Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

S nepunih pet godina sam dobila alopeciju. Najgora je bila kad sam ušla u sedamnaestu godinu kad sam ostala bez kose. Nitko ama baš nitko u obitelji nije imao alopeciju. Mnoge studije, bar ono što sam ja čitala, govore o poremećaju u genetici ali ne nasljednoj nego samo tvojoj osobnoj će dovesti do alopecije. Znači u jednom trenutku neki okidač će napraviti kratki spoj u tvom organizmu i bijela krvna zrnca ne prepoznaju tvoje tijelo i napadaju ga. Što to dovede organizam, kad je on najslabiji, do toga da narušava harmoniju rada. Kod alopecije moraš biti strpljiv da vidiš reakciju kose na pojedine terapije, a to traži neki vremenski period. Pa kad vidiš da terapija nije pomogla, a vrijeme prošlo dođe ti da počupaš i ono kose što imaš na glavi. Kad sam bila u godinama 17, 18 do 23 kod kojeg sam god liječnika otišla s vrata te dočeka to vam je od temperamenta. Manje stresa, manje nervoze i što ti znam više što nisu pričali. Kakav je to temperament, nervoza i sekiracija djetetu od četiri ili pet godina? I ono što je najinteresantnije, kod nas koji imamo alopeciju, svakome pomogne (ili ne pomogne) različita terapija. Sad pazim što jedem. Ne unosim hranu u organizam koja povećava kiselost organizma. Recimo ako sam pojela nešto slatko danas, što povećava kiselost organizma, sutra ću preskočiti takav obrok i pojest ću recimo ribu itd. Hoću da kažem da sam svoju prehranu okrenula naopako. Ono što sam morala izbaciti zamijenila sam nekom drugom hranom. Morala sam jer sam išla prema alopeciji totales koju sam već imala i upalilo je. U mene je okidač kiselost organizma koja je u nalazima krvi ok. Inače svi su mi nalazi uredni ali je alopecija prisutna. Malo sam duga u priči, ali evo još nešto da kažem i možda pomogne nekome da ne pogriješi kao ja. Rekli su mi da pijem jednu čašu vode u koju sam stavila jednu veliku žlicu domaćeg jabučnog octa svaki dan. Treći dan po korištenju toga puna mi je šaka bila kose. Za poludit. Sad postoje pečati, ali se ne šire i polako niče nova kosa koja je bijela i malo kad ostari prelazi u moju prirodnu. Ja još puno toga koristim ali i sad sam se raspričala. Lijepi pozdrav.:heart:
 
S nepunih pet godina sam dobila alopeciju. Najgora je bila kad sam ušla u sedamnaestu godinu kad sam ostala bez kose. Nitko ama baš nitko u obitelji nije imao alopeciju. Mnoge studije, bar ono što sam ja čitala, govore o poremećaju u genetici ali ne nasljednoj nego samo tvojoj osobnoj će dovesti do alopecije. Znači u jednom trenutku neki okidač će napraviti kratki spoj u tvom organizmu i bijela krvna zrnca ne prepoznaju tvoje tijelo i napadaju ga. Što to dovede organizam, kad je on najslabiji, do toga da narušava harmoniju rada. Kod alopecije moraš biti strpljiv da vidiš reakciju kose na pojedine terapije, a to traži neki vremenski period. Pa kad vidiš da terapija nije pomogla, a vrijeme prošlo dođe ti da počupaš i ono kose što imaš na glavi. Kad sam bila u godinama 17, 18 do 23 kod kojeg sam god liječnika otišla s vrata te dočeka to vam je od temperamenta. Manje stresa, manje nervoze i što ti znam više što nisu pričali. Kakav je to temperament, nervoza i sekiracija djetetu od četiri ili pet godina? I ono što je najinteresantnije, kod nas koji imamo alopeciju, svakome pomogne (ili ne pomogne) različita terapija. Sad pazim što jedem. Ne unosim hranu u organizam koja povećava kiselost organizma. Recimo ako sam pojela nešto slatko danas, što povećava kiselost organizma, sutra ću preskočiti takav obrok i pojest ću recimo ribu itd. Hoću da kažem da sam svoju prehranu okrenula naopako. Ono što sam morala izbaciti zamijenila sam nekom drugom hranom. Morala sam jer sam išla prema alopeciji totales koju sam već imala i upalilo je. U mene je okidač kiselost organizma koja je u nalazima krvi ok. Inače svi su mi nalazi uredni ali je alopecija prisutna. Malo sam duga u priči, ali evo još nešto da kažem i možda pomogne nekome da ne pogriješi kao ja. Rekli su mi da pijem jednu čašu vode u koju sam stavila jednu veliku žlicu domaćeg jabučnog octa svaki dan. Treći dan po korištenju toga puna mi je šaka bila kose. Za poludit. Sad postoje pečati, ali se ne šire i polako niče nova kosa koja je bijela i malo kad ostari prelazi u moju prirodnu. Ja još puno toga koristim ali i sad sam se raspričala. Lijepi pozdrav.:heart:

