Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

tiportoinafrica:
vec neko vrijeme mi uzasno opada kosa..mislila sam, 'oce to s jeseni..medjutim, to samo dobija na intenzitetu..kosa mi opada bukvalno u pramenovima!! iz korijena..
imala sam izuzetno jaku i zdravu kosu..ne znam sto se desava!

napominjem da imam 21 godinu,zdravo se hranim..mislila sam da je mozda nedostatak nekog vitamina ili tako nesto...mozda i da napomenem da vec 5 mjeseci nijesam shishala kosu jer sam kao nesto u tripu da imam dugu kosu.

stavljala sam raznorazna "domaca" pakovanja..maslinovo ulje,med..ampule alfa parf (talijanske, ulje od sjemenki lana) i nema poboljsanja..pomagajte!!

molim vas da me posavjetujete jer ovo poprima katastrofalne razmjere i ne znam sta da radim!!

hvala svima

Na opadanje kose uticu : stresne situacije ( a samo opadanje kose se moze ispoljiti tek nakon 3-6 meseci), prestroge dijete, nedostatak gvozdja i vitamina, preparati za negu i bojenje kose, hormonalna neravnoteza.
Normalno je da kosa vise opada u jesen i prolece.
Pravac dermatolog, on ce da ti utvrdi razlog, dati terapiju.....
Bez brige.
Poz
 
dr.koki:
Da to je kao subspecijalizacija. Oni vrse hair transplant. To je veoma skoro uvedeno. I ja sam mislio isto da su problemi traheja ali sam se zacudio kad sam cuo iz vise izvora da je za kosu a i bilo je na Discovery channel.

Iz ovoga što si napisao pre bih traheologiju definisao kao subspecijalizaciju plastične hirurgije koja se bavi estetskim problemima vezanim za kosu, a ne na same bolesti kose (mikoze, hormonsko opadanje kose...i slično) :confused:
 
Imala sam isti problem krajem prosle godine i na insistiranje i nagovor porodice posetila sam i dermatologa.Uzrok je bio nepoznat.....nepoznat....i sl. Na kraju sam sama shvatila da je razlog tome farbanje kose ili tacnije Londa color!Sada nemam hrabrosti da se ofarbam,ne razmisljam cak ni o kani jer ne zelim da opet prolazim kroz to.OPUSTI SE I NE MISLI NA TO,VERUJ MI NAJBRZE CES TAKO RESITI PROBLEM!!!
P.S.Poseti lekara naravno!!!
 
Dr. Koki postoji termin trihoza - oboljenja dlaka, hipertrihoze i hipotrihoze su poremecaji rasta dlake; trihogram - analiza epiliranih korenova dlake pod svetlosnim mikroskopom :arrow: sasvim je logicno da postoji i specijalista koji se iskljucivo bavi oboljenjima dlake, samo to u nasoj zemlji jos uvek ne postoji.{ Mozda se i varam}

Poz
 
dr je l mozes da potvrdis da opadanje kose nema veze sa godisnjim dobima?isla sam na formaciju za neku marku koja ima proizvode za kosu i rekli su nam da nema veze sa dobima vec iskljucivo sa unutrasnjim ili spoljasnjim agresijama(bolest,lekovi,stres,hemijski preparati,hormoni...)
i da treba da se zapitamo sta je bilo pre tri meseca jer ciklus opadanja traje tri meseca,znaci ona je pocela sa signalima za opadanje pre tri meseca.
 
Meni se isto dogodilo pre godinu dana. Pronasla sam lek ali ne bih da reklamiram, ko je zainteresovan neka mi se javi na pp. Inace ja sam bila ocajna, skoro sva kosa je bila opala, lecili su me svim i svacim od kortikosteroida do raznih losiona i sampona ali bez uspeha. Razlog - stres, tada sam obavila sve pretrage i sve je zdravstveno samnom bilo u redu. Puno sam se time i opterecivala, i onda shvatila da mi to samo pogorsava stanje. Osisala sam se potpuno (ono sto je ostalo za osisati), kupila periku, mazala taj lek i bilo je sve bolje i bolje. Puno srece u lecenju.
 
ja imam isti problem, ali znam uzrok! dve godine su me doktori vucarali po dermatolozima, i svaki je ustanovio da mi je koža glave zdrava!tek nakon dve godine su se setili da me pošalju na ultrazvuk i hormonske analize,ali tada je već bilo prekasno-IMALA SAM CISTU 13*11 cm, I POREMEĆAJ HORMONA(povećan nivo androgena). zaglavila sam na operaciju na kojoj su ni odstranili levi jajnik i jajovod,posle toga imala brojne komplikacije,pila sam hormonske(kontraceptivne) pilule,i na kraju su mi hormoni i preostali jajnik normalni, ali mi kosa i dalje katastrofalno opada.moj savet ti je da se obratiš dermatologu, ali pre svega i endokrinologu!preporučujem ti dr Cvijanovića sa Kliničkog centra u BG, ništa se ne plaća,a on me je prvi uputio na analize,i možda mi i spasio život,jer ovi drugi cistu nikad ne bi otkrili,a da je pukla, mogu misliti šta bi sve bilo. ne bih da te plašim,ali pravac endokrinolog! kod mene su čekali dve godine da me pošalju kod njega,ali ako tvoj problem ne traje toliko dugo, verovatno nije tako ozbiljno kao kod mene.sve najbolje!
PS ako čuješ za neki lek, losion ili bilo šta drugo, molim te javi! imam 19 godina i prilično sam očajna, za 3 godine opalo mi je više od pola kose! a nekad sam imala dugu i gustu kovrdžavu kosu...
 
