Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

dr:
Prvo treba da se resis problema peruti, naravno nije na odmet da posetis dermatologa, u medjuvremenu mozes koristiti mycoseb sampon ili neutrogena T gel.
Topla preporuka za Vischyeve ampule protiv opadanja kose, da nisam videla svojim ocima ne bih verovala u njihovo dejstvo.

bio sam kod dermatologa i sve je ok .
sta sad ?
imam 40 god.
kosa mi je duzine oko 20 cm i opada neverovatnom brzinom.
poprilicno se proredila i zalisci su sve dublji.
svuda po kuci su moje dlake.
otac ima 68 god nije celav ali sad je i njemu dosta redja kosa u ovim godinama.
koje lekove da pijem i koji sampon ili losion da koristim
da sprecim dalje opadanje?
 
Pre 2 godine sa poceo da pustam kosu i sve je bilo ok.Imao sam nenormalno gustu kosu ali pocela je da opada i mislio sam da je to ok.Medjutim pre pola godine sam se osisao kako bih sprecio dalje opadanje jer sam izvalio da mi kosa nije vise ni priblizno gusta,cak bih mogao da se svrstam u red likova koji su na korak od celavosti.Trip je u tome sto uopste ne prestaje da opada,a mene je blam da se sisam na kratko jer mi se vidi cela.Mislio sam da ce gustina da se vrati-ali nista od toga.Perut retko kada imam i sve ostalo je ok sem opadanja.Jel postoji neka fora da vratim gustinu?E da,nisam napomenuo da imam 17god!Bavim se sportom godinama,zdravo se hranim i imam sve sto mi je potrebno(sem kose).Ako neko ima bilo kakvu ideju,stvarno mi je frka!Unapred hvala

PS. Kosa mi se jednako proredila na celoj glavi
 
Treniram atletiku vec 3god.Pre par meseci sam probao neki Hemelov preparat za jacanje kose ali nisam opazio neki efekat pa sam prestao sa koriscenjem.Ne bolujem ni od cega,krvnu sliku sam proveravao pre oko 2 meseca i bila je super.Nisam isao kod dermatologa ali cu otici prvom prilikom.Sta mislis jel postoji neka fora za vracanje gustine?E da,meni je kosa ravna medjutim desi se(neretko) da kada prodjem prstima kroz kosu da mi u saci ostanu neke izuzetno tanke talasaste dlake koje izgledaju nekako zaostalo.
 
Meni kosa uzasno opada vec par godina. :-( Imam je jos dosta ali nije to vise ona gusta kosa koju sam imala. Radila sam test krvi i hormona i po tome je kao sve u redu. Nesto im ne verujem, moracu ponovo da uradim, ovaj put u Srbiji, ne mogu da poverujem da mi kosa tek tako opada. :roll:
Redovno se sisam, kosu farbam, prestala sam jedno pola godine sa farbanjem ali nije se poboljsalo tako da nije od toga. :?
Nisam valjda toliko nervozna da mi od toga opada. :(
 
dr:
Prvo treba da se resis problema peruti, naravno nije na odmet da posetis dermatologa, u medjuvremenu mozes koristiti mycoseb sampon ili neutrogena T gel.
Topla preporuka za Vischyeve ampule protiv opadanja kose, da nisam videla svojim ocima ne bih verovala u njihovo dejstvo.

u cetri apoteke sam bio i ni u jednoj nemaju vischyeve ampule . neverovatno .
a dobio sam savet od apotekarke da perem kosu sa NIREL samponom.
ima li od njega kakve koristi ?
za ove dve nedelje nema efekta .
kosa opada li opada .

gde da nadjem vischy ampule , u kojoj apoteci ?

hvala
 
..NIREL -losion je bolje resenje, sampon vas svakako nece spasiti....ustvari nece vas nista spasiti celavosti ukoliko se radi o genetskoj ..muskoj celavosti.....preparatima mozete taj proces vise ili manje oduziti....sisanje do glave zarad jacanja korena i ponovnog dobijanja na gustini....smesno ,zavaravanje !
 
..mislim da minoxidil dejstvuje tako sto obezbedjuje vecu prokrvljenost koze glave-siri krvne sudove i samim tim pojacava ishranu dlake...dva puta dnevno se nanosi i blago utrlja koliko znam...po prestanku koriscenja opadanje ponovo pocinje, tako bar kazu tako da ga moras koristiti stalno...e sad ne znam da li ima nekih nezeljenih efekata. Inace niko ti ne garantuje da ce i ovo delovati... to sa kosom ...sve su to nagadjanja i "carobni eliksiri" a sto se dejstva tice vrlo sam skeptican.
 

Back
Top