Ne, nisi duga, predivno objasnjavas. Ja mogu da zamislim kako ti je bilo bas u vreme kada si imala 17-18 godina.
Tu i tada treba biti jak, a to za mladu zenu ( bas ta kosa, ukras lica)
zaista je frustrirajuce. Ali vidis, danas svet izgleda drugacije.
A lekari su zaista svi takvi da kad ne znaju dalje obicno pocnu mantru o stresu.
sigurno ce ti se i Tamarina mama zahvaliti posebno, ali imas i od mene lep pozdrav:heart:

- - - - - - - - - -

Molim da mi posaljete ime leka za opadanje kosw
Pa ne postoji lek.
 
Marina4, uopste nisi opsirna, naprotiv, meni su bas iskustva najdragocenija :) Moja devojcica ima par manjih pecata odmah u predelu iznad vrata... Cini mi se da je opadanje kose sada prestalo... Nakon terapije Sinodermom...
Jako sam nestrpljiva da pocne ponovo da raste... i iskreno, najiskrenije se nadam da se vise nece pojavljivati... Srce me boli.. Ipak, uteno je to da ipak Alopecija nije opasna po zivot bolest, jer je meni u pocetku sve uzasno strasno delovalo...
Divni ste... Hvala Vam svima na podrsci i savetima... P.s. Izbacujem joj mleko!!! I tako ga ne podnosi!
 
Alopecija areata je izlečiva bolest, ja sam nakon više od 15 godina napokon blizu da to okončam, nadam se za sva vremena. U 6 godini pojavio mi se prvi pečat na samom temenu vremenom se boles širila do alopecie universalis, do predpubertetnog perioda imao sam oko 70 % kose, koja mi je u pubertetu gotovo opala, sve i svašta sam mazao, radio, uložio dosta novca ali bez efekta. Pre par godina izvadio sam jedan kvarni zub i nakon toga kosa mi je počela rasti tada sam dobio i bradu i dlake po telu i bez ičega drugog sam povratio polovinu kose sveo sam je na ofijasis, danas mazanjem obične nivea kreme za telo povratio sam gotovo svu kosu nešto malo duže trajao proces oko 1 godine ali uspešno. Sada koristim kombinaciju nivea kreme, sinoderma i ad kapi uljane, mažem to neobavezno kada se setim izuzetni su rezlutati imam svojih slika da pokažem ovu kombinaciju sam sam smislio sve košta oko 400 dinara. Imam i još jedan melem da preporučim koji je jedini pre ovog bio efikasan: 1. Prvo se maže komova rakija u kojoj se nalazi isečen beli luk treba da odstoji neko vreme. 2. sinoderm mast. 3. maslinovo ulje 4. ad kapi sve se maže na razmaku od 20 min, nakon nanopšenja poslednjeg leka prolazi 1 h, pa se na glavu natrlja 1 jaje (ili više) i ispere korenom od koprive to je to za svake savete da pomognem tu sam. Nek vam je bog upomoći i želim vam uspeh kao i ja što sam doživeo.
 
