Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

U apoteci kupi ricinusovo ulje i kapi koprive. I 2-3 sata pre svakog pranja utrljaj u kozhu glave i to tako neka odstoji.. Posle oko 2 nedelje primeticesh da ti raste brzhe, ali ce ti izrasti i nova kosa, tj. bice ti gushca.. Ako ne zhelish novu kosu tj gushcu vec samo da ti poraste tvoja, onda mozhesh samo kapi koprive stavljati i ponekada ricinus.. :)
To je potpuno bezazleno, nikako ne shkodi i veoma pomazhe .. :)
O kosi mozhesh naci vishe na www.ana.rs :)

amm... pa ja samo zhelim da mi poraste.... barem za 3 nedelje.... gde mogu da nadjem te kapi koprive, u apoteci or something? I koliko trebam tih kapi da stawim? Puno, malo...?? Hvala vam svimaa
 
@Valeria, pa cale mi je sad onako procelav, al on je do 40 sigurno imao kolko tolko kosu, al sad *** sa godinama.. Majka mi je isto imala mnogo jaku i lepu kosu, nazalost preminula je i tih zadnjih nekoliko meseci je njoj drasticno opadala kosa, ali to se utvrdilo da je zbog bolesti :/.

A i shvatam ja da recimo od bolesti krene mozda postepeno malo po malo, pa sve vise i vise da opada. Ali eto meni kad je kosa bila negde do ramena, znaci bas je bila duga, otisao sam i skratio je za jedno 4-5 cm-a, cisto da se osvezi i onda posle jedno dva pranja, samo onako ODJEDNOM na ceslju ma kilo mojih dlaka :// ..i od tada non stop ,ali non stop! gde god da se okrenem po kuci moje dlake, sedim za kompom bukvalno gledam kako opada.. ono kapiram kad se neko utripuje i umisli nesto, a evo ja ma kazem bukvalno mi u pramenovima kosa opada.

@blabla9184 hvala ti za ovaj link do foruma, zaista ima tamo dosta korisnih saveta i diskusija! A nije ni meni lako :/ ...jeste da je ok da za muskarca da bude celav, ali kosu ne bih dao ni za sta..i vojsku izbegavam zbog toga. al eto ne da mi se pa mi se ne da...

A kakva su iskustva sa ovim Vishy ampulama, ili sa Ricisuinovim uljem, ili sa ovim Kapima od korpive?
Ima li vidljivog efekta, sta bi mozda vi preporucili? Znam da verovatno ima u temi odgovora, ali na poslu mi je net i zaista malo vremena imam da bih bilo sta procitao. Molim vas pomozite mi kako-tako. Otisao bih ja kod dermatologa, al eto kakve nam se sve bolestine navadise bolje nam je i iz kuce da ne izlaizmo, a kamoli po bolnicama da se vucaramo.
 
Uh skupo:(
Ako je to, ne brini se, jer čim ti se regeneriše organizam i kosa će ponovo početi da raste.
Meni je, sećam se, kosa opadala neko vreme nakon što sam izašla iz bolnice (a svašta mi se dešavalo) i čim sam se regenerisala, prestalo je opadanje :) , to je samo bila reakcija organizma!
Još mi se poboljšala kosa kad sam regulisala ishranu :).
Dakle, znaš koji ti je sledeći korak...i javi nam šta si uradio.
 
Da, te kapi kupis u prodavnici, i stavish ih onako, malo, cisto da natapkas koren kose.. :)

Bobe :), ja ni bih znala za vichy, ali da je skupo-skupo je.. Medjutim, ja sam bar toliko dala na razne preparate za kosu, i nista nije pomoglo, mozda i vredi da probas sa tim.. Nadam se da ces uspeti to da resis!
A za onaj Hemel sampon (sto sam ti dala link), tom decku je dnevno opadalo oko 70-80 dlaka, trljao je kosu iznad papira i gledao.. Od tog sampona i multivitamin ulja mu upada znatno manje, do desetak dlaka, neka nijedna..
Srecno!:)
 
@Camaro?!?! od zuba?! *** meni kvaran ovaj skroz desni zub ima vec sedam meseci, i to bash onako boli kad jedem, al zar ne bi opadala kosa i ranije ako je od toga :/ ..

a samo neka zabadanja u ku**c ,*** ne mogu ustanem ujutru i kazhem "e dojaja dobro je"..
imao uzhas probleme u porodici (kad bolest udje u kucu to je najgore), pa eto sad sam se setio da i pre nego shto sam dobio mononukleozu da mi se pokvario zub i evo josh ga nisam opravio...i sad ostajem bez kose polako ali sigurno :/// sad me strah vishe i da je ocheshljam i da je operem, i zashto koji djavo se sad to deshava ne znam... vole bih da je drugachije


raja drzh te mi palcheve! ja stvarno i iskreno zhelim svakom u ovoj temi ko ima problem s kosom da shto pre to reshi, znam shta znachi voleti i imati dugu kosu a pocheti tako naglo da je gubish.
 
