bluess ili rock muzicari na krstarici

ok,ja sam prvi na listi,profesionalni gitarista,21 godina iskustva,radio sam sa mnogim bandovima,pisem muziku,uglavnom sam svirao Heavy Metal,pod najvecim uticajem Michael Schenkera,ali ne postoji vrsta muzike u kojoj nisam dobar.
Nema veze to sto sam u Norveskoj,lako ja sidjem do SCG,mozda i ostanem tamo.
Inace imam original Fender Stratocaster,neprevazidjeni,Gibson les paul standard,i Hammer explorer rocket (uticaj MSG).
ekkerot@yahoo.no
pisi.
 
Kako bih bili raspolozeni za malo razmene iskustva u sviranju?Ja sam iz jednog malog mesta Rume,tamo sam imao bend koji je svirao Rock tipa Purpplesa Whitesnake-a,Black sabbath-A itd, da ne nabrajam.Otkad sam se doselio u BG prestala je sva nasa saradnja , bend se raspao.Do danas nisam imao perspektive da sviram sa nekim ,nisam se ni druzio sa ljudima u tom smislu.Sad mi je palo na pamet da nadjem ljude za ozbiljniju saradnju ,Ustvari nekog ko bih znao sta da se uradi SA TALENTOM I ZELJOM ZA SVIRANJEM
 
Moram da vas pitam? Da li je neko od vas aktivan m
uzicar, tjst da saradjuje vec sa nekim bendom ili...Sta radite u slobodno vreme?Da li bih svirali bluess.Ima nekih par bendova u BG-u koji bas i nisu moj ukus.Ja bih svirao nesto malo drugaciji stil od ovog koji je vec zastupljen u BG.
 
Ej,ljudi,sa obzirom na moje siroko znanje i zestoku neskromnost u muzici,ja hocu napokon da nadjem zrele ljude,makar i u SCG koji bi svirali normalnu,melodicnu muziku,posto ovde aktivno pomazem ko zna kojem broju death-black-gothic, i ostalim rudarsko-poljoprivrednim metal bandovima.
Samo mi dajte ljude,i evo me u Beogradu.
I nemojte blues plz,to je previse lako.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ej,ljudi,sa obzirom na moje siroko znanje i zestoku neskromnost u muzici,ja hocu napokon da nadjem zrele ljude,makar i u SCG koji bi svirali normalnu,melodicnu muziku,posto ovde aktivno pomazem ko zna kojem broju death-black-gothic, i ostalim rudarsko-poljoprivrednim metal bandovima.
Samo mi dajte ljude,i evo me u Beogradu.
I nemojte blues plz,to je previse lako.
Od bluess-a je sve pocelo sto se tice naravno gitarske muzike.Ja sam recimo poceo sa bluess-om svrljao eksperimentisao sa raznim stilovima muzike.Na kraju se opet vratio na pocetak ali sa mnogo novih primesa i virtuoznosti .Tako da sad u ovom jednostavnom kontekstu blussa mogu da se izrazim komplikovanije od same osnovice te muzike.Moj uzor je Joe satriani,sto se vidi po fiozofiji.
 
hmm,Satriani,ne znam,prosto sam ga prezirao svo vreme,tako je predvidljiv,tako neoriginalan.Nikada nisam mogao da svarim to njegovo umece i onog retardiranog Steve Vai-a.
Ja sam se ipak drzao pravih gitarista,Michael Schenker,Ulrich Roth,Matthias Jabbs,Wolf Hoffmann,ljudi koji i jesu u stanju da odsviraju sve.
A sto se tice sviranja blues-a,ok je sto se mene tice.Siguran sam da bih ja tu dao najveci moguci domet.
 