Prvi put se uključujem u ovu temu. Sin (sada ima 34 godine) je pre 30 godina imao alopeciju, na 3-4 mesta je imao pečate po vlasištu. Tada su mu ta mesta tretirali tečnim azotom i kroz nekoliko dana mu je odmah krenula nova kosa (kao brada od 2-3 dana) i više nikada nije imao taj problem. Pre mesec dana se njegovoj ćerki od 9 godina, pojavio pečat ovalnog oblika promera 2-3 cm sa 1 cm i to iznad samog čela, 2-3 cm od početka kose, tako da je izuzetno vidljivo. Inače ima dugu kosu do pojasa, koju redovno održava. Sin ju je vodio do lekara i dali su neku kremu (mislim da je cinkova, jer je jako bela kada je namaže)... do sada za ovih mesec dana ne vidim nikakve promene. Ne proširuje se, ali ni ne raste nova kosa. Prva reakcija lekara (posle svih analiza koji su bili dobri) je da je to verovatno uzrok stresa (garantovano nije osoba koja je pod stresom, kod mene je od jutra do večeri, odličan đak, sama govori o svim svojim problemima, nije zatvorena osoba). Ne razumem, zbog čega joj nisu ovaj pečat tretirali tečnim azotom, da li se to više ne koristi? Da li je ovo genetski? Inače sin se pre godinu i po razboleo od Multipla skleroze... posle budnih 2-3 meseca, stanje mu je stabilno, ali nije kao pre, jer se zamara (pre je bio maratonac) sada se umara i posle nekoliko stotina metara pešačenja. Od tog najanijeg detinjstva nije imao problem sa alopecijom...
 
Prvi put se uključujem u ovu temu. Sin (sada ima 34 godine) je pre 30 godina imao alopeciju, na 3-4 mesta je imao pečate po vlasištu. Tada su mu ta mesta tretirali tečnim azotom i kroz nekoliko dana mu je odmah krenula nova kosa (kao brada od 2-3 dana) i više nikada nije imao taj problem. Pre mesec dana se njegovoj ćerki od 9 godina, pojavio pečat ovalnog oblika promera 2-3 cm sa 1 cm i to iznad samog čela, 2-3 cm od početka kose, tako da je izuzetno vidljivo. Inače ima dugu kosu do pojasa, koju redovno održava. Sin ju je vodio do lekara i dali su neku kremu (mislim da je cinkova, jer je jako bela kada je namaže)... do sada za ovih mesec dana ne vidim nikakve promene. Ne proširuje se, ali ni ne raste nova kosa. Prva reakcija lekara (posle svih analiza koji su bili dobri) je da je to verovatno uzrok stresa (garantovano nije osoba koja je pod stresom, kod mene je od jutra do večeri, odličan đak, sama govori o svim svojim problemima, nije zatvorena osoba). Ne razumem, zbog čega joj nisu ovaj pečat tretirali tečnim azotom, da li se to više ne koristi? Da li je ovo genetski? Inače sin se pre godinu i po razboleo od Multipla skleroze... posle budnih 2-3 meseca, stanje mu je stabilno, ali nije kao pre, jer se zamara (pre je bio maratonac) sada se umara i posle nekoliko stotina metara pešačenja. Od tog najanijeg detinjstva nije imao problem sa alopecijom...
Slucajno mu je pomogao taj tretman sa tecnim azotom, pre trideset godina taj se tecni azot koristio i protiv akni i svega i svacega, bio je
neki hit u kozmetici. Tvoja unuka bi trebalo da skrati kosu, napravi neku frizuricu sa kratkom kosom, verovatno ce se to sve samo od sebe srediti.
Nema leka za to, Jedini je " lek" presadjivanje kose na tim mestima, ali to za nju ne dolazi u obzir, hormoni ce to sve srediti.
 
