi kosa nije vise opadala. Rado cu Vam preporuciti ako nekog interesuje.Rec je o prirodnom preparatu bez ikakvih kontraindikacija. Vec sam ga preporucivao nekim prijateljima i bio je uspesan u 100% slucajeva.
Molim te brate kako se zove taj lek,imam problem sa opadanjem kose,poceli su i zalisci.Dodze mi da se ubijem ne znam sta da radim?imam tek 19 godina ne bi zeleo da ostanem bez kose molim te..
 
Gubljenje kose uzrokovano genetikom(tata,stricevi, deda,pradeda) se ne moze spreciti.
Sto se tice masne kose,opadanja iz raznoraznih drugih razloga...tu je potrebno sprovesti prvo ispitivanje sta je uzrok tome (anemija, hormonski poremecaj,oboljenja koze glave...) pa onda tek se moze raditi na resavanju problema.
 
7sins:
Meni se isto dogodilo pre godinu dana. Pronasla sam lek ali ne bih da reklamiram, ko je zainteresovan neka mi se javi na pp. Inace ja sam bila ocajna, skoro sva kosa je bila opala, lecili su me svim i svacim od kortikosteroida do raznih losiona i sampona ali bez uspeha. Razlog - stres, tada sam obavila sve pretrage i sve je zdravstveno samnom bilo u redu. Puno sam se time i opterecivala, i onda shvatila da mi to samo pogorsava stanje. Osisala sam se potpuno (ono sto je ostalo za osisati), kupila periku, mazala taj lek i bilo je sve bolje i bolje. Puno srece u lecenju.

A da nije cudo ucinila cinjenica to sto si se oslobodila stresa pre tzv. cudotvornog losiona???? :roll:
 
Imam 20 godina...i opada mi kosa vec dve godine....intenzivno u pocetku,a onda je to uspelo da se uspori koriscenjem svih proverenix lekova za muskarce koji pate od ovoga : Minoxidil 5%,Fitoval sampon i kapsule....sada mi kosa znatno manje opada,ali imam dosta vidno prosiren razdeljak (kosa je opadala samo na vrhu glave,po liniji radeljka,prosirujuci ga)...bio sam i kod nekoliko doktora,poslednji je bio doktor sa VMA,specijalista u ovoj ustanovi,ne znam da li je dozvoljeno da ga imenujem....i poslednja terapija je bila ta sa Minoxidilom....i nije uspelo....nikako ne mogu da nadoknadim to sto sam izgubio,nikako da kosa na tom mestu pocne da raste...pitanja su:

1.Da li mozete da mi preporucite jos neki tretman ili doktora kojeg bi trebalo da posetim?
2.Sta mislite o usadjivanju kose? Opisite mi malo postupak,efekte,posledice,rizike...napominjem da imam jako dugu kosu,preko 20 cm (musko sam),i da je imam i previse sa strana....da li je moguce presadjivanje odatle? da li se to primi za ostatak zivota,ili...?
 

Back
Top