Vracanje prirodi

Anchika011

Početnik
Poruka
46
Zapocinjem ovu temu u zelji da ce se javiti dosta vas sa zanimljivim receptima namenjenim za lice, telo, kosu, nokte... ili bilo sta drugo vezano za covecije telo, ali bazirano iskljucivo na prirodi, nesto sto se moze naci svaki dan u frizideru, kredencu, na pijaci... Stop hemikalijama! :)
 
Anchika011:
Zapocinjem ovu temu u zelji da ce se javiti dosta vas sa zanimljivim receptima namenjenim za lice, telo, kosu, nokte... ili bilo sta drugo vezano za covecije telo, ali bazirano iskljucivo na prirodi, nesto sto se moze naci svaki dan u frizideru, kredencu, na pijaci... Stop hemikalijama! :)

Kratka i ubrzana receptura za prirodne preparate, a ne vraćanje prirodi...To je tačniji naziv tvoje teme...Ovo nema veze sa vraćanjem prirodi....
 
Tuzni_patak:
Anchika011:
Zapocinjem ovu temu u zelji da ce se javiti dosta vas sa zanimljivim receptima namenjenim za lice, telo, kosu, nokte... ili bilo sta drugo vezano za covecije telo, ali bazirano iskljucivo na prirodi, nesto sto se moze naci svaki dan u frizideru, kredencu, na pijaci... Stop hemikalijama! :)

Kratka i ubrzana receptura za prirodne preparate, a ne vraćanje prirodi...To je tačniji naziv tvoje teme...Ovo nema veze sa vraćanjem prirodi....

Nemoj biti tako negativan! Verovatno je to posledica tvoje tuge i meni je jako zao zbog toga, ali bas ne volim kada ljudi na neke opustene teme, poput ove, pocnu u startu sa nekom negacijom. Mislim da vecina zna na sta sam mislila, a, i ako me pogresno protumace, neka napisu, neka napisu i recepte iz prirode i pesmice na temu prirode.... Ma, sta god! Samo dok se lepo druzimo! Pozdrav!
 
Anchika011:
Zapocinjem ovu temu u zelji da ce se javiti dosta vas sa zanimljivim receptima namenjenim za lice, telo, kosu, nokte... ili bilo sta drugo vezano za covecije telo, ali bazirano iskljucivo na prirodi, nesto sto se moze naci svaki dan u frizideru, kredencu, na pijaci... Stop hemikalijama! :)
Za lice kamilica je zakon. Cisti+neguje. Ako se umivas redovno, primetices i sama.
 
Recept za lepse lice by china girls>

skuvati malo jaci caj od zalfije (da vri 10 min), ostaviti da se ohladi,procediti, razliti u posudu za led, staviti u zamrzivac.
Svaki dan mackati se tim zaledjenim kockicama caja. Zalfija smiruje upale, crvenilo, prirodni je antiseptik itd.
 
ja sjeckam krastavac za salatu i krastavac za lice, a kunem se u kamilicu sto se tice podocnjaka...skuhas caj i one vrecice stavis na podocnjake, oci, mislim, tu....he he, tako mi to podrucje oko ociju bude super poslije...
A cula sam od cak nekih kozmeticarki...sto stavis na sto da jedes, sve to moze na lice (msili se na mlijeko, voce, povrce, jaja....nemojte se molim vas posipati sosovima i umacima :wink: )
 
Mundo Daroje:
Recept za lepse lice by china girls>

skuvati malo jaci caj od zalfije (da vri 10 min), ostaviti da se ohladi,procediti, razliti u posudu za led, staviti u zamrzivac.
Svaki dan mackati se tim zaledjenim kockicama caja. Zalfija smiruje upale, crvenilo, prirodni je antiseptik itd.

Uf, hvala ti za ovo...super je !




btw...ovo je moj 300 ti post !
i070.gif
 
Evo i od mene nesto, nesto sto sam, mislim, cak i ovde nasla, ali bolje je imati sve na jednom mestu.

Za bolju kosu:

maslinovo (ako mozes da nadjes, nerafinisano, ulje) 200ml;
3 zumanceta;
supena kasika ruma;
desetak AD kapi;
supena kasika bademovog ulja;
Umuti se, do gustine majoneza, sto znaci da se maslinovo ulje dodaje na kraju, do potrebne gustine.
Utrljati u kozu temena, a i kosu celom duzinom namazati.
Prekriti, tj. staviti sto vise slojeva gumenih kapa, kesa, folije..
Na kraju, preko svega, peskir.
Drzati sto duze (to efikasnije), ali najmanje 2h.

Prvi preparat: dobro umutite jedno žumance sa jednom kašikom ricinusovog ulja. Smesu nežno utrljajte u kožu glave i rasporedite po kosi. Stavite najlonsku kapu i umotajte peškirom. Jedan sat kasnije, kosu operite šamponom.

Drugi preparat: na pari ugrejte jedan decilitar maslinovog ulja i jednu kašiku lanolina. Dodajte isitnjeno mlado lišće breze i cvetove kamilice i kuvajte pola sata. Smesu procedite, malo ohladite i pomešajte sa žumancetom i jednom kašičicom soka od limuna. Toplu masku nanesite vatom na kosu i preko stavite najlonsku kapu i peškir. Nakon jednog i po do dva sata, kosu operite šamponom.