Veliki pozdrav svima a posebna zahvalnost administratorima ove teme... Na mnogim mestima na webu sam citao o leku gospodina Mija Vuletica i o rezultatima koje postize..
Nedavno mi se kosa pocela razredjivati i dlake su bile posvuda... dermatolog je ustanovio opadanje kose prouzrokovano slabljenjem imunog sistema sa genetskom osnovom slabog folikula dlake i sporom regeneracijom tkiva na kozi glave... prepisana terapija mi nije pomogla, uzaludno sam se trudio slusajuci dermatologa o tome kako nisam dovoljno uporan i kako je potrebno vreme ... odustao sam od terapije i odlucio da kontaktiram gospodina i pokusam sa njegovim preparatima.. Gospodin je za svoje preparate dobio potvrdu o zdravstvenoj ispravnosti na institutu Batut i to me je jos vise ubedilo da pokusam... Dobio sam lek DAXINOL u bocici od 100ml i to pakovanje mi je trajalo nesto vise od 3 meseca... za to vreme perut (koja je nastala kao nus-pojava koriscenja kreme koju mi je dermatolog prepisao) je nestala a kosa je polako prestajala da opada, sa jos jednom bocicom opadanje je u potpunosti nestalo, koristim trecu turu pakovanja i nova kosa je na moje veliko odusevljenje pocela da raste.. nazalost nova kosa nece biti gusta kao stara ali barem se celavost nece dalje siriti... Dugujem veliku zahvalnost ovom gospodinu i svima koji imaju bilo koji problem sa opadanjem kose pa i sa alopecijom areatom za koju gosp ima lek. Nadam se da ce ovaj komentar biti od pomoci.. Svako dobro svima!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li je neko od vas koristio kenalog inekcije na mjestima zahvaćenim užasmom alipecijom.Borim se sa njom skoro godinu dana koristila sam blago rečeno svašta i kod zadnjeg dermatologa napokon mi je rekla da je alopecija zahvatila vrat prvo i da je to alopecija zvana zmija koja zahvata vrat i kruzni dio oko glave sada su mi dali kenalog inekcije minoksidil 2%,alpecin c1 ali još ne vidim pomaka mada.je prošlo tek 6 dana od inekcija.U ovakvim slučajevima zaista treba podška i savjet ljudi koji su prošli kroz ovo.
 
Pečati na glavi, od opadanja, su kod ljudi prva pomisao na leukemiju ili lečenje hemoterapijom, ali ne mora to biti uzrok opadanja kose na pečate. Ukoliko znate pravi uzrok, lečenje je uspešno. Evo nekih razloga alopecije: https://www.ahttransplantacijakose.com/opadanje-kose-na-pecate/
Ja bih baš voljela da imam neki razlog manjak gvožđa u krvi makar,ali sve mi je ok. Nema 1 sitnica da nije ok, svi pripisuju stresu.Ja jesam imala 2 baš jaka stresa ali nikako da prestane i kazu samo hormonske inekcije zaustavljaju taj kenalog u tjeme na ogoljena mjesta ili diprofos inekcija u debelo meso sad sam kenalog uzela i jesam li pogriješila nzn jer nikako da stane opadanje. Mada mi je rekla 15 dana prvi rezultati
 
Da li je neko od vas koristio kenalog inekcije na mjestima zahvaćenim užasmom alipecijom.Borim se sa njom skoro godinu dana koristila sam blago rečeno svašta i kod zadnjeg dermatologa napokon mi je rekla da je alopecija zahvatila vrat prvo i da je to alopecija zvana zmija koja zahvata vrat i kruzni dio oko glave sada su mi dali kenalog inekcije minoksidil 2%,alpecin c1 ali još ne vidim pomaka mada.je prošlo tek 6 dana od inekcija.U ovakvim slučajevima zaista treba podška i savjet ljudi koji su prošli kroz ovo.
Mozda neces ni videti bilo kakav pomak, nekima je kao pomogla ( doduse ne sumnjam i da jeste, ali ta alopecija
ima stotinu lica i nalicja tako da je moguce da tebi nece pomoci.
Moj ti je savet, s obzirom da to nemas od rodjenja, da se "smiris" ( izvini na izrazu, ne znam bolji)
jer kako je dosla bez ikakve najave, tako ce i proci.
 
