sin jedinac

O cijem ili kakvom? Malo ga opisite....
Mozda sam subjektivna ali mislim da se na osnovu samo te jedne reci "jedinac" ne mogu opisati necije karakterne osobine. A mozda i mogu....nisam se bavila time...Pozdrav :D
 
jel to pitanje tipa..sta fali sinu jedincu?
nista,ako se odgaja normalno.a pravilo vazi i za sve jedince na planeti :wink:
dakle,znam mnoge jedince jedni su postali kompletni kreteni,jer su to roditelji od njih napravili,a drugi su toliko divni da bi neko ko ima ubedjenje da su jedinci,takvi i takvi,pomislio da imaju bar 5 oro brace :P ja sam jedinica.
i nista mi ne fali,osim mozda jednog brata :wink:
 
Jedino je problem sto ostaju sami u zivotu.
I pored svih ljudi koji vas okruzuju nema zamene za rodjenog brata ili sestru bez obzira na razlike u godinama, interesovanjima, zivotnim putevima, uvek imate nekog na koga se mozete bezuslovno osloniti (ne govorim o idiotizovanim primerima gde su rodjena braca ili sestre u losim odnosima ili cak i ne govore medjusobno).
A s`druge strane jedinci su ekskluzivni prestolonaslednici pa su samim tim posebno na ceni kao potencijalne udavace tj. mladozenje... :lol: :lol: :lol:
 
Sin jedinac?pa dok je mali on je obicno najvaznija pojava za svoje roditelje,rodbinu i okolinu kao inace i devojcica jedinica.To u ranom detinjstvu i nije tako lose kako za njega tako i za roditelje ali sin jedinac kao odrastao?Pa postoji mogucnos da izraste u samozivo,sebicno i egoisticno stvorenje/kao i devojcica jedinica/Sve u svemu sta ce biti od jedinceta/ne vezano za pol/zavisi iskljucivo od roditelja i vaspitanja.Ponznajem divne sinove jedince,odgovorne,nezne,nesebicne,poslovne ljude i razmazene,neodgovorne,samozive sinove koji imaju bracu i sestre.Znaci jedince/ne bitan pol/postaje ono sto su roditelji od njega stvorili,vaspitavajuci ga na ovaj ili onaj nacin.
 
Moj si je jedinac(silom prilika),ali mislim da pravilan odgoj može uraditi mnogo.Ide u vrtić,učim ga da zna djeliti,da nije centar svijeta samo ON,po svaku cijenu.
Između ostalog poznajem mnogu djecu koja i pokraj brače ili sestara,su ekscentrični,škrti....
Tako da nikako nije pravilo,mada rizik postoji :roll:
 
Mislim da ta deca po pravilu pate citavog zivota za bratom ili sestrom.Sve ostalo,mislim na njihovo ponasanje i odnos prema drugim ljudima, zavisi od vaspitanja tj. od njihovih roditelja( gena),baka,deka...
 
savic:
Mislim da ta deca po pravilu pate citavog zivota za bratom ili sestrom.Sve ostalo,mislim na njihovo ponasanje i odnos prema drugim ljudima, zavisi od vaspitanja tj. od njihovih roditelja( gena),baka,deka...

Ma neee, mislim, mozda neko, ali nije pravilo. Ja ne patim, jer ne poznajem taj osecaj. Verovatno nije dobro da dete bude uskraceno za tu (verujem jaku) emociju, ali kroz sta smo prosli i jos uvek prolazimo nece me cuditi ako veliki broj roditelja odluci da ima samo jedno dete! :?
 
savic:
Mislim da ta deca po pravilu pate citavog zivota za bratom ili sestrom.Sve ostalo,mislim na njihovo ponasanje i odnos prema drugim ljudima, zavisi od vaspitanja tj. od njihovih roditelja( gena),baka,deka...

da, i ja moram da te ispravim. u mojoj maloj porodici - svi smo jedinci, i nikad niko nije pozalio sto nema brata ili sestru. kako rece dama pre mene, nama je to nepoznat osecaj, kao sto je vama - biti jedinac :).
 