Au, pa za sedam meseci je organizam i te kako trpeo... A reakcija može biti i zakasnela.
Evo, pomenula sam moj slučaj; dok sam bila u bolnici, u sred akutnog stanja pogoršanja zdravlja, kosa je bila ok, a opadala je tek kad se sve završilo, po izlasku iz bolnice, i nakon mesec - dva je prestalo opadanje.
Jedna lekarka mi je rekla da hoće to i od stresa (pošto sam tada svašta preturila preko glave). A eto, sam kažeš, i tebi se svašta sada dešava, pa je stres takođe bitan faktor.
Poenta je da se ipak može regenerisati.
Želim ti da što pre povratiš svoju nekadašnju kosu!
 
@Camaro?!?! od zuba?! *** meni kvaran ovaj skroz desni zub ima vec sedam meseci, i to bash onako boli kad jedem, al zar ne bi opadala kosa i ranije ako je od toga :/ ..

a samo neka zabadanja u ku**c ,*** ne mogu ustanem ujutru i kazhem "e dojaja dobro je"..
imao uzhas probleme u porodici (kad bolest udje u kucu to je najgore), pa eto sad sam se setio da i pre nego shto sam dobio mononukleozu da mi se pokvario zub i evo josh ga nisam opravio...i sad ostajem bez kose polako ali sigurno :/// sad me strah vishe i da je ocheshljam i da je operem, i zashto koji djavo se sad to deshava ne znam... vole bih da je drugachije


raja drzh te mi palcheve! ja stvarno i iskreno zhelim svakom u ovoj temi ko ima problem s kosom da shto pre to reshi, znam shta znachi voleti i imati dugu kosu a pocheti tako naglo da je gubish.

Hej, skroz te razumem!
Meni je muka kada moram da je perem ili ujutru da ustanem i da se ocheshljam... Uh, i koliko sam smao plakala zbog toga!
Srecno ti!
Predlozila bih ti da idem kod lekara, dermatologa, tamo ces raditi neke analize i mocice da vide da li je sluchajno zbog neke bolesti ili tako nesto..
Znas, ako si imao puno stresa, i od toga puno opada..
 
E, i mene muči isti problem već godinama. Bio sam kod DR. Lalošević, i on kaže da imam previše tvrdu dlaku, koja se mesto da se savije dok spavam recimo, nabije u kožu, i napravi infekciju i tu se pojavi nešto slično kao bubuljica, a posle ostane pečat bez kose.
Neki su mi lekari rekli da je u pitanju hormonski poremećaj, neki zbog nervoze...


Aj sad, recite mi samo da će se ove rupe popuniti kosom
 
Poslednja izmena:
A npr, kazhete mozhe od stresa? Jel mozhe onda kosa da se regenerishe vidno za neki kraci period ili kako? Mislim ne mozhe ona da se regenerishe tako najednom,a jel mozhe da se smanji opadanje npr posle dva-tri pranja? Jer ono, kad je neko izlozhen stresu onda je izlozhen konstantno i shta znam ://

Evo sad ovde gde radim, radim nekih pet dana, i juche uzeo da pometem malo radnju, haos mojih dlaka, na sve strane :/ ..zashto, nisam pametan
 
Samo da vam kazhem, nemojte da odete na onaj pregled temena glave u BGu, u onoj jednoj apoteci, sto postoji od kada.. Recicu vam tacno kako so zove, posle. To je glupost, kao sa nekim uredjajem ti gledaju teme, ali je sve samo reklamiranje rougaj kozmetike, ko ja je jaaaako skupa. Ja to nisam kupila jer sam od dosta njih na onom forumu pricitala da im nije pomoglo.
 
ljudi moji bedak ://... vecheras MORAM da perem kosu, znachi eto bukvalno je nisam prao pet dana u nadi da cu da nabavim neke od preporuchenih preparata, i nishta...

a da vidite samo ovde u ovoj radnji gde radim, pun patos mojih dlaka ://... zhao mi bre zbog kose, stvarno ne razumem kako mozhe ovako odjednom..ajde necu vas zabadam vishe. hvala svima na odgovorima i podrshci, zhelim da se svima kosa brzo oporavi. pozdrav milan
 