Mozda neces ni videti bilo kakav pomak, nekima je kao pomogla ( doduse ne sumnjam i da jeste, ali ta alopecija
ima stotinu lica i nalicja tako da je moguce da tebi nece pomoci.
Moj ti je savet, s obzirom da to nemas od rodjenja, da se "smiris" ( izvini na izrazu, ne znam bolji)
jer kako je dosla bez ikakve najave, tako ce i proci.
Pa odličan izraz,pokušavam ali mi je noćna mora -sušenje kose i češljanje al valjda je svakoj ženskoj osobi to tèžak period kad vidi da još opada.A zbunjuju me i doktori- kenalog kod jednog 100%pa drugi diprofos ,više nzn što koristiti. Da stane opadanje ja bih bila presrećna a rast će krenut.Hvala na odgivoru❤
 
Pa odličan izraz,pokušavam ali mi je noćna mora -sušenje kose i češljanje al valjda je svakoj ženskoj osobi to tèžak period kad vidi da još opada.A zbunjuju me i doktori- kenalog kod jednog 100%pa drugi diprofos ,više nzn što koristiti. Da stane opadanje ja bih bila presrećna a rast će krenut.Hvala na odgivoru❤
Niki, svako od nas ( barem od nas malo strajijih zena) dozivljavao je te stresove kada ti kosa odlazi u zemlju nedodjiju
i to tako mesecima, ali se onda sve nekako stabilizuje pa si nekoliko godina mirna.
Ako to nemas urodjeno ne brini nista, sve je to priroda po sistemu danas jesi sutra nisi:heart:
 
Niki, svako od nas ( barem od nas malo strajijih zena) dozivljavao je te stresove kada ti kosa odlazi u zemlju nedodjiju
i to tako mesecima, ali se onda sve nekako stabilizuje pa si nekoliko godina mirna.
Ako to nemas urodjeno ne brini nista, sve je to priroda po sistemu danas jesi sutra nisi:heart:
Hvala puno na lijepim riječima podrške, nikad nisam bila bolesna jedino prije 5 god sam bila malokrvna i uvjek bila na granici dok prije 3 gkd kad sam se porodila i to sam sve sredila i zaista se valjda i treba smirit da bi krenulo nekako i samo. Hvala jos jednom ❤
 
I da se ispravim u vezi "starosti". Ja sam licno taj problem imala i sa svojih (valjda) 23 godina zivota,
mislila sam da ce mi otpasti sva kosa, ali je doslo, proslo, zene po prirodi stvari iz godine u godinu
imaju sve manje kose, ali nikada nisu bas i celave;)
I ja sam imala sa 15 koliko se sjećam od prevelike hemije tj gela za kosu i tada su mi davali diprofos i finalgon i izrasla je za sveti tren.A ovaj put sam kao kenalog da ne trujem čitav organizam e sad imam jos 7 dana do tih 15 njihovih da se vidi poboljšanje.A kosa mi je uvjek bila toliko gusta i mogu reći divlja rasla je stalno i imala sam kao male antenice
 
I ja sam imala sa 15 koliko se sjećam od prevelike hemije tj gela za kosu i tada su mi davali diprofos i finalgon i izrasla je za sveti tren.A ovaj put sam kao kenalog da ne trujem čitav organizam e sad imam jos 7 dana do tih 15 njihovih da se vidi poboljšanje.A kosa mi je uvjek bila toliko gusta i mogu reći divlja rasla je stalno i imala sam kao male antenice
Niki, udri bre brigu na veselje, ne patis ti od nikakve alopecije, alopecija je gadna bolest, zaboravi da uopste
mozes da imas tu boljku.
 
Na žalost alopecija pogađe i decu . Ima više vrsta i više uzroka.

