energetski napici

ac3sd

Početnik
Poruka
3
Sta mislite o onim energetskim napicima (red bull, guarana), da li to moze da bude stetno, ili tacnije receno, da li je stetno u vecim kolicinama, da li su sastojci tih napitaka (kofein, taurin, secer i sta sve jos ne...) na bilo koji nacin losi po organizam itd....
 
ac3sd:
Sta mislite o onim energetskim napicima (red bull, guarana), da li to moze da bude stetno, ili tacnije receno, da li je stetno u vecim kolicinama, da li su sastojci tih napitaka (kofein, taurin, secer i sta sve jos ne...) na bilo koji nacin losi po organizam itd....

Odgovor na sva pitanja je DA; MERA je kljucna rec. Ko sto je u 'vecoj kolicini' stetna kafa, koka-kola ili duvan, velika kolicina slatkisa ili sokova, tako je i sa ovim.
 
Svi energetski napici,pa i kafa, trenutno "dižu" organizam tj. mobilisu i ono malo preostale energije koju imamo kada smo umorni,ali na kratke staze.Nakon njihovog dejstva osecamo se jos umornije i naravno da štete nasem zdravlju.
Moj savet je da u takvim situacijama pojedes neko voce (najbolje su banane),popijes limunadu i sl.,
a ukoliko se i dalje osecas umorno :arrow: pravac krevet.Vrlo jednostavno
 
Sve sto se unosi u prevelikim kolicinama moze da bude stetno.

Ja sam probao jedino Guaranu i Energis i konzumiram ih vrlo retko i to kad mi bas treba energija tj. ponekad kad vozim bajs... U poslednje vreme i to izbegavam, multivitaminski sokovi su mnogo bolji u te svrhe + bonzita :-)
 
ac3sd:
Sta mislite o onim energetskim napicima (red bull, guarana), da li to moze da bude stetno, ili tacnije receno, da li je stetno u vecim kolicinama, da li su sastojci tih napitaka (kofein, taurin, secer i sta sve jos ne...) na bilo koji nacin losi po organizam itd....

Zanimljiva temica, pošto imam reklamni materijal (dale mi devojčice na jednoj promociji).
Konkretno, odnosi se na Red Bull.
...taurin i glukuronolakton su dva važna elementa metabolizma koji mogu nedostajati telu, naročito pri većim naporima, stresu, pa čak i zagađenju okoline :shock: .
Red Bull uspešno nadoknađuje ove elemente i brzo uklanja štetne materije koje izazivaju napor, stres i zagađena okolina. (možda zato ima lep i beo ten) :lol:
Red Bull podstiče metabolizam, krvotok i rad centralnog nervog sistema.
Istraživanje u sportskoj medicini, koje su sproveli ISME, univerzitet u Frankfurtu i Paderbornu, pokazuje da:
RB direktno utiče na poboljšanje fizičkog stanja. Ispitanici koji su koristili, izdržali su najveća opterećenja čak 25% duže od ostalih.
RB utiče povoljno na rad srca i kardiovaskularnog sistema
povećava i sposobnost reakcije i koncentracije, pa zbog toga nije čudno što sve više i više sportista pobeđuje...blabla..
Ono zbog čega ja pijem RB, je njegovo svojstvo da povećava budnost, tako da s vremena na vreme pijem RB. I to nije baš toliko često :wink:
 
HeBePoBaTaH_:
ac3sd:
Sta mislite o onim energetskim napicima (red bull, guarana), da li to moze da bude stetno, ili tacnije receno, da li je stetno u vecim kolicinama, da li su sastojci tih napitaka (kofein, taurin, secer i sta sve jos ne...) na bilo koji nacin losi po organizam itd....

Zanimljiva temica, pošto imam reklamni materijal (dale mi devojčice na jednoj promociji).
Konkretno, odnosi se na Red Bull.
...taurin i glukuronolakton su dva važna elementa metabolizma koji mogu nedostajati telu, naročito pri većim naporima, stresu, pa čak i zagađenju okoline :shock: .
Red Bull uspešno nadoknađuje ove elemente i brzo uklanja štetne materije koje izazivaju napor, stres i zagađena okolina. (možda zato ima lep i beo ten) :lol:
Red Bull podstiče metabolizam, krvotok i rad centralnog nervog sistema.
Istraživanje u sportskoj medicini, koje su sproveli ISME, univerzitet u Frankfurtu i Paderbornu, pokazuje da:
RB direktno utiče na poboljšanje fizičkog stanja. Ispitanici koji su koristili, izdržali su najveća opterećenja čak 25% duže od ostalih.
RB utiče povoljno na rad srca i kardiovaskularnog sistema
povećava i sposobnost reakcije i koncentracije, pa zbog toga nije čudno što sve više i više sportista pobeđuje...blabla..
Ono zbog čega ja pijem RB, je njegovo svojstvo da povećava budnost, tako da s vremena na vreme pijem RB. I to nije baš toliko često :wink:


DA,DA....I PORASTU TI KRILA....
 
HeBePoBaTaH_:

Meni sve što je trebalo da poraste, poraslo je na vreme :lol:

Pošto pijem samo nes sa pola mleka, ne drogiram se, a workoholik sam, potrebno mi je nešto da me drži budim kad zatreba.
Red Bul je super stvar i mnogo je bolji od guarane ali i SKUPLJI sa razlogom.Ko se razume u nutricionisticke stvari i suplementaciju kad procita poledjinu RB videce sve i bice mu jasno :wink:
 
dr:
wild_child:
Da se ja ubacim :lol:
Naime prepisan mi je Eftil,i strogo mi je zabranjen alkohol....da li se ta zabrana odnosi i na Guaranu :cry:
Tj da li i energetska pica mogu lose da deluju sa lekovima
S obzirom da je eftil antiepileptik ja se ne bih igrala , moze da se zivi i bez Guarane.

Imam jos jedno pitanjce za Dr. ako nije problem....blah mozda nije ozbiljno al eto....naime moja terapije eftilom je krenula postepeno..od jedne cetvrtine uvece pa kao konacnu dozu treba da imam jednu celu uvece i pola ujutro.
E sad danas sam umesto jedne cetvrtine ujutro i cele uvvece ja slucajno sve popila ujutro...dakle jednu celu i jednu cetvrtinu...onako slucajno,,,,zamislila se i pogresila...
I sad me muci malo..koliko je to moglo da utice na terapiju i da li sad da uvece preskocim dozu ....kmee...uvek nesto zeznem...

Izvinjavam se unapred sto sam skrenula sa teme
 
Cao,

pretpostavljam da Eftil pijes zbog epilepsije? Danasnji lapsus nece izazvati bitnije posledice po tebe ali pokusaj da se drugi put ne zaboravljas a za danas ne brini, mozes da popijes cetvrtinu veceras a onda od ujutro po staroj semi: cetvrtina ujutro, cela uvece.
Pozdrav!
 
pikax:
Svi energetski napici,pa i kafa, trenutno "dižu" organizam tj. mobilisu i ono malo preostale energije koju imamo kada smo umorni,ali na kratke staze.Nakon njihovog dejstva osecamo se jos umornije i naravno da štete nasem zdravlju.
Moj savet je da u takvim situacijama pojedes neko voce (najbolje su banane),popijes limunadu i sl.,
a ukoliko se i dalje osecas umorno :arrow: pravac krevet.Vrlo jednostavno

Rjesenje za to je da nastavish da ga pijes tokom cijele noci bes prestanka pa dok chuka ne rikne... :twisted: :twisted: :twisted:
 

Back
Top