tufi86:
ja imam isti problem, ali znam uzrok! dve godine su me doktori vucarali po dermatolozima, i svaki je ustanovio da mi je koža glave zdrava!tek nakon dve godine su se setili da me pošalju na ultrazvuk i hormonske analize,ali tada je već bilo prekasno-IMALA SAM CISTU 13*11 cm, I POREMEĆAJ HORMONA(povećan nivo androgena). zaglavila sam na operaciju na kojoj su ni odstranili levi jajnik i jajovod,posle toga imala brojne komplikacije,pila sam hormonske(kontraceptivne) pilule,i na kraju su mi hormoni i preostali jajnik normalni, ali mi kosa i dalje katastrofalno opada.moj savet ti je da se obratiš dermatologu, ali pre svega i endokrinologu!preporučujem ti dr Cvijanovića sa Kliničkog centra u BG, ništa se ne plaća,a on me je prvi uputio na analize,i možda mi i spasio život,jer ovi drugi cistu nikad ne bi otkrili,a da je pukla, mogu misliti šta bi sve bilo. ne bih da te plašim,ali pravac endokrinolog! kod mene su čekali dve godine da me pošalju kod njega,ali ako tvoj problem ne traje toliko dugo, verovatno nije tako ozbiljno kao kod mene.sve najbolje!
PS ako čuješ za neki lek, losion ili bilo šta drugo, molim te javi! imam 19 godina i prilično sam očajna, za 3 godine opalo mi je više od pola kose! a nekad sam imala dugu i gustu kovrdžavu kosu...

Meni je prosle godine u septembru pocela da opada kosa u pecatima.Dijagnoza je alopecia areate,uzrok je stres.Par meseci pre toga zaista sam imala vise stresnih situacija zbog bolesti deteta.Skoro 80% mi je kose opalo,morala sam da kupim periku bez koje sam mogla samo u kuci.Uzas.Sasvim slucajno sam saznala za Dr.Filipa Sera koji radi na koznom u DZordza Vasingtona.Prepisao mi je neke tecnosti koje sam mazala i redovno isla na kontrole.Opadanje je zaustavljeno,kosa je pocela da raste u pocetku bela,a kasnije se vratila u prirodnu boju.I pored pomoci dr. mislim da sam dosta doprinela i sama.Naterala sam sebe da ne razmisljam o kosi i veruj mi nekad sam sama sebi bila smesna ponasajuci se kao da imam bujnu kosu.Ali sada slobodno mogu reci da sam uspela.Posavetovala bih te da posetis pomenutog doktora koji ce ti pomoci i sto je najvaznije da nateras sebe da se ne nerviras.Pozdrav
 
7sins:
Meni se isto dogodilo pre godinu dana. Pronasla sam lek ali ne bih da reklamiram, ko je zainteresovan neka mi se javi na pp. Inace ja sam bila ocajna, skoro sva kosa je bila opala, lecili su me svim i svacim od kortikosteroida do raznih losiona i sampona ali bez uspeha. Razlog - stres, tada sam obavila sve pretrage i sve je zdravstveno samnom bilo u redu. Puno sam se time i opterecivala, i onda shvatila da mi to samo pogorsava stanje. Osisala sam se potpuno (ono sto je ostalo za osisati), kupila periku, mazala taj lek i bilo je sve bolje i bolje. Puno srece u lecenju.
ja sam zainteresovana za taj lek pa ako hoces reci mi sta si koristila
 
I JA SAM IMALA ISTIH PROBLEMA,NISAM ZNALA STA JE RAZLOG KADA SAM GA OTKRILA PROBLEMI SU POC.NESTAJATI.A RAZLOG JE NARAVNO STRES.SAD NERAZMISLJAM MNOGO O KOSI I NEGLEDAM KOLIKO JE DLAKA DANAS ISPALO..TAKO DA MOGU RECI DA SE POBOLJSAVA STANJE.INACE STAVLJAM DOMACA PAKOVANJA ZUMANCE,MASLINOVO ULJE,MALO LIMUNA.PIJEM KOPRIVINE KAPI,KORISTILA SAM I AMPULE ZA JACANJE KORIJENA KOSE I TO BI BILO TO.
 

Back
Top