Alopecia (gubitak kose) nije samo problem odraslih već se javlja i kod 3% dece. Za roditelje je ovo zastrašujući problem. Postavljanjem dijagnoze, alopecia kod dece se efikasno leči. Za većinu dece, stariju od 2 godine, uzročnik alopecija može biti:



Alopecia areata
Obolenje koje je autoimunog porekla. Ono se manifestuje iznenadnom pojavom okruglih, pečatastih, regija bez kose. Pečati koji nastaju su glatki i oni ne sadrže prekinutu kosu. Lek za ovu bolest ne postoji ali postoje tretmani koji bolest mogu držati pod kontrolom. Nakon godinu dana, kod najvećeg broja dece, kosa izraste ponovo dok je neki ponovo gube. Kod 5% dece, bolest napreduje u stanje koje se naziva alopecia totalis, gubitak kose na čitavom skalpu. Kod neke dece ovo se razvija u stanje koje nazivamo alopecia universalis ili gubitak svih dlaka na telu. Tretman za mlađu decu se sastoji od kortikosteroidnih masti. Te masti se stavljaju na regije bez kose. Kod tinejdžera se mogu ubrizgavati steroidi u skalp. Kao dodatak terapiji koristi se Minoksidil i očekivani ponovni rast kose je oko 8-12 nedelja. Ova deca celog života imaju sklonosti da u nekim stresnim situacijama reaguju gubitkom kose u pečatima.

Tinea Capitis
Gljivična infekcija skalpa. Na skalpu se uočavaju keratoične naslage, bele boje, kao perut. Ove promene svrbe, dlaka na ovoj regiji je prekinuta i izgleda kao crna tačka. Dermoskopijom se potvrđuje klinička dijagnoza, a tretman obuhvata tablete ili masti. Dete koje ima ovu gljivičnu infekciju ne sme sa drugom decom da deli jastuke, kape, šnale ili četke za kosu.

Trihotilomanija
Gubitak kose koji nastane ako dete povlači, uvrće ili čupa kosu. U pitanju je opsesivno-kompulsivno obolenje jer se postupak stalno ponavlja. Kosa deteta ima regije bez kose ili regije sa prekinutom kosom. Regije bez kose su obično na strani detetove dominantne ruke. Dete se oseća napeto uoči čupanja kose, tako da čupanje donosi olakšanje. Ovo počinje nekom stresnom situacijom u životu deteta, pa dete ne treba grditi, već uz pomoć psihologa strpljivo rešiti ovo ozbiljno stanje.

Nutritivna deficijencija
Nedostatak vitamina H (biotin, kompleks vitamina B), gvoždja i cinka. U nekim slučajevima, gubitak kose može biti simptom viška vitamin A. Dobro balansirana ishrana deteta vodi razvoju zdrave kose kod deteta.

Trakciona alopecia
Nošenje jako zategnutog repa, punđe, kike, riblje kosti dovodi do gubitka kose u prednjoj liniji, kosa se povlači nazad.

Telogeni efluvijum
Gubitak kose usled izrazitog stresa, kao što je hirurška intervencija, visoka temperatura, trauma ali i upotreba nekih lekova. U ovom slučaju folikuli dlake prestaju da rastu i ostaju dugo u mirnoj fazi rasta (telogena faza). Posle 6 i 16 nedelja kosa jako opada i vodi ka kompletnoj ćelavosti. Konkretne terapije i konkretnog testa za ovu dijagnozu nema, kosa se uglavnom vrati nakon pola godine do godinu dana.

Endokrini uzroci opadanja kose
Kod neke dece usled smanjene funkcije štitne žlezde i nivoa njenih hormona, javlja se gubitak kose. Dijagnoza se uspostavlja analizom nivoa hormona štitne žlezde kao i ultrazvučnim pregledom.

Gubitak kose kod dece nije retka pojava i mnogo je razloga koji dovode do tog stanja. Ukoliko primetite da Vaše dete gubi kosu, odmah se obratite pedijatru, kako bi se odredio uzrok i propisala adekvatna terapija.

Tekst je preuzet sa bloga
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top