Treći preparat: četiri kašike čičkovog ulja prelijte sa pola litra proključale vode i kuvajte na tihoj vatri 20 minuta. Procedite, ohladite i ovim čajem isperite kosu nakon svakog pranja.

Ukoliko vasa kosa izgleda veoma suvo, utrljajte malo ulja na vase dlanove i zatim prodjite prstima kroz kosu da joj date sjaj i punocu. Avocado i bademovo ulje moze biti koristeno direktno iz flase. Ako koristite kokosovo ulje, koje se stvrdne kada se ohladi, stavite ga malo u posudu i onda razmazite po rukama da ga prvo smeksate. Tek nakon toga ga stavite u kosu.
 
Pa, i za bubuljicice: :)

Ako vam se cesto pojavljuju bubuljice pokušajte ih "izleciti" biljnom masti koju cete napraviti tako što cete zagrejati jednu veliku kasiku pivskog kvasca - na pari i time mazati bubuljice ujutro, u podne i uvece po nekoliko minuta.
Ako ovo ne pomogne, pokušajte koristiti mast pripremljenu od 3 velike kasike sitno iseckanog lista bokvice i dve kasike ulja za jelo. Sve to dobro izmešajte i stavljajte na delove lica sa bubuljicama. Ulje treba držati po jedan sat tri puta tokom dana.
Ako je potrebno da gnojnice na koži sazru, može se koristiti caj koji se pravi tako što se tri velike kasike sitno iseckanog lista bokvice i cveta i lista podbela /Tussilago farfara/ preliju sa jednom litrom kipuce destilisane vode i ostavi poklopljeno 2 sata dalje od topline. Caj se procedi i zasladi medom. Pije se tokom dana, a na bolna mesta se stavlja 3 puta dnevno po 2 sata oblog , koji se namace svakih pola sata . / Oblog je neprocedjeni ostatak caja./
Po skidanju obloga bolna mesta obrisati mlakom kamilicom. Ovaj recept koristite 5 dana.
 
Joj, jel neko cuo za onog Rusa nutricionistu Nazarova koji radi kod nas u Ruskom domu?
Covek je nevidjen car, nije u pitanju samo ishrana, ima razne prirodne metode ciscenja organizma, iznutra, ali i za negu spolja. Ima dosta toga, sad me mrzi da kuckam.
On prvenstveno leci ljude svojom metodom, ali sve moze da se primeni na zdravog coveka, veruj te mi, fenomenalan jeee! I u pitanju su potpuno prirodne metode! Mada iziskuju vreme i posvecivanje sebi!
Imam prvu njegovu knjigu, ne znam da li su mu izasle i druge. :)
 
divlja overi i LORU onda mada ja polako razmishljam treba li biti pobornik toga...mozda niej bash bogougodno. jer ako verujesh u boga shta ce ti lora. tu sam zgreshila.// mozhda bi ti se dopalo mada nije rec o nutricionizmu ali jeste vracanje sebi autoregulacija itd. rusi su izgleda puni toga mozhda sto su blizu indije.

inace ima i neke metode gladovanja kazu to cini chuda //npr kod raka// mada i sama primecujem da mi je sasvim ok kad gladujem cak i bolje osim sto mi krvare desni. puni smo naucenih navika a ni ne znamo sta nam stvarno treba
 
Za piling za telo-kukuruzno brasno i mleko
Piling za lice-kukuruzno brasno i kasika kisele pavlake
Maska za masno lice-umutiti jedno belance i dodati sok od pola limuna
Maska za suvo lice-Kisela pavlaka(punomasna)i kasicica kvasca
Maska protiv bora-Kisela pavlaka (punomasna) i kasicica meda
Maska za osvezenje lica-staviti kolutove krastavca ili breskve
Najbolji eliksir za lice(vec receno) -umivati se cajem od kamilice
Protiv bubuljica-Caj od brsljana(koristiti kao tonik)

Za kosu-majonez,
Drugo pakovanje za kosu: Neko uje (maslinovo, bademovo, cickovo, kantarionovo...), zapusac konjaka i zumance-(moze da se doda i kasicica kvasca u prahu ako je puno ostecena)
Znam ja jos dosta toga samo mi trenutno ne pada na pamet...
 
kokica:
Za piling za telo-kukuruzno brasno i mleko
Piling za lice-kukuruzno brasno i kasika kisele pavlake
Maska za masno lice-umutiti jedno belance i dodati sok od pola limuna
Maska za suvo lice-Kisela pavlaka(punomasna)i kasicica kvasca
Maska protiv bora-Kisela pavlaka (punomasna) i kasicica meda
Maska za osvezenje lica-staviti kolutove krastavca ili breskve
Najbolji eliksir za lice(vec receno) -umivati se cajem od kamilice
Protiv bubuljica-Caj od brsljana(koristiti kao tonik)

Za kosu-majonez,
Drugo pakovanje za kosu: Neko uje (maslinovo, bademovo, cickovo, kantarionovo...), zapusac konjaka i zumance-(moze da se doda i kasicica kvasca u prahu ako je puno ostecena)
Znam ja jos dosta toga samo mi trenutno ne pada na pamet...

Jako lepo i korisno, Kockice, ali da to sve ima ona "
? " ( sem čaja od bršljana ! ), ona bi to i POJELA, a ne tu pravila eliksire, balzame i pomade !!!
 

Back
Top