Trebao bi da odesh kod lekara!
Ja sam bila.
Odesh kod lekara opshte prakse i kazhesh mu to.
Radices tada krvnu sliku i josh 2-3 pregleda. Uzrok opadanju kose mozhe biti nedostatak gvozhdja ili neke bakterije koje se nalaze i crevima i zglobovima. Trebao bi da odesh! Ja sam bila, i sada sam bar mirna jer znam da nije od tako nechega. Mozhe da ti da uput i kod dermatologa, gde ces dobiti nesto protiv toga! (koje i mozhe i ne mora da ti odgovara)
Srecno! :) (ali se ne zajebavaj, jer ako je nesto od toga, nikakav vichy ti nece pomoci)

Videcesh, kada preduzmesh neshto, smanjiceti se i stres. I pokushaj sto manje da se nerviras! Znam da to nije lako, ali pokushaj..
Evo ti jedan racept, koji smanjuje opadanje, a prirodan je:
U pola litre komove rakije stavish 10-15 chena belog luka. Ostavish da odstoji 2-3 nedelje, i sa tim pred pranje kose namazhesh koren, tj. koristish ga kao losion.
~~
Nego, da li osecash da t ise kosa razredila? Mozhesh koristiti ricinusovo ulje i kapi koprive da bi ti kosa ponovo narasla!

Stvarno, ima toooooliko toga protiv opadanja, moras samo naci sta tebi odgovara..
 
Poslednja izmena:
Trebao bi da odesh kod lekara!
Ja sam bila.
Odesh kod lekara opshte prakse i kazhesh mu to.
Radices tada krvnu sliku i josh 2-3 pregleda. Uzrok opadanju kose mozhe biti nedostatak gvozhdja ili neke bakterije koje se nalaze i crevima i zglobovima. Trebao bi da odesh! Ja sam bila, i sada sam bar mirna jer znam da nije od tako nechega. Mozhe da ti da uput i kod dermatologa, gde ces dobiti nesto protiv toga! (koje i mozhe i ne mora da ti odgovara)
Srecno! :) (ali se ne zajebavaj, jer ako je nesto od toga, nikakav vichy ti nece pomoci)

Videcesh, kada preduzmesh neshto, smanjiceti se i stres. I pokushaj sto manje da se nerviras! Znam da to nije lako, ali pokushaj..
Evo ti jedan racept, koji smanjuje opadanje, a prirodan je:
U pola litre komove rakije stavish 10-15 chena belog luka. Ostavish da odstoji 2-3 nedelje, i sa tim pred pranje kose namazhesh koren, tj. koristish ga kao losion.
~~
Nego, da li osecash da t ise kosa razredila? Mozhesh koristiti ricinusovo ulje i kapi koprive da bi ti kosa ponovo narasla!

Stvarno, ima toooooliko toga protiv opadanja, moras samo naci sta tebi odgovara..

Jel taj prirodni recept pomaze sta?Sta je tebi pomoglo?:)
 
ovde se neslazem samo sa jednim...to sto ne unosi aminokiseline zivotinjskog porekla nema veze sa opadanjem kose...ljudski organizam spada u grupu polodojeda a ne mesozdera...to sto mi jedemo meso je nesto drugo..ali bez mesa mozemo sasvim normalno da funkcionisemo....jedino sto vegetarijanci pa i svi ostali moraju i trebaju da se hrane zdravo i raznovrsno....

Kritikovao sam vegetarijanstvo i mislim da takav stav ima osnova.

U svakom slučaju hvala ti na primedbi jer sam malo proverio gde ima najviše metionina. Metionin je esencijalna amino kiselina iz koje se može sintetizovati cistein koji opet utiče na sintezu keratina glavnog sastojka kose. Na moje iznenadjenje pronašao sam da metionina najviše ima u susamu !!!
 
Jel taj prirodni recept pomaze sta?Sta je tebi pomoglo?:)

Nisma josh sigurna zato shto ga od nedavno koristim, ali znam da mi od ricinusa raste nova. :)
Ovako, trenutno koristim bash biljni shamon od belog luka i korpive (ne znam kako se tachno zove, ako te zanima napisacu) i od njega mi je kosa mnogo manje masna i imam manje peruti, ali josh na opadanju ne vidim neki bitan rezultat. Ali, bar neko poboljshanje. :)
Kada skroz oporavim kosu od opadanja, svakako cu napisati od chega mi je prestala opadati, mozhda i nekome drugom to pomogne! :)
Jel ti isto imash problem sa opadanjem?
E, da, i kapi koprive su extra!
 

Back
Top