Iskreno,Yngwie nije moj najomiljeniji gitarista,i najvise postujem njegove kasnije "dosadnije" albume,ali bez sumnje je najprecizniji i najbrziji gitarista.
A kako je on poceo da svira gitaru,mislim da u njegovim biografijama to jasno stoji,i jasno stoji da je opet i opet Michael Schenker izvrsio na njega veliki utisak u smislu osamostaljivanja i oslobadjanja od gitarskih uticaja.
Istina je da je u Stockholm 1970 godine,Yngwie poceo da svira gitaru bas na dan kada je Hendrix umro,i da je poceo tada da skida Blackmore-a,ali ga je ipak previse brzo prevazisao i poceo da se interesuje prvenstveno za gitariste Scorpions-a.Rudolf Schenker,najbolji ritam gitarista sveta,od njega je dosta ucio,od Michaela takodje,pa potom od Ulrich Rotha (seti se Yngwievog albuma "Inspiration" gde je obradio od Scorpions "The Sails Of Charon" i od solo Uli Roth-a "Manic Depression").
Tako da ne vidim nikako kod Malmsteena nesto sto se zove "najbolji gitarista sveta" niti kod Satriania,jer tehnika cesto i nije merilo nego ono sto dolazi iz srca.Pa cak i nezapazeni gitaristi kao sto je Andre Olbrich iz Blind Guardian svira fenomenalno ali se ne trudi da sebe izbaci u prvi plan.
Kod Malmsteen-a sam primetio da od albuma "Seventh Sign" pa na ovamo prvenstveno ima poentu da pravi pesme,a ne samo solaze,a Satriani je ostao veran tom egocentricnom manijakalizmu da sebe uvek izbacuje u prvi plan.
Ja volim da slusam pesme,kao sto su poceli Scorpions da prave jos '69,pa Tony Iommi iz Black Sabbath,pa Michael Schenker posle napustanja Scorpions,....ima ih jos milion.
 
Dobro vidim da si o.k decko i da dosta znas .Relativan pojam ko je egocentrican...Ovo tvrdim samo u vezi instrumentalne muzike...A podrzavam ovo sto si rekao,iz razloga sto i ja slusam isto.Kod nas u Jugi ima dosta nafuranih gitarista,Licno snazan utisak na mene je ostavio Bane jelic.Isprobavali smo neki wah pa sam nesto malo i svirao,kad sam mu dao gitaru da nesto odsvira on je odbio-u smislu da se on ne spusta na taj nivo.Iskreno ja nisam ni znao ko je on,valjda ga je to i uvredilo.Sa kojim bendovima si radio ili vec radis?
 
Dont_Break_The_Oath:
hmm,vær så snill,sada vidim da ti nisam bas odgovorio na pitanje sta mislim o tim gitaristima.
Poceci modernog sviranja,ali ipak prevazidjeni,i to pojavom malo mracnijeg zvuka gitare Tony Iommi-a.
Svaka cast Hendrixu i ostalima,ali mnogo se u samim sedamdesetim otislo napred u sviranju gitare.
O tome sam vec rekao jednostavnost u mnogo boljoj interpretaciji .Uzmi neku stvar koja je lepa melodicna ali prosta i odsviraj je na svoj nacin.
 
Ma daj,Bane Jelic i ostale namerne kopije Malmsteena,ovog ili onog,nimalo nisam odusevljen time,gadim se toga.
Ja licno ne koristim procesor,prosto mi ne treba,nego sam izvukao svoj zvuk kroz obicnu pedal distorziju i odatle apsolutno sve mogu da izvucem.
I to je uticaj te stare skole gitarista na mene,vise se oslanjati na sebe nego na opremu.
Inace sam pomagao cak i jednom klasicnom metal bandu u mom rodnom Bgdu. "The Sentinel",gde je sve vise vuklo na pravi hard rock sa mladim ljudima koji stvarno imaju ambiciju da nesto naprave od sebe.
A ovi bandovi ovde,neki "satanisti" gde je poenta udariti nekoliko riffova,usporavati ih kroz pesmu,pa neki sasvim jednostavni solo,mislim da to nije vredno ni pominjati.Jer ipak je ovo Norveska i ovde je samo Black Metal najjaci muzicki pokret,a ni u Svedskoj vise nije nista bolje.
Ali posto imam nameru da se vratim trajno za SCG (valjda), tako bih voleo da sa grupom muzicara odsviramo "Sultans Of Swing" live od Dire Straits,ako se secas te verzije pesme od 11 min.E to bih voleo,taj orgazmicki osecaj soliranja preko 7 min tokom cele pesme.
Ma Borkic,pisi na mail pa da se polako dogovaramo da zaista uradimo nesto,a znam da se moze uspeti sa rock ili blues muzikom pa cak i u SCG.
 
Pa ja sam iskljucivo samo za autorske pesme,mislim da bi pokazali svoju nesposobnost obradjujuci neke druge.
To je ok na probama,ali mislim da svako od nas ima dovoljno ideja i dovoljno inventivnosti da sami pisemo pesme.
I posto imam averziju prema pevacima kao liderima,bolje dvojac gitarista da bude na celu banda.
Jer nisu samo pevaci ti koji znaju da pisu tekstove.
 

Back
Top