Setih se jednog naseg prijatelja, koji sada zivi daleko a koji je uvek govorio da ce imati samo jedno dete zato sto ima mladju sestru koja je bila jako zahtevna i razmazena kao dete pa je on kao "dobrica" redovno bio taj koji popusta i chini ustupke. Cak je i buducoj supruzi jos tokom zabavljanja rekao da zeli samo jedno dete...A onda je dobio preslatke blizance, devojcicu i decaka!!! :lol: :P :lol: :P
 
Tody:
Setih se jednog naseg prijatelja, koji sada zivi daleko a koji je uvek govorio da ce imati samo jedno dete zato sto ima mladju sestru koja je bila jako zahtevna i razmazena kao dete pa je on kao "dobrica" redovno bio taj koji popusta i chini ustupke. Cak je i buducoj supruzi jos tokom zabavljanja rekao da zeli samo jedno dete...A onda je dobio preslatke blizance, devojcicu i decaka!!! :lol: :P :lol: :P
moja mama je zbog sestre zelela samo jedno dete!
tako i bi.
 
Sin jedinac je sin jedinac.
Ne mora ništa da mu nedostaje, osim brata ili sestre sa kojima može da deli "brige" oko svega i svačega dok su mali, odnosno oko roditelja kada i on bude veliki, a roditelji već pomalo nemoćni...
 
Fantina:
Sin jedinac je sin jedinac.
Ne mora ništa da mu nedostaje, osim brata ili sestre sa kojima može da deli "brige" oko svega i svačega dok su mali, odnosno oko roditelja kada i on bude veliki, a roditelji već pomalo nemoćni...

Па испада сад да само док смо мали делимо ''бриге''око свега и свачега, а кад одрастемо, онда само око родитеља! Увек у животу ми је сестра била при руци кад год затреба ( као и ја њој ) и тако је и данас. Имамо толико тога заједничког, можемо да поделимо све проблеме, да помогнемо једна другој, да нам увек буде лепо и интересантно кад смо заједно, а често се виђамо! :)

И кад гледам моју децу видим колико значе једна другој и колико су срећне што имају једна другу. И срце ми је пуно кад их чујем како певају заједно док се играју, како се кикоћу, муљају, кад видим колико брину једна о другој... То је осећај за који јединци не знају...
 
Hellen:
Fantina:
Sin jedinac je sin jedinac.
Ne mora ništa da mu nedostaje, osim brata ili sestre sa kojima može da deli "brige" oko svega i svačega dok su mali, odnosno oko roditelja kada i on bude veliki, a roditelji već pomalo nemoćni...

Па испада сад да само док смо мали делимо ''бриге''око свега и свачега, а кад одрастемо, онда само око родитеља! Увек у животу ми је сестра била при руци кад год затреба ( као и ја њој ) и тако је и данас. Имамо толико тога заједничког, можемо да поделимо све проблеме, да помогнемо једна другој, да нам увек буде лепо и интересантно кад смо заједно, а често се виђамо! :)

И кад гледам моју децу видим колико значе једна другој и колико су срећне што имају једна другу. И срце ми је пуно кад их чујем како певају заједно док се играју, како се кикоћу, муљају, кад видим колико брину једна о другој... То је осећај за који јединци не знају...
U potpunosti se slazem sa tobom! I ja imam sestru koja mi mnogo znaci,i ne bih mogla da zamislim svoj zivot bez njene znacajne uloge u njemu.Bilo bi mnogo prazno i tuzno.Takodje, imam dva deteta koja se neizmerno vole i puno mi je srce dok ih gledam dok se igraju,pricaju, brane kad mi vicemo na njih...Jedinci su uskraceni, ali posto neznaju za za taj osecaj stvarno ne mogu ni da pate zbog toga
 
Moj muz je sin jedinac. Iako nije od onih sebicnih,ume ponekad da bude jako egocentrican. I to je razlog svih nasih medjusobnih "bitaka" :) . Kaze da je uvek hteo da ima mladju sestru, i da sam mu ja popunila i tu prazninu. :) :roll: I da je upravo to njegovo iskustvo razlog zasto on zeli bar troje dece. Isto kao i ja uostalom. Ma kad vidim kako mom malom klincu nedostaje drustvo za igru, dodje mi da mu odmah izrodim jos troje . :wink: Nemam nista protiv jedinaca, sve je to stvar izbora roditelja, ali ja licno sam uvek za mnozinu. :wink: :)
 
Jedinci/jedinice po mom misljenju nisu nista razlicite od ostale dece.U detinjstvu i pubertetu prozivljavaju iste stvari,npr.muce ih slicne dileme,strahovi,ali postoji rizik da postanu razmazena i nestabilna deca koja nemogu da se bore kroz zivot bez tudje podrske,ili nisu navikli da se bore za nesto.Mislim da sve to zavisi od odnosa roditelja prema svojoj deci.
 

Back
Top